Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Infra távirányítós bemenetválasztó, és hangerőszabályzó
Lapozás: OK   10 / 20
(#) ifiszgy hozzászólása Dec 8, 2009 /
 
Akkor borzolom az idegeket .
Részemről, több próbálgatás után a méregdrága - s talán fölösleges - MR82 -es relé befutó, jelenleg.
ÉS igen, meg nem...
Mert tervezett kütyü nem bont szét semmit.
Pont azért, amit írsz. Szeretnék egy profi CD lejátszót, illetve van egy "nekem jó" ( ) bakelit lejátszóm.
Ezekből jön majd a stereo, és ahol kell, a jelet megszámoljuk RIAA-val.
De ha már építek, nem akarok külön egy erősítőt a zenére és egy röfögőt a 7.1-re.
(Kirak az asszony a kertbe az egésszel, ha több erősítőt csinálok).

Ezért úgy gondoltam - itt a baj -, hogy majd csinálok egy mixet. Ez általában rossz ötlet, mert ugye porse motor a talicskába minek, és még hol vannak a hang dobozok...

Szóval a cél egy olyan 7.1es ketyere, ahol kiiktatva a többit, megveszhetek a 2.0-ból jövő ZENÉért, de este - a szomszédok napi adagjáért - megnézhetek egy filmet ugyan ezen verklin.
Hajlandó vagyok annyit áldozni, hogy 2.0 szánt "minőség" legalább 6-7 csatornán ugyan jelen legyen.

Nem szeretnék "ide ilyen hangfal, ilyen előfok ilyen végfok, mert ide elég ez, ide meg csak ezt".

A bassz szóljon, ha kivezérli Steven Spielberg hangmérnöke, a center sikítson amikor a 007-es üveghangig nyomja a pedált, de úgy hogy a -maradék- hallásom megmaradjon, és mind ezt tisztán.

És ha másnap a Bohem Rapsody bakelit pörög, hallani szeretném, ahogy hozzá ér az újja Brian Maynek a húrokhoz és mindezt alapozza John Deacon...

És mindezt Vicsys csodájával volna jó vezérelni, vagy valami hasonlóval az Ő munkájának nyomán .

Szóval van min dolgozni, de ugye meg kell húzni valahol a határt, és a lehetőségekhez mérten kihozni minél többet ebből a munkából!
(#) ifiszgy válasza ifiszgy hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Arról nem is beszélve, hogy nincs is porse motor, csak talicska
(#) szilva válasza szamóca hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Most éppen olyanon gondolkozunk egy kollegával, hogy a hangerőpanelt DIP tokos relékkel és TPIC6B595/TPIC6C595-tel építjük meg. Ennél a meghajtónál (emlékeim szerint) akár 30V-ig is fel lehet menni a relék tápfeszültségével, mivel OD kimenetű. Ezen kívül a reléket működtető adatok eljuttatása a hangerőpanelre pár vezetékkel történik, sőt, akár több ilyen panel vezérlése is kaszkádosítható.
(#) jeges válasza vicsys hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Hát sajnos áldozni kell ha jó hangot akarsz kihozni valamiböl de ez igy van hogy ha épitesz is rossz alkatrészekböl sem ajánlatos épitkezni mert az valaminek a rovására fog ugyis menni a projekt ez legyen szó bármimás épitésröl is!
(#) jeges válasza ifiszgy hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
hay
szerintem nézd szét itt
vanak jo cucok eladok mert ezt egy jobb házimozis erösitövel meg tudod csinálni amit leirtál hosszan!
ez produkálják a következö kategoriák Pioneer_VSX-839.....859 ,harman/kardon avr7000...hasonlo kategoriák használtan csekély pizért hozzá lehet jutni mivel réggi modelek már de hangra verhetetlenek a maguk kategoriájukban!
(#) jeges válasza ifiszgy hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Ezel mi is a gond? Krzysztof Marcinek's 7.1 Preamp
hisz ez full projekt!
ebbe maximum a VFD kijelzö a huzos!
és még forráskod is van!
itt ia van egy hasonlo link Preamplifier

(#) vicsys válasza Zenner hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Na, van egy jó hírem. Most teszteltem egy PGA-t, egyenlőre csak nyomógombokkal. Szépen zenél... Igaz, egyenlőre csak breadboardon dugdostam össze, de így is biztató. Még ráfaragom az infrás rutint és jöhet a panelgyártás. (tudom, tudom... a kép nem mond semmit)

DSCN0007.JPG
    
(#) aflmor hozzászólása Dec 8, 2009 /
 
Ha kellenek ilyen minőségi mini relék, csak szóljatok! :yes:
(#) Zenner válasza vicsys hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Hehe ezt csak Te gondolod
Ez a kép nekem azt mondja vicsys megint alkotott
(#) vicsys válasza aflmor hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Konkrétan melyik típus? Ránéznék...
(#) aflmor válasza vicsys hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Csinálok egy pár képet adatokkal, és jelentkezem, mutatom. Addig is: RB105-DE

G6D-1A-ASI

RB105-DE-24

G6D
(#) raiman hozzászólása Dec 12, 2009 /
 
sziasztok
Nem egészen ide tartozik a kérdésem, de azért felteszem
Remélem valaki tud segíteni
Egy sima infrás távirányító kapcsolási rajzra lenne szükségem.
Infra adó+ Infra vevő. Kb. 5 m-t tudjon, és lehetőleg ne legyen túl bonyolúlt, nem is a bonyolúltsága a lényeges hanem hogy ne kelljen hozzá egy csomó alkatrész. Kis költségvetésűt szeretnék építeni.
Még egy lényeges kritérium, hogy csak addíg kapcsoljon amíg a kapcsolót nyomom!
Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget
Ui.: nézegettem a neten is de ilyesmit nem nagyon találtam
(#) vicsys válasza raiman hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Mit szólsz ehhez:
Bővebben: Link
(#) raiman hozzászólása Dec 12, 2009 /
 
szia
ennek valahol a kapcs rajza nincs meg?
egyébként ha létezik még ennél egyszerűbb is lehet
akár pic-es is
egyébként köszönöm a segítséged
(#) vicsys válasza raiman hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Bővebben: Link Szerintem innen csemegézz.
(#) Saggitarius válasza vicsys hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Sajna ez csak egy egycsatornas, azaz csak ki es bekapcsolasra tudna hasznalni. A masik jarhato ut szerintem: kiguberalni regi Videoton vagy Orion TV-bol a vevoket. Ha ezekhez erdekel a kapcsolasi rajz, akkor megtalalod regi szakkonyvekben, kulon volt Orionos es Vidis TV-khez kompletten, "Igy javitsd..." vagy valami hasonlo cimen. Nekem volt, de a kikoltozes elott elajandekoztam oket.
(#) lóri hozzászólása Dec 30, 2009 /
 
Sziasztok!
Nekem az lenne a kérdésem, hogy a BSS féle digitális (CD4067-es) hangerőszabályzót, lehetne-e balance szabályzóssá csinálni? És ha igen , akkor hogyan?
(#) vicsys válasza lóri hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Szerintem igen. Külön-külön kell vezérelni őket.
(#) lóri válasza vicsys hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Igen, erre én is gondoltam, de ha külön kéne a volume, és a balance, akkor hogy csináljam?
(#) vicsys válasza lóri hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Nagyon egyszerű. Külön külön vezérlést csinálsz-ez lesz a balance. Hangerőnél meg zárod (2 morzés) mindkettő balansz gombot egyszerre.
(#) lóri válasza vicsys hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Köszi, nagyjából értem, de akkor hova kötöm a ledvezérlőt? És kell még egy ledsor, mert ugye látni kell a hangot is, és a balancot is.

digvol.pdf
    
(#) vicsys válasza lóri hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Tegyél be kettő 4067-et a ledeknek. A balansznak pedig kösd keresztbe a kapcsolókat. Egyik érintkező a jobb fel a másik a bal le-re, etc...
(#) lóri válasza lóri hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Modjuk a hely tekintetében nem túl szerencsés. Az eredeti őtlet pic-es volt, de nem tudtam rábírni a barátom, hogy megcsinálja, pedig egyszerű annak aki tud programozni.Nekem beletelne vagy 1 évbe.Olvastam, hogy te pga-hoz programoztál, nem tudnád megprogizni?
Lehetne cikk is belőle, mert úgylátom több embert is érdekelne. És nem kell mindenkinek lcd. Valami ilyesmire gondoltam.

picvol.pdf
    
(#) lóri válasza lóri hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Bocs, egyszerre írtunk, aztán én is gondoltam erre. Köszönöm.
(#) lóri válasza lóri hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
De, ha valakinek lenne kedve megprogramozni, nem lennék hálátlan.
(#) Kovidivi válasza vicsys hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Hello Vicsys!
Végigolvastam a topic-ot, mert elkezdett érdekelni az infra távirányítás. Nagyon szépen haladtál a bemenetválasztós, hangerőszabályzós, mindenttudó kapcsolásoddal Gratulálok hozzá!
Olvastam azt is, hogy egy fórumtársunk szeretne egy egyszerűbb, "mikro" hangerőszabályzást infra vezérléssel. A ki mit építettben itt látható róla egy pár kép, a weboldaladon viszont nem találok róla több információt, és ha eléggé figyelmesen olvastam, akkor ebben a topicban sincs róla sok szó, csak említés szerűen.

Nagyon megfogott ez a kompakt kis méret, és a Vicsys név garanciája is eléggé sokat nyom a latban , plusz a PIC12F-es család nem is drága. Igaz, még nem programoztam PIC-et, de mindennek el jön az ideje.
Viszont PGA2311 beszerzési forrást nem találtam. Megnéztem az adatlapját, és hát nem lenne "egyszerű" helyettesíteni bármelyik DS1669, vagy hasonló IC-vel.
Mennyire lenne bonyolult módosítani a PIC programját, hogy DS-sel működőképes legyen? A PIC-ben lévő többi funkció tökéletesen elég lenne (némítás, on-off, hangerő szabályzás). A DS-nek ugyan van digitális bemenete, csak azt nem tudtam kihámozni az adatlapból, hogy némítást lehet-e vezérelni vele, vagy sem. Minden esetre, ha lenne egy kimenet, ahol magas, vagy alacsony jel jönne ki, könnyen megoldható lenne a DS, vagy hasonló IC vezérlése (a lépésszámmal akár nem is kellene törődni. Ha már nem hangosodik a zene, akkor elértük a maximumot). Ekkor még maradna egy láb biztosan, az pedig vezérelhetne egy némítást. Innen már csak a fantázián múlik, hogy rak-e az ember LED-es hangerővisszajelzést (lépésszám szemmel történő ellenőrzése), stb-t, és lenne egy univerzális távirányító, amit nem csak erősítőben lehetne használni, ami nem kis dolog, és kiindulási alapnak, kezdőknek nagyon sokat ér! Ha lesz időd, lenne kedved ezzel foglalkozni egy kicsit? Biztosan lenne iránta érdeklődés, és ha tudok valamiben (kétlem), segítenék szívesen!
Köszönöm szépen! Üdv!
kovidivi
(#) vicsys válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Szia
Köszi, minden jó szót és dicséretet.
Azért a nagy csend, mert most dobozolom az erősítőt. Hamarosan teszek fel képeket.
Mint azt írtam, sokféle hangerő szabályzó IC-t kipróbáltam és a dallas-maxim változatok nagyon nem jöttek be nekem. A PGA széria nagyon, de nagyon jó paraméterekkel rendelkezik és könnyű kézbe tartani.
Lehet azért kapni:
Bővebben: Link1
(#) Kovidivi válasza vicsys hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Természetesen minden beszerezhető. Jól látom, hogy €10.29 ? (plusz postaköltség). Kicsit sok az összes többi alkatrész árához képest Viszont biztosan minőségi is, de sajnos ez nem az én pénztárcámhoz van szabva. Sok sikert az erősítőhöz! Üdv!
(#) roland0327 hozzászólása Jan 10, 2010 /
 
Sziasztok!

Kaptam egy KENWOOD KA3060R tipusú erősítőt. Nem volt benne trafó és kiment a végfok is, de működik. Van benne egy 5 csatornás bemenetválasztó, és hangszínszabályzó, és az egész távirányítható! A bemenetekhez közelebb van egy TC9164N tipusú IC és tőle nem messze egy TC9162N. Nem relével váltogatja a bemenetet.
Az lenne a kérésem, hogy milyen tápfesz kelle ezeknek az IC-knek és szimetrikus-e (+ gnd - ). És még azt,hogy hol van a kimenet ami a vágfokra ment rá?

Köszi előre!
(#) lóri válasza roland0327 hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Szia!

Amint látom, szimmetrikus táp esetén +- 15V az ajánlott,
de azt írja min 16 max 34V, ugye az 8 tól 17 Volt lehet.
A kimenetek azok a COM 1-4 lábak. De remélem, más is
megnézi.
Következő: »»   10 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem