Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   48 / 254
(#) vicsys hozzászólása Aug 24, 2010 /
 
Na, vajon mi lesz belőle...?

nixie&vfd.JPG
    
(#) Honki válasza vicsys hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
szép kis gyűjtemény
(#) CIROKL válasza vicsys hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Az a kettő jól meghizott tetszik
(#) vicsys válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Egy jó pumpa, némi erőszak és egy kis kitartás...
(#) Hp41C válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Szia!

Keress step-down convertert. Jópár IC van a feladatra, a gyári kapcsolási ajánlás jó lesz. Van itt a kapcsolások között is... Mellesleg ezeket is lehet multiplexálni ekkor csak 8 ellenállás kell...
(#) MrBrown válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
A multiplexálástól tartok a minitron esetén és az sem szimpatikus hogy sípolnak a csövek.
Azért készül még két óra vicsys kapcsolásával
Mondanál pár szót erről a step-down converterről, miért is jó az nekem?
(#) MrBrown válasza kisgeri hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Szegmensenkénti 100 ohm-ra gondoltam, csak nixie-sen gondolkoztam
(#) Hp41C válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Sajnos lemaradt a link...
(#) BaBkenőcs hozzászólása Aug 24, 2010 /
 
Sziasztok! :integet2:
Még nagyon kezdő vagyok,nem tudok pic-et,avr-t programozni :zavart2: ezért valami egyszerűbb kapcsolás kéne.Segítsetek,már kezd besülni az agyam :wilting: .
(#) kisgeri válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Na pl. én is ilyenre gondoltam. Azt hiszem van külön topicja is, jópár féle létezik. Amit Hp41C belinkelt, annak ha jól olvastam teljesen fix 5V a kimenete, de léteznek állíthatóak is. Olyannal könnyen csinálsz 5V alatti feszültséget is.
(#) kisgeri válasza BaBkenőcs hozzászólására (») Aug 24, 2010 / 1
 
Szia!

Az a helyzet, hogy PIC vagy AVR nélkül nem fogsz összehozni DCF vezérlésű órát, de ha egyszerűbb is elég, akkor igen. Bár akkor jópár IC lesz az áramkörben, sokkal több alkatrész kell hozzá.
Valamikor régebben összeállítottam egy listát mindenféle nixie óra kapcsolásokból, ebben az is benne van, melyiknek milyen a vezérlése. Ha valami nem tiszta a listával kapcsolatban, kérdezz!
A listát itt találod!
(#) MrBrown válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
Tehát a 7805-el stabilizált 5V és a szegmensenkénti 100 ohm a sok alkatrész-sok forrasztás dolgon kívül más sebből is vérzik leszámítva a feleslegesen eldisszipált energiát? Mert ha nem akkor nekem még mindíg szimpatikus volna. Látható belsővel tervezem az órát és egy ízlésesen megtervezett és kivitelezett nyák tetszetős volna számomra!
(#) kisgeri válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 24, 2010 /
 
A multiplexálás még egy érdekes dolog ebben. Egy numitronos kapcsolásnál láttam valamikor, hogy szintén multiplexelve volt, és ott szegmensenként még egy dióda volt berakva a kapcsolásba, anélkül szellemképes volt a kijelzés. Át kéne túrni a netet, hogy hogyan is volt ez...
De a többivel szerintem nem lesz gond a fölösleges energia disszipáláson kívül.
(#) MrBrown válasza kisgeri hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 

Ezt akartam hallani!
Az én esetemben nem lesz multiplexálás már ami a minitronos órát illeti :yes:
(#) kisgeri válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
Rendben, szerintem is jobb úgy neki, de ha már megtaláltam, hadd rakjam be:
Multiplexált Numitron

Amúgy valamit nagyon összekevertem a fejemben, valamiért azt hittem egy darabig, hogy Vicsys kapcsolását használod, aztán pedig nem is, hanem ami az IN-18-asaidat is hajtja...
(#) MrBrown válasza kisgeri hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
Szép darab.
Igen abból a KIT-ből hármat vettem, egy dolgozik az IN-18-ak alá, egy másik fog minitronokhoz és a harmadikat a szívem csücske ZM1000-nek szánom :yes:
Vicsys-é hajtja a nővérem Z573M-jeit, az én Z566M-jeimet (ez fog elkészülni most) és lesz egy harmadik vicsys-es valami ITT csövekkel ami piros, drótlábú mint az 573-as de a cső átmérője mindössze 14 mm de a karaktermagasság egyezik az 573-assal. Ezek adatlapjait sehol sem találtam, de majd kísérltezgetek velük úgyis 8 darabom van.
(#) BaBkenőcs válasza kisgeri hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
Köszönöm mester!!! :worship:
Már tudom mit építsek. :wink:
(#) BaBkenőcs hozzászólása Aug 25, 2010 /
 
Megyek aludni. :fogmosas:
(#) kisgeri válasza BaBkenőcs hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
A mestert szerintem hagyjuk, mások sokkal jobban értenek itt dolgokhoz... De nagyon szívesen, örülök, hogy segíthettem. Melyiket építed meg?
(#) kisgeri válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
ITT? Nem ilyenek mint a képen, csak pirosban? Amit leírtál róluk, méretre akkorák.
Ez is egy elkezdett projekt, amit illene végre elkészíteni
(#) MrBrown válasza kisgeri hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
Nem ezek azok, majd teszek fel képet. Ezekről már beszéltünk ezek nem NL... számúak?
Az ITT valami GNP vagy ilyesmi, holnap megnézem.
(#) MrBrown válasza kisgeri hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
Nem lesz egy óriás, még akkor sem ha megtévesztésből családi gyufára lett téve a panel
(#) kisgeri válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
Nem NL, szimplán csak 5853S. Ez a családi gyufás doboz sem egy mai darab már de nem megtévesztésként lett erre rakva, még sajnálom is, hogy nem egy normál méretű van mellette. Nagyon picike óra lesz, igazából az áramkör többi része határozza meg a méretet majd. Csak sajna SMD-ben semmi gyakorlatom, így marad a normál méret, jól összezsúfolva
(#) Hp41C válasza kisgeri hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
Szia!

Kell a dióda, mert a numitronban (ha jól emlékszem) izzószál van, ami mindkét feszültség irányban működik.

Az LM25xx-ADJ verzióval állítható kimeneti feszültség is megvalósítható az adatlapja 10. oldalán található 2. ábra szerint. LM2594, LM2597 - 0,5A; LM2595, LM2598 - 1A; LM2593 - 2A; LM2596, LM2599, LM2576 - 3A
(#) zoknee válasza vicsys hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
Csak nem óra? Esetleg egyszerre jelzi az időt és a dátumot is, ennyi csövön elfér főleg ha az egyik nixie, a másik vfd
(#) sooty válasza vicsys hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
Szerintem karóra lesz, mert az z590m-eket csak közelről lehet leolvasni, olyan kicsik a számok benne Vagy pic nélküli óra
(#) vicsys válasza sooty hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
Pic nélküli... Na még csak az kéne! Ez azért elég zorgára sikeredett: Bővebben: Link
(#) Hp41C válasza vicsys hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
Sziasztok!

Ne adjuk fel... Pic nélkül is lehet elfogadható méretben nixie csöves órát építeni...
Egy chipeset: I8751, AT89C51, DS89C430, AtMega8, 68HC11, SX28, Zilog Z8 esetleg Parallax Propeller
Három chipeset (cpu+eprom+ram): Z80, NSC800,
Négy chipeset (cpu+eprom+ram+cím latch): I8080, I8085,
felhasználásával... :peace:

Ki tudja mit rejtenek az idősebb kollegák alkatrészes dobozai...Végülis akkor az elektronika is korhű lenne...
(#) vicsys válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
Akkor már chip nélkül, bontott tranzisztorokból. Csak 194 db kell no meg 566 dióda és néhány (400db) ellenállás... Bővebben: Link
(#) hatvanasjocó válasza vicsys hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
Szia! a tranzisztoros órának egy ilyen design dukálna:
Következő: »»   48 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem