Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Thor motor riasztó
 
Témaindító: DJ Szabcsa, idő: Nov 7, 2008
Lapozás: OK   2 / 3
(#) gyimo hozzászólása Máj 18, 2009 /
 
Hali, ha sűrgős akkor azt már most buktad, én eddig Yamahába kötöttem be tehát szineket nem tudok a tiédhez, annyit tudok segíteni hogy oovasd el az edddigi dolgokat, és töltsd le a képeket amiket fölraktam a relézésről. sok sikert.
(#) zolimiskolc hozzászólása Aug 7, 2009 /
 
Sziastok! Nagyon baresz a relével hibátlanul működik.
(#) nokiasuti hozzászólása Dec 21, 2009 /
 
sziasztok, nagyon szépen kérlek benneteket segítsetek vettema fiamnak egy robogot használtan egy keeway robogót, de sajnos az után futón hoztuk és mire haza hoztuk a motort el hagytuk a távirányítóját, és a kulccsal gyujtásra tudom tenni a motort önindítózik, de valamiért szikrát nem ad el, azt nem tudná valaki meg mondani nekem, hogy hogyan tudnám ki iktatni belőlle ezta riasztós valamit?mert fel hívtam az illetőt akitől vettema motort de azt mondta sajnos nincs neki se hozá másik ijen távirányítója, és így meg vettem de nem tudja használni afiam abszolult, nagyoin szépen kérlek benneteket segítsetek.előrre is köszönöm a segítségeteket
(#) gyimo hozzászólása Dec 21, 2009 /
 
Hát olyannal még nem volt dolgom, igazság szerint kéne 1 elektromos emberkét keresni a környéken, 1 risztóst akár autó riasztóst, mert így nem lehet megmondani h mit kell kikapni belőle, de megkell keresni a riasztó vezérlőjét és ott kell valamit babrálni vagy kiiktatni.
(#) aflmor válasza gyimo hozzászólására (») Dec 21, 2009 /
 
A Válasz gomb, nem dísznek van!
(#) nokiasuti válasza gyimo hozzászólására (») Dec 21, 2009 /
 
köszi szépena gyors segíséget.üdv
(#) himizoli hozzászólása Márc 30, 2010 /
 
Heló!Van itt valaki akinek sikerült bekötni?Én már hamarabb megvettem mint a motort/2008-ba/de csak most tudom bekötni.Kawasaki ZX 9R.Szóval:A kék vezetéket az önindító relé kijövő csatlakozására kötöttem,de gondolom hogy nem jó,mert ha távindítom csak nyekken az önindító.Gondolom a relé bemeneti csatijára kell kötni.A rózsaszín-szürke vez.-et az indítógomb kék-fehér vezetékére kötöttem,de itt azt írjátok hogy a gyujtáskapcsoló kijövő vezetékére kell kötni.Szóval csak ennyi a problémám.
(#) atikahu válasza himizoli hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Én is most szerelem és ugyan az a bajom mint neked! De én sem a gyujtáskapcsolóra kötöttem hanem az önindító gombra.... és nekem is "nyekken" az önindítás gombra ha csak úgy rádobom az önindító motorra nah meg melegszik akábel 1000el -.-
(#) gyimo válasza atikahu hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Az öninditó elött relézni kell h ne a kábelt terheljük. Majd a relé kapcsolja a tápot, úgy mintha önindítóznál gyujtáson. Régebben tettem föl 1-2 rajzot a relézésről, kicsit móriczka rajz de érthető (szinek nem bizti h ugyanazok.) Sok sikert.
(#) gyimo hozzászólása Ápr 8, 2010 /
 
A 2. oldalon található a rajzom. a (#396140)- hozzászólásnál.
(#) bulo33 hozzászólása Ápr 9, 2010 /
 
Hali! Valaki szerelte már nagyobb motorba is a cuccot? Egy TDM 850-be szeretném beépíteni. Elléggé szét kell bontani a vasat hogy hozzáférjek a kábelezéshez!
(#) MC TRIKE válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
SZIA TUDSZ SEGITENI NEKEM A BEKÖTÉSBEN?
(#) DJ Szabcsa válasza MC TRIKE hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Írd le hogy milyen motorba kell és hogy milyen riasztó. Ha olyan mint nekem volt, akkor szerintem tudok...
(#) MC TRIKE válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
ez egy thor 435-ös 250-es etz-be kellene nemsokvanmár hátra csak 2-3 bekötést nemértek.
(#) MC TRIKE válasza MC TRIKE hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
hát a kéket nemtudom önindito aztirja arrakellk ötni de hova mert ez egy trabant önindito. megt udod egy gombvan amire 2 db kábelmegy tudod gombnyomásra idul abbol mejiket válasszam ki? a harmadik megy a gyujtás tudod az etz k en olyan van hogy fölhuzod egyszer akkor gyujtás ha mégföntebb akkor a lámpais fölkapcsol.ha kell egykis segitség akkor lefényképezhetem ha neked ugy jobb.
(#) Dani9 hozzászólása Máj 13, 2010 /
 
Heló mindenkinek.
Nekem az lenne a kérdésem hogy, a szürkét és a rózsaszínű vezetéket a start gomb (önindító gomb) utáni vezetékre kell kötni miután elvágtuk r.szín előre, szürke utána.
Na de ezek után is fog működni a start gomb???
Előre is köszi...
(#) bulo33 válasza Dani9 hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Hali, Én Yamaha TDM 850-be szereltem, segített a szervizes srác akitől vettem. Mivel a szürke-rózsaszín páros az indításgátlás, rablásgátlás, ezért egy olyan kábelre kell kötni, amit ha elvágsz nem indul a motor. Nekem a vészleállító gombból kijövő vezetékbe kötöttük. Persze nem a kormánynál, hanem mélyen a vas belsejében. A rózsaszínt a kapcsoló felől jövő kábelre, a szürkét a továbbmenőre. Tökéletesen működik! Riasztott állapotban nem lehet kulccsal sem indítani, illetve járó motorra "ráriasztva" 3mp után leáll és riaszt. A kéket nem kötöttük be - a szerelő tanácsolta. Ugyanis ha valami trükkös szerkezettel lemásolják a kódot, akkor simán viszik kulcs nélkül a mocit. A távindítási funkciót úgyis csak a feltűnési viszketegségben szenvedők használják, ráadásul robogónál relézni kell a fékbehúzás kikerülésére.
Remélem tudtam segíteni.
Üdv
(#) mancsa hozzászólása Aug 26, 2010 /
 
Sziasztok.Segitséget szeretnék kérni.Vettem egy JSE L688 riasztót.Bekötésel vannak gondjaim,mert nem értem a rajzot.Lent melékelem. Aki tud segitsen hogy melyik vezeték pontosan hova megy.Elöre is köszönöm.
(#) 00bcs válasza mancsa hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Hello!

Hát mivel magyarul van nem értem, mit nem értesz oda van írva minden pontosan!
Piros= állandó pozítiv, vagyis akkumlátor pozítiv(piros kábel)
Fekete= A gyújtás kapocsolóhoz kell kötni!
Kék,Narancs= Irányjelzőre, hogy villogjon!
Sárga piros= Öninditóhoz kell kötni! (táv indításhoz)
Fekete-fehér,Fehér-Fekete: A gyujtáskapcsolónál el kell vágni a gyujtás kapcsoló kábelét, és az egyiket ide a másikat oda!(táv inditáshoz)
Zöld= test, kasznira kötöd, vagy az aksi negatívjához!(fekete kábel)

Üdv.
(#) mancsa hozzászólása Aug 27, 2010 /
 
Szia.A fekete a gyujtás,de melyik kábel?Amelyik elforditott állapotban pozitiv?A fekete fehéret is a gyujtás kapcsolohoz kell,de melyiket vágjam?Több vezeték is van ott.
(#) farufaru1992 hozzászólása Okt 6, 2010 /
 
Sziasztok! SOS
Van nekem egy piaggio fly robogóm,és ebbe szeretném bekötni a thor motorokerékpár riasztót!
És a távindításnál elakadtam,mert kulcs nélkül teker az önindító,de nem gyulik be a motor,csak ha benne van a kulcs és rá van adva kézzel a gyujtás!
De ilyenkor leálítani meg nem tudom,csak kulcsal!
Mi lehet a probléma?
Legyetek szívesek segíteni amíg a motor szét van bombázva!
Előre is köszi!
(#) tapi200 válasza mancsa hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Megoldottam a relytélyt,aprilia sr 50 be sikeresen bekötve.Ha kell tudok segíteni.Minden funkció tökéletesen müködik.
tapilajos@mail.datanet.hu
(#) farufaru1992 hozzászólása Jan 8, 2011 /
 
Ok.Várom a segítségedet!
Előre is köszi!
(#) luy19 válasza farufaru1992 hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Leviszel 2 kábelt a gyujtótrafódhoz és a 2 vezetékébe bekötöd igy ha elromlik a riasztód csak lehuzod és mész tovább nem kell szétbontani a motort a gyujtáskapcsolóig,tehát a 2 vezetéket amit bekéne kötnöd a gyujtáskapcsolóba kösd be a gyujtótrafódba és utna működni fog nekem malaguti cr1 ben ugyanigy wan bekötve SOK sikert (én ajánlom hogy atávinditást relézd beez +300ft költség)
(#) etz600 hozzászólása Feb 18, 2011 /
 
Mint látom többek fennakadtak a bekötésen
Némi segédletet hátha tudok adni én is
Első lépések
Bekötni amit biztosra tudunk
(+) és( -) vezetékek bekötése az aksira ha van rá mód.
Sárgák az irányjelzők pozitív feléhez ( mellé nem helyette)

Második lépés
A gyújtáskapcsolón 4 szál vezeték esetén
2 vastagabb, 2 vékonyabb általában.
A 2 vastag: 1 állandó (+) (aksitól jön)
2 kapcsolt (+) ( kulcs on állásban (+), of állásban semmi) Ide kell kötni a narancssárga vezetéket (mellé és nem helyette)

3lépés Most jön a két vékony vezeték a gyújtáskapcsolón ( ezek kapcsolják a gyújtáselektronikát, gyújtótrafót ki minek ismeri)
Ezeken általában csak - van
2 vékony vezeték: 1 állandó(-)Aksitól jön
2 kapcsolt(-) (Kulcs of állásban (-)
on állásban semmi) Ezt kell elvágnod ide jön a Szürke ill. a rózsaszín vezeték. A csatlakozótól elég távolságra elvágod, hagyva helyet kábelsarunak vagy összekötésnek. A rózsaszínt kötöd ahhoz a vezetékhez ami kilóg a gyújtáskapcsolóból. A szürkét ahhoz ami megy a gyújtáselektronikához, gyújtótrafóhoz ki hogy ismeri

4 lépés Maradt az a fránya kék vezeték
Meg kell keresni az önindító relét
Ezen is 4 szál vezeték van (Általában 2 vastag, 2 vékony miért is ne )
A két vastag: 1 Állandó (+) (aksitól jön )
2 kapcsolt (+) (indítózáskor(+) )

A két vékony 1 állandó (-) (testről vagy aksitól jöhet)
2 Kapcsolt (+) Indítógombtól jön, indításnál (+) nem indítózásnál semmi. Ide kell kötni a kéket ( Mellé nem helyette)
És lőn minden megy, mint a karikacsapás
Nekem motor típusától, elektronika helyének kitalálásától függően1-2 óra a bekötés
ha nem menne segítek, csak én Pécsen vagyok szerelő. Remélem hasznos volt az írás? Ha nem írj mailt
(etz600@citromail.hu)
(#) frenki206 hozzászólása Ápr 14, 2011 /
 
sziasztók lene egy kis gódóm ..szörkét és narancssárgát gyujtáskapcsólóra kötötem gyújtótrafóra elé ..ahógy kell
nem tudóm be inditani ..de lehuzóm valamejik szálat pl sörkét egyböl bei indúl ..fójamatósan bet tart mágnes kapcsóló nem tudóm mért
(#) keszizsolt válasza etz600 hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
széép
(#) dravecz hozzászólása Aug 5, 2011 /
 
Sziasztok!
Vettem a weboldalon látható riasztót.
Amit a robogómba szeretnék beépíteni.

http://www.tinydeal.com/wireless-motorcycle-antilost-vibration-acti...3.html

Külön aksival akarom működtetni,mert megszűnik a garancia ha a robogó aksijára kötöm.
Piros: +
Fekete: -
Kék: jel vonal (ezzel mit kezdjek hová kössem?

Munka feszültség electromobile: DC 30-48V
Munka feszültség Motorkerékpár: DC 12V

12V-on egyáltalán üzemelni fog ez nekem?
Köszi a válaszokat!
(#) zolika60 válasza dravecz hozzászólására (») Aug 5, 2011 /
 
Már miért szűnne meg a garancia, ha beépítesz egy riasztót? Egyébként működni fog. A DC38-40V-os bemenet az elektromos robogók részére van. Neked ott a 12V-os. A jel vonalat én sem tudom mire való. Talán valamit kapcsolhatsz vele riasztás esetén. Bekötési útmutatót nem adtak vele?
(#) dravecz hozzászólása Aug 5, 2011 /
 
Hali Zolika!
"Csak" az aksi garija szűnne meg.
Szerinted a "kék:jelvonal" az nem is kell a működéséhez?
Mert csak az zavart be.
"Tápot neki és kész!" A "harmadik" miatt nem mertem rátenni sehova még a tápot sem.
Köszi
Még próbálgatom.
Remélem jó lesz.
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem