Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   74 / 308
(#) nagy hoho válasza bankimajki hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Ezen a linken SALáta és Alkotó cserél eszmét. Te hol vagy?
(#) nagy hoho válasza teodor hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Én nem leszek a vevőjük!
(#) ECL82 hozzászólása Nov 15, 2009 /
 
Sziasztok, valaki el tudna magyarazni a kovetkezo gep mukodeset? Soha nem dolgoztam meg analog muszerrel, nem vagyok tisztaban egy par allassal a forgokapcsolon. ma kaptam a gepet.

PB150487.JPG
    
(#) 20sz Jófiú válasza ECL82 hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Szia!

Én már olyan régen mértem ilyen műszerrel, hogy már nem emlékszem pontosan a kezelésére. Egyébként nagyon jó műszer meg kell becsülni!
Egy kis tudnivaló a műszerről.

Pisti
(#) ECL82 válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Ugyan ez a rajz megvan, a hasznalati utmutatoval mellekelve.
(#) Doncso válasza ECL82 hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Hogy Zoly barátom szavait említsem : Bővebben: Linkű

De egyébként konkrétan mi az amit nem értesz rajta?
Üdv.
(#) CIROKL válasza ECL82 hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Ez nagyon jó kis tükörskálás mérőműszer ! Ha még működőképes akkor becsüld meg nálam már ebből a tipusból / 20 évvel ezelőtt / sok kinyiffant !
(#) ECL82 válasza Doncso hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Eszak fele(lefele) neznek ezek az allasok. Pl.: mit merek abban az allasban, hogy:"IC1", "kohn;h21Ex10", "IC" , "kohmx10;h21E". Van egy poti a forgokapcsoloton eszak nyugatra, 0, es egy fektetett nyolcas, az mire jo? A harom kapcsolo eszakon, az egyik gondolom a valto egyenaramot meri, az elso, de a masodikat nem tudom, a harmadik pedig a pnp-npn tranzisztorokat meri. A kijelzo felett is van ket kapcsolo, azt sem tudom mire jo. Van rajta valami dBu;5 allas is, gondolom ez valami mikrodeciBel-t merhet, de hol merek en zajt?
(#) ECL82 válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Meg a bortokja is megvan De a legnagyobb problemam, hogy nem tudom hasznalni Amugy mukodik, elemet mertem vele.Legalabb is mozgolodott a tu
(#) Doncso válasza ECL82 hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Az Ic az kollektor áram, a H21e meg valami tranzisztor érték, talán béta, azaz erősítési tényező. De szerintem az "öregek" többet tudnak erről a békebeli műszerről, őszintén szólva engem most ezzel megfogtál.

Szerk : Idézet Wikitől :
Idézet:
„A nyitott emitterdiódán az emitter és bázis közé kapcsolt feszültségtől függő áram folyik, az emitterből a bázisba kerülő töltések zöme azonban (a kialakuló töltésviszonyok miatt) a kollektoron át távozik, a bázisáram csekély. A kollektoráram és a bázis egyenáram viszonyát B-vel (h21E) jelölik, ez a tranzisztor áramerősítése (szokásos értéke 10...1000). (A kisjelű áramerősítési tényező, ß (h21e) pedig a kollektor- és bázis váltakozóáram hányadosa, értéke B-hez hasonló.)”

(#) ECL82 válasza Doncso hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Aha, azt hiszem tul komoly muszer ez nekem, sajnos. Elteszem, hatha majd egyszer sokat fog erni Kerem olyan emberek jelentkezeset, akik meg tudnanak tanitani a muszer kezelesere!
(#) ECL82 válasza Doncso hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Sajnos nem foglalkozom tranyokkal! Annyira nem ertek az elektronikahoz. Elteszem a gepet.
(#) Doncso válasza ECL82 hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Nincs ebbe semmi ördöngősség, már látom a H21E az béta mérés, a H21e az meg kisjelű áramerősítési tényező, az Ic az kollektor áram, lényegébe az alsó állások tranyó mérésre vannak, a többi meg a szokásos multiméter funkciók.
(#) ECL82 válasza Doncso hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Es a pirossal irt dBu;5 allasban mit merek?
(#) Doncso válasza ECL82 hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
(#) ECL82 válasza Doncso hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Ok, kosz.
(#) Doszpot válasza ECL82 hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Szia!
Bővebben: Link
Itt is találsz némi leírást az analóg műszerek használatáról, előnyeiről, stb. Jó olvasgatást.
(#) DJ Tacki válasza KTobi hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Üdv!
Egy elég régi postra válaszolok, de nekem most aktuális a dolog. Szóval írtad hogy: "Kézi ollót olcsóbb szerezni, csak vigyázni kell milyet vesz az ember, ne az a hasbecsípős legyen". Tudnál mutatni egy képet, hogy hogy néz ki egy jó olló, amivel szépen lehet nyákot vágni? Vagy mire kell figyelni? Rgen én is próbálkoztam egy otthoni leharcolt lemezvágóval, de elég gyatra minőségű volt, és nagy paneleket, hogy is mondjam, nagyon "meghajlította" ha mélyen vágtam, és ez nem elfogadható. Most szerzem be a saját szerszámaimat, és éppen a nyákvágásnál tartok Köszi a segítséget!
(#) zenetom hozzászólása Nov 16, 2009 /
 
Hali!
Tudja valaki hogy EZ a panelfúró csapágyas-e?
(#) mex válasza zenetom hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Csapágy mindegyikben van.....
Ha az érdekel, hogy golyóscsapágyas kivitelű-e, arra azt felelem, hogy az enyém is ilyen sárga, és golyós, (és üt a tokmánya, nem is használom fúrásra)
(#) zenetom válasza mex hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Jaj, elnézést, igen golyóscsapágyra gondoltam...
szerk.: nagyon üt? mert én panelfúrásra is használnám, vagyis főként arra... :yes:
(#) highand válasza zenetom hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Kb 100 óra használat után lesz az.
(#) bbatka válasza zenetom hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Kis fúrókhoz az ilyen nagy teljesítményű nem jó és ráadásul valószínű hogy a tokmánya furata is túl nagy. 2-es fúróktól felfelé használhatók általában.
(#) zenetom válasza bbatka hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Hát én mezei fúrógéppel (olyan nagy bika...) fúrtam ki százvalahány lyukat NYÁK-on, annál is rosszabb?
(#) zenetom válasza mex hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
De neked pont ilyen tipusú van?
(#) mex válasza zenetom hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Az enyém narancssárga.
A matrica szerint német gyártmány, 135W, 10-33 ezres fordulattartomány, ami szabályozható.
Előszedtem,és megnéztem mi okozza a rezgését, ütését. Maga a tengelyen levő befogó agyrésze is üt, de ezzel még el lehet dolgozgatni, de ahogy a befogópatront és a szerszámot beleteszem, majd rögzitem a szoritóanyával, elkezdődik az igazi rezgés, rezonálás, ami ráadásul fordulatfüggő is...
Nem akarlak lebeszélni, gondolom ennél sokkal nagyobb összeget nem tudsz rászánni panelfúróra, szerintem akadhat köztük jól működő példány is. Bár mint irták, irom, nem igazán alkalmas egyébként sem panelfúrásra, mert nehéz. Állvánnyal már jobb lenne a helyzet.
Javaslom, vegyél valami olcsóbb siklócsapágyas fúrógépet, amit ha nem pörgetsz agyon akkor sokáig lehet használni persze csakis panelfúrásra.
Azután ha tudsz spórolni ilyen célra, célozd meg a dremel, és társai minőséget.
Tizenakárhány éve vettem egyet, és azóta is gép, pedig gyilkolászom rendesen.
(#) hapro válasza mex hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Én ezt a típust használom, már amióta elkezdtem foglalkozni az elektronikával. Sima 12V-ot adok neki egy dugasztápról, nincs még kikopva, és teljesen jó még mindig. Bővebben: Link Olyan 15éve vásároltam kb.
Akkoriban talán 1000-1500Ft-volt. Most nemtudom lehet-e kapni és milyen árban van. Pár ezer lyukat már elkészítettem vele. Oldalirányú marásokat is végzek vele, beültetéskor, persze nem maróval, hanem benne hagyom a kisfúrót, had törjön el, ugye ha nem lennék olyan lusta cserélni, (de legelőször beszerezni egy ilyen kis marót) akkor most pár fúróval többem lenne még mindig.
Ja ez könnyű, de mire kifúrok vele 300lyukat addigra az ujjaim beállnak rendesen, mert nem túl áramvonalas az alja ahol fogni kell, így nem is túl kényelmes hosszútávon.
(#) zenetom válasza mex hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Vaterán van egy ugyanilyen eladó, jól kifaggatom az eladót és ha jó megveszem Bővebben: Link
szerk.: bár az akármit mondhat...
(#) mex válasza zenetom hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Legyen vele szerencséd!
Dettó mint az enyém.
Szerintem egykaptafára készülnek, a Jangce parti viskókban.
(#) zenetom válasza mex hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Vagy B terv: Bővebben: Link
Nem szeretem az ilyen dolgokat szerencsére bízni...
Következő: »»   74 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem