Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA1558Q
 
Témaindító: Vassjozsef01, idő: Ápr 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 28
(#) titi válasza kozoo hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Hali!
Igen, sajnos tükrözni kellett volna a nyákot.
Amit feltettem, beültetési rajzot, azon is láthatod, hogy pont a fordítottja a tiédnek.
(#) titi válasza Brienter hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Idézet:
„mintha hidalval lenen pedig ez a verzió nincs hidalva.”

Pedig ez hidalva van, ha megnézed a bemenetet, láthatod, hogy a kerámia kondiknál van egy-egy átkötés.
(#) kozoo válasza titi hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
titi, sikerült végre tükrözve összehoznom a cuccot, és működik is, csak észveszejtően brummog. a 2200uf kondit és a diódát is cseréltem biztos ami biztos de semmi változás. Igaz, hogy amint látod átalakítottam a nyákot egy kicsit, hogy a tápot sorkapocsra kössem és elférjen a kondi mellett, és az az igazság, hogy a nagy föld területet elfelejtettem besatírozni maratás előtt így csak egy föld ér megy az IC hez, de szerintem ez nem túl nagy gond. csináltam ezelőtt egy egyszerűbb kapcsolást 1554 es IC vel és még szűrőkondit sem tettem elé és szinte egyáltalán nem brummogott ...hmmm nem vágom.. van valami ötleted? kösz.
(#) titi válasza kozoo hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Ez ugyanaz az IC, ami a hibás nyákban is volt, vagy új?
Mert lehet, hogy nem tetszett neki a fordított nyák.
(#) titi válasza kozoo hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
A fordított beültetés miatt a 15-ös láb testre került, ami egyébként az IC belső referencia feszültsége.
Ezzel tulajdonképpen rövidre zártad a belső ref. forrást, és valószínű ez nem tetszett az IC-nek.
A többi lábat egyébként nem érinti különösebben a fordított panel.
(#) kozoo válasza titi hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
köszi, sejtettem, hogy nem úszom meg az IC vásárlást, de örültem, hogy működik, és csak valami miatt nagy a bumm, egyébként minden csatorna szól és, ha fél hangerőre teszem már elnyomja a bummot.
na majd beruházok egy másikra, hogy tökéletes legyen. kösz
(#) Brienter válasza Kovidivi hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Üdv!
Megcsináltam a 4 csatornás kivitelt de meg se mukkan valamit nagyon elbökhettem még zaj se jön róla zajtalan erősítő meg ugye nincs Az lehet baj hogy a mute lábra kötött kondihoz 100u-osat raktam mert gondoltam nem lehet baj mert ugye ez csak időzít.
Holnap kicserélem ha találok itthon valami hasonló értéket csak msotmár nem megyek ki műhelybe.
(#) titi válasza Brienter hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Hali!
Valamit nagyon elköthettél...
A kondi nem befolyásolja a jelenséget.
Mutass képet!
(#) kozoo válasza titi hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Köszi mindenkinek a segítséget, bekötöttem a kocsiba a cuccot és tökéletesen működik, úgy látszik kibírta az IC a fordított bekötést csak a gyujtás "szuperszónikus" fütyülő hangját lehet egy kicsit hallani, de majd keresek valami zavarszűrőt még elé. csőváz.
(#) Brienter hozzászólása Jan 23, 2010 /
 
Üdv!
Kész lett a 4 csatornás verzió de megint nem jó egyszerűen vicc mennyit szórakozok egy enynire egyszerű erősítővel. A 14-es mute láb és a GND között multiméterrel mérve 2V van ez is baj lehet de ahogy kínomban mértem a 4-es lábra kötött kondin is 2V körüli fesz van nem pedig a táp fele. Lehet hogy meghalt az ic? vagy valami alkatrész rossz? Áramot nem vesz fel vagyis ha vesz is fel nagyon keveset tényleg úgy néz ki hogy stand-by-ba va. A kimeneteken nincs egyenáram.
(#) titi válasza Brienter hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Hali!
Légyszíves mutass mindkét oldalról képet.
Jó értékű ellenállást raktál be?
Milyen tápról megy?
(#) Brienter válasza titi hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Hello!
Jó értékű az ellenállás a táp egy egyszerű ATX pc táp képet inkább a nyáktervről rakok fel abból hátha több kiderül.
(#) titi válasza Brienter hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Pedig az erősítőről készült képből több kiderül, mint egy nyáktervből...
A nagy elkó fölött mi az az ellenállásnak látszó valami? (Nem a némításhoz tartozóra gondolok.)
(#) Brienter válasza titi hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Az egy korlátozó ellenállás egy külső ledhez tápfesz visszajelzőnek. Csináltam képeket róla remélem jók.
Két oldalon a bemenőkondik mérete azért nem egyezik mert nem volt itthon még olyan kicsi kondi de az érték megegyezik.
(#) Brienter válasza Brienter hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Nem ment el a kép bocs.
(#) titi válasza Brienter hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Próbáld meg egy kicsit a forrasztásokat átmelegíteni, egy kis folyasztószer segítségével. Egy kicsit úgy tűnik, mintha nem mindenhol futott volna el szépen a nyákon a forrasztóanyag, és lehet, hogy nem 100-as a kontaktus.
(#) titi válasza Brienter hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Ja, és beüzemelés előtt megmérted, hogy nincs-e zárlat a fóliasávok között?
(#) Brienter válasza titi hozzászólására (») Jan 23, 2010 /
 
Üdv!
MŰKÖDIK!
Valami tényleg a forrasztással nem lehetett oké(látszik hogy késő este raktam össze) de kicseréltem a diódát is lehet hogy az volt a rossz de mostmár nem tudjuk meg. Ezután jött az hogy brummos volt mint állat szerencsére eszembe jutott a földhurok amire később rájöttem hogy a TV-tuner vagyis a kábel tv okoz, ezért majd csinálok egy leválasztót is. Sajnos még így is számomra nagy az alapzaja lehet hogy még mindig a PC-ből jön leeht hogy a tápból de a tápot tuti nem hagyom így nagyon gagyi ez a PC-tápos dolog szerzek valami 12V-os trafót majd rá.
Egy szó mint száz tanultam a hibáimból, legalábbis remélem mivel ez volt az első erősítőm. Hangja nem high-end de egy TDA-tól ne várjunk többet célnak megfelel és kijelenthetem hogy egy 4x4-es szobába ez a 11W bőven elég még sok is.
Köszönöm mindenkinek a segítséget, hozzászólásokat talán e miatt nem adtam fel az elején.
(#) shuni hozzászólása Feb 6, 2010 /
 
Hello!
Engem az erdekelne, h mi a kulombseg a TDA1558 es TDA1554 kozott. Autoba szannam az erositot, 4 hangfal van, bar ha bevalik az erosito, akkor keszitek 2t, h legyen 4*2W.
Melyik ICt valasszam?...engem az ara is erdekel!
(#) shuni hozzászólása Feb 6, 2010 /
 
4X20Wot akartam irni
(#) titi válasza shuni hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Hali!
Őszintén szólva fogalmam sincs, hogy mi a különbség a kettő között, a főbb adataik megegyeznek.
De ha gondolod, töltsd le az adatlapjukat, és elemezd ki.
Árát pedig keresd a boltban.
(#) shuni hozzászólása Feb 20, 2010 /
 
Csak 24k-s ellenallast talaltam a stand by labhoz, azzal meg beindul, v mute-on lesz igy mar?
(#) gery20 hozzászólása Feb 20, 2010 /
 
Ezek TDA IC k a legjobbak én már össze raktam egy párat volt köztük olyan amit nyákot sem használtam hozzá. Nekem eddig mindig sikerült.

De ezt minek írtam fogalmam sincs
(#) titi válasza shuni hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Nyugodtan rakd be.
(#) titi hozzászólása Márc 7, 2010 /
 
Többször felmerült már a kérdés, hogy lehet-e 2.1 ben használni?!
Volt aki jelezte, hogy valamiért nem volt jó.
Eddig csak feltételezés alapján állítottuk, hogy lehet, de most kipróbáltam ebben a felállásban is.
Vagyis az egyik oldalt hidalva, a másikat sztereóban.
Nos tapasztalatból mondom, hogy igen, lehet használni 2.1-es erősítőnek is. Tökéletesen működik!
Ha valakinek mégse menne, akkor a hiba az Ő készülékében van!
(#) loldma hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
Ciao!
Olvastam cikked, és megtetszett, eddig 3 ict kinyírtam (?), de már egész jól haladok. Mostanra sikerült szereznem egy multimetert meg egy próbapanelt, és eddigi hibáimból tanulva összeraktam. Amire nagy figyelmet fordítottam, és tanácsolom is hozzám hasonló kezdőknek, hogy mielőtt az ic-t behelyezzük, kössük rá a tápot a nyákra / panelra, és minden egyes ic kivezetést mérjünk meg, hogy megvan-e ami kell a lábra, és nincs e több, ami a lábon lenne, és ha minden klappol, csak akkor ültessük be az ic-t, és első körben adjuk rá a tápot, és mérjük meg a 6os lábat, hogy tényleg feleakkora áram jön-e ki belőle, mint ami bemegy. Ami kérdésem viszont lenne, hogy nagyon sistergett, ez gondolom a próbapanel miatt van, (mutatok két képet), mármint hogy a kondiknak hosszú lábuk van, ugye? A másik kérdésem nem kifejezetten ehhez az erősítőz tartozik, hanem úgy állt. Ha van egy erősítőm ami lead 22W-t, erre rákötök egy 5-10 W-s hangszórót, akkor amíg nem hajtom túl őket, normalitás határán belüli hangerővel hajtom meg őket addig nem halnak meg. De mi van akkor ha a hangszóró az erősebb, akár többszöröse?
(#) titi válasza loldma hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Hali!
A próbapanel nem igazán kedvező erősítőnek.
Valóban elég messze vannak a kondik.
Az a bezett szokás, hogy a hangszóró teljesítménye 1/3-al több legyen az erősítő teljesítményénél.
Tehát pl. egy 30W-os erősítőhöz 40W-os hangszóró illik.
Természetesen, ha nem hajtod nagyon használható kisebb, illetve ha nagyobbat kötsz rá, akkor pedig biztos nem fog ártani a hangszórónak, legfeljebb kevesleni fogod a hangerőt.
(#) loldma válasza titi hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Értem, köszi
Közben itt a próbapanellal játszottam, meg a próbanyákból most kiforrasztottam az előző icket, egyik ict nem tudtam letesztelni (7375) mert a lába nem akarnak bennmaradni a panelban, egy 1519B-s ic füstöl, a egy sima 1519es meg a hidalt verzióban csak sistergést ad ki. Nade mindenben van tanulópénz, majd nekiugrom a nyáknak azt megcsinálom
Jajj még egy kérdésem lenne. Mi a különbség a 2 - 4 - 8 - 16 Ohmos hangszórók közt? Ha egy erősítőre ki van írva hogy 2x22W 4 Ohmos hangszórókkal, akkor mi lesz a 8asokkal?
(#) loldma válasza loldma hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Persze hogy sistereg, ha a bejövő földet a bejövő +-hoz kötöd te barom...
(#) titi válasza loldma hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Ha egy erősítő kimenete 4 ohm-al terhelhető, akkor arra csak 4, vagy nagyobb ellenállású hangszórót köthetsz.
Tehát rákötheted a 8-ast legfeljebb kisebb teljesítményt fog leadni.
De ha kisebbet kötsz rá, vagyis 2 ohm-ost, akkor túlterheled a végfokod, és nagy valószínűséggel meghal.
Következő: »»   6 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem