Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   59 / 136
(#) waterbear válasza sprofan hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Valami azt súgja, nem nekem kellene megint feltalálni a "meleg vizet"....

Viszont csak egy dolog kellene nekem, ha valaki tudna egy a vázolt 300Ft körüli beszerzési forrást (konkrétat) adni, mert az megkönnyítené a dolgom. Nem mindegy, hogy 3-4 w-osból kell 4-8 db, vagy pl az előbb példából 3 db csővel is jó az eredmény...

Bocsi a morfondírozásért, de ebben a témakörben "láma" vagyok, és most munkanélküliként nem nagyon lehet sokat áldozni a hobbyra....
(#) tiggersoft válasza waterbear hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Mivel 13,5cm hosszú igy a scanner házába keresztbe 7-8 db kell.Nem kell feltétlen tesós! Barkácsáruházakban is szokott lenni olcsó hasonló árban.

positiv20.pdf
    
(#) kaqkk válasza waterbear hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Én f8t5blb csöveket vettem Szegeden a NÓNIUS-nál a rigó utcában , de sajnos 1200ft körül vanm az ára !
(#) tiggersoft válasza waterbear hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Ja a képeket nem akarom duplán feltenni...
Itt van az oldal alsó felében
(#) sprofan válasza waterbear hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Én nálunk vettem az egyik villanyszerelő boltban, de gondolom ő is is hasonló helyről szerezte be:: Bővebben: Link
Szerk.: igen, megtaláltam felírva: Jandrovill Budapest 9. kerület Mester u. és Liliom u. sarka
(#) waterbear válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
A Rigó utcában van ismerőöm nekem is, de a Tungsram márkaboltban, beszélek a Tamással, mert hátha tud valami okosságot, Ő a tulaj, és párszor már volt igazán jó, pénztárca kímélő ötlete

Tiggersoft, köszi a doksit, ennek birtokában már könnyebb lesz
(#) waterbear válasza tiggersoft hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Ahogy a neten olvasom, a Philips Cleo (Vaterás) sugárzási tartománya 300-485 nm, ez jó lehet a P-20-hoz, de vajon mitől függ, hogy egy cső milyen hullámhosszon megy éppen az adott kapcsolásban?
(#) tiggersoft válasza waterbear hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Nem azon a hullámhosszon, hanem abban a tartományman sugároznak.
(#) waterbear válasza tiggersoft hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Azt írtam.... tartományban, de amit nem tudok, mitől függ a cső tartományon belüli működése
(#) tiggersoft válasza waterbear hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Egyazon cső az általa kisugárzott tartományon belül is különböző intenzitással működik. Ezt főleg a gyártási szórások befolyásolják! Attól nem igazán, hogy te hogyan használod.
(#) waterbear válasza tiggersoft hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Értelek, tehát tól-ig működik, és nem függ pl a tápfesz
frekvenciától. Akkor ez jó, lefedi a P-20 skáláját, így elvileg jó is lehet.
(#) tiggersoft válasza waterbear hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Igen jó.
Kismértékben lehet mahinálni a tartománnyal méghozzá az égési feszültséggel, de nem érdemes.Jelentősen csökkenti a cső élettartamát(negativan).
(#) waterbear válasza tiggersoft hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
A Philips ~ 500H-t ír üzemidőre, ez szerintem elég jó, akkor is ha átlag 10 percet veszek egy egy levilágításnak.
(#) tiggersoft válasza waterbear hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Amiatt ne aggódj az nem azt jelenti, hogy 500óra mulva kampec! Csak annyi, hogy annyi idő mulva X%-al csökken a fénye.
(#) petike779 hozzászólása Nov 19, 2009 /
 
Kedves fórumtársak. Elkészitettem én is egy levilágitót, egy panel száritót, következik egy melegitett vaskloridos marató... Maradt egy gondom... Megnéztem azt a szuper videót amit itt a fórumon ajánlottak, remekul sikerül egyenletesen lefújni positiv 20-al neki... nekem nem....
Sokat próbáltam, de csak maradtak foltok rajta... Van még valami titok amit nem sejtek? Van még valami felületi takaritási eljárás? (én is lefele forditva tartottam kb 1 percig...)
Segitségeteket kérem mert eddig vasalásos módszert alkalmaztam és most úgy érzem ideje váltani...
UI Vettem szaküzletben nátrium peroxo-diszulfátot, ami azt mondják vasklorid helyett lehet hasznáni panelt maratni... Használ valaki ilyent? És ha igen milyen koncentrációban?
(#) herzsolt válasza petike779 hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Kérdésedre a válasz itt:Bővebben: Link.
Idézett gulasoft társunktól:"Ja ha ez a nátriumperoxidos akkor arról részletesen be tudok számolni, mostanában azzal martam, mert tél volt és a lakásban nem akartam büdöset csinálni.

Szóval vegyszerboltban vedd, ott 100Ft 10 deka, kilószámra érdemes venni, mert mint láttad fél liter vízbe kell feloldani a 100grammot."
(#) petike779 válasza herzsolt hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Köszönöm válaszod, valóban érdekes dolgokat ir..
Közben a gyakorlat teszi a mestert elv alapján, ma sikerült kitapasztalni miért foltos a positivval lefújt panel...
Egyszerű a válasz: NAGYON JÓL le kell takaritani!!!
Nekem sikerült konyhai finom csiszoló porral ledörzsölni majd vizzel jól lemosni és egy száraz szöszmentes rongyal lesurólni.
Pauszpapirra nyomtatott panelrajzot készitettem és a levilágitási távolság kb 10 cm, idő: 140 másodperc.
A száritóis OK, 15 perc alatt meg vannak száritva a panelek.
Teszek fel képeket a száritóról meg a levilágitóról, talán másnak segit ötletet meriteni. Jövőheti tervem egy maratókád készitése...
Üdv mindenkinek.
(#) petike779 hozzászólása Nov 20, 2009 /
 
Képek folytatás..
(#) petike779 hozzászólása Nov 20, 2009 /
 
És itt a vége,,
(#) waterbear válasza petike779 hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Használhatónak tűnik

Nekem ma jöttel meg a Superflux led-ek, megpróbálom a hétvégén összerakni a levilágítót.

Ahogy látom a négy fénycsöves arcszolárium használható levilágítónak is

Petike, mekkora teljesítményű a fűtőszál?

Nekem van itthon 3 db 600W/db, bojler vagy valami hasonlóba valók, nem tudom, mert újak még.
(#) petike779 válasza waterbear hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
4 db 15 w-os cső van benne de nem újak...
De remekül működik....
(#) waterbear válasza petike779 hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Jajj Teee

Nem a levilágítót kérdeztem, a szárító fűtőszálának a teljesítménye érdekel.

Nem akarok sem alá lőni, sem eltúlozni a teljesítményt...
(#) vzoole hozzászólása Nov 23, 2009 /
 
Első próba megvolt ezzel a készülékkel.

-5 perc levilágítási idő
-kétoldalas gyári fotonyák

Szerintem még növelni kell egy kicsit az időt, de azt már csak holnap próbálom ki.
(foto01 alján a maszatok az lakkhiba volt, és kicsit túl is marattam)
(#) vzoole válasza vzoole hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Második próba 10 és 15 perc levilágítási idővel.

Azthiszem valahol 12 perc körül lesz az igazi.
(#) petike779 válasza waterbear hozzászólására (») Nov 24, 2009 /
 
Sajna, megfájul a fejed....
800W-os teljesitménye van és a doboz tetején van a termosztát....
15 perc alatt 70 fokon megszárad.
(#) pityu_18 hozzászólása Nov 26, 2009 /
 
Sziasztok.Ilyen ledekből akarok levilágítót 10db ra gondoltam,elég lesz?Az a kérdésem hogy mi kell még ehez hogy 12V ról működjön?Köszi.
Superflux 7,6x7,6 LED 10.000 mCd UV 5 chipes

Leírás :

* Állapot : új
* Élettartam : 100.000 óra
* Alacsony teljesítmény felvétel
* Intezív fényes
* Külső/belső világításhoz

Specifikáció :

* Anyaga : InGaN
* Szin : UV
* Lencse típusa : 7,6x7,6 , víztiszta
* Max. zárófeszültség : 5 V
* Nyitófeszültség : 3.2 - 3.6 V
* Fényintenzitás : 10.000 mCd
* Hullámhossz : 395 - 405 nm
* Üzemi áramerősség : 100 mA
* Max. teljesítmény : 500 mW
* Sugárzási szög : 140 fok.
(#) kaqkk válasza pityu_18 hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Az enyémben 24db van és éppen egy 20x30 cm es nyákot tud levilágítani . De arra figyelj hogy 2.5 x2.5 cm es távolságban elhelyezve legalább 5-6 cm -re kell legyen az üveglaptól . Az uv ledes nyáklevilágító készítése témában van kép róla
(#) pityu_18 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Tudsz valami kapcsolási rajzot dobni hozzá?
(#) kaqkk válasza pityu_18 hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
én 3 db ot kötöttem sorba egy (a tápfeszültséghez számított ellenállással és ezeket a 3 -as sorokat kötöttem párhuzamosan

Ha a többi részlet is érdekel , itt megtalálod az időzítő
"dokumentációját "http://mickey5.fw.hu/index.htm
(#) mate_x válasza pityu_18 hozzászólására (») Nov 26, 2009 /
 
Szia!
Az enyémben csak 6 LED van.(de még tesztelés alatt)
A képek megtalálhatóak itt:

Bővebben: Link

üdv.: mate_x
Következő: »»   59 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem