Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszínszabályzó
 
Témaindító: Takee, idő: Okt 30, 2005
Lapozás: OK   7 / 45
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Valószínűleg a táp puffer kondija sül ki...
A tranyó is jó, ha kiszedem, ugyanezt műveli azzal a különbséggel, hogy nem változik a polaritása.
Szerintem ez egy igazi parajelenség
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Najó a pufferes rész hülyeség
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Okt 11, 2009 /
 
Egyébként megépítette már valaki ezt a kapcsolást? Nincs benne valami elírva? Vagy felcserélve valaminek a lába? Nekem sehogyse akar működni
(#) Kovidivi válasza zenetom hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Én már nem bízok a bss-es rajzokban. Fele szerintem hibás. Én felraktam ebbe a topicba egy hangszínszabályzót, nagyon jól szuperál, nyáktervvel, meg mindennel együtt, eagle formátumban. Ha gondolod, nézd meg! Megépítve, tesztelve, én meg vagyok vele elégedve, mindent úgy csinál, ahogyan kell! Üdv!
(#) zenetom válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Hali!
Megtaláltam a hozzászólásodat, valószínűleg másikat építek, ez zsákutca.
Említetted hogy az LM1036-al páran kínlódtak, tehát az is lehet felejtős lesz.
Az általad megépített verziót választom valószínűleg, csak nincs Eagle-m
Tudnál csatolni egy képet a NYÁK-ról? Nem vasalgatok, megrajzolom filccel azt' jojszakát' .
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Jajj nekem és ilyenkor meg működik áá
Csak búg mint egy mosógép
(#) Kovidivi válasza zenetom hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Most nem vagyok otthon, ezért nem tudok képet adni a nyákról, maximum majd az ősziszünetben. Szerintem egyszerűbb, ha leszeded az eagle shareware verzióját, és megnyitod az általam felrakott tervet, esetleg kinyomtatva könnyebb lesz a nyák rajzolása! Üdv!
(#) zenetom válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 12, 2009 /
 
Ha nem sikerül elnyomni a búgást, akkor csinálok másikat, de nem értem hogy az elején miért nem működött, biztos valami kontakthiba volt
Van tipped mitől búghat? A test közös. Az egyetlen ok, hogy a potik kivannak madzagolva.
(#) Kovidivi válasza zenetom hozzászólására (») Okt 17, 2009 /
 
Nagyon sok ok közbeszólhat. Én pl. sokáig kerestem az erősítőmben a ciripelést, hogy honnan is jön, aztán kiderült, hogy a laptop tápja hozza be :S
(#) zenetom válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 17, 2009 /
 
Csak egy stab IC kellett neki...
(Köszönet a segítségért Scooby kollégának )
(#) zenetom válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 17, 2009 /
 
Viszont nem erősít szinte semmit, amit elvesz az áramkör hangot, kb annyit erősít vissza... Egy discman-ről meghajtva kb akkor a hangereje mint egy telefonnak, gépre rádugva pedig már igen hangos.
Nem magamnak készítem, hanem másnak, akinek DVD lejátszóra kéne, de nem tudom milyen erősségű lehet a vonalkimenet egy DVD lejátszón (nincs itthon nekem DVD lejátszó)..
Esetleg építek bele még valami előfokot
(#) Kovidivi válasza zenetom hozzászólására (») Okt 17, 2009 /
 
Örülök, hogy jó lett
(#) Directors hozzászólása Okt 28, 2009 /
 
Sziasztok!

Van nekem egy Technics SU-V60-as erősítőből bontott előlap amibe minden benne van.

Én a hangszínszabályzót szeretném használni belőle de nem tudom,hogy hová mit kellene kötni.

Van benne 3 IC is de ezek közül csak 1-nek találtam adatlapot sajnos.
A másik kettőnek a neve:5219 és 5218


Ha még kellenek más infók is róla írjatok.

AN7062N.pdf
    
(#) Directors hozzászólása Okt 28, 2009 /
 
Senki nem tud segíteni
(#) kadarist válasza Directors hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Szia!

Véletlenül nem SU-V560 vagy 660 a típusa?
Az ismeretlen IC: Bővebben: Link
(#) Directors válasza kadarist hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Szia!

Kösz a másik IC- adatát.

Biztos,hogy SU-V60-as.

Bővebben: Link
Bővebben: Link

Egyébként én sem találtam róla túl sok infót sajna.
(#) Directors hozzászólása Nov 28, 2009 /
 
Sziasztok!

Van egy hangszínszabályzóm aminek ha a potiját megfogom akkor a kimeneten hallok egy kicsit zúgást.
Ez miért lehet szerintetek?
A képen látható hangszínszabályzóról van szó.Mind a magas mind a mély potinál ez a helyzet.
(#) Medve0 hozzászólása Feb 1, 2010 /
 
Halihó! Az lenne a kérdésem,hogy egy eq-ban frekvenciavágásra kizárólag Lineáris potmétereket használhatunk?
(#) btbalazs válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
A te nyákterved 1:1 es arányú?

hangszin.brd
    
(#) Kovidivi válasza btbalazs hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Ha 1:1-et állítasz be EAGLE-ben, akkor az lesz. De ez egy buta kérdés volt, hiszen nyáktervezővel nézed meg a nyáktervet, és nem egy JPG képről van szó.
(#) btbalazs válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Bocsi a kérdésért de még kezdő vagyok....
(#) Kovidivi válasza btbalazs hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Nem baj, megoldunk mindent
Esetleg a hangszínszabályzó kapcsoláshoz, aminek a nyákterve fentebb megtalálható, annyit fűznék hozzá, hogy a potik állása nagy mértékben kihat a szabályzásra, szóval nem lineáris az egész. Ha fent van a közép maxon, akkor csökken a magas, akárhol van, ha maxon van a magas, és a közép pedig 90%-on kb, akkor pedig magaskiemelés jön létre A mély is hasonlókat csinál. Használható, nem azzal van a gond, csak mégis jó lenne, ha a három csatorna egymástól független lenne. Érdemes összedobni próbanyákon, és mivel rengeteg kapcsolás hasonlóan van felépítve, ezért csak cserélgetni kell az alkatrészeket, és amelyik jól szól, azt kell megépíteni. Üdv!
(#) btbalazs válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Megépítem és majd megnézem, hogy szabályoz
(#) btbalazs válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
figyelj már! én valamit nem értek... a kapcsolási rajzba (mixer+hangszín.gif) csak 1IC van ha jól látom....
Viszont a nyákterven (hangszin.brd) 2 Ic-t látok....
Akkor most mennyi kell?
(#) kadarist válasza btbalazs hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Szia!
Kettő az az egy IC. IC1 és IC2.
(#) btbalazs válasza kadarist hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
akkor 2 kell?
(#) kadarist válasza btbalazs hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Akkor kettő, igen! Két darab kettős műveletierősítő.
(#) Kovidivi válasza btbalazs hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Ami összetartozik, az a .sch és a .brd kiterjesztésű fájlok! Az összes többi csak úgy van mellette, plusz információ! Nézted már a .sch kiterjesztésű fájlokat? Egyébként meg sztereó a cucc.
(#) btbalazs válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
és azt mivel nyissam meg?
(#) Kovidivi válasza btbalazs hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Google- Eagle download, a hivatalos oldalról le tudod tölteni a programot, igaz, hogy korlátozva van, de tökéletesen használható lesz! Azzal tudod kinyomtatni is. Ha további kérdésed lesz a programmal kapcsolatban, akkor a saját témájában tedd fel. Egyébként szerintem felraktam .sch formátum mellett valami alapból nézhető (jpg, pfd) formátumban is. Üdv!
Következő: »»   7 / 45
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem