Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Mondjuk mert kiül a kimenetére ami a PIC analóg bemenete...?
De akkor is megfogja a lábon a védődióda, nem lenne neki szabad az egész kontrollert megbolondítania...
Próbálgattam egy csomószor ráadni és levenni a tápot. Külső tápról mindenképp hülyeségeket csinál. Valami érdekes hibája lehet...
Esetleg még azt meglehetne tenni, hogy valami olyan programot belerakni a PIC be aminek nincs semmi bemenete. Tehát csak annyit csinál hogy mondjuk villogtat 1 ledet. Ezzel kiderülne, hogy nemvárt bemenet miatt viselkedik így a program a PIC-ben, vagy valami HW gond van.
Nagyon úgy néz ki!
16F636.dev: devid (region=0x2006-0x2006 idmask=0x3fe0 id=0x10a0) 16F639.dev: devid (region=0x2006-0x2006 idmask=0x3fe0 id=0x10a0) Más PIC-nél is van egyezés: pl. 18f252 és 18F2539. Bővebben: Link
Az RE3 bemenetként van konfigurálva. Nem tudom, hogy az MCLR funkciót hogyan lehet kikapcsolni.
Idézet: Már hogyne tudnád! Benne van az PIC18F2423.INC állományban, nyilván ezzel tetted használhatóvá az RE3 bemenetet.„Nem tudom, hogy az MCLR funkciót hogyan lehet kikapcsolni.”
Ja tényleg, van egy ilyen a programomban!
OFF-ra állítottam de így is hülyeségeket csinál.
Akkor valami nem stimmel a szűréssel, vagy a tápegységgel.
Végül úgy kezelem le, hogy a két PIC egyszerre választódik ki. Valójában mindkettő ugyanolyan maggal rendelkezik, csak a 639 nagyobb tokot kapott és így több kivezetése van. Minden másban egyformák, így nem kell égetés szempontól megkülönböztetni őket.
Viszont a 18F252 és a 18F2539 egyezősége(ebből a családból több is egyforma!), meglepő, mert kérdés, hogyan ismeri fel őket a PK2!? A égetési procedúra nem teljesen egyforma, nem beszélve a memória méreteiről! A 2539-et nem kezeltem le még, ezért nem tudom van-e valami, amivel meg lehetne különböztetni... A PK2-re megvan a válasz, nincs a listában!
Szerbusztok. Egy 12f675-öst programozok. Az EEpromba kell beírnom USART-on kapott 8 bájtot. Nem találtam semmi konkrét adatot, hogy egy bájt írása mennyi idő alatt zajlik le? A soros válasz időzítéséhez tudnom kellene ezt az időt. Az órajel 4MHz. Ha valaki tudna ebben nekem segíteni nagyon megköszönném.
Adatlapot nézted? Benne kell lennie. Ha nem találod szólj, megkeresem...
Emellett még tudnod kell egy programlépés időtartamát is, amiket az EEPROM beégetési idejéhez hozzá kell adni. Szimulátorral pontos időt is tudnál mérni(StopWatch), bár nem tudom, hogy jól kezeli-e le az EEPROM égetését.
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan lehet két értéket összehasonlítani úgy hogy ha megegyezik a kettő értéke, akkor végre hajt egy parancsot a PIC és ha nem egyezik meg a kettő értéke, akkor pedig egy másik parancsot hajt végre. Tud valaki ebben segíteni? Ja és assemblyben programozok smrtln
XOR- al
Valahol itt vesztettem el a cérnát a saját programozóm programjának fejlesztésekor. Minden típust egy kicsit másként kell programozni, jönnek az újabb és újabb parancskódok, más az egyszerre betöltendő - beírandó programszavak száma.... Egy új adatlap megjelenése után át lehet írni az egészet, a beméréshez lehet minden családból egyet venni és kipróbálni az addigi összeset és az újat (hátha keletkezett valami kereszthatás).
Köszi a választ. Az adatlap szerint ez feszültség, hőmérséklet és chip függő. Valami AC specifikációkra hivatkozik, de nem találtam semmi használhatót. Igen, az utasítások idejét hozzáadom(-nám). Megnézem a szimulátort.
Én jól bírom még! De teljesen jogos a felháborodás, nekem is tele van a púpom. Annyi előnyöm van, hogy már elég jól kiismerem magam közöttük és átlátom a káosz!
Szia
A subwf is jó erre a célra:
rendben
köszi, de már kipróbáltam amit watt írt és már működik
Windows-ban könnyebb dolgod van, a DOS <640k memóriájában egy( vagy több) ablakban megjelenített 64 .. 128k-s kontroller adatai mellett egyszercsak betelt a memória (a nyomkövetéshez a memóriában kellett legyen a fordító program is).... Néha már hazudni kellett (általában a bemérésnél 2K-snak vettem minden kontrollert)... Ekkor építettem meg a pickit2 klónomat.
Néztem a szimulátort, egy-egy ciklust ugrik utasításonként, de az EEPROM-ot nem írja. MPLAB 7.20
Most erre mit válaszoljunk? Hibaüzenet (ha van)? Mit csinál ahelyett, amit kellene csinálnia? KÓD?
MPLAB már 8.50-nél tart.
Sziasztok
Kérdésem lenne a PIC-be programozom egy adott méretű HEXt Akkor az visszaolvasva és kimentve nő a mérete Mert nekem a duplájára nőtt
Szia!
A beégetésnél használt hex állomány csak azoknak a program tár tarományoknak adatait tartalmazza, amire a program fordult, a kiolvasott viszont tartalmazza a kontroller teljes tartományának adatait.
Semmi hibaüzenet. Csak végigugrál az utasításokon és a megadott címre a megadott adatot nem írja be. De a lényeg az EEPROM írás ideje lenne. Mindenesetre köszi hogy időt szakítottatok rám.
Szia
Rendben most már értem Akkor azért nőt meg
Szia!
Pedig ott van az adatlap 90. oldalán. Tipikusan 5 ms , maximálisan 6 ms a törlés és / vagy beírás ideje.... |
Bejelentkezés
Hirdetés |