Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   343 / 1385
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Hát ja! Az is egy vagyon lehetett.

A páka betét is speckós DRAG SOLDERING. Nézd meg ezen a videon.
Van benne egy mélyedés (ón csatorna) onnan tud kijönni a kellő mennyiség és nem több.

Eszes, és olcsó megoldás.

Trükkös páka betét
(#) Hp41C válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Szia!

Nem keverem. A Lomex nem árul fúrókat. Írtam, hogy a HQ a Vidámpark környékén van... A messze meglehetősen tág fogalom. A Nyugatitól a ChipCad messzebb van, mint a HQ, mégis rövidebb idő alatt lehet odaérni (Metroval)...

Szia
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Na ez az, könnyű úgy certificated forrasztónak lenni, hogy a páka megcsinál helyette mindent.
Majd ha meglesz a cnc fúróm, akkor csinálok magamnak certifycated drill master oklevelet oszt kirakom a falra, és én leszek a nagy arc! Honnan lehet ilyen hegyet beszerezni vajon és mennyi lehet? Honnan tudja mennyi ónt kell kiengednie?
(#) gulasoft hozzászólása Jan 7, 2010 /
 
A grafitsparay-es lukgalvánötletem senkit nem fogott meg?
(#) syandras hozzászólása Jan 7, 2010 /
 
sziasztok, szeretném tudni, mi a nyák anyaga? a hordozó anyaga. bármi? és miből van a réz? sima tiszta réz, vagy valami turpisság van benne?

rézen kívül milyen vezetőt szoktak nyáklapra (fólián láttam) felvinni? amit láttam, billentyűzet fólia, azon majdnem fehér-világosszürke volt az áramkör.

válaszotokat előre is köszi!
(#) sucuka válasza syandras hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Szia!
A nyák anyaga igen sokféle lehet, a legelterjedtebb 3 fajta az üvegszálas, a bakelit (mára ez már nem annyira használatos, és PTFE, vagyis teflon. A réz az csak simán vörösréz billentyűzetfóliákon általában felgőzőlt grafit, vagy más fémréteg van.
A világosszürke réteg nagy valószínűséggel felületkezelt réz lehetett (pl ónozás, vagy ilyesmi).

Előfordul még fémlemez-alapú hordozó is (pl régebbi floppy-meghajtók motorvezérlése, vagy videofejek szervohajtása.
(#) syandras válasza sucuka hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
köszönöm, és még egy kérdés, mi jelentősége van annak, hogy üvegszálas, vagy bakelit, vagy aszfalt az anyag? (az aszfalt direkt túlzás, mondjuk valamilyen műanyag, ami könnyen beszerezhető.)
szeretnék egy olyan nyákot csinálni, ami meg van hajlítva. egyszerű lesz az egész, egyrétegű, egyoldalas. de olyan hajlított panelt nem nagyon kapni. viszont tele van mindenféle műanyaggal a világ....

ha fogok egy műanyagot, tisztán, tükörsima, karcmentes, stb, eredetileg görbe, és legőzöltetem rézzel, jó vastagon, és abból dolgozok vissza, az tud működni? vagy gőzöltessek le egy fóliát, ilyen vetítőpapírfajtát, és azt ragasszam fel a felületre?

tulajdonképpen nem értek hozzá, tudom ki értene hozzá, csak hülyeséggel nem szívesen állok elé.

válaszotokat előre és utólag is köszi!
(#) Ricsi89 válasza syandras hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Az a baj, hogy nem jó minden műanyag, mert a legtöbb hőre lágyul, megolvad. A bakelit, és üvegszál pedig nem. Ha valami hőre lágyuló műanyagból csinálnád, akkor nem tudnád forrasztani a rezet, mert alatta a műanyag elolvadna. :yes:
(#) syandras hozzászólása Jan 7, 2010 /
 
gondolom a hőtágulás is gát akkor, meg a korrózió...
egypár anyagot, amiből lehet dolgozni, és esetleg formálni is, le tudnátok írni? vagy hol tudok utánanézni?
(#) norby1 hozzászólása Jan 7, 2010 /
 
Sziasztok!

Valaki csinált már nyák levilágító készüléket UV kompakt fénycsővel? Milyenek a tapasztalatok?
Bővebben: Link
(#) BarnaPili válasza norby1 hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Pont a fény hullámhosszát nem írta ki a kereskedő.Pedig ez esetben az a legfontosabb tényező.Így elég lutri.
Ezen az áron biztos találsz olyat is aminek ismert a hullámhossza.Az adatlapja szerint UV-A:340-420 nm.
Ilyen lámpát keress!
Üdv.
István
(#) gulasoft válasza syandras hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Csinálnak fóliára nyákot, nézz utána, a másik amit én forszírozok a grafitsparay, de az itteniek a fülük botját sem mozgatják.
(#) sucuka válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Én mozdítanám, csak még korai
(#) syandras válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
keresgéltem a grafitspray-s storyd elejét, de nem találtam... azzal vezetni akarsz, vagy a feltöltődést akarod kiküszöbölni? csak azért kérdezem, mert szerintem te tudod, és ha válaszolsz, én is megtudhatom tehát grafitsprayvel lefújom a teflonomat, és visszamarom, akkor az működhet, mint nyáklap?
(#) Stefan válasza norby1 hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Szeva ez nem jó. A lila szinezésűek még ha UV-A ba is esnek, akkor se az a hullámhossz amire a P20 reagál.
Ezek között amihez fotokémia van írva az jó.
Én egy ilyet használok, 12 perces világítás kb 30 centiről, bár nem a legjobb. több csővel biztos jobb.
(#) Electricboy hozzászólása Jan 7, 2010 /
 
Üdv!
Lenne egy gyors kérdésem!
Van egy levilágítóm 2 db UV Cree leddel 300mA el hajtva 10cm re van a nyák. És az lenne a kérdés hogy menny lehet durván a levilágítási idő.(úgy kalibráljam a tesztet)
Tudom hogy sok dologtól függ de egy nagyon körülbelüli érték érdekelne. pl 3-15 p
(#) kaqkk válasza Electricboy hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Nálam 30 cm távolsággal 5 perc volt a levilágítás
(#) emmzolee válasza Electricboy hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Én a helyedben csinálnék egy tesztet mondjuk 4 teszt ablakból. 5-10-15-és 20 percnél. Azt előhívnám, és lehet ki is kell matarnod, mert lehet szemre úgy tűnik, hogy jó lett az előhívás, de maradt egy szinte láthatatlan vastagságú lakk réteg. Az meg a maratással egyből kiderül.
Aztán csinálnék még egy 5 ablakosat, amivel az előző minták alapján be lehet határolni melyik idő intervallumban lesz jó , és azt a szakaszt mondjuk 1 perces lépésekben világítsd le.

Nagyon nem kell pontosabb idő méricske, mert ha kicsivel tovább világítasz abból nem lehet baj. a rövidebből előbb lesz gáz.
(#) Electricboy válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Köszönöm válaszod ebből ki tudok indulni!
(#) Electricboy válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Köszönöm neked is!
Én is ilyen-ben gondolkozok csak én egy tesztel le akarom tudni az egészet ami 5 részes pl 5 percenként arréb húzok egy karton lapot de ha pl 3 perc alatt meg van a levilágitás akkor felesleges 5 percenként ezért kérdeztem hogy kb mennyi lehet a levilágítási idő.
Remélem érted. De jó ötlet a te megoldásod is!
(#) emmzolee válasza Electricboy hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Na ja, de levilágíts közben nem tudod meg mennyi az elég.
Mindegy szumma szummárom . Ki kell próbálni. :yes:
(#) gulasoft válasza syandras hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
A visszamarás nem jó. Mivel marod a grafitot?valahogy azt kell megoldani, hogy csak ott tapadjon fel ahol kell.
(#) Frankye válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Pontosan így van. Csak és kizárólag a próbálgatással lehet az időt meghatározni, mivel sok tényező befolyásolja a világítási időt, mint a lakk vastagsága, a maszk fedése, a fény intenzitása, a fényforrás távolsága, a hullámhossz, és még a manó tudja, mi minden.
Cserébe csak egyszer kell belőni az időt, és többé nem kell vele foglalkozni.
(#) gulasoft válasza Frankye hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Egyébként meg ha profi a maszkod és jó a leszorításod nem baj ha túlvilágítod 1-2 perccel. A lakknál ilyenkor egy pillanat alatt lejön a fényt kapott rész.
(#) Frankye válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Persze, főleg gyári lakkos NYÁK esetében nem gond.
(#) BarnaPili válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
A videók között van egy,amelyen a srác egy maszkolást csinál ,amit egy számítógépes matricavágó géppel készít el.Azzal a módszerrel el lehetne azt a hajlékony NYÁK-ot is készíteni.Csak én az grafit spray helyett vezető festéket használnék.Csak kérdés ,mennyire bírja ez a hajtogatást,és meddig marad vezetőképes.Lehetne teljesen forrasztás mentesen is készíteni ,ha az alkatrészlábakat kicsit sűrűbb festékkel "forrasztanánk" be.De ebben az esetben az alkatrészek hőtágulása kizárt.
De lehet hogy ez így nem járható.Csak egy ötlet.Kipróbálni nem a legolcsóbb ,tekintve a vezető festék ár/mennyiség arányát.
István
(#) fbela1990 hozzászólása Jan 8, 2010 /
 
Üdv!

Kb. hová kell állítani a vasaló hőfokszabályzóját, hogy a vasalásos módszerhez, ideális legyen a hőmérséklet?
2-es vagy 3-as fokozat? Eddig feltekertem teljesen de szerintem az sok neki, mert a réz mindig megbarnult.

Kösz előre is!
(#) Frankye válasza fbela1990 hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Idézet:
„a réz mindig megbarnult.”


A réz barnult meg? Nem a papír?
Egyébként nincs rá "generálszabály, sok mindentől függ, legfőképpen a vasalótól, de a papír vastagsága, minősége, a toner olvadáspontja, stb. is befolyásolja.
Nincs más, mint kísérletezni.
(#) hapro válasza fbela1990 hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Oda tekerd ahol a vasaló talpának hőmérséklete olyan 200-230fok között van.
Ha már meg barnítja az nem jó, mert oda nem fog ragadni az ón, azt maratás után le kell csiszolni, vagy ha kis felületen van, akkor a nyákfúróval le lehet "polírozni".
(#) emmzolee hozzászólása Jan 9, 2010 /
 
Hello

besz..t a nyomtatóm!
Lenne vagy 6 rajz, amit egész héten terveztem, és persze amikor ki akartam volna nyomtatni őket, előtte kellett bekrepálnia.
Arra gondoltam, hogy elmennék a tesómhoz, és nála kinyomtatnám. Viszont, hogy ne kelljen nála föltelepíteni a nyáktervező programot, hogy abból tudjak nyomtatni, elmenteném kép file-nak.
A kérdésem az lenne, hogy Sprint layout programmal csináltam a terveket, és elmentettem a nyomtatási kép ablaknál, Fekete-Fehér bmp file-ként. Azzal szerintetek nem fog elváltozni a méret?

gulasoft

Ahol Kispesten te csináltatod a levilágítófóliát, ott mennyi a dolog átfutási ideje? Meg lehet várni? Te milyen file-t viszel magaddal?

Köszi
Következő: »»   343 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem