Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Infra hang veszélyei
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Aug 21, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 4
(#) Balázs válasza Stefan hozzászólására (») Aug 30, 2006 /
 
Hát nem is fogok... Úgyis építeni akartam egy függvénygenerátort...
(#) kosztadani hozzászólása Jan 6, 2007 /
 
Honnan lehet letölteni egy frekvenciagenerátort?
(#) andra_s hozzászólása Jan 6, 2007 /
 
én viszatérek a bernahangra.Mi töbször is próbáltuk konkrét frekit nem tudtuk megállapítani olyan 210Hzés 250Hz közt van. Először havrom ült az 1600w os subra 2perc után beszart. Utána jött a szomszéd őmitsem tudott kérdezte mérkell zúgatni mi mondtuk csk próbáljuk rá is hatott. De a vaterre nem és még sokan másokra sem hatott. Mártonnapi felvonuláson is próbáltuk asolzira kiírtuk hogy kit kell keresni a kulcsért. Jöttek olyan15-20 a 60ból. Gyaksziórán is szarattam a népet csak már majdnem éns is kidobtam a tacssot. Az alacsonyfrekik valóban veszélyesek 3-5Hz közt van az agy frekije az a freki tartós halgatása HALÁLHOZ vezet. Az infrahangot az lüktető érzést szolgál ha megfelelő sugárzóvlpróbálod akkor érdekes hatásokat érsz el haverok közt.
(#) patexati válasza andra_s hozzászólására (») Jan 8, 2007 /
 
Régebben 3-4 éve a haver szokott discozni nálunk a kútúrházban és amikor hoztunk 2db 1200W-os Gary ládát és megküldtük a mélyet (Bg Prince of Rap -el ez egy régi bufogós stílusú együttes) akkor aztán volt bélmozgás de szó szerint ám Amúgy a discoba ezért mert szó szerint kellemetlen erős amúgy nagyon tiszta mély volt csak egyik láda volt használva,hogy valaki nehogy rosszul legyen vagy ezmiatt dobja ki a taccsot!
(#) Georgee hozzászólása Jan 8, 2007 /
 
Ha erre gondoltatok akkor töltsétek!!! Sztem nagyon jó...
Szóljatok vki olyannak aki idős akkor teszteljétek!!! ENJOY!!!!
(#) isamisa válasza Georgee hozzászólására (») Jan 8, 2007 /
 
Ez nem csak 12kHz??

Hát andra_s az a barna hang dúrva South Parkban volt a legjobb. Amikor beszaratták a világot...
(#) pixels hozzászólása Jan 8, 2007 /
 
Én meg viszatérnék a 17Khz-re

A tv-nek a nagyfesz része nem ilyesmi frekin dolgozik? Akkor vettem észre valami sziszegő hangot (jó magas frekije van), mikor csend volt a szobában, és nem volt hang vmelyik csatornán.

Szerintetek?
(#) patexati válasza pixels hozzászólására (») Jan 8, 2007 /
 
A sorvégfok tranyója szokott sípolni!A "sziszegés "az álltalában akkor hallható ha áthúz a nagyfesz valahol vagy kontaktos a képcső csatlakorása a nagyfeszbemenetnél!
(#) Painkiller hozzászólása Jan 14, 2007 /
 
nem tudja vki hogy honnan tudom letölteni a frequency generatort?
(#) eSDi hozzászólása Jan 15, 2007 /
 
Vissza térve egy kicsit a 17KHz problémájára.
Ha PC-n szeretnétek generálni ezt a hangot, akkor figyelembe kell venni sok dolgot. Ahhoz hogy megközelítőleg a leg tökéletesebb Szinuszjelet lehessen generálni kell egy hagszerkesztő progi(a jobbak közül, pl: Sonic Foundry - SoundForge vagy Steinberg - WaveLab) amiben van jó hanggenerátor funkció. A 44.1kHz 16bit-es mintavételezést el kell felejteni. Ezen a mintavételezésen a 17kHz-es freki tele lesz interferenciákkal és egyébb ilyen szép zavaró tényezőkkel. A legjobb eredményt 192kHz 24bit-es mintavételezéssel lehet elérni. Ám az csak egy dolog, hogy a program legenerálja ezt. Sajnos, ha a hangkártya nem tudja ezt a mintavételezést ismét megvagyunk lőve, mivel az szépen visszakonvertálja nekünk ugyan olyan felharmonikusokkal teli vacaká és zajossá, mintha csak 44.1kHz és 16bit-en csináltuk volna.
Ezután már csak az analóg résznek kell teljes mértékben átvinnie a megcélzott frekvenciát a számunkra.

Végkövetkeztetés! Ha valakinek nincs meg a megfelelő hardware háttere, akkor nem is fog megfelelő eredményt elérni. Ha valaki tiszta szinuszjelre vágyik, akkor az használjon egy minőségi függvénygenerátort.

A mobiltelefon meg soha nem fogja vissza adni normálisan ezt a hangot, főleg nem azon a hangszórón amin csörög.

Ha ezeket már valaki leírta ide, akkor bocs. Nem olvastam végig a topicot részletesen.
(#) eSDi válasza Georgee hozzászólására (») Jan 15, 2007 /
 
Ez sem 17kHz csak 15kHz.
Nem tudom, hogy ez telefonon, hogyan szól, de az én PDA-m sem adja vissza tökéletesen.(Pedig külömbül szól mint bármelyik mobil amit eddig hallottam) Merőben máshogy szól PC-n is.
(#) Tom Lord válasza Georgee hozzászólására (») Jan 15, 2007 /
 
Nem ellenőriztem mekkora a freki, de amit hallani kék:
ti, ti, ti, ti, tá, tá, ti, ti, ti, ti,
ismételve.
53 éves füllel - a doki nem a legjobbnak minősítette (finom voltam)
Nem csak a freki számít (ahogy már többen írták), hanem a hang nyomás is (hangerő).

A reklámra visszatérve: nem az idősebbeket fogja idegesíteni a csengőhangod, hanem a társaidat. Éppen azért, mert ők érzékenyebbek rá.
Tehát használjátok minél többen, minél többet.
(#) Tom Lord válasza patexati hozzászólására (») Jan 15, 2007 /
 
Rosszul tudod, nem a tranyó, a sorvégfok transzformátor adja a hangot.
Ott is a mag.
Persze, ha valahol áthúz, akkor a z ív hangját is hallhatod még mellé.
(#) isamisa válasza Tom Lord hozzászólására (») Jan 15, 2007 /
 
Szerintem innentől kezdve hiteleségét vesztette ez a hang.
Ha TomLord is halja. ( azért nem hiszem hogy ollyan rosz a füled ) akkor mi értelme van ezt csengőhangnak használni.

Majdnem írtam hogy csak 60-éves tanárok nem halják meg... De mi értelme ha van már minden mobilban rezgő???
Ez egy újra felkapot dolog. sz@rnak egy pofon
(#) Tom Lord válasza isamisa hozzászólására (») Jan 15, 2007 /
 
Vagy jó az erősítőm
(#) eSDi válasza Tom Lord hozzászólására (») Jan 15, 2007 /
 
Igen! Pontosan ezt lehet hallani, de csak telefonon felismerhető. De ott is csak a zajokból lehet felismerni, hogy az, a 15kHz-et alig hallani. PC-n jobb a minősége, de nem az igazni... Elég idegesítő ráadásul. meg ha ezt a hangot valaki meghallja úgy hogy a mobil a zsebében van....
(#) kyrk válasza eSDi hozzászólására (») Jan 15, 2007 /
 
Hali!

A PC-s hangszorokkal ovatosan! Ha sinuszos a hang a PC hangszoro valamennyit torzit rajta. Igy felharmonikusok es alharmonikusok is keletkezhetnek. Elkepzelheto, hogy az ember nem is azt a hangot hallja hanem valamilyen harmonikusat.

Mobiltelefonnal is el tudom kepzelni ezt. Persze ez fugg a hangszoro tipusatol. Beepitesi tulajdonsagatol.

Aztan meg ott van az az eset amikor valamilyen alkatresz rezonanciafrekijet eltalalja az adott hang. Ez meg jobban szorja a spektrumot.
(#) kyrk válasza kyrk hozzászólására (») Jan 15, 2007 /
 
A lenyeg lemaradt:

Suliban PC-s speeakerrel hulyultunk. Frekit noveltuk es vartuk ki mikor nem hallja. Eskuszom jo sokaig hallottam, de valoszinuleg nem a speeaker hangja volt mar az hanem valamilyen harmonikus. Igy a meres nem lehetett hiteles.

Amit el tudnek kepzelni hiteles meresnek az igy nezne ki:
Fullhalgato. Szinusz generator. A fullhalgato olyan parnas legyen, hogy a kulso hangokat ne engedje be. Es viszonylag halk legyen a hallhato hang! Igy erve el a minimalis torzitast. Tovabba az erositot is ugy kellene megcsinalni, hogy ne torzitson.
(#) eSDi válasza kyrk hozzászólására (») Jan 15, 2007 /
 
üdv!

Nem ilyen kis vézna PC hangfalaim vannak! Rendes erősítőre van kiküldve a hang! Ráadásul 5.1-ben, úgyhogy körül vett a sípolás A mobil meg úgy ahogy van képtelen vissza adni ezt ahangot normálisan.
(#) eSDi válasza kyrk hozzászólására (») Jan 15, 2007 /
 
A PC speaker az eleve nem sinuszos jellel múködik, hanem négyszög jellel.

A Hiteles mérésre meg tökéletesen megfelel egy AF oscillátor. Nekem pl van egy jó öreg Servotest AF Osci-m, még elektroncsöves, azzal próbálgattam, nekem olyan 19kHz körül van a határ amit még hallok, így 24 évesen.
(#) rwtop hozzászólása Márc 29, 2007 /
 
HY!Mindenkinek!
Azért nyitottam ilyen témat mert keresgéltem minden féle helyen de nem találtam semmit!
NA arról lenne szó hogy mivel lehetne nagyon mély hangot előállítani?Ez 1 hang-generátor[szignálgenerátor lenne]A jelet pc-ről kapná az erősítő.Zenejel.....
Ezt meg lehetne valami módon oldani??Erősítőm megvan hozzá:300W RMS 5Hz>20 000Hz-frekvenciatartományban erősít.Erre kellene valami hangszóró vagy valami amivel leghet infrahangot előállítani/sugározni!
Előre THX!
(#) mrx23 válasza rwtop hozzászólására (») Márc 29, 2007 /
 
Rendkívűl egyszerű megépítesz egy ventilátor hangszorót:
http://www.eminent-tech.com/RWbrochure.htm
http://www.rotarywoofer.com
A freki menetét nézd meg!!
97dB @ DC 0Hz!!!!!!
101dB @ 1Hz!!!

Vagy keresel másik szervo hangszorokat amiben a
forgo mozgást alakítják hangá.
Kép: Hivatkozás

Kép: Hivatkozás
(#) rwtop hozzászólása Márc 29, 2007 /
 
Azt mondod hogy simán megfogok 1 ventit rádobom ez erősítőre és berakom úgy 1 ládába mint ott vot 1 képen!Nem!
De én inkább nekikezdenék építgenni!ha nincs más megoldás ennek a ventiwoofernek kellene a működési elve!He nem kérek sokat!
(#) dpeti hozzászólása Márc 29, 2007 /
 
mihez kell ez neked?
azt ugye tudod hogy ezek a hangok elég veszélyesek, ugyanis jópár szerved + érrendszer sajátfrekije is kb ebben a tartományban mozog, és akár szervi károsodás is felléphet a rezonancia miatt, hogyha nagy hangerőn "hallgatod"
(#) rwtop hozzászólása Márc 29, 2007 /
 
ezekkel tisztabban vagyok saját felelősségre csinalom a cuccot!A haver meg a suliban nem hiszik el a tanarok hogy lehet eloállítani 20hz azatti frekiket hanghullamban!ezt akarom bebizonyitani![Elektros suliban szlovakiában!]
Szal kellenének az ötletek!
(#) Norberto válasza dpeti hozzászólására (») Márc 29, 2007 /
 
Az agyra tekintve a legkárosabb frekvencia 6-7 Hz körül van.
(#) rwtop hozzászólása Márc 29, 2007 /
 
HE!Most kiprobaltam hogy mi lecc ha rádobom erősítőt ventire hangja volt valami 5dB>15dB ig de aztan a venit elfüstölt mint 1 üzemi kémény!
Szal valami más megoldás kellene!
(#) mrx23 válasza rwtop hozzászólására (») Márc 29, 2007 /
 
Nem-Nem ez nem igy megy!!!!!! Olvass utána!
Van egy fő motor (ált. egyen áramú, fixstabilizált sebeségű ~700RPM) a tengelyen átbökve van egy hangszoro mágnes, a cséve test összevan kötve a propelerekkel és azoknak a dölésszögét változtatja,
ugyan ugy mint a helikopterek rotorjának a dölésszög változtató mechanika.
Erősítöt kötsz a hangszoróra, az kis kitérést csinál,
a forgás miatt meg effektive nagy hangnyomást hoz létre.
Tanulmányozd a helikopterek propellerjét.
Hangszoró müködés közben:
http://youtube.com/watch?v=E7Bkrypxzs4
Kép: Hivatkozás

Ilyenbe egyáltalán nem fogsz bele halni.
Pár KW-ig
Pl a földrengések is infra hangot gerjesztenek.
De viszont egy filmet amiben vannak ilyen hangok kicsit jobban átlehet érezni

Nem kell kell parázni ettől!!!! Helikopter is egy orbitális infra hang generátor robbanó motorral hajtva

Nézd meg a RotaryWoofer árát, 3milka csoki
Másik alternativa egy Jack Hammer
http://www.mtx.com/caraudio/products/subwoofers/jackHammer.cfm
Olyan 140Kg 12KW peak Ajánlot targonca hozzá!
(#) rwtop hozzászólása Márc 29, 2007 /
 
Jó értelek én téged!De a Rotary Subwoofer-ra 25 000dolcsit honnan fogok összeszedni életem végéig spórolhatok akkor sem lecc meg!Nekem ennek a cuccnak a müködési elve kellene komollyabban!MErt érdekel a téma meg minden!
(#) elektro válasza rwtop hozzászólására (») Márc 30, 2007 /
 
láttam márolyat is hogy sima 18" hagszóróra kötötték rá és egy marha hosszú csőre kb 4m ezzel adtak ki sikeresen infrehangot.
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem