Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   66 / 244
(#) shalafi.66 válasza karpi hozzászólására (») Márc 22, 2010 /
 
Ha nem tudod, miért írsz róla?
Nézz utána a crest faktornak, meg az effektív értéknek. Ott lesz a megoldás. Ugyanis ezek jelalakfüggőek. És azt se felejtsd, hogy mi főleg zenét hallgatunk a hangszórón, nem az effektív értéket, vagyis egyenáramot. Az a kávéfőző, vagy a vasaló, ahol a fűtés számít..
Idézet:
„En ugy tudtam problema a mechanikai terhelhetoseget az elektromos terhelhetoseghez "passzitani" meghozza ugy hogy a hatasfok is kielegito legyen.”
Miért lenne ezzel gond?
(#) shalafi.66 válasza sound.man hozzászólására (») Márc 22, 2010 /
 
T-S, adott doboz, hangolás, nagyjelű paraméterek. Enélkül nem szeretnék válaszolni.
Másrészt nem egészen világos, hogy milyen szempontból bírja jobban a terhelést.
(#) DJ_Tacee hozzászólása Márc 25, 2010 /
 
Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni. Készíttetni szeretnék egy mélyládát, melyben 2db 15"-os vagy 18"-os hangszóró lenne. Azért így, mert ezek általában 8ohm-osak, nekem meg 4ohm-ra lenne durván 800W teljesítmény amivel hajtanám. Mindenképp egy darab hangdobozt szeretnék, diszkós célra, kisebb helyen középen földre téve. tetőnek már megvannak a hangfalak, minden.

Lehetőleg bevált, esetleg gyári koppint tervet szeretnék Valahol láttam ilyet neten de nem lelem.

Köszönöm!
(#) DJ_Tacee válasza DJ_Tacee hozzászólására (») Márc 25, 2010 /
 
Google a barátom, ehhez mit szóltok? : Turbosound Tq 425
(#) Gigabyter18 hozzászólása Ápr 6, 2010 /
 
Üdv! Kérdésem lenne a következő: mi a véleményetek erről? Elvileg 80-500w rca bemenet, eq, mikrofon... nekem pont megfelelne, kisebb házibulikhoz ill. egy 5*5m-es szobába használnám. Előzőleg egy sal pa25 active-ot néztem de olvastam h nem nyerő Szóval mi a véleményetek erről a karaokes cuccról? Vagy vegyek ilyen árba egy erősítő/hangfal párost? Eddig egy 2*120w-os Sony minihifit "használtam" azt szeretném kiváltani ezzel a "csodával"
(#) bihari laci válasza Gigabyter18 hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
szia ,szerintem az olcsó ár az gyenge minőséget takar ,már láttam ilyen kinai hagfalat ,ebben az árba ha kapsz használtan minőségi cuccot, akkor inkább azt vagy ,hagyd meg a sony-t .
(#) Gigabyter18 válasza bihari laci hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
nekem is hasonló a véleményem... nekem is furcsa hogy olcsó és 500w... akkor azthiszem elkezdem nézegetni az erősítő/hangfal párokat. Valami jó összeállítást nem tudnátok ajánlani (pl mekkor teljesítményű és milyne típusú hangfalhoz mekkora erősítő stb.)? Én olyan oldalankénti 120-150w-ban gondolkodom hozzá egy kb. 2*80w-os erősítővel? Tudom hogy nem csak attól függ h hány wattos a cucc hanem érzékenység, stb...
(#) karpi válasza Gigabyter18 hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
80W (2x40W) ez a legtobb ami elhiheto .500W nagypenteken ha esik az eso es az angyalkak alacsonyan szalnak valamint Putin jobban megengedi a gazt..

Azok ott 10"-os melykozep hangszorok szerintem meg hazibulihoz is keveske a melyhozam.Egyedul halgatni zenet , a PC-t meg egyeb ketyeret rakotni megteszi.A HiFi minoseg kerdeses. Ilyenekre a 40W egy kicsit tulzasnak nez ki.Gondolom egy maximum 15W-ot bir egy ilyen hangszoro.

Pozitivum a kompakt szereles nem kell kabelezni ha ide oda hurcolod .
Ugyanilyen de legalabb 12"-os hangszoroval es valamivel nagyobb dobozokba mar jobban szolna .az is egy kompromisszum lenne de csak jobb.
Ilyen 2 x80 W ket jo erzekenysegu 12"-os hangszoroval (IREL) kis vendeglobe lagzikat erositettem .Kesobb 4x12" hangszorot kotottem be legtobszor tul hangos volt .De! nem Disco
hanem mondjuk univerzalis hangcucc .Persze egy komoly melyladaval lehet duborogni is kisebb helysegekbe.
Ne felejtsem el az erositom 2 x75W RMS adot le huzamossan melegedes nelkul .( ezt tobb meres utan allapitottam meg a 2 x 100W-os nevleges teljesitmenyu erositomrol)
(#) bihari laci válasza Gigabyter18 hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
szia ,a 2*80w-os erősitőhöz ,jo az a telyesitmény még lehet ,nagyobb is egy kicsit ,ami fontos hogy mennyi a ohm-ja a hangfalaknak az erősitőhöz képest az találjon,jó vásárt kivánok.
(#) Gigabyter18 válasza bihari laci hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
köszi a megerősítés. az ohm-okkal tisztába vagyok (azt hiszem). Ha pl. egy 8-16Ω az erősítő illesztése akk ráköthetek 8-16Ω-ig hangfalat, viszont 4Ω-osat már nem mert meghalna az erősítö? Jól tudom?
(#) bihari laci válasza Gigabyter18 hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
szia ,ha tudnál szerezni be , 4-ohm-os ,erősitőt akkor még jobb lenne ,de amugy tisztában vagy,a dolgokkal látom sok siker .

Használd a shift billentyűt!
szamóca
(#) Gigabyter18 válasza bihari laci hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Rendben. Köszi a segítséget!
(#) Kovidivi válasza Gigabyter18 hozzászólására (») Ápr 7, 2010 /
 
Miért a wattok számítanak?Keress rá az érzékenységre, dB-re!
(#) Gigabyter18 válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 7, 2010 /
 
Tudom hogy nem csak a wattok számítanak, de azért gondolom nem kéne egy 80w-os hangfalat egy 100w-os erősítőre kötnöm Én azért azt hangsúlyoztam ki az előző kérdéseimben hogy megfelelően gondolom-e az erősítő-hangfal teljesítmény arányát. Tisztában vagyok vele hogy egy kisebb teljesítményű hangfal nagyobb érékenységű hangszórókkal hangosabb lesz mint egy nagyobb teljesítményű kisebb érzékenységgel... persze ugyanazon teljesítményen. (azthiszem)
(#) shalafi.66 válasza Gigabyter18 hozzászólására (») Ápr 7, 2010 /
 
Egész nyugodtan mehet a 80 névleges terhelhetőségű hangsugárzó a nagyobb erősítőre, csak nem kell feltekerni a hangerőpotit. Így lesz nagyobb biztonságban a hangsugárzó, mert maguk a hangszórók névleges terhelhetőségük többszörösét is kibírják, ha nem torz a jel.
(#) Gigabyter18 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Ápr 7, 2010 /
 
Köszönöm ez hasznos infó volt! :yes:
(#) Kovidivi válasza Gigabyter18 hozzászólására (») Ápr 7, 2010 /
 
Én inkább kötnék egy 80W terhelhetőségű, és érzékenyebb hangdobozt egy 100w-os erősítőre, mint egy 200w-os, érzéketlent... Én már nem is a wattokban gondolkodom, szinte felesleges is. 40W-ot a hangszórók 90%-a elbír, innentől már az érzékenység, a frekvenciaátvitel a fontos. És hidd el, 40W bőven sok egy normálisan hangolt mélyládánál, normális hangszóróval (lehet akár 20cm-es H2000-es is pl.).
(#) DJ_Tacee hozzászólása Ápr 12, 2010 /
 
Üdv! 38cm-es, mindenképp 4ohm-os, NEM autós, hanem hangosításra szánt hangszórót keresek, de nem lelek Tudnátok benne segíteni hol nézelődjek? vagy ha valakinek lenne eladó...
(#) shalafi.66 válasza DJ_Tacee hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Eminence környéken pl?
(#) hangszoros válasza DJ_Tacee hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Vissza kérdezek: Mennyit szánsz rá ?
(#) DJ_Tacee válasza shalafi.66 hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
(#) DJ_Tacee válasza hangszoros hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Nagyjából mint ez az Eminence.
Te említetted múltkor hogy vállalsz újratekercselést?
(#) shalafi.66 válasza DJ_Tacee hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Hol, milyen tartományban fog működni (szélessáv vagy csak mély)?
(#) DJ_Tacee válasza shalafi.66 hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Csak mély, cirka 160Hz-ig.
(#) shalafi.66 válasza DJ_Tacee hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Akkor inkább az LFA végzőésű lesz a jó.
(#) DJ_Tacee válasza shalafi.66 hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Én vagyok vaksi vagy tényleg nincs belőle 4ohm-os?
(#) shalafi.66 válasza DJ_Tacee hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Gondolom itthon nincs belőle. Ha mindenáron 4 ohm kell, akkor esetleg kiválthatnád két 300mm-esel párhuzamosan kapcsolva.
(#) DJ_Tacee válasza shalafi.66 hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Adott aktív mélyládába lesz cseredarab, variálás szóba sem jöhet.
(#) shalafi.66 válasza DJ_Tacee hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Akkor megnézem még egyszer.
(#) shalafi.66 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Ha maradsz a 15C-nél, akkor sincs minden veszve, némi átalakítással megoldható a jobb mélyátvitel. Csak nehezíteni kell a membránon kicsit.

Ha már itt járunk, mekkora az a doboz, és hogy van most hangolva?
Következő: »»   66 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem