Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fejhallgató erősítő
Lapozás: OK   6 / 144
(#) lewi válasza petemazi hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Akkor inkább külön trafót javasolsz?
(#) petemazi válasza lewi hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Hát, mi mást?
Ha tudsz szerezni két egyforma 9v-os trafót, akkor nyert ügyed van. De az igazán jó megoldás -ahogy Király Tibor is csinálta- Két egyforma, és dupla szekunderes trafó beszerzése.
(#) lewi válasza petemazi hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
rendben. Nagyon szépen köszönöm a segítséged!
A jövőhéten talán el is jutok odáig, hogy megcsináljam
Még egyszer köszi mindent: lewi
(#) csovaril hozzászólása Ápr 11, 2010 /
 
Sziasztok!
Egy elektret mikiről szeretnék fülest meghajtani 3 Volt környéki táppal. Lehetséges?
Ezt néztem: http://www.redcircuits.com/Page31.htm
Ehhez kell előerősítő? ha igen, milyet javasoltok?
Köszi.
(#) lewi hozzászólása Ápr 11, 2010 /
 
Megcsináltam a VF3-nak a nyákját layoutban, Király Tibor rajza alapján. Igazából a tökéletes mását szerettem volna megvalósítani, kicsit vastagabb vezetősávokkal, mert amiket ő használt azok kissé vékonyak az én nyák gyártási tudásomhoz. Most még nincs elkészítve a panel, csak a tervei vannak meg. Valakinek valami tapasztalata, vagy jótanácsa nincs? mert még könnyen megvalósítható. Ja, és még egy fontos kérdés: Nekem nincs szkópom, se egyéb eszközöm, de ugye bátran belevághatok az utánépítésbe? Mert az eredeti honlapon azt írták, hogy elsőre működött, meg minden. Szóval nagyvalószínűséggel nem kell módosítani rajta semmit már, ugye?
Nagyon szépen köszönöm: lewi

VF_3.lay
    
(#) petemazi válasza lewi hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
Nem kell hozzá jó esetben semmi. A nyákot pedig műnyomó papírra nyomtassad, és jó sokat áztassad vasalás után.
(#) saraha válasza lewi hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
A félreértések elkerülése végett.
Amit szándékozol megépíteni az nem VF3 hanem FH3.
(#) lewi válasza petemazi hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
Én levilágításos módszerral csinálom a nyákjaim, csak az előhívó összeállítása okoz még kisebb gondokat, meg a pontos levilágítási idő. Sajnos transzparens fóliára ne mindig telik, szóval a jóval több pauszomra nyomtatok a tintasugaras nyomtatómmal, de így ügyesbajosan is, de egész jó nyákokat tudok készíteni szerintem. Főleg a rajzoláshoz képest...
akkor hamarosan nekilátok a munkálkodásnak

saraha:
Köszönöm, a helyesbítést! Nekem ez az egyetlen kis betű teljesen elkerülte a figyelmem.

Köszönöm mindenkinek a segítségét! Ha esetleg elkészül, és még sikert is arat, akkor biztos feletszem a fórumra. Esetleg segítséget nyújtó dokumentáció is előállítható lesz belőle. DE CSAK ha jól sikerül!
Köszönök mindent még egyszer!

lewi
(#) petemazi válasza lewi hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
Tintasugaras nyomtatóval vasalsz nyákot?
Én nemes egyszerűséggel leviszem a közeli fénymásolóba, 30ft-ért kinyomtatják (mondjuk ez rablás, de kéthavonta talán egyszer veszem őket igénybe) és ultra pontos a rajzolat.
(#) lewi válasza petemazi hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
???
Írtam már, hogy én a levilágításos módszerral ügyeskedem. Már te vagy a 2., aki úgy gondolja, hogy vasalok..
Én is próbálkoztam a lemegyek, és kinyomtatom, csak ahol nyomtatni tudnék, ott kb 150dpi vel nyomtathatnak, vagy nemtudom. Lehetséges, hogy épp kifogyóban volt a patron, de nem tetszett a nyomtatása. Ha van időm, akkor általában anyunál nyomtatok, de ott is csak fóliára max. Sajnos ahová én megyek fénymásolni, ott nem hajladóak, csak fénymásolópapírra nyomtatni, az meg édeskevés a jó vasaláshoz..
(#) CHZ válasza lewi hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
[OFF]Bocs , hogy nem a témába vág , de ...

Pausz helyett ha sima géppapírt használnál , sokkal könnyebben menne a fotózás . Igaz nem átlátszó , de áttetszővé tehető , sokkal homogénebb fekete nyomtatható rá . Én mindig sima papírt használok , nyomtatás takarása tökéletes , ezért a levilágítás idejével nem is nagyon kell foglalkozni . Hosszabb , 15-20 perc világítással hibátlan nyák készíthető . ( Napfény segítségével 8-10 perc is elegendő .)
[/OFF]
(#) Dave87 hozzászólása Ápr 14, 2010 /
 
Sziasztok!

Olyan erősítő kapcsolás nincs valakinek véletlenül, amire 2-3 füles köthető és hangerőszabályzó is van a kimenetekhez? Mert amiket találtam azok vagy csak 1 kimenetesek, vagy bonyolult Valami egyszerű kellene ha van Köszönöm a segítséget előre is!
(#) hapro válasza Dave87 hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Építs 2-3 darabot, az biztos viszi a 2-3 fülhallgatót.
(#) Dave87 válasza hapro hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Ha nem lesz más megoldás, akkor ezt fogom tenni, csak gondoltam érdeklődök előtte picit
(#) lewi hozzászólása Ápr 14, 2010 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném még megkérdezni, hogy egydarab 2x9V os 7VA os traforól elmegy e az FH3?
Nem okoz e esetleg minőségromlást, vagy valami?
köszi: lewi
(#) saraha válasza lewi hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Az eredetiben 2x 1db 3,5VA-es van ha jól néztem.
A minősége biztos jobb lenne dual-mono kialakításban.
(#) lewi válasza saraha hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
igen, de még kb 5 percig van esélyem kedvező áron venni egy trafot. és az érdekelne, hogy elvinné e a kapcsolást 1 db trafo, és gondot okozhat e, hogy csak 1db van..
(#) lewi válasza saraha hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Rendben, Köszönöm szépen!
akkor majd még a nyákrajzot is áttervezem.
köszi még egyszer!
lewi
(#) petemazi válasza lewi hozzászólására (») Ápr 14, 2010 /
 
Elvinné, de valószínűleg romlana a sztereó áthallás, vagy valami hasonló.
(#) karpi válasza Dave87 hozzászólására (») Ápr 15, 2010 / 1
 
Egy TDA xxxxx par wattos erosito kimenetere egy ilyen kapcsolast biggyesztesz.Persze ez az egyik csatorna ,sztareonak meg egy ilyeb kell.

De! .Ugyanezt a kapcsolast elvileg akarmilyen erosito (4-8 Ohm kimenetu) kimenetere rakapcsolhatod .

Vagyis van egy hazi erositod ennek a hangszorokimenetere rakapcsolod az ellenallas +potmeter halozatot.

Elvileg nyugodtan rakapcsolhatsz igy 15 - 20 fejhalgatot is.

FULES.JPG
    
(#) Dave87 válasza karpi hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
Hűűű nagyon köszönöm! Ezer hála érte
(#) lewi hozzászólása Ápr 19, 2010 /
 
sziasztok!
azt szeretném kérdezni, hogy ez a kapcsolás (FH3) elmenne e 2,4 VA os trafoval? ( ismét találtam egy olcsóbb trafot )

Köszi: lewi
(#) teddysnow hozzászólása Ápr 30, 2010 /
 
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a TDA7052-vel? Melyik lenne jobb fejhallgató erősítőnek az LM386 vagy a TDA7052?
(#) Bassmester válasza teddysnow hozzászólására (») Ápr 30, 2010 /
 
Az LM 386 -nak erősen színezett hangja és jelentős alapzaja van, viszont jó hangosan tud szólni. Igényes zenehallgatásra nem a legjobb választás. 7052-t még nem próbáltam.
(#) Piszkos hozzászólása Ápr 30, 2010 /
 
Sziasztok!

Már izgatja egy ideje a fantáziámat a dolog, ez az FH3 kapcsolás meg tudna hajtani normálisan egy kisebb hangszórót? Számítógép mellé, 10-16 ohmos, 90dB körüli érzékenységgel. Esetleg még néhány müv. erősítővel megtoldva párhuzamosan többet tudna?
(#) teddysnow válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 30, 2010 /
 
Kössz.
Kipróbálom, nem olyan drága. Egy mono keverőbe lenne. Azon is gondolkodtam, hogy megtenné egy NE5534 is megtoldva a kimenete egy 100Ohmos soros ellenállásal, szerintem.
(#) lewi hozzászólása Máj 19, 2010 /
 
sziasztok!

Megépítettem az fh3 at. benne is van a dobozában, az egyik csatornája kifogástalanul működik, semmit sem gerjed, nade a másik.... a másikon semme se szól. Ha a potit max ra tekerem, akkor valami eltorzult recsegés hallható. Rámértem a kimenetekre multiméterrel. A következő értékeket kaptam:
DC n mérve, a rossz csatorna:1,43V , a jó: 0,45V
Ac n mérve, a rossz csatorna: 2,4V , a jó: 0,6V

Valaki tudna segíteni, hogy mi lehet a probléma?
ui: Ezt a kapcsolást építettem meg
(#) l48 válasza lewi hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
Ha mindent a kapcsolás szerint csináltál akkor csak alkatrész probléma lehet. A tápfeszeket nézted, összehasonlitva?
(#) lewi válasza l48 hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
Szia!

Köszi. Most jöttem fel a pincéből, és már megtaláltam a problémát Egy bugyutaságot követtem el. A lényeg az volt, hogy nem kapott rendes tápfeszt az egyik oldal. Csak fél táp volt meg neki. DE mostmár jó, és arról hallgatom a gépet..

igen szép a hangja szerintem, bár ez elég szubjektív, és nem mérvadó, hiszen ez az első erősítőm

De azért nagyon szépen köszönök mindent mindenkinek !

Ui: a ki mit építettbe mindjárt felrakom

lewi
(#) l48 válasza lewi hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
Mekkora impedanciájú a fülesed? Lehet, hogy nekem is össze kellene rakni egyett. Hol vetted az ic-ket és mennyiért?
Következő: »»   6 / 144
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem