Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC távirányítás
 
Témaindító: agrippa67, idő: Nov 28, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   16 / 26
(#) Pulyka válasza Pulyka hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Meg is van

A lényeg,hogy valamilyen feladatot hozzá kell adni.(a dátumot úgy kell beállítani(tudom logikus ),hogy a hibernálás után hajtsa végre a kívánt feladatot.
Én az aknakeresőt adtam meg ütemezett feladatnak.
Ezután jobb klikk az aknakeresőre,tulajdonságokra rákattint,felül a lapfülnél "beállítások"ra rákattint,és be kell pipálni a következőt,amit az általam csatolt kép mutat piros kerettel.

UI:Lehet,hogy nem az a cél,hogy az aknakeresőt elindítsa a gép,de a célba értünk:
elindult a gép "időzítéssel",készenléti állapotból.

Szép Estét,Sok Sikert
Tomi

van_neve.jpg
    
(#) Pulyka válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
ja

Ezek szerint a készenléti állapot,és a hibernált állapot nem egy és ugyanaz?

Akkor nem szóltam ...

mellesleg mi a különbség?
(#) Ronin válasza Pulyka hozzászólására (») Márc 25, 2010 /
 
Hibernált állapotban a gép ki van kapcsolva. A memória tartalmát a lemezre írja, és így tudja visszahozni a kikapcsolás előtti állapotot. Frissen telepített Windows-al meglepően gyorsan indul ebből az állapotból.
Készenléti módban csak a monitort, vinyót, meg a mittudoménmégmit kapcsolja le.
(#) tukko hozzászólása Márc 31, 2010 /
 
Látom többen megépítették ezt a kapcsolást! Link
Én is megépítettem és lenne ezzel kapcsolatban néhány kérdésem. Csak Philips távval működik vagy csak bekapcsolás részéhez kell Philips? Én direkt vettem hozzá egy RC5-ös Philips táv-ot.Link A bekapcsolás frankón müködik, de a Girderbe vannak problémák. Pluginnál beállítottam a UIR/IRman/CTInfra/Hollywood+ Plugin-t. Ha beállításnál a Hardware Type-nál a Creative Infra RS232 választom, akkor táv összes gombjára (ami müködik) 00000000 ír szóval az összes gombot egyformának érzékeli. Ha IRA or UIR -t vagy Evation IRMan -t választom, akkor 3 féle gombot ismer, úgy értem hogy pl.: az összes számot a távon egy jelnek érzékeli!
A kapcsolás weblapján van Sony infra protokol is! Letöltöttem a rar csomagot és a sok fájl között van egy IrReCoMe.hex . Ha ezt "beégetem" az avr-be, akkor utána sony távval fog működni?
Valaki próbálta már használni linuxal?
(#) tukko válasza tukko hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Ha nem válaszol senki válaszolok magamnak!
Bégettem az avr-be a sony infrared protokolt, a bekacsolást be tudtam állitani és a girder most mindent távot érzékel, de egy távon bármilyen gombot nyomok az összeset egy jelnek érzékeli! Már átnéztem mindent és már az alaplapra gyanakszom, hogy az nem jó valamiért! Mit jelentenek a a Bios-ba a serial portnál ezek a beállítások: 3F8/IRQ4, 2F8/IRQ3, 3E8/IRQ4, 2E8/IRQ3
(#) proli007 válasza tukko hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Hello!
Ha nem tudod, akkor valószínűleg nincs is rá szükséged..
Komolyra fordítva a szót. a 3F8/2F8.. a COM1..COM4 soros port címei az IO buszon. IRQ4/IRQ3 a megszakítási szintek, a BIOS megszakítási vektortáblához.
üdv! proli007
(#) tukko válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Akkor valami más ötlet, hogy miért érzékel minden gombot ugyanolyan jelnek?
(#) abcdabcd hozzászólása Máj 4, 2010 /
 
Sziasztok!

Van itt véletlenül olyan valaki aki pont ezt a girder-es soros kapcsolást építette meg: Bővebben: Link
?

én azt hittem hogy én nem raktam valamit jól össze de akárhogy nézem nekem azokon a lábakon ahol a "szerkezet" a tápot kapná -10V van és nem +10 és szerintem ezért nem megy... megnéztem 2 gépen is egy viszonylag régin is amin még valószínűsítettem hogy jófajta soros port van és ott is minusz az a minusz...

Van valami amit elnéztem volna?
(#) abcdabcd válasza abcdabcd hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Olyan mintha tényleg a soros portról jövő táppal lenne, az a minusz10 az egy dolog, találtam +10et is de azon meg leesik a feszültség ha egy zenernél többet kötök rá...

Most egy dugasztápról működő 78L05 tel stabilizált 5Vra rákötöttem az áramkört meg a sorosra az adatlábat meg a 9;5 öt a földre és lám jó... de nem tudom hogy hogyan lehetne neki a tápot a soros potról előállítani, valakinek valami ötlete?
(#) abcdabcd válasza abcdabcd hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Szoval nekem az a +10V olyan 4 körülire esik le ha rákötök diódát meg 78L05-öt meg ami kell hozzá, a diódán esik 0,7 aztán a 78l05 bemenetére már 3,3 kerül és az csinál belőle 2,2 körülit..., viszont ha egy Zenert teszek a fesz-re azon megvolt olyan 5,18V viszont ha arra is rákötöttem a z áramkört a táp akkor leesett olyan 0,7V körülire
(#) louis73 válasza abcdabcd hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Amig a távirányitó progi (girder, winlirc...) nem "inditja" a soros portot addig ninics meg a + táp. Próbálld mérni beinditott progival, beállitva a sorost... nekem igy működött.
(#) abcdabcd válasza louis73 hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Ezt olvastam időközben, próbáltam csak úgy megépíteni a kapcsolást aztán a programra hagyni a dolgot de nem akart eddig működni... majd ma este ha odajutok megpróbálom így működés közben csak az a gond hogy volt hogy a program a port indításakor már rögtön hibát írt ki pedig a kapcsolás előírás szerint volt megépítve, azt hittem menet közben tönkretettem az infravevőt de aztán a külön tápról kipróbáltam azzal meg jó szoval a vevő jó...
(#) abcdabcd válasza louis73 hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Most kipróbáltam egy olyat, hogy a 7,8 lábra raktam 1-1 diódát és utána 100ohm ellenállást(egy tipp hatására) és úgy kötöttem a zénerre az egészet és működik,(meg 10k-s felhúzót raktam be) az is lehet hogy az előbb én bénáztam el valamit majd megnézem még, de így működik
(#) abcdabcd válasza abcdabcd hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Gondoltam megírom a dolog végkifejletét is, működik a dolog, viszont próbáltam USB-soros átalakítóval is használni, és kiderült, hogy azzal nem működik,leírom, hogy mit találtam az ügyben hátha más pont itt keresi a megoldást és hasznára válik: az IgorPlug honlapon azt írják, hogy nem működik a dolog usb-soros átalakítóval, mert elvileg az USB portnak lassú a válaszideje a távirányító vételéhez, és itt nem a szokványos módon van használva a soros port... (nem RX láb a vétel)
(#) mikos78 válasza abcdabcd hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Sziasztok ka mar tudtok pc-t taviranyitani nekem kellene egy kis segitseg hogy lehet a pc rakotni scart csatlakozo segitsegevel a monitor kimenetet szeretnem hasznalni rajz van sok a guglin de kettot megcsinaltam a fiammal de nem megy

a segitseget elore is koszi
(#) Ronin válasza mikos78 hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Megépíteni nem egyszerű egy ilyet.
Megvenni meg az ára miatt nem egyszerű. Bővebben: Link
(#) mikos78 válasza Ronin hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
de tele van a anet vele es azt mondjak hogy n vidiaval mukodik
(#) abcdabcd válasza mikos78 hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
Itt van egy ilyen téma: RGB converter

amikor írogattak bele figyelemmel kísértem, de nem tudom, hogy végülis annak aki próbálta sikerült-e megcsinálnia, valamilyen cél-IC kell bele ami nem is 20Ft de azért talán olcsóbb, mint a bolti kész cuccok, persze feltéve ha működik
(#) mikos78 válasza abcdabcd hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
(#) abcdabcd válasza mikos78 hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Azt majd légyszi írd majd meg ha megépíted és jó mert engem is érdekelne, hogy ez az elképzelés működőképes-e, lehet privátban is de akár ide ebbe a témába ha megírod válaszként a hozzászólásomra az is jó nem vagyok válogatós köszi, azt is írd meg ha nem ment valamiért
(#) mikos78 válasza abcdabcd hozzászólására (») Jún 2, 2010 /
 
figyusz csinaltam mar kettot az egyik egy tranzisztoros
http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/3d/3d2c9b4df61989cd9a86e...b0.jpg
az ez a masik hasonlo abba 2 tranzisztoros vaerzio az sem megy tokeletesen
de ha ez jo akkor megirom a sikerelmenyt
(#) abcdabcd válasza mikos78 hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
köszi
(#) louis73 hozzászólása Jún 6, 2010 /
 
Egy kis "elmélet" a vga-scart átalakitókhoz:
A PC-monitorok tipustól függően több felbontással működnek, álltalában van bennük egy kis memória ami "megmondja" a videókártyának mit "szeret".
A TV-k (képcsövesek) csak a PAL (esetleg NTSC) felbontást tudják, ez PC-nél úgy emlékszem a "720×576 interlaced" (PAL) felel meg. Ha a TV más felbontást kap jobb esetben nem lesz kép, rosszabb esetben elromlik. A "scart" is több vonalon kaphat képet, a régebbiek csak a CVBS (kompozit), mások már müködnek RGB-vel is.
Az egyszerübb VGA-Scart "átalakitók" csak a két szinkron jelet keverik egybe, ez esetben a PC kimenetét kell 720x576-ra állitani (ha tudja a video-kari....) az RGB egyenesen megy tovább a TV-be(ha a TV fogadja az RGB-t scarton...).
Senkit nem akarok lebeszélni a barkácsolásról de...
Elég régóta vannak video-kártyák TV (S-video és/vagy CVBS) kimenettel, amik pont arra vannak hogy a TV-t rákapcsoljuk....
A plazma/LCD/LED TV-k lassan (de biztosan) kiszoritják a "régi" képcsöveseket.... Az újakon pedig van: HDMI, néha még VGA/DVI bemenet is, ami elég "egyszerűvé" teszi a csatlakozást a PC-hez. A DVI-HDMI átalakitó is könnyen beszerezhető.
Talán beszéljünk inkább a "távirányitásról", a "vga-scart"-nak megvan a helye itt: http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_9817_0_ASC.html
(#) rolee9005 hozzászólása Jún 8, 2010 /
 
Hali!

Nem tudná valaki megmondani, hogy hogy kell összekötni az ATMega8-as mikroprocesszort, és az STK500-as programozót.
Már mindenhol kerestem, próbáltam rájönni, de nem sikerült.
Ha valaki tudna segíteni, azt nagyon megköszönném.
(#) abcdabcd válasza rolee9005 hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Szerintem a direkt AVR-es témában gyorsabban találsz választ, de ha SPI módon programozol az STK500-zal, akkor a processzor adatlap szerinti megfelelő lábait kell az égető megfelelő kivezetéseihez kötni (mosi, miso...)
(#) abcdabcd válasza abcdabcd hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
bocs SPI=ISP
(#) infra3 hozzászólása Jún 14, 2010 /
 
Szisztok!

Nem rég sikerült beszereznem egy ilyen alaplapot:Bővebben: Linkitt van róla egy kis dokumentum.Bővebben: Link

Az lenne a kérdés Hogy ezen van egy ilyen Consumer IR (CIR) csatlakozó.
Arra lennék kiváncsi hogy ehez mi kell hogy működjön,illetve hogyan kell bekötni?

Előre is köszi: infra3
(#) satpba hozzászólása Jún 22, 2010 /
 
Sziasztok.

Megépítettem az alábbi linken szereplő ATtiny2313-ra épülő USB-s kapcsolást.
http://www.cesko.host.sk/IgorPlugUSB/IgorPlug-USB%20%28AVR%29_eng.htm
Itt a hobbielektronikán Karcsy-nak köszönhetően találtam az eszközre:
http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/pc_infra_tavvezerlo_usb-...l?pg=1
De nem az ő kapcsolását építettem meg, hanem az eredeti kapcsolás alapján terveztem egy sima drótos alkatrészekből álló nyákot ISP kivezetéssel.

Elviekben működnie kéne, de nem tudom normálisan felprogramozni az AVR-t (legalábbis arra gyanakszom). PIC-el korábban sokat foglalkoztam, de ez esetben nem jövök rá, hogy mit rontok el a programozásnál. 3 féle programozóval (lényegében mind STK500 kompatibilis) két különböző PC-n is próbáltam, ugyanazt a jelenséget tapasztalom, ha visszaolvasom az IC tartalmát, nem azonos a betöltött HEX fájllal. Sor eltolódás van benne, de ahogy nagyjából összenéztem egyezik. Az eredeti HEX file nem folyamatos, az első vagy tán az első 2 sor nem teljes sor(ok).

Ha bedugom a PC-be az így felprogramozott vevőt, egy USB hidat felismer, utána pedig ismeretlen eszköznek titulálja.

Olvastam itt a fórumban, hogy valaki 470 ohmos elenállásokat rakott a 68 ohmosak helyére, és az segített, sajnos nálam nem.

Próbáltam utánajárni, de valami nagyon elkerüli a figyelmem. Ha valaki tapasztalt már hasonlót, és rájött a dolog nyitjára, annak nagyon megköszönném a segítségét.
(#) satpba válasza satpba hozzászólására (») Jún 22, 2010 /
 
2 napi szívás után bebizonyosodott, hogy valóban a programozással volt a gond. E téma 484805-ik üzenetében volt a megoldás egy AVRStudió programozási beállításokról szóló fotó képében.
(#) fekete_hunor hozzászólása Aug 1, 2010 /
 
Van egy Dell Latitude D600-as laptopom. Ennek a gépnek van beépített irda portja, amin keresztül a laptopot irányítani szeretném egy távirányítóval. Próbálkoztam WinLIRC, uICE programokkal, de nem jött össze. Most jelenleg nincs lehetőségem ir vevőt építeni. Ha tudtok valami megoldást, beállítási lehetőséget, szívesen várom. Előre is köszönöm.
Következő: »»   16 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem