Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Infra távirányítós bemenetválasztó, és hangerőszabályzó
Lapozás: OK   4 / 20
(#) vicsys válasza Szoki hozzászólására (») Okt 25, 2009 /
 
Szia
Most tervezem a nyákot. Hangszín nem lesz, mert a MAX5406 nem hozta meg a kívánt eredményt. (de szépen fogalmaztam meg a f*s minőséget.)
PGA2311-et próbáltam, nekem inicializálási gondjaim voltak. Néha teljesen megőrült. Motoros potival lesz a hangerő és relés a bemenetválasztó. Opcionálisan kikapcsoláskor az időt/dátumot mutatja.
Video itt:
Bővebben: Link
(#) vicsys válasza vicsys hozzászólására (») Okt 25, 2009 /
 
Megterveztem és legyártottam 0.0 verziójú nyákot. Holnap beültetés és egy kis programozgatás következik. (Milyen jó is ez az őszi szünet! )
Elsőre kecsegtető az eredmény, mert a panel csupán 55x75 mm és elég sok mindent tartalmaz. Tulajdonképpen a relés bemenetválasztón és a tápegység részen kívűl mindent. (Még a motor vezérlő hidat is.)

DSCN0007.JPG
    
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Okt 25, 2009 /
 
Úgy látom nem csak furat szerelt elemekkel tervezted.
Már megint túl szép a rajzolat. Olyan vicsyses.
(#) vicsys válasza szamóca hozzászólására (») Okt 25, 2009 /
 
Igen, jól látod. Ahol tudtam, igyekeztem SMD-t használni. A pöttyök nagyrészét a uC és csatlakozók teszik ki.
(#) Zenner válasza vicsys hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
Ismét egy lenyűgöző Vicsys termék

Kíváncsian várom a folytatást...
(#) vicsys válasza Zenner hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
Szia
Köszi.
Most folyik a beta verzió fejlesztése. Eddig az óra beállításához 3 db mikrokapcsoló volt bekötve (plusz, minusz, enter). Arra gondoltam, hogy ha az egész rendszer távirányítós, akkor az időt is azzal kéne beállítani... A másik dolog meg a kijelző kontraszt és háttérvilágítás szabályzása. Ezt is szoftverből szeretném megoldani majd. Sajnos időm nem túl sok van, csak délutánonként 1-2 óra. Közben más megrendeléseket is teljesítenem kell. A pénz is kevés, jó lenne egy-két mecénás...
Ide is feltettem 1-2 képet: Bővebben: Link
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
A pénz is kevés, jó lenne egy-két mecénás...
Én dotálnék egy relés projektet..... :peace:
(#) vicsys válasza szamóca hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
Oké, tied a relé téma. Téged kérdezlek mint modit. Tegyek fel ide kapcsrajzot a relés cuccról? Vagy arra gondoltál, hogy én készítsem el?
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
Van relés cuccról rajzom, leírásom, linkem, /Rénes János féle/de szintén PIC-es, amiben én nem vagyok otthon. Ráadásul a topikban előzőleg már volt említve ez a kapcsolás, de vannak gyermekbetegségei. Ezért volna jó egy olyan ami ezektől mentes, és után építhető.
(Bár a PIC-et akkor is neked kellene felprogramozni számomra. :hide: )
(#) vicsys válasza szamóca hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
Nem, nem, nem. Én arra gondoltam, hogy modul rendszerű a cucc, hogy könnyű legyen utánépíteni és tuningolgatni... Csatolom, hogy mire gondoltam.
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
A moduláris felépítés jó gondolat, de nem jobb zaj, zavar szempontjából az egy paneles kialakítás?
Van esetleg komplett rajzod is?
(#) vicsys válasza szamóca hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
Az egypanelos hátrányai:
- nehezen módosítható (panel átvágás, alkatrész csere+átkötés)
- nagyméretű, nehezebb levilágítás és maratás
- több hibalehetőség/nehézkes korrigálás
- nem csereszabatos más modulokkal/nehezen bővíthető, variálható
- nehezebb az adott készülékházban elhelyezni egy nagyot, mint több kicsit.
Miért lenne nagyobb a zaj az egyes modulokkal? A hangfrekis jel bejut az RCA aljzatra ami a relés panelba van forrasztva. Ugyanide vannak forrasztva a relék. Erre a panelra van bekötve a hangerő poti 2-2 árnyékolt vezetékkel.
Sőt, ebben az esetben még könnyeb szétválasztani az analó és digitális földet. Szerintem :gumicsirke:
Van rajzom, ha kell feltöltöm. Bár tartani hozzá nem lehet, mert az első terv óta 9x módosítottam. Ezek a modok érintették a PIC-et is.
(#) vicsys hozzászólása Nov 3, 2009 /
 
Nézd csak milyen szép!

amp.jpg
    
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
Kétségkívül ezek az előnyei a modulrendszernek. "Pálmakoszorú smile"
Mint említettem volt, azért kardoskodom a relés megoldás mellett a motoros potissal szemben, mert még ha drágább is valamivel, könnyebben után építhető, beszerezhetőbbek az alkatrészek, hosszabb élettartamú, és mielőtt mondanád, egy rotary switch-el megvan a retro feeling is.
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
Tényleg gyönyörű. Egyetlen hibája a tulajdonjog kérdése.
(#) vicsys válasza szamóca hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
Ja vagy úgy! Tehát Te a hangerő szabályzóról beszélsz és nem a bemenetválasztóról.
Részemről az is lehet. Persze a szoftvert át kell írnom és kéne egy kapcsrajz is. Az a rajz amit pontoson megépítesz, hogy legyen mihez tartani. A Renés János féle jó lenne?
Bővebben: Link
A benetválasztót is megcsinálod?
Bővebben: Link
Rotary encodert továbbra sem tennék rá...
Ez viszont tettszik:
Bővebben: Link
(#) Zenner válasza vicsys hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Szinte csorog az ember nyála!

Szerintem neki sem állok már az erősítőmnek amíg nincs végleges kapcsolás/cikk.

Hát ötlet az van bőven! csak legyen is valaki, akinek van türelme mindet megvalósítani!
(#) vicsys válasza Zenner hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Sajnos a relék elég drágák 400-500.- darabja...
6+6 relé kellene, ami (12*400)+1000 szállítás=5800.-
Viszont jó hír, hogy úgy néz ki, tudtam szerezni magamnak egy ilyen csecse, minimalista távprüttyögőt.
(#) Zenner válasza vicsys hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Kár, hogy drágák a relék...
Ha egyszer lesz kapcsolás illetve program én úgy fogom megépíteni, hogy csak a hangerőszabályzót. Na meg persze a távszabályzót, mert anélkül kicsit nehézkes lenne a kezelése

Milyen távprüttyögőd van?
(#) vicsys válasza Zenner hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Még nincs, de ha a jó Isten is úgy akarja...
Bővebben: Link
A bemenetválasztót miért nem építed meg? Órát teszel bele azért? Egyébként bármilyen távszabályzóval megy ami tudja az RC5-ös kódot.
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Nos a Rénes féle jó kiindulási alap lehet, de itt CHZ leírja néhány hibáját a kapcsolásnak, ami szoftver jellegű. Ezeket kellene figyelembe venni, és kijavítani, ill, jól megírni. Én külön egységként szeretném megépíteni a bemenetválasztó, hangerőszabályzó, IR vezérlős előerősítő egységet ami stabil jelfogós lenne.
(akár 10 bemenettel is ) Ha belegondolsz az általad kalkulált ~6000Ft-os relé arzenálra, még ez is alatta marad egy motoros ALPS potinak, ami 7000 felett van, és még ez a név sem ad teljes garanciát a pályaegyüttfutásra sajnos.
Miért nem csíped a rotarys megoldást?
(#) vicsys válasza szamóca hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Átnéztem.
A reset kilőve. Nincs vele gond. Nem is nagyon lehet, mert állandóan táp alatt van.
A stby-t nem értem... Van rajta, talán a videón is látszik. Ha van óra modul, azt mutatja, ha nincs, akkor szépen leveszi az LCD háttérvilágítását nullára.
A rotaryból számos programrészt teszteltem. Egy volt ami tettszett, de az is bizonytalan volt egy pöttyet.
A kérdésem az lenne: Ha van távszabályzód, minek mennél oda az erősítőhöz tekergetni a rotaryt...?
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Csak a feeling miatt tekergetek.
No meg azért, mert esztergáltattam egy 5cm-es gyönyörű alu potiforgató gombot. De ha nem hát nem, majd felhasználom másra. :yes:
(#) vicsys válasza szamóca hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Pl. küldd el nekem és ráteszem a motoros potimra... :beka3:
(#) Zenner válasza vicsys hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Mivel csak PC-re használom, azért fölöslegesnek tartom a bemenet választót.
Az órát nem hagyom ki, anélkül nem hangerőszabályzó a hangerőszabályzó, legalább látnám az időt játék vagy zene hallgatás közben is, és akkor tudom mikor kell feltekerni a hangerőt

Csecse kis távprüttyögő most irigykedem
(#) vicsys válasza szamóca hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Megterveztem Szamóca san kérésére az újabb verziót. Itt már a relés hangerőszabályzás és rotary encoder lett betervezve.
Hozzáteszem, drága fejlesztés lesz ez... Most rendeltem 0,1%-os ellenállásokat és reléket a HEstore-ból. :szomoru1:
Szamóca!
Nézd át a rajzot szakmai szemmel, hogy nincs-e benne valami nagy hülyeség.
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Ez az amire az építő audio társadalom vágyik!
Ebben minden igény kielégül. 8bemenet, memória, a R.S.,IR, kész Kánaán!
Egy dolog nem világos. Minek bele hőmérséklet figyelő? Esetleg a Rel 2-t lehet bizonyos hőfoknál kapcsoltatni vele?
Küldj egy fejlesztéshozzájárulási számlaszámot.
(#) vicsys válasza szamóca hozzászólására (») Nov 9, 2009 / 1
 
Még nincs funkciója. Arra gondoltam, hogy lehet használni pl. végfokkal egybeépítve, hűtőborda figyelésre. A relé meg ki/be kapcsolhatja a végfokot... Persze, ez is opcionális mint az RTC modul. Azért az ötleteket szivesen fogadom (, hogy mi kell még rá, mi az ami felesleges?)
(#) szamóca válasza vicsys hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Azt lehetne kérni hogy /nem azt/ a bemenetválasztást közvetlen elérésű nyomógombokkal, visszajelző ledekkel is meglegyen oldva? Tudom hogy infra meg minden, de.... :hide:
(#) vicsys válasza szamóca hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
2 nyomógomb még ráfér (fel-le egyesével). De a ledek minek? Az LCD kiírja névvel... Kép: Hivatkozás
Következő: »»   4 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem