Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   40 / 188
(#) p_istvan válasza MAGA VAN hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Szervusz András!
A Ccal értékét az ICSP-n keresztül, de menüből lehet állítani.
Nem kell hozzá PIC programozó!
A cikkben benne van egy nagyon egyszerű kapcsolás két nyomógombbal és az ICSP csatlakozó tüskéire dugható csatlakozóval, amit csak rá kell dugni az ICSP-re és utána átváltani Kalibrálásra, majd a két nyomógomb nyomkodásával fel-le lehet állítani a Ccal értékét. Ezután le kell venni a kalibráló feltétet, majd visszaváltani mérésre.
Ezért is érdemes az ICSP csatlakozót beforrasztani az LCM3 nyákjába, még akkor is ha nincs PIC programozó kéznél!
Egy kicsit talán komplikáltabb, mintha lenne egy nyomógomb a menüvezérlésre, de ezt a procedúrát általában maximum egyszer esetleg kétszer kell elvégezni, pontos kondenzátor esetén egyszer sem. utána csak fölöslegesen lenne beépítve. A műszer sem nem használ menüvezérlést a hagyományos értelemben.
A pontosság ellenőrzéséhez egy 0,5-50 nF közötti ismert értékű pontos kondenzátor kell. Meg kell mérni a Ccal pontosítása előtt, és ahány százalékkal többet vagy kevesebbet mér, utána annyi százalékkal kell növelni vagy csökkenteni a Ccal állítása során a Ccal kijelzett értékét .
Üdv.
István

DSC00533.JPG
    
(#) MAGA VAN válasza MAGA VAN hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Üdv
Gyártani nem tudok, ídőm sem korlátlan , de a meglévő 22n kondikból válogatok 1%-ra. Szívesen segítek ,de költséget felvállalni nem tudok. Ha megcímzett , postai bélyeggel ellátott válaszboritékot kapok abban visszaküldöm a feladónak.
Ez a cég ajándéka amíg a készlet tart.
(#) MAGA VAN válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Üdv
P_istvan
Az apró de most kiderült fontos részre nem fordítottam kellő figyelmet, ezért adódhatott ez a tájékozatlanságom. Egyebekben ez is egy praktikus megoldás, mert van lehetőség még az utólagos calibrációra is , legfeljebb egy -egy ritka alakalommal van rá szükség. (A műszer attól műszer ,hogy meghatározott időnként etelonhoz kalibrálják. Tehát ez egy műszer ,mert lehet kalibrálni :- )
Üdv
M-V
(#) llaci56 válasza MAGA VAN hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Idézet:
„ettől talán a felhasználói körre terkintettel el lehet tekinteni”


Ezt kifejtenéd bővebben?
(#) mex válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Muszáj erőltetni? Szerintem csak egyszerűen az oldal nevére akart utalni, sértő szándék nélkül.
(#) llaci56 válasza mex hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Nem azért ismételtem, mert "erőltetem", hanem előző hozzászólásomban nem látszik, hogy mire reagáltam. (Lehet, hogy el..sztem a válasz gombot.)
Nem is tételeztem fel sértő szándékot.
(#) MAGA VAN válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Üdv
Ilaci
A LC, FRLC mérők ezen változata mégsem laboratóriumi eszköz. Az elvárt pontosság a felhasználói kör esetében -ami jelenleg a hobbi szinten művelő(-ök ) mint jó magam is bőségesen elegendő. A teljesség kedvéért biztos többek számára ismert , hogy a kailbráló laborban hsznált múszereket meghatározott időnként az OMH-nál kell hitelesitettni.
Ez ugye mégsem ebbe a kategoriába tartozik.
Üdv
M-V
(#) llaci56 válasza MAGA VAN hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Nem értek egyet veled. A kalibráló laborban használt műszerek valóban nem hobbi műszerek, de professzionális műszereket használnak amatőrök is. Ez a műszer ráadásul igen drága profi műszerekkel vetekszik, (vagy azok vetekszenek ezzel?) mint tudásban, mint pontosságban. A „hobbi” kategória nem okvetlen jelent alsókategóriás terméket. Sőt! Lehet, hogy pont azért elektronikázik valaki, mert a megoldandó feladathoz a professzionális műszer vagy túl drága, vagy éppen nem elég pontos. Ezért nem degradálnám sem a felhasználói kört, sem a műszert.
(#) demcar hozzászólása Jan 31, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!

Én is szeretnék egy LC mérőműszert késziteni!
És találtam egy jó kapcsolást: http://electronics-diy.com/lc_meter.php

Mit szóltok ehhez a kapcsoláshoz?

A válaszokat előre is köszönöm!
(#) llaci56 válasza demcar hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Ha megnézted volna a legelső hozzászólást, akkor láttad volna… Ezzel indult a topik. Nem írnám le még egyszer az egészet, olvass vissza!
Itt a vége felé sokkal jobb műszer van, találsz róla cikket is. (LCM3) Azt is tudja, mint ez a műszer, de annál sokkal többet!
(#) p_istvan válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Gondolom LCM3-at akartál írni, bár még én is nehezen ébredek...
(#) llaci56 válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Igen, javítottam is közben, - bocs!
(#) demcar válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Tudom már halottam is az LCM3-ról, csak az hogy nekem felesleges olyan tulbonyolitott mert az már elektrolit kondit is meg ellenállást is ami nekem felesleges nekem olyan kapcsolás kell ami csak sima kondit mér (pF és nF),
meg tekercset (uH és mH)
(#) llaci56 válasza demcar hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Ezt mind tudja ez is, és egy cseppet sem nehezebb megépíteni. (Ha nem egyszerűbb!) Költségben is cca ugyan ott van.
A fejlesztői itt vannak a fórumon, és segítenek, ha elakadsz valamiben. A kritijus alkatrészek beszerzése sem lehetetlen, sok segítség van abban is.
(#) p_istvan válasza demcar hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
A választás a Tied!
De ha megnézed a két kapcsolást, az LCM3 semmivel sem bonyolultabb.
Az általad megépíteni kívánt készülék csak szűk tartományban pontos, nagyobb értékeknél 5%-os eltérése is lehet, ha ez számít neked valamit.
(#) llaci56 válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Ha előbb jöttök az LCM3-mal, meg sem építem az LC mérőt.
(#) demcar válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Jó meggyőztetek akkor inkább éiptem az LCM3-at!
Mivel mondtad hogy nagy az eltérése lehet annak amit én szeretnék épiteni, ezért inkább megépitem az LCM3-at és ahhoz legalább van rendes magyar cikk, meg mindem.
(#) llaci56 válasza demcar hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Jól döntöttél!
(#) demcar válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Csak a gond az LCM3-al hogy vannak benne alkatrészek amit nemtudok beszerezni :no:
Pl.: a tekercset se tudom beszerezni pont olyat amit ir meg a két 1nF-es kondit se.
(#) llaci56 válasza demcar hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Ezért mondtam, hogy segítünk. Küldj címet magánban, és küldök neked.
(#) demcar válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Hát az hogy küldöl az egy kicsit nehéz lesz mert én Szlovákiába lakom és ide pedig irtó drága a posta.
(#) deguss válasza demcar hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Jól döntéttél! Felajánlok egy ingyen postázást számodra.
Válogasd össze mi kell, és írj magánban!
(#) deguss hozzászólása Jan 31, 2010 /
 
Egy újabb utánépítő képei. H.Z.
Megj.: a stiroflex kondiknál nincsen jobb, ezek nem olyan jók...
(#) llaci56 válasza demcar hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Én nem hiszem, hogy olyan nagy összeg hozzátok egy levél. De ha tudod, hogy pontosan mennyi, akkor írd meg.
Látod, már ketten is felajánlottuk a segítséget!
(#) MAGA VAN válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Nem kell velem egyet érteni, csak a tényeket kell elfogadni. A múszer fogalom körébe tartozó eszközöket több szempont szerint kategoriába sorolják. Ez nem attól függ ,hogy ki használja. Ha igaz a mondásod "drága profi műszerekkel vetekszik" akkor azt is meg kellene mondani melyikkel, és melyek azok a paraméterek. Továbbra is azt tartom, a felhasználói kör, amely elsősorban a hobbi szintű felhasználó, részére tökéletesen megfelel a célnak. Az után építhetőség , pontosság, a műszaki háttétér támogatás tekintetében egyaránt. Ezen felül a másik fontos paraméter tekintetében is amely az szolgáltatások és ár arányt illeti.
(#) demcar válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
És mondjuk ehhez a műszerhez mit szólsz?

LCM2.gif
    
(#) p_istvan válasza demcar hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Ehhez kapsz mindent egyszerűen?
(#) llaci56 válasza demcar hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Ez ugyanaz a műszer, mit az első oldalon belinkelt, másik PIC-kel. (Nincs is benne lényeges módosítás az előzőhöz képest.)
Az, hogy én mit szólok hozzá, nem sokat jelent. Én megépítettem, de most az LCM3 –at építem, mert az sokkal többet tud. (...de ezt már kifejtettem...)
Az LCM3 -as mindössze 1db 33n -s kondi val tartalmaz több kényes alkatrészt. (Gondolom, az ellenállások nem okoznak gondot.)
(#) demcar válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Hát ehhez betudok szerezni mindent csak nemtudom hogy hogy fog működni.
Amúgy valaki ezt már megépitette?
(#) llaci56 válasza demcar hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Ebben is ott a tekercs és az 1n -kondi, ami problémás lehet. Ehhez képest mit nem tudsz beszerezni az LCM3 -hoz?
(Lehet, hogy ott a 100pF -os volt a kényes...)
Következő: »»   40 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem