Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WiFi antenna készítés
 
Témaindító: saca200, idő: Jún 16, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   17 / 83
(#) Lacika válasza Steven84278 hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Idézet:
„A mérésem alapján, 11,4V AC jön ki a tápegységéből. A feltüntetett értékek: 9V 800mA 50Hz. Tehát ennyi jön ki a tápból és megy be a routerbe”

Ha ez igaz, akkor nyugodtan rákötheted az aksira egy 1A lomha biztosítékon keresztül. Semmi más nem kell.
(#) kendre256 válasza Lacika hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Én inkább mégis raknék bele valami feszültségcsökkentőt. Az rendben van, hogy mivel AC a tápegység, a routerben van egyenirányítás, és van stabilizátor. Csak az a kérdés, hogy a benne lévő stabilizátor el fogja-e bírni a plusz disszipációt. Valószínűleg leesik az AC adapter feszültsége a terhelés hatására 9V körülire. Abból ((9V-1,2V)*1,41) kb. 11V puffer. Erre "méretezték" a stabilizátort. Kérdés, hogy egy teljesen feltöltött akkumulátor esetén a 13,5-1,2V=12,3V puffer mennyivel melegíti jobban a stabilizátort. Nekem az a tapasztalatom, hogy ezek a routerek eléggé szoktak melegedni, a biztonság (meg a garancia) kedvéért legalább 2-3 soros diódát kötnék be azért az akku és a router közé (a biztosítékon kívül).
(#) Lacika válasza kendre256 hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
A 9V AC egyenirányítás után az 12.6V a pufferen. A 2 diódán eső feszültséget akkor kell levonni, ha egyenáramot raksz a bemenetre. Soha nem tesznek olyan teljesítményű transzformátort tápellátásra, mint a táplálandó készülék áramfelvétele, vagyis jelen esetben az a 9V AC is több.
(#) kendre256 válasza Lacika hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Csak úgy halkan kérdezem meg, hogy AC táplálásnál nem folyik át ugyanúgy az áram diódákon mint a DC táplálásnál, vagy AC táplálásnál nincs a diódáknak nyitófeszültsége? Csak AC esetén a Graetz mind a 4 diódája használatban van, egyenáram esetén pedig mindig ugyanaz a kettő vezet. (A számításom egyébként más miatt hibás, mert (9V*1,41)-1,2V=11,5V a helyes érték.)
(#) Lacika válasza kendre256 hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Kerestem egy 1A trafót, igaz más a feszültsége, de számításnak megfelel. Puffernek egy 1000µF kondit használtam, diódahídnak B250C/5000, 2 mérővel egyszerre mértem, mindkettő a 200V-os mérőállásban.
Tehát: AC=18.5, DC=24.9 terheletlenül. AC=16.7, DC=19.7 leterherve 310mA-ral. Tanulságos.
(#) Steven84278 hozzászólása Dec 27, 2009 /
 
Mégegyszer... Nem egyenirányítani akarok, hanem egyenáramból, váltóáramot előállítani. Én még nem hallottam olyan akkumulátort ami 12V 50Hz 800mA-t ad le.
Van ilyen? Légyszives mutassatok egyet, és akkor minden ok.
(#) kendre256 válasza Lacika hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Hát igen...
A mérésből látszik, hogy a gyártók elég lazán értelmezik a terhelőáramot, vagyis általában nem mondanak arról semmit, hogy mekkorát csökken a feszültség az üresjáráshoz képest (vagy milyen sokkal több lesz terheletlenül a feszültség).
Érdekes még az is, hogy még üresjárásban is lecsökkent az elméleti csúcsérték 2 nyitófeszültséggel, pedig akkor szinte semmi áram nem folyik a diódákon, és kisebb lehetne a nyitófeszültség.
A terhelésnél mért, az elvinél kisebb értékek oka szerintem a szinusz torzulása az impulzusterhelés hatására, illetve a pufferen lévő kis brummfeszültség, amit a műszerek néha érdekesen mérnek (a legtöbb csak "számítja" az egyszerű csúcsértékből az effektívet, illetve az egyenfeszültségre ült brumm is hamisítja kicsit a mérést).
Jobban lehetne oszcilloszkóppal látni a folyamatokat, csak annak meg a pontossága nem mindig alkalmas mérésre.
(#) kendre256 válasza Steven84278 hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Elvagyunk itt magunknak, közben Te ott állsz tanácstalanul...Bocs!
Igazából már adtunk választ, a router AC bemenetére nyugodtan adhatsz egyenfeszültséget, nem lesz semmi baja! A véleménykülönbség Lacika és köztem csak abban van, hogy ez az egyenfeszültség mekkora legyen. Én egy kicsit óvatosabb vagyok (talán szükségtelenül), azért mondom, hogy a 12V-os akku feszültségénél kicsivel kevesebbet (1,2-1,8V-tal, 2-3 dióda)adnék rá, ő rákötné az akkut egy biztosítékkal közvetlenül.
(#) Steven84278 válasza kendre256 hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Úgy érted, hogy AC helyett DC 12 V -ot kötök rá, és ugyan úgy fog működni, mint váltó fesz. esetében?

Számomra érthetetlen, hogyan is lehetséges ez?
(#) SALáta válasza Steven84278 hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Ha egyenirányító előtt egyenfeszültséget kötsz rá akkor működik. Így akár polaritásvédelmet is lehet egy kát ezközhöz csinálni csak két nyitófeszültségnyit esik a feszültséged.
(#) kendre256 válasza Steven84278 hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
A routeredben van egy Graetz egyenirányító. Ez az áramot irányítja. Hasonlatképpen azt tudnám mondani, mintha egy rendőr egy T alakú útkereszteződés egyirányú csatlakozásába egyszer a jobbról, egyszer a balról érkezőket engedné be. Ha viszont mindenki csak jobbról érkezik (balról senki), beáll egy irányítási állapotba, és ott zsibbadhat el abban az állapotában. Az egyirányú utcában viszont nem érdekes, hogy melyik oldalról érkezett a közlekedő, csak az a fontos, hogy jó irányban haladjon. Ha a Graetz-re egyenfeszültséget adsz, a 4 diódájából mindig ugyanaz a 2 dióda fog vezetni, a másik kettő "pihen", de az áramkörre biztosan jó polaritású feszültség fog jutni. Ha fordítva adod a polaritást a bemenetre, akkor a másik két dióda fog vezetni, ezért lehet jó polaritásvédelemre is a Graetz kapcsolás (SALáta hozzászólása). Amikor AC-t adsz rá, akkor a diódák másodpercenként 100-szor váltják egymást, mindig "tudják" melyikőjüknek kell vezetni.
(#) Steven84278 válasza kendre256 hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Köszi a válaszokat. Kipróbáltuk 12,56V os aksiról és működött kb. 10 percig, aztán a fesz. lecsökkent 11,5V-ra és csak a helyzetjelző led pislákolt. Ez azért lehet, mert régiek az akkumulátorok? Rákötöttük 7,6V-os DC hálózati töltőre, és azon működött...
Ha új akkut vennék hozzá mekkora feszültségű, amperitásúnak kéne lennie hogy napokig működjön?

a másik: Hogyan lehet kiszámolni az üzem idejét? Van ehhez valami képlet? Üdv!
(#) kendre256 válasza Steven84278 hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Az üzemidejét úgy lehet kiszámolni, hogy az akku amperórakapacitását (Ah) elosztod a router áramfelvételével. Pl. egy 7 Ah kapacitású akkumulátorról egy 0,5A áramfelvételű router t=7Ah/0,5A=14h, azaz 14 óráig működik. Ez egy elvi érték, a valóság is kb. ekörül van, ha az akku teljesen fel van töltve.
Ha azt szeretnéd, hogy pl. két napig működjön egy 0,8A áramfelvételű router, akkor C=48h*0,8A=38,4Ah, vagyis kell neki egy kis tartalékkal egy 45Ah-s autóakkumulátor.
Az az akku, amelyik ekkora terheléssel 12,5V-ról 10 perc alatt 11,5V-ra kisül, az vagy nincs feltöltve, vagy már halott.
Ha 7,6V-os hálózati töltőről működött, akkor elégnek kell lenni a 12V-os akkunak. A kapacitását meg az előbbiek szerint kell meghatározni. A router áramfelvételét meg kellene mérni (lehetőleg valami mutatós műszerrel), a ráírt értékek (vagy az adapterére írt értékek) rendszerint a maximális értéket jelentik, de a router átlagosan kisebb árammal is mehet.
(#) Mzolee hozzászólása Dec 30, 2009 /
 
Sziasztok!

Rövid kérdés: N csatlakozó helyett használhatok amphenolt? Wifi antenna kivezetés céljából?
(#) pucuka válasza Mzolee hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Üdv!
Rövid válasz: Nem.
Nézd meg valamilyen gyártó katalógusában, a max frekvencia pár száz MHz.
De lehet BNC, az elektromosan ugyanaz mint az N, csak az N az strapabíróbb.
(#) Mzolee válasza pucuka hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Hmm... pont a BNC-t soroltam volna a "kicsik" közé

Egyébként azon vagyok; kábelek adatait nézegetem, stb. H500 az nagyon jó csak marha drága szerintem a H-155 az jólessz nekem 5-6 méter hosszra.

Csak ez a vidéki élet egyik átka hogy itt is minimum 2 helyről kéne rendelnem, csatikat
Kell RPSMA dugó, U.FL <> RPSMA 15centis pigtail a T-Home routerből való kijövetelhez; akkor N-dugó és N-aljzat az antennához
(#) fassenkugel válasza Mzolee hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
nem célszerű, hacsak van bőven van nyereség.
(#) pucuka válasza fassenkugel hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Üdv!
Akármekkora nyereség is van, akkor sem, mert az UHF (PL239) csatlakozó a méretei miatt nem illesztett csatlakozó, az antennakörben reflexiót okoz. Ettől kezdve hogy mit fog okozni az csak attól függ, hogy hová sikerül beszabni, (elszabni), milyen távolságra a tápvonal végeitől. Mivel a hullámhossz kicsi, könnyen lehet, hogy szakadást, vagy éppen rövidzárat iktat be minden jószándéka ellenére.
Ilyen magas frekvenciákon, rövid hullámhosszon igen fontos a csatlakozók helyes, ütközési csillapításmentes szerelése. (már mm -ek is számítanak, ami azért 150 MHz alatt nem olyan kritikus).
(#) ferzoo hozzászólása Dec 30, 2009 /
 
.Nem tudtok valami passzív +oldást?Van 1 E51 Wlan telefonom,ezzel netezek,sokszor bejön a szomszéd wifi jének a jele Tip-link.Amikor az ablakhoz közel állok 40%os szintet jelez a telo.De van mikor +szakad,kapcs.bontva jelenik meg. A házunk kb.40m re van tölük előtte semmi,csak az ablaküveg van. Az E51 wlan adója kapcs.kezelö adatai szerint 100mW TX.adóteljesítmény ami +felel a szabványnak,és elegendő 100-150m re ís.Kiprobáltam jól működik omw kúton. Tehát a szomszéd nyitott hálózatú wifije gyengén adhat 10-20nw
(#) ferzoo hozzászólása Dec 30, 2009 /
 
Kb.10-20mw.kérdés az hogyan lehet a vett jel térerősséget megnövelni,úgy hogy a Nokia E51 be ne kelljen belenyúlni,rácsatlakozni.Valoszínűleg a 2,4GHz jel sugárnyaláb végét peremét veszem.
(#) SALáta válasza ferzoo hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Nekem is van egy Tplink ruter, nem olyan gyenge az, nálam két falon az egyik vasbeton keresztül megy és eléggé jól jön a net rajta. Belenyúlás nélkül nem fog menni, esetleg kérd meg a szomszédot növeljen teljesítményt az én ruteremen lehet. Nekem elhord 4-5 házig is.
A szomszéd tud róla? Én sem szeretem ha piszkálják a wlanom, és volt rá már példa persze ezért én tettem rá mac szűrést és wep kódot.
(#) Steven84278 hozzászólása Dec 31, 2009 /
 
Helló. Pár napja befogtam egy szabad internetkapcsolatot és 540kb/s-el tudtam letölteni. Azóta semmi... Próbáltam az emeletről és csak 1-2dB-el fogható. Hogyan lehetséges ez?
(#) pucuka válasza Steven84278 hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Üdv!
Rájött a gazdája, és változtatottvagy kikapcsolta.
(#) pucuka válasza Steven84278 hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Azért gondold végig. Az illető veszi a fáradságot, meg a routert, előfizet, erre azt látja hogy szeretne valamit megnézni, de lassú a letöltése, ránéz a modemre és látja hogy nem csinálok semmit, a modem meg ész nélkül villog. Te mit tennél?
(azért ez is lopás valahol)
Egyezz meg vele. Ő is jól jár, Te is. (fele fele költség)
(#) SALáta válasza pucuka hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Nekem a szomszéd az egyik gépen zavart be. Szólt hogy lehet én zabálom a netsebességét, és valóban én voltam.
Amíg el nem költöztem folyamatos gond volt mert ha megmozdult a ruter már a gép automatikusan az övére ment fel.
(#) Panhard válasza SALáta hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
De mi az, hogy automatikusan az övére ment fel? Ilyen nincs. Arra megy fel amire beállítod hogy felmenjen, magától nem áll át csak úgy egy másikra. Ha meg valaki nem tudja beállítani a routerét, az meg is érdemli hogy lopják a netjét. Minimum egy wep kód, meg mac szűrés.
(#) SALáta válasza Panhard hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
De van ha nincs térerőd, nem törődtem vele mert műhely gép net is ritkán kellett, jó volt a műhelyem, eléggé le volt árnyékolva. Aki az alapokat nem teszi meg megérdemli, nekem költözéskor resetelni kellett a rutert és egyből rajta is voltak...
(#) zolika60 hozzászólása Dec 31, 2009 /
 
Most én is kalózkodom valaki NET-én. Nincs valami ötletetek arra, hogyan deríthetném ki, hogy melyik szomszédomé lehet?
(#) SALáta válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 31, 2009 /
 
Ha laptopod van akkor a térerőből.
(#) Zsolt.F válasza saca200 hozzászólására (») Jan 1, 2010 /
 
Ezt találtam a minap, még nem próbáltam. Ha valaki kipróbálta írja le a tapasztalatait. Üdv. és BUÉK
http://levysweb.atw.hu/Pages/wireless.html
Következő: »»   17 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem