Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   41 / 188
(#) demcar válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
az ellenállásokkal semmi gond csak a tekercs az 1nF kondi meg a 33nf-es gondi birizgál engem hogy ilyen furcsa tipusúak, rendes hagyományoz kondi nemjó bele meg tekercs?

És mégvalami hogy kvarc az a kristály nem?
(#) llaci56 válasza demcar hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Olvasd el a cikket figyelmesen, és utána kérdezz! Minden kérdésedre válaszolni fognak, de előbb próbáld meg átlátni az egészet.
A beszerzésre pedig felajánlottuk a segítséget.
A quarz az a kristály. 20 MHz-es cca 50.- Ft.
(#) p_istvan válasza demcar hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Azok nagyon is rendes és hagyományos kondenzátorok és a tekercs is az! 30-40 éve mást nem is alkalmaztak egy valamirevaló készülékben...
(#) djhans válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
A két 10µF-os tantál helyett a kitben 15µF-ost látok. Mindegy melyiket használom? Egyébként nekem az 1nF helyén 1000pF 5%-os stiroflex kondik vannak. Nagyon nem is kellett sokat válogatni közülük hogy 1%-on belülit találjak. A 33nF helyén meg akkor váltóra készült kondi kell, mert annak kicsi a vesztesége? Az meg ha minden igaz Deguss jóvoltából megoldódik.
(#) llaci56 válasza djhans hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Váltóra készült kondi?
(#) CHZ válasza deguss hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Akkor folytatnám ... , ha már így bedobtad a készülő műszert . Ezt a dobozt találtam , szűken de befér (előlap ráégetett +20 ).

DOBOZ.jpg
    
(#) p_istvan válasza djhans hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
- 10-15 µF is jó, de azért több ne legyen.
- 1nF és az 1000 pF csak feliratozási különbség, az 5%-os kondiból statisztikailag kb. 50% eséllyel válogathatsz - már ha van mivel- 1%-ost, ha gyárilag nem válogatták már előtted ki. A régi REMIX-ek tartják ezt a trendet.
- Igen a várófeszültségre készült ( 250-300 VAC egyébként zavarszűrésre használt) kondik kicsi veszteségűek, és ezért ide is jók.
Üdv.
P István
(#) llaci56 válasza CHZ hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Szép lett! De remélem, az enyém mégszebb lesz. :yes:
Amilyen jó ez a kis műszer, annyira negatívan fogott meg a "külcsinye". Talán nem haragszanak meg a fejlesztők, de nekem az alkalmazott kapcsolók típusa egy ilyen - egyébként esztétikus, - filigran kis műszeren valahogy nem tetszik. Az első pillanttól tudom, hogy nekem nem olyan lesz. A minap meg is találtam rá a megoldást, mert találtam 2 x morse reed csövet, így nem kétséges, hogy valamilyen mágnest fogok mozgatni műanyag gombbal. De majd mutatok képet, ha már ott tartok...
(#) CHZ válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Ez csak a fiókban talált lehetőségekből készült , kijelző is kompromisszum , mivel nincs igazán hely a dobozban.
Hétvégi barkács eredménye , sokkal szebb és jobb kivitelt lehet csinálni , tudatosan megtervezett előkészítő munka után .
(#) gerenk válasza demcar hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Kicsi a méréshatára, kifutóban levő drága PIC.
Jobban jársz ha az LCM3-t építed meg.
(#) llaci56 válasza CHZ hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Szoktam látni és csodálni a munkáidat, - szépek. :yes:
(#) CHZ válasza llaci56 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Köszönöm .
Hol .. , itt ?
(#) demcar válasza gerenk hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Oké ennyi biztatás után már csak az LCM3-at fogom megépiteni!
(#) hgy hozzászólása Jan 31, 2010 /
 
Építenék LC mérőt, egyszerűt, akár analógot is, pár százalék hiba megfelelő, fontosabb hogy magas mérési tartománya is legyen. Pár száz H illetve 10.000 uF. Ötletek?
Köszi
(#) llaci56 válasza CHZ hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Inkább a csövesen...
(#) mex válasza hgy hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Áramgenerátorral töltsd a kondit, és mérd az időegység alatti feszültségváltozást. Feszültséggenerátor kellene az induktivitásmérésnél, és az időegység alatti áramváltozásból kiszámolható az érték.
(#) p_istvan válasza hgy hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Mit akarsz mérni ami "pár száz H"?
(#) hgy válasza mex hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
De én egy műszert akarok, minél egyszerűbbet, több méréshatárral, akár 5% hibával.
Kijelzésre van 71 DA 100 uA alapműszer vagy
digitális olcsó multiméter. Nem vagyok szakmabeli.
(#) hgy válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Fojtótekercs, kimenő tr.
Kisebbnél meg hangváltó tekercs, stb
De kapcs. tápokba induktivitást is.

A probléma az, hogy az olcsóbb, sokat tudó multiméterim sorra becsődöltek, az egyik kapa, a másik 6 mérési módból kettőt! tud már csak.
Az olcsó, régebbi 10 éves alap multik meg elnyűhetetlenek.

DE!!! A BARÁTOMTÓL KÖLCSÖNKÉRT DRÁGA, PROFI SOK MÉRÉSI FUNKCIÓVAL BÍRÓ MULTIMÉTEREK IS
GYENGÉLKEDNEK PÁR ÉV UTÁN, Ő MONDTA, HOGY EZ-MEG SEM JÓ RAJTA.

Ezért akarok egy amatőr célokra alkamas megbízható, egyszerű műszert. Fenti célokra bőven elég szerintem kb 5% pontosság.
(#) p_istvan válasza hgy hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
20 H-ig és 100.000 µF-ig tud az LCM3. Elektromosan jóval egyszerűbb és szélesebb méréshatárú min analóg megoldások.
Az általad felsorolt alkalmazásokra is jobb mert közelebb lesz a mérőfrekvencia ahhoz amin végül üzemel az induktivitás, Az analógok (pl mérőhíd) elég alacsony frekvenciával mérnek.
20H felet, ha jól tudom nem nagyon tekernek fojtót HIFI -re, de ha mindenáron kell a 20H feletti mérés akkor más megoldás kell találni.
(#) Doncso hozzászólása Jan 31, 2010 / 1
 
Sziasztok,
nekem ma lett kész az LCM3-am, a szokásos szöveget most elhagyom, olvastam a topicot, tele van, de azért annyit mondanék, hogy leesett az állam miket tud, és köszönöm deguss és p.istván. Nagyot alkottatok.
Kisebb nehézségek árán beindult a masina, egy két problémám akad vele, de ahogy olvastam ezt majd az 1.2-es verzió tökéletesen orvosolja, viszont lenne egy kis gondom, talán tudnátok segíteni, az lenne a gondom, hogy a kontrasztom elég gyatra, a modul amit használok, az egy DV1602-35R. Namost az az érdekes dolog áll fenn, hogy nálam akkor a legerősebb a kontraszt hogyha a Vo lábat a potival a földre húzom, ezt nem igazán értem.
Mint ahogy azt sem, hogy bár az adatlapja megvan, de a lábkiosztás mást mond. Pl a betáp is fordítva van mint az adatlapon. Hozzáteszem, most szépen működik a műszer csak nem jó a kontraszt.
Nincs valami ötletetek?
(#) hgy válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Igazad van. A kimenő meg mérhető rezgőkörként.
De a sok mérési móddal és tartománnyal rendelkező digitálisokkal akkor is fenntartásaim vannak.
Mérem az akufeszt, 16V. Körbetekerem a méréshatárváltót, 14,3 V.
PL szívesen építenék egy 20 mA-20 A méréshatárú CSAK ampermérőt, AC/DC kevés méréshatárváltással, EGY sönttel.....
(#) p_istvan válasza Doncso hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Szia!
A kontrasztnak lehet egy kis negatív feszültség kellene, ahogy a 6. oldalon látható (bár arra csak szélsőséges hőmérsékleti tartományban lenne szükség)
Meg itt nem is áll rendelkezésre negatív fesz.
Üdv.
P István
(#) Doncso válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Hát akkor lehet, hogy ez így marad. Csak azt nem értem, hogyha az adatlap szerint, az 1-es láb a föld, 2-es a +5V és szintén adatlapon átszik, melyik az 1-2 láb, a valóságban ez a két láb pont fordítva van. Így működik a kijelző. Nem elképzelhető, hogy R/W E Vo RS lábak is össze vannak kuszálva szerinted? Nagyon nem merem magamtól csereberélgetni, nehogy baj legyen.
Mi a véleményed?
Lényegébe most minden adatlap szerint van kötve csak az 1-es 2-es láb van megcserélve.
(#) p_istvan válasza Doncso hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Ha fel lenne cserélve, akkor nem egyáltalán működne.
Ez Vss<-> Vdd csere, viszont elég érdekes...
(#) Doncso válasza p_istvan hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Pedig így van jelenleg is, már azt hittem lüke vagyok, többször is ellenőriztem és így van, sőt, a háttérvilágítást ki sem lehet iktatni, pedig az be sincs kötve, az A K ra gondolok, simán lecsapolja magának a +5V ból, hát én meg elnyírtam a vezetősávját, nekem ne szipókázza a drága elemet.
Na, akkor ez szerintem így marad, nem tudok mit kezdeni a fókusszal, kár mert halvány, de legalább szuperül mér.
(#) llaci56 válasza Doncso hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Doncso! Te ott valamit elkötöttél. Néz körül!
(#) p_istvan válasza Doncso hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Vagy a kontrasztot a földdel? (ezért csak lecsavarva a trimert lehet látni valamit)
Látni kellene!
(#) Travolta hozzászólása Feb 1, 2010 /
 
Az volna a kérdésem, hogy az LCM3 R5-ös ellenállása a rajzon 7.5k.Viszont találtam egy másik rajzot, amin 10K.Mennyire kritikus ez az érték?Betehetem ide a 10k-t, vagy kell a 7.5k?
(#) Doncso hozzászólása Feb 1, 2010 /
 
István és Laci, figyeljetek.
Az a baj, hogy miután a kijelző csak akkor hajlandó működni, ha az "adatlap" szerinti + és GND-t felcserélem, tehát a jelenlegi bekötésbe 1-esen van a + és a 2-esen a GND. Holott adatlap mást mond. Innentől fogva nem hiszek az adatlapnak, de akkor honnan tudjam , melyik láb melyik, és mit hová kössek? Nem állítom, hogy az E-R/W stb láb helyesen van bekötve, bár István, pár hsz-el feljebb azt mondta, hogy jó különben nem működne, de ha jól van bekötve , azaz nincs felcserélve akkor meg miért nem jó a kontraszt. Ezt nagyon nem értem.
Üdv.
Következő: »»   41 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem