Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Weller hőfokszabályzó
 
Témaindító: devid, idő: Feb 28, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 32
(#) vzoole válasza vzoole hozzászólására (») Márc 13, 2007 /
 
De útálom hogy csak 1-2 percig lehet módosítani.

Na a link jól:
http://www.underspeed.xte.hu
(#) vzoole válasza Szpidi hozzászólására (») Márc 13, 2007 /
 
Biztos hogy működik, de ha nem szimpi akkor cseréld erre a meghajtást:
(#) Mumtaz válasza vzoole hozzászólására (») Márc 13, 2007 /
 
Méregettem.

8-as lábon semmi. A 9-es és 10-es lábon sincs feszültség, de itt volt egy furcsaság. Ha a multimétert bármelyik lábra rátettem, akkor a led villódzni kezdett és a páka fűtött is. Nem kellett a multiméter mind2 felét rátenni, akkor is ez történt, ha a multiméterem egyik fele csak lógott a levegőben.

Nagy segítség lenne, ha még ma kiderülne, hogy mi a hiba, mert reggel menni kell melózni, ahol nincs net. Ha valami megdöglött, akkor holnap meg tudnám venni.
(#) vzoole válasza Mumtaz hozzászólására (») Márc 13, 2007 /
 
furcsa...
vegyél fel msn-en vagy skype-on, és végignézzük

vzoole@freemail.hu
vzoole

készítsd oda a műszert meg a panelt
(#) Mumtaz válasza Mumtaz hozzászólására (») Márc 13, 2007 /
 
Idézet:
„Ha a multimétert bármelyik lábra rátettem, akkor a led villódzni kezdett és a páka fűtött is. Nem kellett a multiméter mind2 felét rátenni, akkor is ez történt, ha a multiméterem egyik fele csak lógott a levegőben.”


Ha csak egy darab vezetéket, vagy egy csavarhúzót érintek hozzá, akkor is ez történik.

(#) Szpidi válasza vzoole hozzászólására (») Márc 13, 2007 /
 
Köszi!

Na ez tetszik! Bár én nem értek hozzá, csak belekontárkodom az elektronikába, de ez egyértelműbb megoldásnak tűnik.

Azt hiszem én ilyenre átalakítom a panelod végét. Remélem működni fog!

Egyébként nagyon tetszik az a panel amit csináltál. Kicsi és szépen el vannak rendezve az alkatrészek.

(#) Mumtaz válasza vzoole hozzászólására (») Márc 13, 2007 /
 
Felvettelek skype-on
(#) Mumtaz hozzászólása Márc 13, 2007 /
 
Nos. vzoole együtműködésével sikerült megoldani a problémát. Történt ugyanis, hogy mentünk végíg az egyes pontok mérésén (Ő mondta, mit, én meg mértem), mikoris eljutottunk odáig, hogy ki kellett volna mérni egy ellenállást. Én kimértem volna, csak nem volt mit ugyanis kifelejtettem azt az ellenállást.

Ekkora bakit.
Mentségemre váljon, hogy én a beültetési rajzból írtam ki az alkatrészek listáját, és ez az ellenállás elkerülte a figyelmem.

Konklúzió: Ezen túl nem fogok überextramegaszuper nagyon hulla fáradtan nekiállni forrasztgatni, maximum kicsit hulla fáradtan.

Szpidi és mindenki: A cucc teljesen korrektűl működik mindenféle módosítás nélkül.

THX vzoole!
(#) X Sügi X válasza Mumtaz hozzászólására (») Márc 14, 2007 /
 
Akkor mostmár várhatjuk a képeket róla?
(#) Mumtaz válasza X Sügi X hozzászólására (») Márc 14, 2007 /
 
A nyákról nem sok értelme lenne.

a dobozolás viszont kicsit különc, mert egy bontott garázskapu-mozgató dobozába tettem be. Gyakorlatilag félbe kellett vágnom, mert túl hosszú lett volna, ami meg felesleges. Az előlapot még nem csináltam meg. A DIN csati az jobb oldalára került, mert a forrasztó csatija úgyis 90 fokos, szóval így pont elölre áll és nincs is útban semminek. A forrasztó tartót meg a tetejére tudom rakni.

Erről a cuccról csatoltam képeket.
(#) sirály12 válasza devid hozzászólására (») Márc 22, 2007 /
 
Az első hozzászólásban lévő rajzhoz lehet használni LM358-as ic-t? (vagy LM339)

LM 324-essel már nekem is volt ilyen vezérlésem, az jó is volt, de most kell csinálnom egy másikat ma, és nem tudok csa ezért az egy alkarészért bemenni, és időm sincs rá.
(#) Norberto válasza sirály12 hozzászólására (») Márc 22, 2007 /
 
Én azt mondom, hogy helyettesítheted vele!
(#) sirály12 válasza Norberto hozzászólására (») Márc 22, 2007 /
 
Kipróbálom.

(#) Taki33 hozzászólása Márc 24, 2007 /
 
Sziasztok!
Van egy 230V /20V 0,3A trafóm ez hány wattosnak felel meg és elég lenne egy 24V - 48W forrasztópákához?
(#) vzoole válasza Taki33 hozzászólására (») Márc 24, 2007 /
 
Kérdés hogy a primer, vagy a szekunder 0,3 amper-os.

Ha a primer, akkor elég lesz.
Ha a secunder akkor meg se próbáld.

Ez most így nagyon csúnya lesz, de ha a trafó nagyobb mint az összeszorított öklöd, akkor valószínűleg megfelel.

(#) Taki33 hozzászólása Márc 24, 2007 /
 
Csatolom a képet róla!
És van egy 24V biztonsági trafóm is.
(#) erobi82 válasza Taki33 hozzászólására (») Márc 24, 2007 /
 
A KVGY-s trafó simán elbírja, én abból csinálnám meg nem a SIEMENS-ből, az csak 20V-os ha jól látom.
(#) Taki33 válasza erobi82 hozzászólására (») Márc 24, 2007 /
 
Köszi! Én is a KVGY-re gondoltam de elég súlyos gondoltam hátha elviszi ez a kisebb is, de akkor marad KVGY! Még annyit hogy a primer oldalba mekkora biztosítékot tegyek?
(#) erobi82 válasza Taki33 hozzászólására (») Márc 24, 2007 /
 
Az adattábla utal rá.0,8A, de szerintem, 1AT megteszi.
(#) Taki33 válasza erobi82 hozzászólására (») Márc 24, 2007 /
 
Köszi a gyors válaszokat!
(#) vzoole válasza Taki33 hozzászólására (») Márc 24, 2007 /
 
én megpróbálnám a kissebbel is, max kicsit melegszik a trafó
(#) Sebi válasza vzoole hozzászólására (») Márc 24, 2007 /
 
Semmiképp sem a Siemens!
Ott áll világosan, hogy a szekunder 20V (de nem ez a baj!), hanem csak 0,3A.
Ez egy takarék-trafó (spartrafo, autotrafo), amit arra készítettek, hogy leválasztás nélkül a felírt feszültségekből csináljon 220-at (és természetesen fordítva)
Így ránézésre semmire sem jó, össze van hegesztve.
(#) vzoole válasza Sebi hozzászólására (») Márc 24, 2007 /
 
Köszi hogy szóltál!

Megmondom őszintén erről fogalmam se volt.

(#) StefuPeti hozzászólása Ápr 9, 2007 /
 
Az én forrasztóálomásom ilyen lett.
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_hsz_77266.html#77266
(#) Sepi válasza StefuPeti hozzászólására (») Ápr 11, 2007 /
 
Hali.
Még új vagyok a fórumban, de a képek alapján nagyon tetszik a forrasztóállomásod!
Van róla leírás vmelyik témában?
Hiába keresem, már a szemem folyik ki néha.
Ha megtennéd, hogy megmutatod hol van, vagy felteszed, ha nincs.

Egy másik kérdés mi a különbség a solomon sl 10, sl10N és az ESD jelzésű pákák között?

Mennyire különbözik ezektől a JLT-02 -es páka?

Előre is köszi.

(#) szabi_o válasza Sepi hozzászólására (») Ápr 11, 2007 /
 
Szia, szerintem most pont abban a topikban vagy, Weller hőfokszabályzó. (olvasd végig az elejétől)
Még itt is körűlnézhetsz: http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_1148.html?pg=0&date_order=ASC
(#) Sepi válasza szabi_o hozzászólására (») Ápr 11, 2007 /
 
Szia.
Na akkor még egyszer, lassabban:

Konkrétan a StefuPeti forrasztóállomásának a leírását nem találom, ezért kértem tőle, ha lehet homályosítson fel hol találom mög. Oszt pont.

Azért köszi.

Egyébként az sl 10N abban különbözik az sl 10-től, hogy már teljsíti az RoHS direktívát, minimális benne az ólom és a markolata nem sárga, hanem kék!

Hali.
(#) StefuPeti válasza Sepi hozzászólására (») Ápr 11, 2007 /
 
Szia
A höfokszabályzó rajzot innen az oldalról szereztem, csak én kiegészitettem egy 3 1/2 digites LCD kijelzövel ami a páka höfokát jelzi ki. A pákát az elektro-art tól rendeltem. A paneltervek protellel készültek, ha komolyan érdekel az én változatom akkor elküldöm a rajzokat neked.
(#) Benkutya hozzászólása Ápr 11, 2007 /
 
Helló, elkészítettem a saját hőfokszab. panelomat 1 triakkal masterfoxx tervei alapján, JLT-02-es pákát használok, minden müxik, csak a zöld led nem, néha kis fénnyel ég (nagyon kicsi), de a legtöbbször egyáltalán nem, én arra gondoltam, hogy túl nagy az előtét ellenálás előtte+nekem 22V-ról megy a cucc. Nem tudjátok mi lehet a baja? Köszönöm a segítséget, Benkutya
(#) Sepi válasza StefuPeti hozzászólására (») Ápr 11, 2007 /
 
Szia.

Természetesen érdekel!

Ha nem nagy kérés szeretném, ha feltennéd ide.


Előre is köszönöm!
Következő: »»   8 / 32
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem