Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hang által vezérelt kapcsoló
Lapozás: OK   1 / 2
(#) pleco hozzászólása Márc 2, 2008 /
 
Teljesen amatőr vagyok és segítség kellene.
Egy olyan kapcsolóra lenne szükségem ami hangra kapcsol. Fotózáshoz kellene. Amikor pl. egy egyszerű lufi kidurran, annak a hangjára kellene kapcsolni, hogy a vakut elsüsse ill. kéne a kapcsolóhoz egy vezérlő amivel tudnám késleltetni is a kapcsolást. A késleltetés alatt kb. 1 másodperc től 1 ezredmásodperc ig való tartományt értem.
A vakuval való összekötés nem gond. Két vezeték ami egy rövidzárat csinál.
Mennyibe kerülhet egy ilyet összerakni és van e aki meg tudná nekem csinálni?

Ha van használható javaslat, vagy valaki összedobna egy ilyet, küldjön e-mailt mert nem nagyon járok ide.

(#) aflmor válasza pleco hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
[quote]...küldjön e-mailt mert nem nagyon járok ide[quote]

Ezért kár is idejárni.
(#) menyus válasza pleco hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
(#) Moderátor hozzászólása pleco hozzászólására (») Márc 2, 2008
 
Szia!

Ha valamit szeretnél, akkor ide kell járnod, és ha csak részleteket is kapsz a kapcsolásból, annak is örülni kell, és képesnek lenni saját kapcsolást összehozni, vagy ennek hiányában legalább ezt megpróbálni.

De úgy idejönni, hogy többet fel nem nézek ide, mert egyébként utálom a villanyt, és hülye vagyok hozzá, csak küldjetek már egy kapcsolást, majd megépítettem valakivel - ez egyenesen undorító! Ki is szedtem a mail címed, nehogy valakinek eszébe jusson küldeni valamit.

Ha leszállsz közénk, lehet szó a kapcsolásról, és akkor talán többen is segítenek.

Pl. nézz körbe a neten tapskapcsoló-ra keresve, ami után egy MMV azaz monostabil-multivibrátor kell.

Üdv. deguss
(#) barca019 hozzászólása Márc 4, 2008 /
 
:eek2:
(#) pleco válasza (») Márc 5, 2008 /
 
Szia Deguss!

Nem gondoltam volna, hogy belegázolok bárkinek is a lelkivilágába az egyenes és nyílt üzenetemmel.
Úgy van ahogy mondod "egyébként utálom a villanyt, és hülye vagyok hozzá". Na és akkor mi van?
Segítséget ill. tanácsot kértem mert az elektronikai üzletekből elhajtottak, mondván nincs kapacitásuk új megrendeléseket elvállalni. Azt javasolták amivel itt próbálkoztam éppen. Nem kunyerálni akartam, hanem keresni valakit aki megcsinálná és én fizettem volna érte. "Ha leszállsz közénk" Mi ez a cinikus hangvétel?
Azt hiszem nem én emelem magam mások fölé! De itt valaki istent játszik és kiveszi az e-mail címemet. Eldöntöd mások helyett, hogy segítenek e valakinek vagy sem? Inkeább ez az "undorító"
Tartozol egy bocsánatkéréssel!

Ha mégis tudnánk normális hangnemben folytatni az itt elkezdetteket, akkor továbbra is várnám annak a jelentkezését akivel tárgyalhatnék a témáról!

Ha valakit pedig megsértettem, attól elnézést kérek.
Magam is sokat szoktam segíteni másoknak.

Üdv
Pleco
(#) deszkamodell hozzászólása Márc 5, 2008 /
 
Sziasztok!

Hasonló cipőben járok, mint Pleco. Tehát vagyunk néhányan így.
Apósom (97 éves) folyon keres valamit. Hol a pénztárcáját, hol a rádióját. Neki szeretnék segíteni. Tudna-e valaki készíteni egy olyan rádiós hangjelzőt, amelyik egy pl. kulcstartós távirányító bekapcsolására megszólaltatna valamilyen kütyűt, ami a pénztárcához van rögzítve. Nem kell hiper-szuper megjelenés, csak valamilyen mértékben védett legyen. Ha valaki tudna segíteni az elkészítésben, megköszönném, és persze kifizetném.
(#) rikoka hozzászólása Jún 4, 2009 /
 
Sziasztok,

Szükségem lenne egy olyan áramkörre ami 9v vagy az alatti tápról működik. a lényege hogy egy mikrofon ha hangot érzékel felvillantson 2 db superflux ledet aminek a nyitófeszültsége 2,3 v egy potival lehessen állítani az érzékenységet. amúgy egy airsoft fegyverre kellene torkolattűznek.

Előre is köszönöm,

Jah és nem vagyok valami jó az elektroban szal mintha egy hülyegyereknek mondanátok köszike
(#) Kicsa válasza rikoka hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Hello!
Bocs hogy csak röviden de holnap vizsgázom...
Szóval neked tapskapcsoló áramkör kell,találsz itt az oldalon is. Valószínűleg relés rajzra fogsz akadni,általában az van a fokozat végén:te ezt elhagyhatod és egy tranyóval lehet kapcsolni a két ledet.
Ha jól emlékszem,az ilyen áramkörök mennek 9-12 Vról így egy előtétellenállással jó lesz a ledeknek is (2 db sorbakötve) illetve az áramkörnek is. (9 V-os zsebtelep)
Kereső segít egyébként de holnap tudok délután segíteni én is kicsit...
Üdv és jóéjt
(#) vzoole válasza rikoka hozzászólására (») Jún 5, 2009 / 1
 
Én is most csináltam, de még nem tökéletes, nem villan elég erősen ahhoz képest amit a led tudna.

ui.: kondinak nagyobbat használtam, mehet bele 100n-1u is.
(#) Hujikolp válasza vzoole hozzászólására (») Jún 5, 2009 / 1
 
Tegyél rá még egy fokozatot, a mikrofonról a jel kicsi, ezt nem tudja úgy felerősíteni és nem világít erősen.
(#) Szetya válasza pleco hozzászólására (») Jún 5, 2009 /
 
Szia!

A lufit nem fogod úgy lefényképezni, hogy a durranás hangjára történjen az exponálás és főleg nem vakuval mert akkor a zársebesség 1/60 és 1/160 közé kell essen a vakuszinkron miatt. Az pedig ahoz amit szeretnél elég karcsú zársebesség.
Nézd meg , itt a zársebesség egy másodperc.
Vízcsepp és hasonló fotózáshoz optokapus érzékelő ajánlott, így az időzítést az érzékelő helyzetével lehet "állítani". Persze szerintem könnyebben megoldható ha hosszú a záridő (1-2 sec), sötétben és a vakut indítja opto vagy hangkapcsoló így csak a villanás idejét fogja fényképezni a gép.
(#) bamboocha válasza vzoole hozzászólására (») Jún 6, 2009 /
 
BC547B helyett lehet BC182-est használni?
Jaés Hujikolp mit értesz még1 fokozat alatt?
(#) vzoole válasza Hujikolp hozzászólására (») Jún 6, 2009 /
 
Na ráraktam mégegy fokozatot, majd élesbe kiderül milyen így.

R6 - LED-ek számának, áramainak és tápfeszültségnek megfelelően válasszuk meg.

Q1 - NPN tranzisztor, bármilyen megfelel helyette.
(pl.: BC182, BC547)

Q2 - PNP tranzisztor, bármilyen megfelel helyette.
(pl.: BC212, BC557)
(#) vzoole válasza vzoole hozzászólására (») Jún 6, 2009 /
 
SMD vátozathoz panel.
(#) kobold válasza vzoole hozzászólására (») Jún 6, 2009 /
 
Nem kötözködésképpen mondom, de a BC857 (és az írt helyettesítői is) csak 100 mA terhelhetőségű, nem biztos, hogy elég (bár ez a ledtől függ). Kisjelűből inkább egy BC327-est tettem volna kimeneti fokozatnak (800 mA, 625 mW).
(#) vzoole válasza kobold hozzászólására (») Jún 6, 2009 /
 
Valóban nem méreteztem túl, de mivel csak néha villan fel egy tized másodpercre, gondolom kibírják.

Multkori teszten még a led előtét ellenállását is kihagytam, és jól bírta. Igaz én csak "sima" magasfényű led-eket használtam.
(#) bamboocha válasza vzoole hozzászólására (») Jún 9, 2009 /
 
Lehet amatőr a kérdésem de a rajzon az R6 az mekkora erősségű?Vagy az a feszültség szerint változó?
(#) vzoole válasza bamboocha hozzászólására (») Jún 9, 2009 /
 
Bővebben: Link

Itt párhuzamos kapcsolást választassz, majd megadod az adatokat értelemszerűen.

Az ellenállás teljesítménye nem lényeges nagyon, mert csak nagyon keveset világít.
(#) bamboocha válasza vzoole hozzászólására (») Jún 11, 2009 /
 
Ez a kis alkalmazás nagyon sokat tud segítani egyes helyzetekben.
Ezer köszönet érte!
(#) wito hozzászólása Ápr 19, 2010 /
 
Sziasztok!

Megépítettem (villano 3), de szükségem lenne pár módosításra.

Hogyan lehetne azt megvalósítani, hogy csak akkor világítson a led, ha van valamilyen zaj, hang...??

Tehát ha csönd van, akkor ne világítson.

Illetve mely alkatrész cseréjével lehetne az érzékenységet változtatni?

Köszönettel: wito!
(#) vzoole válasza wito hozzászólására (») Ápr 19, 2010 /
 
Szia!

Az áramkör alapból úgy működik, hogy csak hangra villan, és abbol is csak az erősebbekre.

Az áramkör 4,5V-rol üzemel. Nagyobb feszültségnél már előjön a folyamatos világítás, akkor az 560K-R2 értékét lehet növelni.

Milyen feszültségről járattad, és milyen mikrofont használtál?
(#) wito válasza vzoole hozzászólására (») Ápr 20, 2010 /
 
Szia és köszi a gyors választ!

Egy lemerült 9-voltos elemről próbáltam! Szóval ez volt a baj

A mikrofon pedig egy kondenzátor mikrofon volt.

Lehet valahogy egy poti közbeiktatatásával szabályozni az érzékenységet?

Úgy kellene beállítanom, hogy ( az alapzajnál hangosabban) egy csipogó piezóra kellene világítania.

Üdv wito
(#) atesz0806 hozzászólása Jún 8, 2010 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám úgy módosítani a kapcsolást hogy jel hatására a led ne csak felvillanjon hanem pár másodpercig égve is maradjon? Esetleg kondi a led elé Előre is köszi
(#) vzoole válasza atesz0806 hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Rakj utánna egy egyszerű időzítő áramkört, pl.: 555 IC-vel.
(#) macskako hozzászólása Okt 15, 2010 /
 
Remélem még nem halt kie z a topic. Építettem egy hangkioldót, a teveket a neten találtam. Nem értek az elektronikához, ez volt az első nyák készíteésem is. Sokat is tanultam belőle.
Működik is, de nem vagyok teljesen elégedett. Késéssel old ki. Van valakinek ötlete, hogyan lehetne ezt a késést minimálisra lecsökkenteni. Persze most sem kell másodperceket várni, de nagysebességű fotózásnál ezredmásodpercekben kell gondolkodni. Minden jótanácsot megköszönök.
Itt a link ahonnan a kapcsolás van.

Egy picit módosítottam a kapcsoláson. Betettem egy ledet előtétellenállással a 3-as lábr, hogy tudjam mikor exponál akkor is, ha nincs rákötve a gép, továbbá az r3 elé tettem egy 10kOhm-os ellenállást, mert úgy vettem észre, hogy ha a poti 8 k alatt áll, kiold, bár nem tudom miért. Ha ezt megmagyarázná valaki, úgy hogy értsem, azt is nagyon megköszönném.
(#) vzoole válasza macskako hozzászólására (») Okt 15, 2010 /
 
Hát az egész működését inkább nem magyaráznám el, de semmit se látok ami miatt késleltetne az áramkör.

R3-al az expozíciós kapcsolás hosszát tudod állítani (nem az expozícós időt). Ennek nem kéne az általad leírt hibát produkálnia. Minden jól van bekötve?!

Szkóppal megkéne nézni működés közben, hogy mennyi a különbség a hang és a kapcsolás között.

Milyen géped van? (nem lehet, hogy az késik?)
R1 potival játszottál? (azzal állítod érzékenységet)
(#) macskako válasza vzoole hozzászólására (») Okt 16, 2010 /
 
Hú, de jó hogy már valaki válaszolt is.
Én azt hiszem minden jól van bekötve. Bár, hangsúlyozom, tényleg nem értek annyira hozzá. A nyák képét most nem töltömfel mert nem lett egy szépség.
Igen, igazad van az R3-at arra kellene használni elvileg, hogy ha sorozatot akar az ember lőni, zárva tartsa a beállított ideg a kioldót. Persze B időbvel arra is jó lenne,h az expoidőt vezérelje.
Szkóppal meg kéne nézni? Ezt nem értem. Az micsoda? Én úgy próbáltam megmérni ezt az időkülönbséget, hogy hangfelvételt készítettem a működéséről. Próbáltam meghatározni, hogy mekkora lehet a két hang (az a hang amire kiold a szerkentyű, meg a zár hangja) közötti idő, de nem jutottam egyértelmű eredményre a visszhangok miatt.
EOS 40D-ém van. Én is gondoltam arra, hogy a váz késik, bár ennyiért már nem kéne késnei : ) Meg azt hiszem, van is valami szabványa a Canonnak a DSLR gépeire, amik azonos késlekedési időt enged meg a z összes típusnál, beleértve a 1D....-okat is. Azoktól meg ugye nem vár el jelentős késést az ember. Minden esetre kipróbálom, még úgy is, hogy live view-val felcsapom a tükröt, hátha így csökken a késé.
R1 potival játszottam. Tulajdonképpen gondolkodom rajta, hogy kipróbálom egy kisebb értékű potival a berendezést, mert kb felénél már kiold a szerkezet.
Azért így sem rossza szerkentyű, mindenkinek ajánlom aki szeretne valami ilyesmit összerakni.
(#) sunraw hozzászólása Feb 12, 2011 /
 
Sziasztok!

Hasonló kapcsolásra lenne nekem is szükségem, annyi különbséggel, hogy nekem nagy zajra kellene csak kapcsolni (pl.:sarokcsiszoló) és egy relét kellene meghúznia.
Köszi előre is!
(#) falconer23 hozzászólása Nov 22, 2011 /
 
Hali! Egy olyan kapcsolást keresnék, ami annyit tud hogy ha számítógépről jön egy jel (jack dugón keresztül egy kb 400 hz-es hang) akkor bekapcsol egy két ceruzaelemmel működő kapcsolást, és amint megszűnik a hang kikapcsolja. Tehát semmit nem kell időzíteni, vagy ilyesmi csak ha szól a hang akkor bekapcs, ha nem akkor kikapcs. Előre is köszi, akinek van ötlete vagy kapcsolása!
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem