Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   344 / 1385
(#) Kovidivi válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Nyomtasd ki PDF formátumba, akkor biztosan jó lesz az oldalarány, és a felbontás is megfelelő lesz! Vagy nézd meg, hogy tud-e a program exportálni valami vektorgrafikus formátumba. EPS, vagy hasonló. Viszont le lehet szedni sprint layout viewert, azt nem is kell telepíteni. Ekkor átviszed a .lay fájlokat, leszeditek ezt a progit, és már nyomtathatod is. sprint layout viewer Üdv!
(#) emmzolee válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Kössz a gyors választ!

Hogy lehet PDF formátumban menteni a Sprint Layouttal?

Tetszik ez a sprint layout viewer megoldás.

Szerintem ez lesz a befutó.
(#) Kovidivi válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Például PDF Creator nevű programmal. Free progi, készít magának egy külön nyomtatót, és azt kell beállítani Sprint-ben amikor kinyomtatod, aztán a program elmenti pdf formátumban. Üdv.
(#) bujan válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Bocs, hogy beleszólok, de minden tervező programban megvan a panel pontos mérete. Ezt jegyezd meg, és bármilyen formátumból képes vagy újra méretarányost készíteni.
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Hétvégén nincsenek és 2 óra. pdf-et tudsz küldeni.
(#) rascal válasza nyulbul hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Szia Nyulbul!

Ugyan nem most írtad ami miatt kérdezlek, de hátha emlékszel még. Ha jól értettem akkor vezető festékkel is csináltál "NYÁK"-ot? Ha igen mik a tapasztalataid vele? Ahogy rákerestem itt a "vezető festék"-re néha felmerül, hogy lehetne-e valamire használni, de eredménybeszámolót nem igen találtam.
Esetleg lehet-e ilyennel egyszerűbb (esetleg nem túl tartós) áramkört elkészíteni, megspórolva a maratást?
Elég alacsony az ellenállása? A vezető festékre lehet forrasztani?

Üdv:
Rascal
u.i.: Ha valaki másnak is van az ügyben valami tapasztalata, kérem hogy írja meg.
u.i.2: Motívációm természetesen a lustaság
(#) emmzolee válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Igen erről már hallottam. Most föl is teszem, és megnézem.
(#) emmzolee válasza bujan hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
ja ja, de ezzel lehet hibát véteni.

Szerintem a tökéletes megoldás a pdf lesz.

Aztán meg nem is akarok ezzel mélyebben foglalkozni, csak addig kell, amíg az én nyomtatóm meg nem javul.
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Köszi.

Most értem haza a kinyomtatott cuccal. Végül is a sprint layout nézegető verziója volt a nyerő megoldás.
Milyen lett?
Háát...
A tesóméknak van egy méregdrága színes lézer nyomtatójuk, azzal szoktak profi nyomtatást is csinálni. Prospektus, esküvői kellékek... Szóval kinyomtattam vele a dolgokat, talán annyi a javulás, hogy stabilabban kezeli a fóliát, és nem torzul egy kicsit sem a kép tükrözéskor sem, amikor össze forgatom a képet. Képminőség? Na az talán gyengébb mint az én kis samsungom. Átlátszik a kép egy kicst. Olyan, mintha pöttyökböl rajzolta volna ki a képet. Akkor vettem észre, amikor egymásra tettem 2 fóliát, és mikor össze pozícionáltam, volt, amikor tök jó volt, és volt, amikor jobban átlátszott. Lehet, hogy be volt állítva a nyomtató takarékos üzemmódra. Ezt csak most gondoltam ki, és sajna nem ott jutott eszembe.

Na mindegy. Holnap főpróba. Megcsinálom a panelokat.

Pdf.
Te is a pdf creatorral csinálod a nyomdás cégnek a file-t? Mekkora felbontásra teszed. Nem próbáltam még, de úgy tudom, hogy be lehet állítani, hány dpi legyen. Mettől jó? Mindjárt neki állok fölteszem, és megnézem mit lehet vele csinálni.
(#) gulasoft válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Én eagle-ból dolgozom ott csinálok ps filet azt alakítom pdf-re és ott nincs dpi állítgatás, valami vektoros pdf-et csinál a vektoros ps-ből.
(#) emmzolee válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Aha,

Én föltettem a PDF creatort, és nagyon jó! Képeket is be tudok illeszteni a nyáktervbe, és ha nem szinesnek, hanem fekete-fehérnek mentem el, akkor olyan lesz a nyáktervem, mintha a kép is a része lenne. Nagyon szuper. Csináltam egy emmzolee logót, ha már úgy is minden panelre írok valamit, hogy meg lehessen állapítani hogy melyik oldalról kell levilágítani, akkor már betehetek egy logót is. Az nem sokkal jobban néz ki?

Amúgy megnéztem, hogy a programom alapból 600dpi-re van állítva. Az több, mint tökéletes.
Jövőhéten fölkeresem azt a nyomdás céget, amelyikkel te is csináltattad a fóliáidat. Kíváncsi vagyok milyen lesz.
(#) scooby_ hozzászólása Jan 10, 2010 /
 
Sziasztok!
tegnap tettem egy kísérletet nyákgyártással kapcsolatban.
Hangfalvédelemre volt szükségem,de nem volt itthon műnyomó papír. Báttyámnak tintasugaras nyomtatóval ki lett nyomtatva 3 nyákrajz sima fénymásoló papírra a védelemről,azt szétvágtam és rávasaltam a nyákra. az elsőt elcsesztem,feljöttek a vezetők,a másodikban pedig nagyon pici szakadások voltak. Azokat én kijavítottam alkoholos filccel,valamint az egészet átrajzoltam alkoholos filccel. Másnap beletettem a Sosav+ hidrogén-peroxidos maratóba. ugyan olyan lett,mint ha műnyomóval csináltam volna. Nem kell tőle félni,én a vasalót 2-es fokozatra állítva,rátehénkedve agresszív mozdulatokkal 2-3 percig vasaltam. utána betettem a csap alá,és óvatosan kezdtem el leszedegetni róla a papírt. Ami rajta marad az nem baj,de a maratandó felületen ne maradjon. Ráadásúl kicsit szerintem sok is lett a peroxid,mert elég gyorsan megz9ldűlt a sav.
(#) Sir-Nyeteg válasza scooby_ hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Tintasugarast nem tudsz vasalni. Biztos vagy te ebben?
(#) scooby_ válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Igen,szerintem nem véletlenül lett kinyomtatva fénymásolópapírra. Itthon nyomtatta,bent a suliban pedig lefénymásolták műnyomópapírra.
(#) BarnaPili válasza scooby_ hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Akkor most melyik papírt vasaltad rá végül?A suliból hazahozott fénymásolatot,vagy a tintasugaras nyomatot?
Lehet hogy én vagyok kicsit sötét,de nem egyértelmű.
De ha a tintasugarast vasaltad,akkor történelmet írtál...
Cső
István
(#) Frankye válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Nyilván a fénymásoltat, csak az első hozzászólásban "kicsit" bekevert...
(#) rascal válasza Frankye hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Idézet:
„Azokat én kijavítottam alkoholos filccel,valamint az egészet átrajzoltam alkoholos filccel.”


Lehet, hogy e miatt ment.
(#) Electricboy hozzászólása Jan 10, 2010 /
 
Üdv!
Tegnap csináltam egy nyákot (életem második nyákja) nem lett olyan rossz de lehetne jobb is 5 zárlatot teláltam rajta de már kijavítottam.
Lenne egy kérdésem: szerintetek miért lettek olyan görbécskék a vonalak? -alá világítottam ?
Tippeket Véleményeket várnék!
(Ui: Adja magát hogy fototechnikás )

Nyák.JPG
    
(#) scooby_ válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Szia!
A tintasugarasat vasaltam rá,sima A4-es nyomtatópapírról. Hogy intasugarassal nyomtatták-e,azt nem tudom megmondani,de szerintem avval. Szerintem tuti,mert maradt egy fénymásolat transzferfóliára.
(#) Sir-Nyeteg válasza scooby_ hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Kevered a két nyomtatót... Szerintem tuti...
(#) Frankye válasza Electricboy hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Két lehetőséget látok, ami a hibát okozhatta:
1. Elmozdult a maszk (vagy a nyomtatáskor, vagy a levilágítás közben), ez a kevésbé valószínű.
2. Nem lett pontos a maszk. (Egyes nyomtatók néha "fura" dolgokat tudnak művelni.) Ez a valószínűbb.
Az alávilágítás esetén a vezetősávok/forrszemek túl vékonyak lennének, esetleg elmaródnának maratáskor, vagy "szellemképes" lenne a NYÁK.
Még egy eshetőség eszembe jutott:
3. Nem hívtad elő kellően a levilágított NYÁK-ot, így megmaradtak a közeli pontok/helyek között a lakk maradványai, ahol a maratószer nem tudta ezáltal kimarni a rezet közülük.
(#) Frankye válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Így már biztos!
(#) Sir-Nyeteg válasza Electricboy hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Zárlat: Olyan, mintha nem lett volna eléggé lemaratva, avagy levilágítva. Nem jutott elég fény a kis résekbe. (De sajnos ezek tünnek el utoljára maratáskor is, így jó kérdés). Esetleg nem túl jó a nyomtatód, pl szellemképes.
(#) Electricboy válasza Frankye hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Köszönöm a választ egyben a megoldást!
Az 1. lehetőséget kizárnám
A 2. is mert a maszk pontos
A 3. a hiba mert maratásnál észre vettem hogy néhány helyen kevésbé marja a marató!

Sir-Nyeteg: Neked is köszönöm!
De mi az a szellemkép?
(#) Frankye válasza Electricboy hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Szívesen.
A szellemkép, amikor nem egy kontúrja van a vonalnak/ábrának, hanem mellette még egy. TV-knél lehet néha látni ilyet, ha nem jó az antenna.
(#) Sir-Nyeteg válasza Frankye hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Nálam a nyomtatóm úgy kókányol, hogy a vizszintes vonalak tökéletesek, mert együtt fut a patronnal. Viszont a függőleges vonalak összeérnek, ami szabad szemmel nem látható, így javítani kell maratás előtt/után/közben. TQFP32-nél rendszeres. A patron/nyomtató nem képes olyan gyorsan váltogatni a szünet/festék határokat. így kerülnek minimális szemcsék a lábközökbe is.
Sajnos. Itt látható ez a hiba.
(#) mezeitian hozzászólása Jan 10, 2010 /
 
helósztok a vasalásos nyákkészitéshez jó a fényes fotópapir is vagy csak a műnyomó papir?
válaszotokat elöre is köszönöm
(#) Sir-Nyeteg válasza mezeitian hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Tanulj meg írni, azután meg olvasni.
(#) mezeitian hozzászólása Jan 10, 2010 /
 
ez durva beszólás volt azért.
Na a másik kizárólap lézernyomtatóval jó vagy tintasugarassal is?
(#) Sir-Nyeteg válasza mezeitian hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Válasz gomb!
Másik kizárólap?
Következő: »»   344 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem