Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   81 / 308
(#) mex válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
A középső képen a PicKit2 befigyel! Csak nem belevágtál?
(#) Attila86 válasza mex hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
De bizony! :yes:
(#) Doszpot válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Szia!
Nincs túl magasan az oszcilloszkóp? Vagy a munkához mindíg leveszed majd?
Egyébként remek lett az asztalod, nagyon profi. (és a fő az, hogy úgy készítetted, hogy a saját igényeidet kielégítse)
(#) Attila86 válasza Doszpot hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Szia!

A szkópnak nem terveztem helyet, mert ami most van szkópom attól amint tudok, megszabadulok. Addig meg elfér ott fenn. Most hogy PIC-ezek, úgysem kell nagyon.
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Készen vannak a fiókok is:
(Ritka rossz képek lettek, ne haragudjatok...)
(#) Ricsi89 válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Klassz lett. Csak a fiókot zárd mindig be, nehogy egyszer beverd a fejed a sarkába véletlenül. A világítás is jó lett.
(#) bankimajki válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Felvetődött hogy valaki a szép bútoron nem merne szerelni, ezt én régebben egy méretre vágott linóleummal megoldottam. Amikor nem kell félbehajt és eltesz ennyi a trükk, lehet forrasztani, és még fúrni is
(#) Doszpot hozzászólása Jan 25, 2010 /
 
Sziasztok!
Szeretnék én is büszkélkedni kicsit, az új műhelyemmel. Eddig a garázs végében volt helyem, de a garázst ki kellene üríteni. Arról már nem is beszélve, hogy a rendetlenséget tekintve elszabadult a pokol, illetve ilyenkor télen hideg is volt a műhely. Ezért a szobám sarkában építettem egy új műhelyasztalt. Helyem itt sem lesz több, de legalább jobban rá leszek kényszerítve a rendre. (ha azt akarom, hogy legyen hol aludnom. )
Az asztal baloldali részére egy számítógép kerül majd, a baloldali emelvény pedig kap egy előlapot, és oda költöztetek majd be egy leválasztótrafót, kismegszakítót, FI-relét, esetleg egy kisebb labortápot. A polc is folytatódni fog az egész asztal fölött.
A teljes berendezés még rengeteg idő, de ezt az új asztalt nem tudtam nem megmutatni.
(#) mark.budai válasza Doszpot hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Szép lesz, ne legyen sok füst aztán az elégett alkatrészek miatt!
A multi csak nem Maxwell MX-25 303? Nekem is ilyen van.
(#) Doszpot válasza mark.budai hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Köszönöm! Nem vagyok én olyan füstölgős. Az alkatrészek nálam szép csendben szoktak elhalálozni.
Igen, MX25-303.
(#) BarnaPili válasza Doszpot hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Szép asztal.De a legjobb az öreg orosz multiméter,a fehér.
Ilyen volt az első valamirevaló műszerem,piacon vettem még középsulis koromban(90-es évek eleje).Azóta is használatban van,de a kismegszakító kb 2 hét alatt elhalálozott benne,de kipeckeltem egy fültisztítópálca darabbal.
István
(#) Doncso válasza Doszpot hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Wow, nagyon minimál design, viszont nagyon gusztusos.
Szobába tökéletes.
Már én is kezdek rájönni, hogy felesleges annyi kacat, kábel, meg a "jó lesz ez még valamire dolgok" mindenféle bontásra szánt panel meg millió alkatrész, amiktől már moccani sem lehet néha a műhelybe, felesleges 3 frekimérő, meg 2 generátor, 2 táp, 2 szkóp, pff, jó nem FLUKE-dolgokra kell gondolni, szegény vagyok, de akkor is felesleges. Elkezdtem elcserélgetni ami nem kell, elegem van a kupiból, egy munka után kb úgy néz ki nálam is minden mint a te utolsó képeden, és én ezt nem szeretem. Sajnálok egy két műszert eladni, mert én építettem őket, de tényleg csak a helyet foglalják. Most megcélzom a "több helyet" fedőnevű titkos akciót. Lomtalanítok majd, ha lesz időm.
Egyébként, nagyon tetszik az új műhelyed.
(#) Doszpot válasza Doncso hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Az utolsó képen látható kacatokat erősen át kell válogatnom, selejteznem kell. A bontásra szánt panelekkel pedig rá kell jönnöm, hogy csak úgy lehet boldogulni, ha azonnal elbontom őket, az alkatrészeket pedig szépen szortírozva teszem el. Azért a "minimál design" csak ideiglenes, lesz itt még sok holmi.
BarnaPili, ezt a műszert nemrég vettem az ócskapiacon. A kismegszakítója működik, de az ellenállásmérő áramkörben a műveleti erősítő tönkrement. (bár ellenállást nem szoktam vele mérni)
(#) Action2K válasza Doszpot hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Leszámítva a hideget, azért az a "rettenet" kicsit otthonosabb, nem?
(#) SALáta válasza Doszpot hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Tetszik a műhely. Nekem egy nagy porkupac. És még el se hoztam a szülői házból jóformán semmit. (kb 20 % van itt)
Szerintem nem orosz hanem magyar TR sorozatú multiméter de lehet tévedek. Mindenesetre hasonlóm van és nagyon jó pontos gép. A rettenetes kapcsolói ne lennének csak, attól azért falramászok, picit püfölni kell az én példányom.

Doncso: Most úgy vagyok nekem kevés a kettős táp, kellene még egy picike táp, szzerintem 2-3 labortáp kell. 1 nagy amivel mindent tudsz csinálni és egy pici ami felmegy 30 V ig és 1-2 A tud. Én bontok sokat, ha összejön egy félkiló akkor jön a szelektálás.
(#) nagy hoho válasza Doszpot hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Szia! Nekem a rettenet jobban tetszik. Jól megfért a sörös üveg a lópatkóval.
(#) Doszpot válasza nagy hoho hozzászólására (») Jan 26, 2010 /
 
Szia!
Abban a műhelyben rengeteg minden jól megfért egymás mellett.
Az új még nagyon steril, majd teszek fel képeket egy-két hónap, meg néhány új munka után.... otthonos lesz utána, abban biztos vagyok.
(#) coolmsnman hozzászólása Jan 27, 2010 /
 
Tiszteletem!

Felteszek egy képet én is a műhelyemről, szobámról
Mifelénk innen száll a füst nem a kéményből

szoba.JPG
    
(#) Doszpot válasza coolmsnman hozzászólására (») Jan 28, 2010 / 1
 
Szia!
Látom, te is szereted a vidám, színes falakat.
A gyufásdobozokra teszel kis húzókákat, vagy valamivel kipiszkálod őket?
(#) VIM válasza Doszpot hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Szia!
Nem kell mentegetőznöd a rend miatt. Az természetes velejárója az idő előrehaladtával, hogy rendet szeretnél már végre. DE egyszer a rendrakás is a múlté lesz, és kezdődik minden előről. A szelektálás is egy olyan dolog, hogy vagy humott szemmel csinálod, vagy rá kell ébredned, hogy mindenre szükséged van. Megmutatom, hogy nálam milyen kupi van, de ez nem igazán fedi a valóságot. Sokszor vannak fontosabb dolgok az ember életében és az akkor jelentéktelenebbnek számító dolgok háttérbe szorulnak s van úgy, hogy ez hosszabb időt vesz igénybe. A rend most várat magára. Már 25 éve raboskodom ezen a pár négyzetméteren és várom, hogy felszabaduljon az ötször ekkora hely és akkor.... De még addig sokszor rendet kell raknom. A mondás meg úgy tartja:"...az ostoba ember mindig rendet rak maga körül, az okos meg uralkodik a káosz felett".
A most kialakulóban lévő műhelyed nagyon szép lesz. Frappáns megoldás a polcrendszered, mert ez a legjobb megoldás ami fellelhető mostaság. Sok sikert a munkádhoz!
Üdv.:VIM
(#) Doncso válasza VIM hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Wow, a középső képe hangulatos, ilyen jungle feeling, jó.
(#) tungsram válasza VIM hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Na ennek műhelyszaga van. Közel 30 év alatt sose bírtam elérni, hogy max 2 napnál tovább rend legyen!!
(#) VIM válasza tungsram hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Nálam semmi sem MŰ, a HELY meg nagyon is valóságos!
Most is megyek "pénztet" keresni, nem érek rá ilyesmikre, mint a rendrakás.
(#) coolmsnman válasza Doszpot hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
A skatujákba vágok egy V alakot így csipesszel ki tudom húzni őket. Ha nagyon tele van pakolva akkor viszont nem előnyös mert potyog ki belőle a töltelék.
Üdv Gergő
(#) adamisbalint hozzászólása Jan 29, 2010 /
 
sziasztok
itt azn én szerény műhelyem
(bocs a rossz képekeért)
(#) adamisbalint válasza adamisbalint hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
+még ez

Műhely5.jpg
    
(#) llaci56 hozzászólása Feb 3, 2010 /
 
Alkatrésztárolás, – hátha merít ötletet valaki belőle.
Bár az SMD cuccok tárolását évekkel ezelőtt jól megoldottam a Kinder kapszulákban, (mára több száz kapszulát gyűjtött nekem a család és ismerősök,) sok fejtörést okozott a hagyományos ellenállások átlátható tárolása. A sokfiókos rekesz jó arra, hogy nagyságrendben azonos ellenállatokat tároljak, és nagyjából jó helyen keresgéljek, (vagy ép oda visszategyek) ha épp kell egy X ohmos darab, De hogyan tároljam az újakat? Bár SMD –vel dolgozom leginkább, de a próbákat sokszor praktikusabb a hagyományos alkatrészekkel eljátszani.
Ha ellenállást veszek, (általában 1 db-ot nem szoktam) legalább 30 db –ot kérek egy típusból. (1 Ft /db, - egy fagyit sem kapok érte…) Vétek kitépni őket a papírszalagból, hiszen így szépen egyben vannak. Így találtam ki a gyűrűs mappát, amint a mellékelt képen látszik.

(#) Ricsi89 válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
De jó arrafelé, hogy 1Ft az ellenállás darabja. Itt nálunk 10szerese. :no:
(#) hapro válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Hol veszed 1Ft/db áron?
A konthában is és az incompban is 3Ft darabja.
(#) llaci56 válasza hapro hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Kontha? Én ilyen puccos helyekre nem járok.
Lomex...
Tettem képet az árlistáról, de a lomex.hu -n megtaláljátok. A látható árak teljes csomagra érvényesek, így arra jön még 4% meg at ÁFA 25%. Így az 50 filléres ellenállat akár 70 fillérbe is kijöhet.

LOMEX.jpg
    
Következő: »»   81 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem