Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   72 / 308
(#) Topi válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Ellenállás mérés pontossága, normál 2 vezetékes módban:
200 -> 0.004%+3 digit
2K-200K -> 0.0028%+2 digit
>=2M -> 0.023%+3 digit

Mérőáramok:
200-2K: 1mA
20K: 100uA
200K: 10uA
2M: 5uA
20M: 0.5uA

4 vezetékes üzemben 200Ohm méréshatárban 1mOhm felbontás
(#) l48 válasza Topi hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Egy hasonló multim van nekem is a fluke és a philips is gyártotta PM2525. Sajnos egy hibája van, hogy háttérvilágitás nélküli LCD. Egyébként egy kiváló műszer amire valóban illik a multiméter jelző.
(#) borvendeg hozzászólása Nov 1, 2009 /
 
Hello ma elkészült a szkópomnak egy polc a műhelybe. Gondol.tam teszek fel képet. Kicsit kupi van pedig nemrég raktam rendet.

PICT0008.JPG
    
(#) bankimajki válasza borvendeg hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Nincs egy kicsit magasan? Amúgy szerintem nincs kupi, ennyi kell, hogy kiigazodjon az ember. Ennél nagyobb rendben én már semmit nem találnék
(#) borvendeg válasza bankimajki hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Nagyon remélem hogy nincs. De majd menet közben kiderül. Azért tettem ilyen magasra hogy alatta legyen hely pakolni. Mikor leültem a székre nem tűnt magasnak.
(#) l48 válasza borvendeg hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Egy időben én is ilyen magasra raktam hasonló megfontolásból. Nem volt kényelmes. Szerintem akkor jó a magasság ha a szemed látóterében van a munkád és a müszered is.
(#) nagy hoho válasza bankimajki hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Majd a láncfűrésszel alacsonyabbra veszi. Vagy a szkóp aljából is lehet vágni ha magas, és még az asztal lábát sem akarom kihagyni.
(#) hapro válasza l48 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Tök jól rövidre lehet zárni a szkóp érintkezőjével mondjuk két alkatrész lábat míg fél méterrel odébb pillantasz "csak egy pillanatra", aztán lehet bütykölni hogy újra mérhess...szerintem is közelebb kellett volna tenni a munkaterülethez.
(#) borvendeg válasza hapro hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
Ma használtam nem volt zavaró.De lehet majd alacsonyabbra veszem bár nálam minden ilyen "hülye" méretű mert az asztal is magasabb egy "normális" asztalnál...
(#) hapro válasza borvendeg hozzászólására (») Nov 3, 2009 /
 
Kívánom, hogy soha ne legyen vele problémád.
(#) ECL82 hozzászólása Nov 4, 2009 /
 
Sziasztok. Egy csipeszes meroeszkoz, ezt ma este hoztam ossze, a csoves erositom epitesenek konnyitesere. A kepen az eredeti meroceruza, a masikon pedig az altalam krealt.
(#) vbalint válasza Topi hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Szia Topi! Hadd kérdezzem meg, hogy mennyi magyar (vagy bármilyen ) pénzt emésztett fel a kalibrálás, és milyen hosszú az érvényessége?
Nekem is egy ilyenen van. Nem mai darab, de nagyon elégedett vagyok vele, de azt sajnos pontosabb eszközök hiányában nem tudom megállapítani, hogy mennyire pontos. Ha nem túl drága a kalibráció, lehet megcsináltatom.
Üdv: Bálint
(#) scooby_ válasza Topi hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Tényleg szép rend van! Gratulálok a műhelyedhez!
Pusztuljak el ha nem ilyen lábakon áll a mi ebédlőasztalunk is...
(#) (Felhasználó 17788) válasza Attila86 hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Szia! Nálam!!!
6,5 digit rengeteg tartozék ( Nagyfrekis 750MHz,nagyfesz mérőfej 40KV, négyvezetékes Ohm, + sok tartozék, kezelési angolul, rengeteg szolgáltatás. Típus:Shclumberger Si 7061 üdv.
(#) pedrock hozzászólása Nov 5, 2009 /
 
Sziasztok!
Tapasztalatokra vagyok kíváncsi Extol márkával kapcsolatban. Az árak elég barátiak, ahogy néztem 2-3 év garancia az elektromos kisgépekre.
(#) karesz01 hozzászólása Nov 6, 2009 /
 
Sziasztok!
Ismét bővült a műhely egy szerszámmal, egy új akkus fúróval kép link mellékelve véleményeket várok!
Bővebben: Link
üdv
(#) Doncso válasza karesz01 hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Szép az ára.
(#) vicsys válasza karesz01 hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Hát, öregem... ennyiért inkább szkópot vettem volna!
(#) Doncso válasza vicsys hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Gondolom, most a szíved szakad meg, gondolj bele mennyi óra kijött volna ebből
(#) vicsys válasza Doncso hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Nem is az, hogy mennyi... hanem MEKKORA!!
(#) Müszi válasza vicsys hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Mondjuk egy DCF-es Nixie óra az óriás IN-18 csövekkel
(#) vicsys válasza Müszi hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Hogy Te milyen szemét vagy! Most este nem tudok aludni, miattad! (csak viccelek)
De mostmár abbahagyom az offolást, mert akollegám kioszt egy kövér warn-t...
(#) Müszi válasza vicsys hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Kössz a bókot
(#) Alkotó válasza karesz01 hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
én ennyit ne máldoznék ilyesmire. Kivéve ha gazdag lennék, de akkor meg nem kellene.
(#) zoly15 válasza Müszi hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
In-18? Jó nagy!
Igaz hogy nekem csak In-14 van de az se kicsi és az "5" ös nagyon szép
(#) Müszi válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Nekem van IV-22-es VFD-m is. Szép is meg nagy is
(#) pedrock válasza karesz01 hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Üdv!
Mivel azt írtad véleményeket vársz, akkor el is mondom. Munkahelyemen egy harmad ennyibe kerülő hitachi gépet használtam, ami minden igényt kielégít. Tehát, ha nem ipari célokra használod a gépet, és 90-ért vetted, akkor feleslegesen dobtál ki 60-t, mivel 30-ért nagyon jó gépet lehet venni. Az pedig már csak egy parasztvakítás, hogy ajándék 7m-es mérőszalagot adnak hozzá Az 54 Nm-es nyomatékot pedig sose fogod kihasználni. Ennyi pénzből már egy komplett hobby szerszámos készletet lehet venni.
(#) SALáta válasza pedrock hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Szerintem ennyiből nem de nagyon jól fel lehet ruházni a műhelyt. Bírom azokat a cégeket akik a szerszámaikat kidobják mert rossz. Lett már így pár gépem a minőségiek közül, a vicc hogy egy tekercselést/csapágycserét a gagyi cuccok árában meg lehet úszni és olyan mint az eredeti.
(#) martin96 válasza karesz01 hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Szép ára van ,az enyém 3ezerbe került és megvagyok vele elégedve.De ahoz nemadtak semmi mást.
(#) hapro válasza pedrock hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
Nekem faipari célra egy 40EFt-os kék Bosch van, tökéletes mindenre, a lithium akku miatt ilyen drágák ezek. Sőt vannak Li ionos metabo-k jóval 100 fölött...
A felhasználástól függ megérte-e a gép, ha csak nyákokat fog fúrkálni vele, akkor egyértelműen nem.
Következő: »»   72 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem