Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Weller páka (állomás)
 
Témaindító: puli122, idő: Máj 1, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 33
(#) tibor8 válasza karesz01 hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Triakot használom kapcsolóként ,így a csettegő betéten csak a gyújtáshoz szükséges áram folyik.Aszem ez pár 10 mA. A triak amit használok 6A-es,bőven elég a pákának.Igy a betét élettartama lényegesen megnő. Ez a nagy ötlet.
(#) kovacs.zotya válasza tibor8 hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Hali!
Az volna a kérdésem,hogy:A triakos vezérléshez kell kondi +diak is.Ezeket hogyan préseled bele a pákába?És egyáltalán, hogyan fest ez az egész egység,mert nagyon érdekel!
köszi!
(#) MD_Pepe válasza kovacs.zotya hozzászólására (») Márc 20, 2009 /
 
Én nem használok diakot, a triak vezérlő lábán van egy soros ellenállás, arrak kapcsolgatja a kapcsolo a 24 V-ot, a triak meg a fűtőbetétre kapcsolgatja a 24 V-ot.

A gyári kondenzátort azért ott hagytam a kapcsolóval párhuzamosan, de plusz kondenzátort nem építettem bele. Így még éppen belefér a pákába. A triakot egy zsugorcsővel leszigeteltem, a lábait pedig teflon szigetelésű vezetékkel kötöttem be, mert az várhatóan nem fog megolvadni.

Egyébként továbbra is melegszik, de kipróbáltam és nem ment tönkre, úgyhogy megtanultam ezzel együtt élni . Egy picit melegebb lesz a páka nyele.
(#) kovacs.zotya válasza MD_Pepe hozzászólására (») Márc 20, 2009 /
 
köszi!
Valószínű kipróbálom
(#) bandi19 hozzászólása Márc 24, 2009 /
 
Hali!
24V-os 50W körüli trafót miben lehet találni??
Forrasztóállomáshoz kellene.
Írjatok minél előbb! Köszi!!

Nem szebb így?
Jav. szamóca.
(#) kovacs.zotya válasza bandi19 hozzászólására (») Ápr 8, 2009 /
 
Helló!
Ez elég nagy trafónak számít úgyhogy nem egyszerű találni.Legalábbis nekem nem volt az .Régi videókban meg music centerekben vagy erősítőkben keresgéltem és végül egy rft lemezjátszós music-centerben találtam rá egy ilyesmi trafóra. Vannak elég rafkós kivitelű trafók is amiknek bizonyos lábait össze kell zárni ahoz ,hogy megfelelően működjön.Ezért bontás elött az ilyeneket ajánlott jól megnézni.
(#) nagy hoho hozzászólása Ápr 18, 2009 /
 
Helló ! A weller pákahegy nem olcsó mulatság egy Solomonhoz képest.Közel tízszeres ár különbség.A megoldás,hogy venni kell solomon hegyet csak a hosszából kell vágni és a végére egy kis csapot kell esztergálni majd egy eldobásra szánt wellerhegyről levenni a hőérzékelőt és áttenni a Solomon hegyre. Tudom ,hogy nincs mindenkinek esztergapadja de hátha rokonnak ismerősnek van.Kiváncsiságból esztergáltam egy hegyet welleremhez sárgarézből egy széles lapos hegyet alkatrész kitermeléshez. És napok óta nyüstölöm és kiválóan bírja,a vörösréz már szét égett volna.
(#) Ardwaark hozzászólása Ápr 19, 2009 /
 
Jómagam is nagy Weller barát vagyok... Én kb. 8 éve nyúzok egy eredeti Wellert.... Nos, annak a kedves "kollégának" aki 30 V al járatta a pákáját pedig azt ajánlanám hogy inkább pl. 18 V al táplálja. Igy NAGYON hosszú életű lesz. Én ezt teszem.

Olvastam a Rádiótechnika újságban hogy egy pasi 16 év után cserélte le a Wellerjét!
(#) SzervízMacska válasza Ardwaark hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
Nekem is már 12 éves a legrégebbi. Ez ugyan nem 24, hanem 12V-os, de a fűtőbetéten kívül az összes alkatrész megegyezik. Évente átlag 1 hegyet veszek hozzá, többnyire inkább esztétikai okból, mint muszályból. Egyedül a kábele a fogyó alkatrész, jelen ismereteim szerint itthon beszerezhetetlen. Legutóbb, mikor kerestem a C+F-nél, valami rusnya narancssárga gumikábelt akartak rám tukmálni. A nyelét is passzióból cseréltem le az LR21-es pákához való fekete, antisztatikus nyélre. Kollégámmal ketten használjuk, még sosem hibásodott meg...
(#) bazs hozzászólása Máj 25, 2009 /
 
sziasztok egy olyan kérdésem lenne h vettem az egyik tanáromtol egy tcp-24es pákát (17éves korában vette de még mindig páka és nem 20éves a tanárom) a páka teljesen jol műkődik csak a trafójában egy ledet szeretnék elhelyezni ami jelzi ha fűt illetve ha ne mehez ugye egy egyenírányítot kéne tennem a secunder oldalra de lövésem sincs hogy kell ezt megcsinálni segitenétek ??
(#) kissi válasza bazs hozzászólására (») Máj 25, 2009 /
 
Az enyémbe egy 2R2/ 10 W ellenállás van sorba kapcsolva a pákával és az ellenállással párhuzamosan a LED és egy 180 ohmos ellenállás. Nincs szükség egyenirányításra!
Az ellenállás miatt nincs érezhető teljesítmény csökkenés, viszont a páka élettartamát szerintem kedvezően befolyásolja, hogy így kb. 20-21 V-ot kap!
Steve
(#) karesz01 válasza kissi hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
Neked a transzformátorod feszültsége mennyi nekem majdnem 27 Vot kap nekem lehet pont jol jönne. Nem?
Első kép mikor nem fűt második mikor fűt.
Felső műszer mutatja az feszültséget alsó az áramerősséget.
(#) karesz01 válasza kissi hozzászólására (») Máj 28, 2009 /
 
Kissi!
Neked nagyon melegszik az ellenállás?Nekem nagyon pirul!
Mondjuk az 5 W-os volt nincs 10 W-os ellenállásom.
2 db 1 ohmos ellenállást kötöttem sorba.
De!
Mi lenne ha csinálnánk egy áramváltót?
Sorb kötnénk a pákával egy pár menetes tekercset.
Ugy működtetnénk mint egy transzformátort.
Kapcsolóüzemű transzformátorral szerintem meg lehet biztos hogy működik. Annyi feszülséget biztos indukál rajta.
Képet mellékeltem hogy gondoltam.
Mi a véleményetek?

Kép 004.jpg
    
(#) karesz01 válasza kissi hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Megcsináltam amit mondtam!
És működik nem kapja meg a 24 V-os feszültséget de 23 felett kap!
A képeket mellékeltem!
üdv

(#) bazs hozzászólása Máj 29, 2009 /
 
milyen tekercset használtál??
(#) karesz01 válasza bazs hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Hát egy monitor paneljéből szedtem ki egy vasmagon van egy kis kapcsolóüzemű trafó.
Amit a pákával sorba kötöl pár menet elég a másik amire a ledet rakod az legyen egy kicsit több.
De biztos találsz valami olyasmit ami jó lesz hozzá.
Ugyanazon az elven működik mint egy normál transzformátor, ha nincs áram nem indukál feszültséget a másik tekercsben de ha folyik áram akkor fog indukálni.
A feszültséget meg megméred hogy mekkora van arra tervezel előtétellenállást a ledre.
A diódát azért tettem bele mert amikor fordítódik a polaritás akkor ne a ledet terhelje hanem a dióda,
a kondi meg hogy ne vibráljon a led mig fordított a polaritás addig mig ki nem sül a kondi pont elég hogy meghajtsa a ledet.
üdv.
(#) kovacs.zotya válasza kissi hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Nekem bejött ez a megoldás.Annyi változtatással,hogy 10W helyett 5W az ellenállás(ilyen volt itthon a próbához).Egyébként persze melegszik de nem vészesen.Hűtőborda van hozzá.Folyamatos üzem úgysincs mivel ki-be kapcsolgat.Élettartam próba folyamatban...
(#) david101 hozzászólása Nov 11, 2009 /
 
Hello
Én azt szeretném megtudni hogy egy Fahrenheit páka ér-e pénzt pontosabban egy 60W/150-480°C os adatokal állomásal,pákával,pákatartoval és tisztitoszivacsal együtt?? :help:
(#) nagy hoho válasza david101 hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Persze, hogy ér. Meg ez a Weller topik.
(#) makai1 hozzászólása Nov 18, 2009 /
 
Keresek weller tcp24-es párkámhoz trafót, lehetóleg gyárit vagy a magyar gyártmány is jó lenne.
Segitséget előre is köszi.
(#) anthiee hozzászólása Jan 6, 2010 /
 
Sziasztok!

Mielőtt megszólnának, keresgéltem (vszeg rosszul), de nem találtam infot arról, hogy a TCP 24V/50W-os 24V DC-vel is működik-e. Ugyanis van egy Siemens Sitop 5A-es tápom, jó volna nem csak díszként tárolni.. =)

Köszönöm
Üdv - Anti
(#) zolika60 válasza anthiee hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Szerintem a fűtőbetét nem tudja, hogy AC vagy DC. Egy régebbi munkahelyemen én is egy labortápról használtam a pákám.
(#) water válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Elvileg nem tudja, gyakorlatilag viszont felmágneseződik tőle a hegy ami nem jó.
(#) Ricsi89 válasza water hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Plusz a kapcsoló érintkezőkről az anyag lassan átvándorol az egyik "pogácsáról" a másikra és elkopik, rosszabb esetben összeég és tönkremegy a fűtőbetét. Váltófesznél ide-oda vándorol az érintkező anyaga, egyenfesznél csak egy irányba. :yes:
(#) anthiee hozzászólása Jan 6, 2010 /
 
Hmm köszönöm a fejtágítást, akkor kénytelen leszek valami DC-AC átalakítót a páka elé barkácsolni..

Üdv - Anti
(#) TMexy válasza anthiee hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
De a legegyszerűbb, ha veszel egy 230/24V-os 50W-os trafót.
(#) bigbrother hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
Kérdésem a következő:
Mi a különbség a TCP-24, és a TCPS típus között? Mindkettő 24V -os, és 50W -os, és ugyanolyan hegy használható hozzájuk.
Hol tudok venni viszonylag emberi áron?
Sajnos az a helyzet, hogy elveszett a munkahelyi pákám (ellopták), a hozzá tartozó magyar gyártmányú pákatrafóval együtt. Kincstári darabok, ezért kellene helyettük másikat vennem.
(#) nagy hoho válasza bigbrother hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Próbáld meg valamelyik aukciós oldalon. Vatera.
(#) bigbrother válasza nagy hoho hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Megmondom őszintén, nem túl szimpatikus nekem ez a Vatera nevű intézmény. Az összes személyes adatomat meg kell adnom regisztráláskor, még a bankszámlaszámomat is meg kell adnom.
Sokkal jobb bemenni egy boltba névtelenül, benyögni, hogy kérek egy ilyet, az eladó megmondja az ennyi forint. Én az összeget, ő pedig a terméket teszi a pultra, majd a termék a táskába, a pénz a pénztárba vándorol. Elköszönünk, és talán soha többé nem látjuk egymást.
(#) nagy hoho válasza bigbrother hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Ez csak egy ötlet volt.
Következő: »»   6 / 33
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem