Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   391 / 2499
(#) bihari laci válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
van egy denon erosito es a halozati trafo primer oldala meg szakadt es a bisztositek nem eget ki 1,6 amper.es meg szeretnem tekercseltetni de kene tudni hogy mijen fesz volt sekunder oldalon, keresten a neten de semmit info.
(#) Bassmester válasza djgombi hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Akkor hajrá
Aztán majd az első mérések után úgy is kiderülnek a képességei, így az is, hogy érdemes-e hidalni, vagy sem.
(#) djgombi válasza bihari laci hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Magyarul neked egy trafó kéne bele de nem tudod a gyárinak a sec feszültségét?
(#) djgombi válasza bihari laci hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Biztos ez a típusa?
(#) Bassmester válasza bihari laci hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Megmérted a primer tekercset? Biztosan szakadt? Ha igen, akkor azon csak az újratekercselés segít, sajnos.
Írd le pontosan a típusát, hogy utána tudjunk nézni a kapcsolási rajzának.
(#) bihari laci válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
denon dra 245r
sera nr 4014582954 koszi fiuk.mar javitottam erositot de igy nem jartam meg pedig semmi fust,eges nem lacik rajta lemertem de semmit nem mutat a muszer.
(#) djgombi válasza bihari laci hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Nem találtam ilyen rajzot sajnos.
(#) Bassmester válasza djgombi hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Sajnos én sem találtam semmit az adott tipushoz.
DRA 325r-hez van leírás az elekrotanyán, de ki tudja hogy ugyan olyan -e.(nem valószínű)
(#) bihari laci válasza djgombi hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
szia..esetleg annyt tudok csinalni hogy elviszem tekercselni es megszamojuk a menetet mert az a baj hgy tobb kijovetele van 7 szal,3avegfok resz 2eloerosites radio,2agondolom amemoria.
(#) djgombi válasza bihari laci hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Hogy tudott az megszakadni? Biztos rossz?
(#) bihari laci válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
koszonom a faradcsagotokat remelem hogy ossze jon valahogy kar erte.
(#) bihari laci válasza djgombi hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
fogalamsincs, nem az enyem de jo hangja volt talan nagyobb feszt kapott az abaj hogy semmi nem lacik rajta idegesit. es a bisztositek jo semmi baja.
(#) djgombi válasza bihari laci hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Kap egyáltalán áramot? Nem a 230-as kábel szakadt meg? Esetleg egy képet tehetnél fel róla. Meg kellene mérni, hogy a trafó Primerén van-e feszültség.

Szerk.: Látom már mérted. Nézd végig merre hiányzik a fesz.
(#) bihari laci válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
van rajz dra325-rol .
az enyem tranzistoros avegfok resz.
(#) bihari laci válasza djgombi hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
a tap kabel az jo ,nem tok kepet fel tenni sajnos nincs gepem. de ,be megy ki semmi es ramegy a220v.
(#) bihari laci válasza djgombi hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
a trzistorok 2sc3854, 2sa1490. ha van valami akkor irok szia.
(#) ODU hozzászólása Okt 31, 2009 /
 
Újra itt. Találtam valami jót a neten. Találtam itthon egy 500Wos 220V/+-24V-os trafót. szerintetek azzal szépen muzsikálna az alábbi kapcsolás? És még annyi hogy az 50Hz-es búgást mivel lehetne tompítani(esetleg hatalmas pufferekkel?)
(#) Bassmester válasza ODU hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Az a trafó pont jó lesz egy hidalt TDA7294, sztereó végfokhoz. +/- 32V-ról menni fognak neki a 150W-os csúcsok. A trafód mellé puffernak 2x22.000µF/50V lenne optimális, de minimum 2x10.000µF (bár ezzel lehet hogy tortyogni fog ha csutkázod), Graetz-nek pedig egy min. 25A-es, hogy ne melegedjen.
(#) ODU hozzászólása Okt 31, 2009 /
 
Naaa, ennek a hírnek nagyon örülök!
csak kicsit húzós a pufferkondik ára , de ugye ezeket csak simán párhuzamosan kel kötni az egyenirányító +- kivezetésével?
a kész cuccnak mennyi lehet az eladási ára?
kösz a válaszokat
(#) martin96 válasza ODU hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Úgy is lehet ,hogy veszel 6-8db 4700uf-os kondit nekem így van és nincs brum.Persze nekem nincs hidalva.
(#) ODU hozzászólása Okt 31, 2009 /
 
ha jól emlékszek akkor van még 2 db 47 000uFos kondim is, csak azok hatalmasak, gondolom az is jó lenne
az eladási árára vagyok még kíváncsi
(#) banyaiakos válasza ODU hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Inkább több kisebb kondit tegyél bele, mint egy nagyot. Ha meg az érdekel, hogy mennyiért lehetne elpasszolni, akkor ézz körül neten, hogy mennyiért vannak ekkora teljesítményű erősítők...
(#) highand válasza ODU hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
A búgást semmivel sem kell tompítanod, mert óriási a brumm elnyomási képessége ennek a kapcsolásnak. A rajzon feltüntetett puffer pont elégséges hozzá.
(#) Bassmester válasza ODU hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Én is a több kis elkóból felépített pufferblokkot javaslom. Egy normális minőségű, 4700ľF/50V-os kondi kb br. 200Ft. Ha az a terved, hogy direkt eladási célból építed, akkor bele se kezdj! Nem fognak annyit adni érte, mint amibe belekerül. Itt van egy 2x200-as 7294-es végfok, amit kb 27.000 Ft anyagköltséggel csináltam és sokkal többért nem nagyon venné meg senki. Csak akkor építs ha magadnak csinálod!
(#) ODU válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Váó! Szuper kis cucc!! Te csináltad? Grat. hozzá
Milyen teljesítményű? és hogy szól?
És kösz a segítséget!
(#) casnicasrl hozzászólása Okt 31, 2009 /
 
Sziasztok en most szeretnek epiteni egy erositot de nem tudom hogy mient
van 8 100-150wos difum dibeisi es annak milyen erosio kell?
(#) lapose válasza djgombi hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Szia!

Az az egy pár IRFP nagyon karcsú!
Ha 2 ohm-al akarod terhelni én 4 párat raknék bele.
(#) Bassmester válasza ODU hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Köszi. Zenekari használatban van, 2x200W-os, nekem tetszik a hangja, még otthoni hifi hangfalakon is.
(#) KyeX hozzászólása Okt 31, 2009 /
 
Hali!
Lenne 1 kérdésem. Van egy 5.1-es kis házimozim (5x15w+35x), az erősítő a mélynyomóba van integrálva. Egy hónapja nem használtam, ezért ki volt kapcsolva a hátlapon lévő főkapcsolóval, így áram alatt nem volt. Ma bekapcsoltam, de a mélynyomóból nagyon hangos búgó hang jön, lehúztam a bemeneti zsinórokat és akkor is. Fogalmam sincs mi lehet a gond, garancia meg nincs már rá. Abba az elosztóba volt dugva amiről jelenleg gép megy. Mi mehetett ki benne?
(#) ODU hozzászólása Okt 31, 2009 /
 
Uhh még 1 fontos kérdés, majd el felejtettem, hogy a mellékelt kapcsoláson a 2 IC-t lehet 1 bordára tenni vagy szigetelni kel?
Következő: »»   391 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem