Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   14 / 293
(#) 5aeb válasza Koncika hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Az lett volna a kérdés lényege, hogy akar-e gyujtani, vagy begyújt , de elalszik a láng. Az ionizáció érzékelő e a probléma?
(#) Koncika válasza 5aeb hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Bocs, én csak egy béna informatikus vagyok...Az őrláng ég, a ventillátor felpörög, a szivattyú beindul, de nem gyújt tovább.
(#) Koncika válasza 5aeb hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
És a szakszervíz is átvert, mert azt ígérték, hogy ma is kijönnek.. se telefon, se kijövetel..
(#) 5aeb válasza Koncika hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Bocs, én egy ocean 20-as turbós parapetes kazánnal kevertem, amiben nincs őrláng.
(#) Raszy válasza Koncika hozzászólására (») Márc 19, 2010 /
 
Hát így már lehet több hiba is.
1. gázszelepnek a tekercse
2. presszosztát
3. vezérlőpanel

Én elsőre megnézném a presszosztátot!
(#) colomboka válasza alex38 hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Szia.
Megoldódott a problémád?
Nekem is ugyanez volt a gondom és a "ventilátor biztonsági átfolyásmérő" volt a hiba oka. A szerelő 8000 ért kivette, megtisztította, majd kb. 1 hónap múlva ismét elkezdte a leállás utáni kattogást.
Most én próbálgatom megcsinálni és úgy vettem észre, hogy a gumigyűrű fogja vissza a szerencsétlen szelepszárat.
Mivel nem szakmám, így nézzétek el, hogy nem ismerem a szakkifejezéseket. Jelen pillanatban működik.
Ha még mindig vannak gondok a kazánnal írj és megosztom veled a javításom menetét (persze, ha bevált, mert még csak pár napja tünetmentes).

üdv.colomboka
(#) apeape hozzászólása Ápr 2, 2010 /
 
Urak !
Azt kérdezem mennyire veszélyes a képen látható folyamat, hogy a kazán bemenő oldalán mikor kicsi a hőfok lecsapódik a pára és zöld szulfátos só rakódik le. Gondolom előbb –utóbb szanaszét fogja marni. Mit tudnék tenni vele. A drótkefézés csak a halottkémlelésnek tűnik, mivel pont a cső közelében nem férek hozzá. A kép csak illusztráció, szerencsére nálam még nem ennyire kiterjedt, ennek ellenére idegesít a dolog. Azt értem, hogy mindig melegen kellene tartanom a kazánt, de ez nem járható út egy kombicirkónál ,egy fogmosásnál nem fog felmelegedni a harmatpont fölé a tűztér és óhatatlanul jön a lecsapódás. Ezt a képet hirdetésben láttam és utána vettem észre nálam is. Akkor kezdtem gyanakodni, hogy ez nehezen kivédhető hiba, mert mindkét kazánnál a visszatérő oldalán van a szulfátosodás és talán ezért jobb a kondenzációs kazán.
Sauiner Duval Renova cirkóról van szó , aminek a kazánja bitang drága 42000 + áfa + szállítás.
Hirdetésekben 30 – 40 000 Ft.-ért látok használt kazánokat, amit én nem normális árnak tarok.
Várom a jó ötleteket.

kazán.jpg
    
(#) apeape válasza apeape hozzászólására (») Ápr 2, 2010 /
 
Elnézést kell kérnem „ szeriz- től „ mivel már 2010.január 21. válaszában írtam megoldás, a NAGYNYOMÁSÚ MOSÓT. És ott figyelmeztetett a fehér porra. Most vissza olvastam és beugrott válasz. Az zavart meg ,nálam még nagyon kezdeti volt a korrózió, amit én még észre sem vettem de Ő már a fényképen látta. Azóta annyira felerősödött, hogy én is észrevettem .
Remélem így sem felesleges a kérdés, ez sokunkat érinthet. Rövid időn belül kiszedem és kimosom.
(#) zsobal hozzászólása Ápr 12, 2010 /
 
Sziasztok !
EGY KÉRDÉSEM LENNE:
Ntc hőmérséklet érzékelő hibára gyanakszom RÁMÉRTEM ,szakadást mutat az most jó vagy megvan a hiba?
A válaszokat előre is köszi !
(#) tibibalogh520 válasza zsobal hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Az attól függ, amitől lóg, vagyis mekkora méréshatárban mérted....
Ha 200 kohm határban is szakadást mutat, akkor meg van a hiba. (készülék függő, de általában 10 kohm körüliek).
(#) Raszy válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 20, 2010 /
 
Esetleg HMV Ntc hiba!
(#) Malibu hozzászólása Máj 11, 2010 /
 
Üdv néktek kazán-guruk

Nagyjából végig olvastam a hozzászólásokat de nem jutottam előbbre a problémámban. Inkább műszerész vagyok mint kazános, a barátom viszont megtalált FÉG-Unical kombi kazánjával (tárolós).
Fűtés rendesen működik.( Induláskor relék kattognak..szivattyú indul, ventillátor indul, begyújt s fűt)
Meleg víz : Csap nyitásnál 1 relé kattan, szivattyú indul és STOP. 20-30 próbálkozásból 1-2 x beindul a ventillátor is , begyújt de utána letilt.
Vezérlő panel: Honeywell CS0115C-LS

Merre induljak ?
(#) Raszy válasza Malibu hozzászólására (») Máj 12, 2010 /
 
Itt is elsősorban a használati melegvizes NTC-t cserélném ki!
(#) Malibu válasza Raszy hozzászólására (») Máj 12, 2010 /
 
Köszönöm a gyors választ, holnap nekirugaszkodom. Amúgy panelhiba is elképzelhető ?
(#) Raszy válasza Malibu hozzászólására (») Máj 12, 2010 /
 
Kicsi a valószínűsége mert a fűtési mód jól működik!!!
(#) mics hozzászólása Máj 27, 2010 /
 
Szép napot mindenkinek!
Segítséget kérek egy Westen 240 fi kazánnal kapcsolatban,nem gyullad be az láng csak a túrbó kapcsol be. A hiba üzenet a következő: 60-as led egyfolytában ég,ez állítólag vízhiány vagy szivattyú kérnék egy kis instrukciót .
előre is köszönöm
(#) Malibu válasza Raszy hozzászólására (») Máj 27, 2010 /
 
Jó helyre irányítottál, nem kellett kicserélni csak megtisztítani az NTC lábait, és lám..lőn melegvíz
(#) Raszy válasza Malibu hozzászólására (») Máj 28, 2010 /
 
Örülök, hogy tudtam segíteni ez pénztárca kímélő javítás volt! :taps:
(#) Raszy válasza Malibu hozzászólására (») Máj 28, 2010 /
 
Ja és köszönöm a gyors visszajelzést, sokan még csak nem is válaszolnak, hogy sikerült vagy nem a javítás
(#) Hobbielektronika2k10 hozzászólása Máj 28, 2010 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem a MIF011-es panellel kapcsolatban. Nekem is ugyanazok az alkatrészek füstöltek el, mint az eddig fórumozóknak, kicseréltem őket (ellenállás, tirisztor), és a következő jelenség van:
Impulzusszerűen villog ha rákötök pl. egy izzót a keringetőszivattyú helyére. Ugyanezt csinálja a szivattyúval is. Lehet, hogy meghalt az a 8 lábú IC? A viharban döglött meg a panel. Nem tudnátok kapcsolási rajzot küldeni, vagy annak a 8 lábú IC típusát/helyettesítőjének számát elküldeni? Esetleg nincs valakinek ilyen működő panelja olcsón?
Előre is köszönöm a segítségetek.
(#) tibibalogh520 válasza Hobbielektronika2k10 hozzászólására (») Máj 28, 2010 /
 
Annak úgy kell működnie!
Azáltal veszi vissza a szállított vízmennyiséget, hogy szakaszosan üzemelteti a szivattyút.
Ha felcsavarod a vízhőfok termosztátot, akkor folyamatosan kell mennie.
Az IC az egy 8 lábú PIC, tehát a programja nélkül hiába is cserélnéd.
(#) Hobbielektronika2k10 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Máj 28, 2010 /
 
Szia!
A vízhőfok termosztáton a kazán termosztátot értetted? A panelról 2db vezeték jön le, amit oda kell kötni, én azt rövidre zártam, mintha a kazántermosztát működne, és akkor is szaggatott feszültséget ad. Ha nem zárom rövidre akkor is. A szobatermosztátot is rövidre zártam, mintha kapcsolna. Jelenleg nincs itt a készülék, amiből kivettem, azért csak imitálással tudom kipróbálni. Mit csinálok rosszul?
BT139 jó a TIC206 helyett? Igaz csak azért cseréltem ki, mert azt hittem a TIC meghalt, de azzal is ugyanezt csinálja.
Előre is köszönöm a segítséged.
(#) tibibalogh520 válasza Hobbielektronika2k10 hozzászólására (») Máj 28, 2010 /
 
Ha a szobatermosztátot, és a kazán termosztátot(igen arra gondoltam) egy időben zárod, akkor folyamatosan kellene mennie a szivattyúnak.
Ha ez nem így van, akkor -valószínű- sérült a PIC programja.
(#) Hobbielektronika2k10 hozzászólása Máj 29, 2010 /
 
Sziasztok!
Nem tud valaki olcsón MIF011-es kazánvezérlő panelt?
Esetleg egy egyszerű helyettesítő kapcsolást, amivel megoldható az utókeringetés?
Előre is köszönöm szépen a segítségetek.
(#) szerviz válasza Hobbielektronika2k10 hozzászólására (») Máj 29, 2010 /
 
Fogadd el tőlem a jótanácsot:
MIF panelt nem építünk be és nem próbáljuk meg javítani sem! Hobbielektronikus szinten lehet szórakázni vele, de ha a kazánoddal télen valóban fűteni szeretnél, akkor a MIF-et felejtsd el!

Helyette számtalan jó, utángyártott variáció van.
Nézd meg pl. a Lángőr honlapját, vagy keress rá a Gázelektronika honlapjára.
Mindkét helyen kb 4500-ért kapsz utánkeringtető panelt, ennyiért szerintem nem érdemes javítgatni.
(#) Raszy válasza szerviz hozzászólására (») Máj 31, 2010 /
 
Csatlakozom az előttem szólóhoz!
Nem ijesztgetni akarok, de a panelok javítgatása komoly veszéllyel jár!
Tudniillik, ha a vezérlés rosszul működik (és sajnos már találkoztam ilyennel) a gázszelep nem zár le!
Az egyik lehetőség, hogy a gáz ég és akkor a kazán leolvad a falról hiába van biztonsági határoló a készülékben, a másik, hogy nem ég a gáz és csak ömlik az égőtérbe ami egy szikrától felrobbanhat Tehát robbanásveszély! Senki se kísérletezzen
(#) Vadmagyar hozzászólása Jún 27, 2010 /
 
Sziasztok, megköszönném, ha valaki a beültetési rajzról tudna mondani alkatrész értékeket, vagy alkatrész jegyzéket küldeni, köszi ÜDV.

mif011.pdf
    
(#) gmoyos hozzászólása Jún 29, 2010 /
 
Üdv Mindenkinek!
Festés miatt leszedtem egy radiátort egy Immergas Eolo Star kombikazánról. Elzártam a fűtés ki és bejövő főcsapját, majd gondoltam lesz így melegvíz. Volt is, de használat befejeztével a nyomás elkezdett emelkedni, és a túl-szelepnél (3bar) csöpörgött a víz. Ki lett engedve a víz a kazánból, majd festés befejeztével radiátort visszatéve és rendszert feltöltve majd légtelenítve még mindig azt a hibát villogja, hogy nincs víz.
Mivel lehet a bibi?
(#) gmoyos hozzászólása Jún 29, 2010 /
 
Ja! Lemaradt, de azért ide írtam, mert resetre nem reagál, szerelő pedig azt mondta, hogy a panelnak kakukk.
Mi szokta elf..ni magát a panelen?
Egy Immergas Nike Star panel (teljesítmény ugyanaz) jó-e bele?
(#) matthangya hozzászólása Júl 14, 2010 /
 
Üdvözletem!

Segítséget szeretnék kérni, remélem, jó helyen járok hozzá!
Quadriga gázkazánom produkálja az alábbi tüneteket:
ha kiveszem az elemeket a termosztátból, kikapcsolom magát a fűtést, és hivatalosan csak a használati melegvíz átfolyós része aktív, akkor is eszébe jut fűteni, holott így nem is tehetné, és a nyár közepén azt veszem észre, hogy teljesen meleg az összes radiátor.
Van valakinek ötlete, hogy mi okozhatja ezt az egészet?
Én teljesen süket vagyok az elektronikához, csak próbálom kideríteni, mit lehet vele kezdeni!

Nagyon köszönöm előre is!



matthangya
Következő: »»   14 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem