Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   572 / 1679
(#) llaci56 válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Idézet:
„a többi üzemmód által készült panelok is hibátlanok persze”


Akkor minek több üzemmód?
(#) Attila86 válasza llaci56 hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Ennek több oka van, itt leírtam: Bővebben: Link
(#) Kafka válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Köszönöm! 10mil az nagyon jó! Eddig én magasabb hőfokon lamináltam de ezek után lehet kipróbálom alacsonyabban is.
(#) llaci56 válasza llaci56 hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Mindent megtudtam az üzemmódokról, csak azt nem, hogy ha mindengyikkel tökéletes nyák készül, (mint írod az előzőben,) akkor miért nem elég egy mód...
(#) Attila86 válasza llaci56 hozzászólására (») Máj 2, 2010 /
 
Mondtam hogy a belinkelt oldalon le van írva! De akkor leírom még egyszer:
Nekem ez az első PIC-es áramköröm. Elég lett volna egy üzemmód is bele, de az túl egyszerű és nem jelentett volna nekem kihívást! De mivel én most tanulom a PIC programozást ezért szándékosan egy sokkal nehezebb feladatot tűztem ki magam elé, hogy többet tanuljak belőle.
(#) llaci56 válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Így már teljesen világos. Hidd el, elolvastam, mégsem derült ki számomra, mert a nyák szempontjából kerestem az értelmét.
Bocsánat, ha értelmetlen vagyok!
(#) Abukodonozo válasza vicsys hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Én imádom Dave Brubeck Take Five-ját, meg van bakelit lemezen is, ami persze nem az enyém, az apámé. De sokszor elcsenem szintén hasnonló célokra!
(#) Mayan válasza tatabike hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Na csináltam egy nagyobb teljesítményű verziót, 28V táppal, 40mA nyugalmival, bd243-244 -el. Ez már bulizós hangerőt is tud...
(#) varttina válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Nemrég én is másoltam, fénykép alapján készítettem el egy panelt. Lefényképeztem az eredetit, majd tükröztem a képet. Beillesztettem Corel-be, majd lezártam a képet tartalmazó réteget, hogy véletlenül se csússzon el rajzolás közben. Létrehoztam egy-egy réteget a furatoknak, és a vonalaknak. Innentől kezdve csak követnem kellett a rajzot.
(#) zoly15 hozzászólása Máj 4, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!
Alkottam ma, elektró, de funkcióját tekintve nem nagy cucc, viszont az elkészítése..
Szóval: én egy DOM magasat tekertem meg.
A hangfal páramba való, de sajnos a párja nincs meg
Még ha le is lenne égve akkor is jó lenne ha meg lenne.
Úgy kezdődött hogy unatkoztam, a DOM meg 1 éve itt állt leégve.
Letekertem azt ami maradt a tekercséből ,megmértem a hosszát majd ugyan annyiból új tekercset készítettem.
De a cséve, mire tekerjem? Irány a pince esztergáltam egy kelő átmérőjű és szélességű műanyag korongot aztán indult a tekercselés.
A lakk kötésével és az összeszereléssel 1.5 óra volt.
Valami hihetetlen hangja van ennek
Azt hiszem fel fogok vásárolni leégett hangszórókat...
A tekercselő huzal 0.15mm es benne..
(#) tatabike válasza Mayan hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Frankó... A bordád emlékeztet az egyik STK-s bordámra, az is hasonló. Közben én kipróbáltam a párhuzamosan kötött 10µF-es bipolár kondit a kicsatoló mellé. Most így szebbek a magasak a szélessávú papír-hangszórón, mint előtte bipolár nélkül a háromutas Sony-n...
A 243/244-esekkel más a hangja, mint a Sanken-nel? Kicsatoló 4700-asra cserélése számít, mármint hallható szerinted?
(#) tatabike válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Menő...
Keresd meg a párját...
(#) zoly15 válasza tatabike hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Köszönöm!
Sajnos a párja valahol Német országban kallódhat
Onnan lett behozva a hangfal.
Amúgy, mennyire őrültség ilyennek nekifogni?
(#) Abukodonozo válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Nem lehet túl nagy, ha állításod szerint utána szépen szól. Nekem tetszik ahogy megoldottad!
(#) eper1234 hozzászólása Máj 4, 2010 /
 
Sziasztok,

Végre elkészültem a Texas erölködőmmel, vagyis még kis dobozolás van hátra, de kifogástalanul működik, nyugalmit 45 mA re sikerült beállítanom.
(#) Roy Jones válasza eper1234 hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Jól néz ki, gratula hozzá! Nekem tetszik a cucc. Az előlapja mint a Harman Kardon-oké.Nem tudom szándékos-e
(#) yello hozzászólása Máj 4, 2010 /
 
Hello!
Régóta nem írtam a fórumba, inkább csak olvasgattam, tanultam belőle, és nem hiába.
Olvasgatva az oldalt, láttam egy-két szépen kivitelezett nixi csöves órát, tetszettek mert hát szerintem szépek, szívesen építettem volna is egyet de a vezérlése mindnek AVR vagy PIC amiket én nem tudtam programozni, TTL el megy elég nagyra sikeredne.
Aztán kaptam egy AVR égtőt, és hát nem volt megállás, elkezdtem megépíteni az oldalon is fellelhető gtk féle kapcsolást, eleinte tanulmányozás, aztán nekivágtam, ez volt durván másfél hónapja.
Lassan és biztosan készülgetett az óra, a nyákot vasalással csináltam, elsőre sikerült, bár nem profi. Aztán a többi alkatrész, megjegyzem első smd forrasztásaim, egész tűrhető .
Azután élesztés, szerencsére pöcc-röff, eleinte gyönyörködtem aztán hagytam járni, de feszt nem akart pontos lenni, gondoltam a kvarc, egy régi hibás kvarc órából bontottam, ezek szerinte ez volt a hiba . Mentem az órásmesterhez kezembe szórt egy marék kvarcot, kikísérleteztem melyik kell, és most nem is mer késni-sietni az óra
Ezek után dobozolás, fa dobozt szerettem volna minden kép, ami persze téglatest forma.
Adva volt a lehetőség és a gép így hát egy darabból sikerült kimarni a doboz, illesztések rejtett ragasztások nélkül.
Alapnak egy raklap gerendát sikerült felhasználni, fenyőből, ez még csak egy prototípus a végleges doboz keményfából csinálnám meg, csak nem találok itthon.
Teszek fel ide is pár képet, de a Bővebben: Link vannak további képek.
Üdv Gábor!
(#) MolnarG válasza eper1234 hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Nem tudom mennyire melegszik a végfok, de szerintem a hűtőbordára ragasztópisztollyal odaragacsozni a kábelt semmilyen esetben se jó dolog... Én inkább megkerülném azzal a kábellel vagy valahol máshol vinném el. Amúgy jó.
(#) tatabike válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Nem őrűltség. Később, ha esetleg egy nagyértékű hangszórót kényszerülsz újratekerni, jól jön a gyakorlat...
(#) zoly15 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Köszönöm!
Bár meg lenne a párja.
(#) geri303 hozzászólása Máj 4, 2010 /
 
Sziasztok, rég írtam a fórumba, de most cserébe két dolgot is mutatnék.

ECO Fűtésvezérlő

Szobavilágítás LED-el

Ízelítőnek itt van néhány kép:
(#) Abukodonozo válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Igen, kár, hogy nincs meg. Nem tudom, hogy érdemes lenne-e vadászni utána, lehet, hogy igen. Azért jól mutatna a két hangsugárzó együtt! :whatever:
(#) eper1234 válasza Roy Jones hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Hello.
Nem szándékos az előlap fújási mintája csak akartam valami extrát hogy ne egyhangu legyen és gondoltam megbpróbálkozom vele hát így sikerült.
(#) JZoli válasza geri303 hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Hát ez nagyon jó mind a kettő! Látszik, hogy Te profi szinten űzöd ezt a témát!
(#) geri303 válasza JZoli hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Köszönöm
(#) zoly15 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Bizony, jól mutatna.
Vettem egy másik dom-ot de összehasonlíthatatlan a hangja avval amit tekertem
Fel is dobok egy hirdetést valakinek hátha van
(#) Dancsi válasza yello hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Helo!
Nekem tettszik az óra. Főleg a dobozolás nem semmi, egy fából kifaragva, meg a gombok is... Ötletes.
ui.:Sok szerencsét az Elektro érettségihez!
(#) zoly15 válasza tatabike hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Idézet:
„nagyértékű hangszórót kényszerülsz újratekerni, jól jön a gyakorlat...”

Számomra ez is nagy értékű, hiszen nem a kínai cuc, no meg nem mai csávó..
Skandináv
(#) Electricboy hozzászólása Máj 5, 2010 /
 
Üdv!
Összeraktam egy erősítőt TDA2030 -al és egy szintemelő erősítőt TL072-vel.
Csak nem tudom miért melegszik ennyire az a nagy borda is .
(#) tatabike válasza Electricboy hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Szerintem nagyfrekis gerjedés. Amit nem hallani, csak fűt, mint az állat, mivel terheli a végfokot. Szigeteld el a bordától az IC-t, és használj csillagpontos földelést, plusz szórd meg 100nano-s kerámiákkal a tápot...
Következő: »»   572 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem