Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   172 / 607
(#) DJ Szabcsa válasza bakmor hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
Ha három vezetéked van akkor jó az egyenirányításod, csak kösd be a középső vezetéket a gnd-nek (testnek). De hátha később kell majd, felteszek egy nyáktervet. Sprint Layout 5.0-val készült, és az alsó stabilizált 12volt ne keverjen meg az nekem máshoz kell.

tap.LAY
    
(#) ptesza válasza janimester hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
Úgy tudom a 7294-nek nincs ilyen funkciója. A 7293 ban van , clip detector néven. Talán ilyen kapcsolást lehet a 7294-hez hozzá építeni .
(#) ptesza válasza bakmor hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
Ha a feszültségek úgy megvannak ahogy beírtam a rajzodra ,akkor a táp rendben van.

Máshol kell keresni a hibát.
(#) zoka válasza zoka hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
Érdekelne a Véleményetek!:

A 7294 adatlapban, amit Alkotó belinkelt, frekvenciamenet, az az IC-re vonatkozik, vagy a teszt kapcsolás mérési eredménye, az ott feltüntetett alkatrész értékekkel ?

Vagyis szerintetek ott az IC átvitele látható, vagy nem ?

- szerintem nem az IC határairól van szó, hanem a teszt kapcsolás mérési eredményéről...

Biztosan van véleményetek, kíváncsi lennék rá.

Köszi,
zoka
(#) Alkotó válasza zoka hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
Ez egyértelműen a hidalt kapcsolásra vonatkozik, és szerintem elméleti adat, nem pedig konkrét mérési diagram.
De mint Highand rávilágított -teljesen jogosan-, tulajdonképpen nem olyan rossz ez a görbe, hiszen nagyon meg van nyújtva a függőleges tengely. Pl. 20Hz-en -1,5dB a csillapítás, ami egyáltalán nem egy rossz adat.
Továbbá ha jól emlékszem "ZOKA" meg is mérte az övét, és sokkal jobb eredményeket kapott (azért nála nem láttni pontosan a körülményeket és a decibelskálára való átszámítást, valamint egy hangkártyával történt a mérés, de mindenképpen értékelhető az eredmény)
A lényeg nem a görbe, hanem a hang. Ha tetszik jó, ha nem az már baj. Ez utóbbi esetben kezdi az ember keresgélni az okokat, de hiába, mert ami rossz, az rossz, és persze fordítva is igaz, mert ha valami tetszik, akkor egyáltalán nem érdekel semmilyen görbe vagy mérési eredmény.
(#) bakmor hozzászólása Máj 19, 2010 /
 
Helló
ptesza a végfoknak nem árt a plusz minusz 82 volt ami kijön a tápból?
(#) ptesza válasza bakmor hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
Van olyan erősítő ami +-80 vagy akár 100 voltról megy , az bizony 160 -200 volt DC ami már életveszélyes lehet! Sajnos úgy tudom , hogy 60 V -tól tud megrázni a DC , éppen ezért óvatosan , mert komoly töltést hordoznak a kondik is.

Megkérdem, rámértél multiméterrel a tápra? Azokat a feszeket kell kb. mérned amiket beírtam lilával.
(#) bakmor hozzászólása Máj 19, 2010 /
 
rámértem
azok az értékek vannak amit leirtál.Köszi.A hidba kötött tda 7293 hoz ez nem túl sok?A kapcsolási rajzán plusz minusz max 43 voltot ir.
(#) bakmor hozzászólása Máj 19, 2010 /
 
pontosan ezt irják a tda 7293 as ic ről

tda 7293.txt
    
(#) ptesza válasza bakmor hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
Most azt mondod ,hogy 7293-as IC ket ültettél ebbe a hidalt panelba , amibe a 7294 IC működik helyesen?
(#) bakmor hozzászólása Máj 20, 2010 /
 
bocsi nem 7294 ic van benne csak elgépeltem.a txt fájl is arra vonatkozik
(#) zoka válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
Idézet:
„továbbá ha jól emlékszem "ZOKA" meg is mérte az övét, és sokkal jobb eredményeket kapott”

Ez tetszik, egyébként én vagyok az

A dB skálára való átszámítást is írtam, ha jól emlékszem, a következő volt: 150Hz-nél mért feszültséget (például: 109mV) megfeleltettem 0dB-nek.
Ezután a mért eredményt (például: 106mV) így számoltam át:
dB=20*log(106/109).

Az adatlapban a görbével valóban nincs gond, az teljesen jó, és abban is igazad van, hogy a hang a lényeg.

Te azt mondod:
Idézet:
„szerintem elméleti adat, nem pedig konkrét mérési diagram”


Azért érdekes, hogy másnak nincs véleménye erről
(#) Alkotó válasza zoka hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
Idézet:
„Ez tetszik, egyébként én vagyok az”

Éppen erre a kis gondolati kacskaringóra akartam utalni a csupa nagybetűvel, meg az idézőjelekkel.
(#) ptesza válasza zoka hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
Lenne csak nem merik ezekután...
(#) zoka válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
Ja, bocsi, nem esett le így elsőre
(#) zoka válasza ptesza hozzászólására (») Máj 20, 2010 /
 
Pedig akinek van, ne fogja vissza, nem lesz "megeszve" :eplus2:
(#) bakmor hozzászólása Máj 20, 2010 /
 
Helló
Köszönöm mindenkinek aki segitett nekem.Az erősitőm müködik.
Köszi
(#) ptesza válasza zoka hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Csak arra gondoltam ,hogy megemlítettem ,hogy nálam kissé mély-hiányos volt,és azóta is az a téma
(#) ptesza válasza bakmor hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Végülis mi volt a hiba?
(#) djgaby hozzászólása Máj 21, 2010 /
 
Sziasztok!
Adott egy párhuzamos kapcsolású TDA7293-mas végfok
Az a gond vele, hogy a trafója nagyon melegszik, és emiatt a hangszóró csak zúg.
Eddig jó volt, most lett vele valami?!
Szerintetek mi lehet?
(#) Alkotó válasza djgaby hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Elég valószínűtlen, hogy a trafó melegedése miatt zúgna a hangszóró.
Inkább valamilyen elektronikai probléma van, ami egyszer túlterhelést okoz a trafónak, másodszor meg elrontja a helyes működést, ami most éppen zúgásként jelentkezik.
Mivel párhuzamosan van kapcsolva, próbáld leválasztani másodlagos erősítőt. Ha szerencséd van, éppen az volt a rossz, és akkor még az elsődleges jól működhet.
Ha nem így van, akkor már kicsit macerásabb a helyzet, mert az elsődleges erősítő "meghajtó fokozata" táplálja a másodlagos erősítőt is, tehát csak ügyeskedéssel tudnál hibára utaló jeleket keresni.
Sőt az is lehet, hogy csak valamilyen táphiba, esetleg egy hibás kondi, de ezek meg elég könnyen vizsgálható ügyek.
(#) hapro válasza djgaby hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Ha eddig nem melegedett a trafó, és eddig jó volt, akkor nagy valószínűséggel a tápban lévő valamelyik dióda adhatta meg magát, vagy a graetzben lévő egyik dióda, és ez talán zárlatba ment át, így nyüsztetve a trafót folyamatosan a nagyobb terhelésre, és ezért melegedhet az, és így a táp pufferek nem tudják kellően kisímítani a majdnem egyenirányított feszültséget. Vagy ha van párhuzamosan kis értékű kerámia, vagy fólia kondi a diódákkal akkor az is csinálhat ilyen zárlat félét.
Egy ötlet, talán beválik, nézd meg ezt benne...
(#) Alkotó válasza hapro hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Igaza van Hapronak.
Én a zúgás alatt nem arra gondoltam, hogy "szól, csak közben zúg egy kicsit", hanem "működés helyett csak zúg"-ra.
Ebben az esetben valóban nem az IC-k körül kell keresgélni a hibát, hanem a tápban.
(#) peter1995 hozzászólása Máj 22, 2010 /
 
Hello.Aki már megépítette a 2 IC-s változatot.Milyen méretű nyákra fér el?
(#) djgaby válasza hapro hozzászólására (») Máj 22, 2010 /
 
Végülis reggel 7től kb 10-11ig ment de se hangfal se a bemenetre nem volt kötve semmi.
De szerintem ettől nem kéne, hogy megadja magát.
Mert ez úgy van, hogy ha bekapcsolom akkor kb 10mp alatt a tekercs résznél olyan forró lesz , hogy nem lehet hozzáérni.
Véleményem szerint a tekercs zárlatos benne.
Sajnos a párhuzamos kapcsolásból az utolsó IC az el is pukkant.
Műszerem sajna az is elromlott.. szóval, hogy tudnám megnézni, hogy jó -e még a trafó ?!
Köszi!
(#) peter1995 válasza djgaby hozzászólására (») Máj 22, 2010 /
 
Nem tudom hány voltos a tápod.De ha 40 Akkor kössz sörbe 2 12Vos autó izzót és kösd rá a trafót.A váltófeszt.Egyenirányítás meg minden nélkül.Ha világít és nem is csapja ki akkor van rá esély hogy a TRAFÓ jó.
(#) djgaby válasza peter1995 hozzászólására (») Máj 22, 2010 /
 
2x30VAC = 2x42VDC
A tippet köszi, kipróbálom.
Bár most a trafóról lekötöttem mindent és így kapcsoltam be... így nem melegedett. Lehet az is , hogy a diódahíd rossz, vagy pedig ha elpukkant a végfok ic lehet az okozott valami hibát.
(#) peter1995 válasza djgaby hozzászólására (») Máj 22, 2010 /
 
ha így simán nem melegszik akkor nem valószínű trafó hiba.Akkor valamivel nagyon le van terhelve.
(#) djgaby válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 22, 2010 /
 
Pedig jóra gondoltál, mert egyáltalán nem működött, csak zúgó/vagy búgó vagy nem is tudom, hogy nevezzem milyen hangot adott.
De vártam vele egy kicsit és mikor már lehűlt a trafó ismét bekapcsoltam látszatra elsőre semmi nem volt... aztán hirtelen egy csatt és a 2. IC elpukkant.
Szóval holnap a trafót letesztelem, ha jó akkor is eladásra bocsájtom mert még egy panel lesz a dobozban 2db práhuzamos tda7293 azt meg egy 300w-os trafó nem épp bírja teljesen kihajtani
(#) villkisz hozzászólása Máj 24, 2010 /
 
sziasztok.van nekem egy kapcsrajzom tda 7294 hez.szeretném ha megnéznétek érdemes e megvalósitani...pá
Következő: »»   172 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem