Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WiFi antenna készítés
 
Témaindító: saca200, idő: Jún 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   16 / 83
(#) kendre256 válasza puskas87 hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
A kérdés az, hogy mire akarod használni. Ha egy AP-t akarsz csinálni, és internetet akarsz szolgáltatni, akkor ez jó lehet. (Bár van amikor ott is érdemesebb szektorsugárzót használni.) Ha két pontot akarsz összekötni, akkor ne körsugárzót, hanem valamilyen yagit, vagy más irányított antennát használj.
(#) fassenkugel válasza kendre256 hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
ha betartod a méretek pont olyan antenna lesz belőle amilyen kell. én már többet csináltam semmi különös.

méréshez meg böven elég egy swr mérő +netstumbler. megméred egy adott forrás jelszintjét vele aztán megméred az antennával. szinte mindig hozzák a kivánt nyereséget.

azért ez messze nem agysebészet. a wlan meg amugy is sokat megenged, a spektrum szórás miatt.

de mégegyszer az esetek 90%-ában jobb választás egy biquad, mint egy ilyen körsugárzó.
(#) Mzolee válasza haxy27 hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Hah.. köszi a választ!
Úgylátszik nem is kell barmolni >> kép!

Egyébként
ITT a 13. sz. termék elég baráti áron van, de a minimum rendelés nettó 2000Ft és nekem nincs szándékom mást rendelni tőlük.
Kérdés: hol tudok még ilyet venni olcsón (pigtail-t)?
Vagy inkább: miből tudok kitermelni?

U.FL.jpg
    
(#) Mzolee válasza Mzolee hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Sziasztok!

Újra megkérdeném:
Mibőlt tudok ilyet kitermelni?
:help:
(#) SALáta válasza fassenkugel hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Nekem quad van a laptopomban, iszonyatosan jó az antenna, igaz irányhatása van de tőlem 300 m re lévő AP jelét simán veszem vele házon belül, csak onann tudom a távolságot hogy én lőttem össze a gépét a wlannal.
(#) sambalabambumm hozzászólása Nov 19, 2009 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni (bocs a hozzá nem értésért, de ha értenék hozzá nem kérdeznék ugye ):

Meglévő botantennámhoz kb. 2m vezetéket adtak ami a pincéből igen rosszul fogja a tetőtéri wlant. A vezetékezés sajátosságai miatt kb. 10m koaxra lenne szükségem.
1, lehet-e ilyen hosszú vezetékkel a talán 6dbi nyereségű antennával erősítés nélkül normális jelet fognom?
2, ez ugye az SMA csati lesz majd (PCI kártyás a hálózat, legelterjedtebb antenna)

Köszi,
Sala
(#) sambalabambumm válasza sambalabambumm hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Azt hiszem megtaláltam a keresőben, köszi
(#) fassenkugel válasza SALáta hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
két sima biquad 2km-en tudja a 10MBbp tcp/ip sebességet 108g-s kapcsolattal. 300m-en ehhez még rálátás se nagyon kell.

ha berakod a a biquad-ot egy parabolába akkor egy 90cm-es kb 2000ft-os tükörrel 30dB nyereséed lesz. két ilyennel egyszer 40km-t löttünk at stabilan 5..8Mbps tcp/ip sebességgel.
(#) SALáta válasza fassenkugel hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Azonban azt nem értem hogy a fizikai méretei jóval nagyobbak oldalanként egy lamdánál. A laptop kávájában van az antenna, nagyobb mint maga a kijelző (15,4"). A 40 km gondolom rálátással volt, mi még 3 km et sem tudtunk elérni mert nem volt rálátás. Ha lett volna akkor biztosan sikerül. Maga a keretantenna már irányhatással rendelkezik. Nekem az AP n körsugárzó van, tökéletes így házon belül. Sőt le is cseréltem jóval kissebb nyereségű körsugárzóra mert valaki fellépett multkor rá, pedig csak resetelés, beállítás idejére (20 perc) volt nyílt a hálózat . Ha parabola akkor erre a frekvenciára lehet még használni sűrű fémhálót is csökkentve a szél belekapás veszélyét.
(#) fassenkugel válasza SALáta hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
lehet hosszab az antenne ha a hullámhosz egész számú többszöröse. ez nyilván nem terjedt el alacsony frekvencián de 2.4gz-n valami 13cm a hullámhosz igy van lehetőség ilyen antennára.
(#) puskas87 válasza fassenkugel hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
koszike a segitseget,en ugy erzem egy kicsiket kellene meg okosodjak mielott belevagnek barmely megepitesebe, esetleg nincs egy par linketek?
(#) SALáta válasza fassenkugel hozzászólására (») Nov 23, 2009 /
 
A több lamdás antennát rövidhullámon is használják a rádióamatőrök.
(#) szgabor hozzászólása Nov 27, 2009 /
 
Sziasztok!

Építettem egy konzervantennát, de nagyon gyengére sikeredett (talán picit jobb, mint egy átlagos USB-s stick), pedig a koax mindössze kb. 8cm hosszú, és a forrasztásoknál is csak pár mm van árnyékolás nélkül. Viszont spórolásból a sugárzótestet nem egy N-aljzatra forrasztottam rá, hanem egy varrótűdarabra, ami egy régi mobiltelefonból kiforrasztott külső antennacsatlakozóba megy bele, amit kívülről bedugtam a lyukon, és úgy hozzáforrasztottam a dobozhoz. Lehetséges, hogy ez cseszi így el az érzékenységét?
(#) fassenkugel válasza szgabor hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
tuti. bár a doboz antenna nem tul nagy nyereségű.. bár ha teszel egy tölcsért a szájára jelentősen javulhat.
(#) szgabor válasza fassenkugel hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Idézet:
„tuti.”


Ennek az impedanciakülönbség az oka? Esetleg van valami olcsóbb alternatívája az N-aljzatnak? (Oldhatóság nem szempont!)

Időközben amúgy kísérletezgettem a NetStumblerrel, és azt vettem észre, hogy a router közelében a konzervatenna kb. 20dB-lel erősebb jelet produkál, mint a sima stick. Viszont ahogy ítrtam, négy emelettel lejjebb szinte semmi különbség nincs a kettő között. Ezt hogy kell értékelni? Lehet, hogy nem is az antennában van a hiba?

Idézet:
„bár a doboz antenna nem tul nagy nyereségű.. bár ha teszel egy tölcsért a szájára jelentősen javulhat.”


A tölcsérnél számít az átmérő és a falak lejtése? Vagy érdemes inkább másfajta antennával próbálkozni?
(#) fassenkugel válasza szgabor hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
én simán beforrasztom a koax-ot. kicsit megónozom a harisnyát, hogy legyen tartása.

20dB nyeresége nem lehet, ahoz már egy kisebb parabola kell. a tölcsérre a "horn antenna" keresés a gugliban sok találaltot hoz.
(#) haxy27 válasza szgabor hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Használj circle antennát a dupla circle az 19,8db és méretileg kicsi 20*12cm.

DSCF0415a.jpg
    
(#) szgabor válasza fassenkugel hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Idézet:
„20dB nyeresége nem lehet, ahoz már egy kisebb parabola kell.”

A 20dB-t a router közelében mutatta a NetStumbler, lent már alig látni különbséget. (Ezt kb. hogy kell értékelni?)
(#) szgabor válasza haxy27 hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Idézet:
„Használj circle antennát a dupla circle az 19,8db és méretileg kicsi 20*12cm.”

Tudsz hozzá vmi leírást? A neten nem találtam, csak olyat, aki árulja
(#) aflmor válasza szgabor hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
(#) Szebence hozzászólása Dec 9, 2009 /
 
Sziasztok!

Nem tudom, hogy mennyire kivitelezhető a következő elképzelésem:
Szükségem lenne egy wifi átjátszóra vagy nem tudom minek hívjam.. Az lenne a lényeg, hogy az vegye a wifi- és továbbítsa is azt.

Konkrét példát írok: Kint az udvaron még tudom fogni a wifi jelet, de a szobában már nem... Erre kellene egy átjátszót építeni lehetőleg, nem tudom mennyire kivitelezhető, hogy elemmel működjön, tehát mobil legyen.

Létezik ilyen kapcsolás? Aki jártas wifi-zésben tudna kis infót mondani róla? Illetve a véleményetekre is kíváncsi lennék.
(#) KTobi válasza Szebence hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
repeatert keressél, létezni létezik, egy komolyabb akkuról valószínűleg mobil is használható.
(#) Panhard válasza Szebence hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Nekem TP Link routerem van, az tudja ezt a funkciót, ami neked kell. Nekem is így van beállítva itthon. Egyik router a lakás padlásán van, másik a műhelybe.
A Router menüjében a Wireless beállításoknál van egy pipa, hogy: Enable Bridges azt bepipálod, be kell írni a másik router MAC címét, meg a másik routerba is be kell írni ennek a címét, és akkor összecsatlakoznak egymásra.
Laptoppal aztán már bármelyikre csatlakozhatsz.
(#) Szebence válasza KTobi hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Köszönöm mindkettőtök válaszát.

Igazából nem szeretnék nagyon rákölteni, a wifi router most nem jó nekem.
Ezt a repeatert szeretném jobban megismerni, rákerestem, látom, hogy ez egy wifi erősítő, de más, magyar infót nem nagyon találtam róla.
Itt HE-n fellelhető valamilyen kapcsolási rajz hozzá, egyátalán létezik kapcsolási rajz?
(#) haxy27 válasza Szebence hozzászólására (») Dec 14, 2009 /
 
Akkor keres rá megint mert nem wifi erösítő ugyan is a wifi erősítő az vagy 5x drágább mint egy router.

A repeater az egy üzem mod amit az Access Pointok töbsége tud.
Repeater = Jelismétlés.
azaz Fogja egy Router jelét és azt megismétli az az vissza Jáca így nagyobb távokra lehet sugározni. elég oda el helyezni ahol még megfelelően lehet fogni a routert.

De ugy 3600ft ért lehet venni 7dBi bot antennát amit a routere lehet fel szerelni lehet hogy elég az is. vagy ha nem kell kör sugárzás, bár 150m en belöl bármelyik szektor jó kör sugárzásra akkor építs egy circle antennát a 2*1 karikás elég lesz.
(#) Steven84278 hozzászólása Dec 26, 2009 /
 
Helló. A kérdésem a következő:

Hogyan oldható meg a wifi router telepről való működtetése, úgy hogy a garancia is megmaradjon?

Köszi Üdv
(#) Szebence válasza haxy27 hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Nagyon nem tudok antennát építeni mert a telefonomhoz nem tudom csatlakoztatni és telóval venném a jelet, de már nem érdekes, tárgytalan lett.
Azért köszi!
(#) fassenkugel válasza Szebence hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
elég ha a router-en nagyobb nyereségű antenna van...
(#) kendre256 válasza Steven84278 hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Megnézed, hogy mekkora feszültségű az adaptere, és olyat állítasz elő egy 12V-os akkumulátorból. 5-7-12V körül szoktak lenni. Arra készülj fel, hogy pl. 5V-os áramfelvétele viszonylag nagy is lehet, 1-2A. Az akkuból ezeket a feszültségeket legcélszerűbben egy LM2576-os kapcsolóüzemű stabilizátorrral tudud megoldani.
Ha 12V-os a routered, akkor egy kicsit necces a dolog, mert 1A-es terhelésnél az LM2576-osnak legalább 13V kell, ami nincs meg mindig egy 12V-os ólomakkuról (úgy is mondhatnám, hogy csak a feltöltött állapot után van egy rövid ideig).
Figyelj nagyon arra, hogy a csatlakozó milyen polaritással van bekötve!
(#) Steven84278 válasza kendre256 hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Köszi a választ. A mérésem alapján, 11,4V AC jön ki a tápegységéből. A feltüntetett értékek: 9V 800mA 50Hz.
Tehát ennyi jön ki a tápból és megy be a routerbe.
ezért valahogy 50Hz-es 800mA 11,4V váltó feszt szeretnék előállítani. Hogyan lehetséges ez? üDV
Következő: »»   16 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem