Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   124 / 607
(#) roland0327 válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
jól van berakva már sokszor átnéztem. kipróbálom az izzóval
(#) roland0327 válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
hát már most nem próbálom mert késő van és holnap kelnem kell.. majd holnap kipróbálom és irok! Sziasztok jóéjt
(#) highand válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Fejhallgatónál én is OPA-nal kötöttem ki.
(#) Bassmester válasza highand hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Hali! Látom olvasgatsz
Az NJM 2068D is nagyon király, az LF 358-nak pedig különlegesen széles sztereó képe van, fülesnél és TDA 7294-nél egyaránt. Próbáltad már?
(#) highand válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Azért érdekes, hogy mi nagyjából egyformán hallunk. Az LF-nek tényleg a sztereoja jó nagyon. Az NJM eddig még kimaradt.
(#) highand válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Látom olvasgatsz.

Én nagyon sokat adok mások tapasztalatára is.
(#) Bassmester válasza highand hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Nincs véletlenül rajzod valami használható diszkrét műveletire? Egyszer már csináltam, de nem volt egy nagy durranás. Érdemes egyáltalán ilyesmivel játszani?
(#) highand válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Ez nehéz kérdés. Először azt kellene megfogalmaznod, hogy mi a bajod a kapható műveleti erősítőkkel. Persze egy időben csináltam én is diszkrét cuccokból, de amikor rájöttem, hogy a japánok képesek voltak DIP8-as tokba beletenni igazi műveleti erősítőket, tehát ebből a szempontból minimum koncepciósakat, akkor abbahagytam.
(#) Bassmester válasza highand hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Nincs velük bajom, eddig mindenhez megtaláltam a megfelelőt. Csak a kisérletezőkedvem miatt... egyébként sok értelmét nem látom én sem
(#) highand válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Játszhatunk. Este tervezek egyet, de mire legyen kihegyezve? - zaj, - torzítás, - feszültség, - áram?
(#) Bassmester válasza highand hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Ejha... még választhatok is?
Nehogy miattam tervezésre pazarold a szabadidőd
Csupán olyasmi érdekelne, ha van ilyen, ami neked nagyon bevált, jól szól, esetleg van valami különlegessége amiért érdemes megcsinálni.
Az ábrán lévőt már próbáltam régebben kevés sikerrel, de lehet hogy mégegyszer megcsinálom rendesen.
Első ízben, füleserősítőben lenne tesztelve.

img001.jpg
    
(#) highand válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Jó az amit rajzoltál, lehetne bonyolítani, de kéne működnie. 10k helyett 7,2k talán szerencsésebb lehetne (Upp-1,2/4*Rdiff), de ez csak kötözködés.
(#) Bassmester válasza highand hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Milyen tranyóból a legjobb ilyet építeni? BC 557-547 jó? Bár ha nem kell összeválogatni, akkor lehet hogy SMD-ből csinálom egy pici nyákra, hogy beférjen a dip-8 foglalatba.
(#) highand válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Nálad a pont megint. Minél smd-bb, annál kisebbek a szórt kapacitások. Tényleg úgy lenne értelme, ha felférne egy DIP8-as tok helyére dugható pici nyákra.

Akkor én is rendelnék kérlek nálad pár darabot...
(#) Bassmester válasza highand hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Ezek szerint látsz benne fantáziát
Érdemes bétára válogatni a tranyókat? A BC 8xx smd tranyók elég kis szórásuak, talán nem lenne nehéz találni néhány párt.
(#) highand válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Szerintem eléggé kiforrott a gyártás, inkább az ellenállásokkal kellene belőni, meg azt könnyebb is válogatni.
(#) roland0327 hozzászólása Nov 19, 2009 /
 
Sziasztok!

Ma vettem máshol kondikat és kicseréltem őket. A változás az, hogy a kimenten nincs már se egyen se váltó feszültség. amikor bekapcsolom és ki akkor egy pillanatra 0.3 V (egyen) a váltón meg semmi fesz. A panelon sokhelyen van 6 és 6.4 V között feszültség és egy helyen 5.6. Ez szerintetek jó vagy rossz?ja és még annyit,hogy eedig eléggé melegedett az ic és most olyan közepes a hőmérséklete.

(#) martin96 válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Most szólaltatsd meg (adj neki jelet) és majd kiderül.
(#) roland0327 válasza martin96 hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
és az baj ha csak egy gagyi 10 W-os hangdszórót adok neki? mer nem akarok egy hangszórót se kigyilkolni.
(#) martin96 válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Rárakhatsz de akkor ne tedd fel max hangerőre.
(#) roland0327 válasza martin96 hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Idézet:
„Tegyel sorosan a 230-ban egy egot a tapal ha baj van kigyul az ego,az nembaj ha felvilan”


Ezt tanácsolták két oldallal előrébb hova kössem az égőt? nem értem.
(#) martin96 válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
A + és - tápfesszel sorosan egy-egy égőt.De ő úgy értette ,hogy egy 230-as égőt tegyél a trafó elé sorosan.
(#) ptesza válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Az a kis ugrás , valószínűleg a "koppanás"

Szerintem nyugodtan köss rá egy sinus jelet és mérd a kimenetet , ha a hangerő poti tekerésével arányosan nő a kimenő fesz akkor szinte 100 % ,hogy jó.
(#) roland0327 válasza martin96 hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
tettem be egy 60W-ost a +-hoz és egy 75-öst a -hoz. és bekapcsolom és 2 másodpercig semmi utána a hangszóró sípol és búg és világit a 60-as izzó. ilyenkor mivan?
(#) roland0327 válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Ja és az IC nem melegszik
(#) martin96 válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
zárd rövidre az összes kondit egy kis időre ,utána ne nyúlj hozzá a panelhoz akkor már talán nemfog búgni meg sípolni.
(#) roland0327 válasza martin96 hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
bocsi de nem értem, hogy mit akarsz ezzel mondani
(#) martin96 válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
A 22uf-os kondikat zárd rövidre egy pillanatra ,ilyenkor ne kapjon az ic áramot.Utána úgy tedd áramra ,hogy nem érsz hozzá a panelhoz.
(#) roland0327 válasza martin96 hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
igy később kezd el égni az égő
(#) martin96 válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Akkor gerjed.
Következő: »»   124 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem