Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   43 / 151
(#) Pulyka válasza djhua hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Én ma készítettem el hozzá a nyák rajzot(vagyis a másik kapcs rajzot),stereo-ban,de egy A4-es lap szélességében más kapcs. rajz is van.
Ha valaki tudja,hogy egy meglévő nyák rajzot hogy lehet egy új board-ra átmásolni,akkor felrakom az enyém

Mondjuk igaza van kovidivi kollégának.

"De saját magadnak sem tart sokáig megcsinálni"

Már gondolkoztam rajta,hogy akik nyákot kérnek,azok el is tudnak készíteni egy nyákot rajz alapján,vagy csak tudják,hogy "nekem van egy kapcs rajzom,és hozzá egy nyák rajzom is" és itt megáll a dolog

Üdv:Tomi

untitled2.brd
    
(#) Pulyka válasza Pulyka hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Esetleg ha valakit érdekel kijavítottam,és megadtam az alkatrészek értékeit is.
Természetesen a bal oldali nyák a kivezérlésjelző.
A P 10K,és P 1.2K felírat a nyákon egy trimmer poti helyei,azért van ott 3 forrszem kialakítva,mert az adatbázisban nem találtam ilyen kialakításút.


untitled2.brd
    
(#) pbalazs válasza btbalazs hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
A trafó a tápot adná, vagy így akarod mérni a trafó feszültségét?
(#) Kovidivi válasza Pulyka hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Köszönöm. Nem piszkálódásból mondom azt, hogy az ember maga csinálja meg, olvasson utána, stb, hanem azért, mert ha egyszer megtanulja, utána már bármikor meg tudja csinálni később is... És az ember életében nem egyszer fog építeni tápot, nyákot tervezni, stb... Ha pedig nincs igazam, akkor vegye meg KIT-ben, és kész. És tök jók lettek a nyáktervek!
Üdv!
(#) Pulyka válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Teljes mértékben igazat adok Neked.
Én még egy kit-et sem vettem,bár nyákot sem 20-at terveztem,és készítettem el,de ha szükségem van egy kapcsolásra,azt inkább én készítem el,mert benne van az öröm,a sok munka,és ha kész,működök is,az számomra nagyon jó érzés (és saját elképzelés szerint tervezem,nem a kész kit-re nézek,hogy az úgy nem tetszik)

"És tök jók lettek a nyáktervek!"
Köszönöm
bár ahogy kinyomtattam őket,kicsit eltoltam őket,mert helykihasználás miatt össze-vissza forgattam őket(rotate),és a 2 kisebb nyák feliratai nem fedik egymás összefordítva./de a másik kettő nagyon szuper/
(#) btbalazs válasza pbalazs hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
A trafó a tápot adná, de a trafóra stabilizátor is kerülne
(#) Electricboy hozzászólása Jan 12, 2010 /
 
Üdv megépítettem a mellékletben szereplő áramkört tökéletesen működik azt kivéve hogy nem tudom kiválasztani hogy DOT/BAR legyen a kijelzés ha a kapcsolóval átváltok a Dot-ra akkor a ledek fény ereje nő meg egy kicsivel.Mi lehet a probléma? (új ic minden új)

Shem.jpg
    
(#) Kovidivi válasza Electricboy hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Nem váltani kell, hanem lebeghet is a dot-bar láb. Így próbáltad már?
(#) weber74 válasza Electricboy hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
EZT nézted már ha épitessz v mit akkor érdemes utána nézni adatlapoknak márcsak azért is mert lehet rossz is a kapcsolás főleg ha neten találtad, itt is volt már pár kakukktolyás
(#) Electricboy válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Üdv!
Ha lebegtetés alatt azt érted hogy nem kapcsolok semmit sehová akkor úgy már próbáltam nem változik semmi.
(#) Electricboy válasza weber74 hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Lehetséges hogy rossz, a forrás itt vanBővebben: Link
(#) demcar hozzászólása Jan 12, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!
Elkészült a 2szinű ledes kivezérlésjelzőm.

Alapban zöldet világit állandóan a 10 led egyik fele és a másik felét pedig a zene vezérli ami piros és a zene hatására átvált zöldből pirosra.

És két módban tud villogni.

DSC09769.JPG
    
(#) Electricboy válasza demcar hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Nagyon jól néz ki!
Szívesen megnéznék egy videót is a működéséről!
(#) Kovidivi válasza demcar hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Nem sárga lesz a keveréséből? Vagy olyankor a zöld kioltódik? Egyébként ötletes! Grat!
(#) aflmor válasza weber74 hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Idézet:
„kakukktolyás”
:bummafejbe:
(#) demcar válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Hát hogy mi lesz a zöld részével a lednek nemtudom mert szerintem az nem alszik ki mert állandó áram megy rá. Csak mondjuk nekem szerintem egy kicsit lassú a reagálása. de hát kinek hogy

Hát videót majd lehet hogy készitek róla de hogy mikor azt még nemtudom.
(#) Kovidivi válasza demcar hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Ha lassú, akkor a megfelelő kondit csökkenteni kell. Felrakod a kapcsolását? Köszi, Üdv!
(#) weber74 válasza demcar hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Király ennél már csak az lenne jobb ha az egyik csatorna zöldet a másik pirosat világitana és szemben futnának egymással
(#) demcar válasza weber74 hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Á azért mindent nem lehet.
(#) demcar válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
Aha értem, mondjuk én is már gondoltam rá hogy a kondit kell valamelyiket módositani (csak még nem akaródzott vele játszadozni.)
(#) pbalazs válasza btbalazs hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
12V jó lesz.
(#) weber74 válasza demcar hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
SZERINTEM meg meglehet csinálni
(#) weber74 válasza demcar hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
ÉN mondjuk közös anodos leddel csináltam volna tranyo nélkül meg a 3.3k se kellene ÉS a panel is kissebb lenne
de ha valahonnan nézted a rajzot akkor bocs

VALAKINEK elkenvetése
(#) weber74 válasza weber74 hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
'ELLENVETÉSE' akart lenni bocs
(#) Kovidivi válasza demcar hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
A 4u7-et kell csökkenteni. Próbáld ki pl. 1µF-dal vagy kisebbel Amelyik jobban tetszik, azt hagyd benne, és köszi a kapcsolást!
(#) proli007 válasza Electricboy hozzászólására (») Jan 13, 2010 / 3
 
Hello!
Ez a kérdés, már máskor is előjött itt. Át tudod váltani, csak nincs átgondolva a működése.
Tekintve, hogy a hangfreki váltó feszültség és a kijelző előtt nincs egyenirányító, így a kijelző a váltófeszültség félperiódusát mutatja (követi). Mivel a feszültség nulláról indul a csúcsértékéig, közben átsöpör az egész köztes feszültségen. A pont kijelzés, meg követi. Ezért gyakorlatilag ugyan azt látod, mint az oszlop kijelzésnél, csak kevesebb fényerővel. Mert miközben a feszültség áthalad egy adott Led jelzési tartományán, a Led csak ezen idő alatt világít. (míg a feszültség a két egymás melletti két Led kapcsolási tartományban van) Ellentétben, az oszlop kijelzéssel, ahol a Led addig világít, míg a jel pillanatnyi feszültsége magasabb mint a Led (műveleti erősítő) komparálási szintje. Ez viszont sokkal tovább tart.
üdv! proli007
(#) Electricboy válasza proli007 hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Helló!
Köszönöm a felvilágosítást!(már legalább 100% ig értem a működését)
Ha jól gondolom akkor valahogy egyenirányítani kellene a jelet? Ezt hogy tudnám megoldani diódahíddal ?? Ha rossz helyen tapogatózok szóljatok!
(#) proli007 válasza Electricboy hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Hello!
Ha dióda hidat használsz, akkor külön táp kell a kijelzőknek.. Tehát elég egy egyutas, mint kb. 7 hozzászólással feljebb látható. (Persze ez után el kell dönteni, hogy a kivezérlés csúcsértéke érdekel, vagy a kalimpálás..)
De nem mindegy, hogy mire kötöd. Mert a végfok kimenetén van elég jel és kicsi a kimenő ellenállása. Ha viszont Line bemenetre kötöd, akkor gond lesz a dióda nyitófeszültségével. Akkor lehet elé aktív csúcs-egyenirányítót kötni.
üdv! proli007
(#) demcar válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 13, 2010 /
 
Kipróbálom csökkenteni a kondit.

A kapcsolást meg szivesen osztom meg mindenkivel.
(#) demcar válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 14, 2010 /
 
Csökkentettem a kondit és az eredmény jobb lett csak most már nem reagál a számitógépből kijövő inputokra, csak arra mi a hangszórón van az inpet arra reagál csak.
Következő: »»   43 / 151
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem