Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   66 / 188
(#) vargaf válasza bacalb hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
A belinkelt lapon szó nem esik 1 ohmtól 10Mohm mérési lehetőségről. Én az első kísérleti példány óta figyelemmel kísérem a műszer alakulását, de ez sohasem szerepelt benne. Erre a mérésre ott vannak a multiméterek. A kapacitás, induktivitás és főleg az ESR, ic-ESR mérés az amiért ezt a kapcsolást megépítjük.
(#) bacalb válasza p_istvan hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Bocsánat, ezt jól elnéztem, akkor a jól működő készüléket szedegetem szét meg össze. 1 ohm-ig valóban hajszál pontosan mér. Kár, hogy már megrendeltem a PICKIT2-höz az alkatrészeket, ezek szerint a PIC is jól van megírva. Köszönöm István a türelmet, meg a felvilágosítást. Végre készíthetem a dobozát.
(#) pucuka válasza bacalb hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Ez van, amikor összekeverik az m, és az M prefixeket.
(#) bacalb válasza pucuka hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Pontosan
(#) obero válasza Ideiglenes hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Egy pár napos kikapcsolódás után, megnyugodva, átgondolva a dolgokat, a kész műszert mindenfajta üzemmódban kipróbálva, ismét boldog vagyok, minden úgy működik, ahogyan kell.
Mindezekért külön köszönet illeti a témával foglalkozó, és segítőkész fórumtársakat, mert nélkülük nem sikerült volna a kütyüt rendes működésre bírni.
Még egyszer köszönet !
(#) vargaf válasza obero hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Ezek után én megnézném újra a hibás PIC-et is, mert én nem vagyok abban biztos, hogy az rossz volt. A beégetett program ellenőrizve volt, ha a panelben nem volt hiba akkor annak működni kellett.
(#) slogan válasza vargaf hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Szia !

Meg van ,el viheted.....

De 2x beégetve nem ment vele ,az én PIC -emmel igen ,és a másikkal is elsőre.

Üdv : István
(#) obero válasza vargaf hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Már akkor kipróbáltuk amikor az újat felégettük.
Ráadásul nem is az enyémben, hanem "slogan" műszerében és ott sem volt jó.
Az új PIC-et felégetve, kiopróbálva, működött és azóta is működik, remélem jó sokáig.
Köszönöm a te segítségedet is.
(#) gabi20 hozzászólása Máj 21, 2010 /
 
Sziasztok! LC mérővel kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem, hogy a kalibráció pontosan hogyan zajlik. A kapcsolásban úgy van megoldva, hogy egy kis tűrésű 1nF kondenzátort egy reed relé a bemeneti rezgőkörhöz kapcsolja. Nem értem hogy ennek mi értelme van. Valaki tudna segěteni? Előre is kösz

LC meter.JPG
    
(#) Ideiglenes válasza gabi20 hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Ennek az az értelme, hogy a kör alapfrekvenciáját elhangolja. Ha jól megnézed a rajzot, akkor van egy másik kondi is, ami folyamatosan rajta van a körön. Van egy kalibráció induláskor, amikor is a körnek meg lehet mérni az alapfrekvenciáját. Ezután rákapcsolódik a bemért pontos értékű 1nF-os kondi, ami természetesen elviszi a frekvenciát. Ebből az áramkör ( program ) tudni fogja, hogy mennyivel változik a frekvencia 1nF kapacitás esetén. A mérendő alkatrészed szintén elviszi az alapfrekvenciát, s mivel az 1nF kapacitásnál már lehet tudni, hogy mennyi az eltérés, egy adott frekvenciaeltéréshez ebből ki lehet számolni a mérőpontokra kapcsolt kapacitás értékét.
Nagyvonalakban ennyi az értelme... Pontosabbat P. Isván tud majd mondani neked erről, ha akar.
(#) gabi20 válasza Ideiglenes hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Kösz a választ így már érthető az egész
(#) p_istvan válasza Ideiglenes hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Úgy, ahogy mondod!
Elég sok helyen leírták már a neten, itt egy link magyarul ha valakit érdekel a háttér: mérési elv
A matematikai hátteret is jó leírja, egy kicsit lehet még cizellálni, de az alapelv ez. Annyival kiegészíteném hogy a kalibráló és mérő kondi nem szükségszerűen egyforma, de praktikus ha körülbelül megegyeznek.
(#) gabi20 válasza p_istvan hozzászólására (») Máj 22, 2010 /
 
Kösz a választ. Mégegy kérdésem lenne. Mivel nekem most nincs itthon reed relé, meg lehetne oldani azt , hogy a kalibráló kondenzátort egy tranzisztor kapcsolja rá a rezgőkörre ( úgy ahogy a képen van)?

LC.JPG
    
(#) qvasz2 válasza gabi20 hozzászólására (») Máj 22, 2010 /
 
Szerintem nem véletlen kell relé. (sima relé is jó csak a reed kisebb)
(#) slogan hozzászólása Máj 23, 2010 /
 
Sziasztok !

El készült az LCM-3 műszerem ,kis bővítéssel .....Tettem fel pár képet ideBővebben: Link

Üdv : István
(#) denon888 válasza slogan hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Tudnál esetleg képet a bekötésről?
Egyébként gratula nagyon szuper!!!
(#) slogan válasza denon888 hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Csak vázlat szerűen ,mert nem készítettem róla rajzot.
(#) denon888 válasza slogan hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
Gondolom az eszközök váltása úgy van megoldva,hogy csak az adott műszer van bekapcsolva.
(#) slogan válasza denon888 hozzászólására (») Máj 23, 2010 /
 
igen .
(#) Geda hozzászólása Máj 27, 2010 /
 
Sziasztok!

Megépítettem az LCM3 műszert,de gondjaim vannak. 20MHz-es oszci, de nagyon lassú. Az üdvözlő üzenet, ami 1 mp lenne nálam legalább 5mp. Aztán oszci mérés, ez stimmel. utána kalibrációnál nem tudom az ESR-t kalibrálni, továbbra is hülyeségeket ír kondi mérésnél és az ellenállás mérés sem megy. ESR kalibrálásnál nem jut el a "MÉRÉS VÉGE!" részig. Ami aggaszt, az a lassúság. Mi lehet ennek az oka. A kondi és induktivitás mérés, ami nagyjából megy, az kb 1/5-ét írja a névleges értéknek.
Valakinek ötlete, mi lehet a gond?

Köszönöm: Geda
(#) p_istvan válasza Geda hozzászólására (») Máj 28, 2010 /
 
Szervusz!
A kvarcot illetve a mellette lévő két 22 pF kondit nézd meg jobban!
Ha visszaolvasol, volt már ilyen probléma, akkor is el lett cserélve a kvarc kondi 220 pF-ra.
Üdv. P István
(#) Geda válasza p_istvan hozzászólására (») Máj 28, 2010 /
 
Szia István!

Köszi a válaszod. Megoldódott a probléma. Valóban a kvarc körül volt a hiba. Az egyik láb és a proci lába között hajszál repedés volt a panelen. Multiméterrel észrevettem, hogy nincs kapcsolat. Valószínű a proci belső oszcija miatt működött és ez volt az oka is, hogy lassú volt.
Köszi a segítséget!

Üdv: Geda
(#) lajos1969 hozzászólása Máj 29, 2010 /
 
Elkészült nekem is az LCM3-as műszerem!
(#) vargaf válasza lajos1969 hozzászólására (») Máj 29, 2010 /
 
Az ic-ESR mérő előtétet rosszul rajzoltad.
(#) patexati válasza lajos1969 hozzászólására (») Máj 29, 2010 /
 
Szia! Nagyon szuper lett Elképesztő mennyi fajta kombináció és dobozolás létezik már A doboz miből készült?
(#) erdgab válasza patexati hozzászólására (») Máj 29, 2010 /
 
Bizony,sokféle megoldás létezik,kreatívak az emberek.Én is átépítettem egy sokkal kisebb dobozba és a pontosságát is sikerült jobban beállítani az ICSP keresztül,elégedett vagyok.
(#) lajos1969 válasza patexati hozzászólására (») Máj 29, 2010 /
 
A doboz nyáklemezből készült.
Meg is tréfált rendesen, a dobozolás előtt user0 200mV körül berakom a dobozba 100mV körül és kevesebb.
A panel feletti részen le kellett húzni a fóliát a nyákról.
Így már tökéletesen működik. /user0 180-200 mV/
(#) ekkold hozzászólása Máj 30, 2010 /
 
Felteszek egy fotót, csak hogy bővítsem a listát arról, hogy hogyan nézhet még ki egy LCM3
Kicsit nagyobb dobozt kapott, hogy a 2db Li akksi, és a hozzá való töltőáramkör is beférjen. A kijelző pedig kék háttérvilágításos, fehér karakteres változat (itt vettem az egyik apróhírdetésből). Persze az automatikus kikapcsoló áramkört is beleépítettem. A méréshez használt tekercs is egy pici fazékra készült, és 1.30-as firmware van beleégetve.
Sajnos a kijelzőt valamiért nehéz jól lefotózni, a gyakorlatban sokkal jobban olvasható, mint ahogy a képeken látszik.

foto_01.jpg
    
(#) HDD hozzászólása Jún 5, 2010 /
 
Sziasztok
Egy kérdésem lenne ez a kijelzőt fel, lehet használni a LCM műszerhez?
BTHQ21605VSS-08
-YE
(#) qvasz2 válasza HDD hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Ha csatolnál egy adatlapot? Egyébként ha HD44780 kompatibilis akkor jó. Ezt nem találtam , csak hasonlót, ott valami samsungot emlegetnek, ez nem tudom, hogy jót jelent-e, félek nem az ami kéne.
Következő: »»   66 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem