Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   49 / 254
(#) Hp41C válasza vicsys hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
De ezen tényleg elgondolkoztam... Van néhány CMOS Z80A, I82C54, 27C32A, TC5516 a szekrényben. A kimenetnek 74HC374, a címdekódolást (c) Sinclair lehetne megoldani: minden egységhez 1 címvonalat felhasználni, még dekóder sem kell. Még el is férne a 6 cső alatt...
(#) vicsys válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
Annó Z80 vs. 27C64-gyel készítettem 5x7-es dotmatrix kijelzőt, ami akár óra is lehetne. Háááát, nem kis fogyasztású. Inkább maradok a PIC-nél.
(#) BaBkenőcs válasza kisgeri hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Utána néztem és elég nehéz pic nélkül nixiórát készíteni.
Egy rokonom ismerősét megkérem hogy ehez programozzon pic-et.
(#) hapro válasza BaBkenőcs hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Ahhoz nem kell programozni, már van hozzá, csak töltsd le.
(#) MolnarG válasza hapro hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Szerintem nem úgy értette, hogy meg kell írnia a programot, hanem, hogy a pic-et kell felprogramoznia.
(#) hapro válasza MolnarG hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Most jobban megnézve valószínű igazad van...
(#) hapro hozzászólása Aug 26, 2010 /
 
Beindult az én órám is. Köszönet mindenkinek a közreműködésben, egyenlőre még vevő nélkül kapcsoltam be, majd jövő héten talán már lesz vevő is hozzá.
Képek róla itt: Bővebben: Link
Már csak egy jó kis dobozt kell készítenem hozzá.
Az igazság az, hogy a terv olyan jó, hogy nem is gondoltam, hogy ennyire egyszerű lesz összerakni...minden gond és gondolkodás nélkül összerakható ez az óra.
(#) vicsys válasza hapro hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Nem semmi ezzel a zöld alávilágítással! A hűtőfüleket nyugodtan leszedheted, szerintem abszolujza fölösleges. Tettszik a nyákos fedlap is!
Idézet:
„a terv olyan jó, hogy nem is gondoltam, hogy ennyire egyszerű lesz összerakni...minden gond és gondolkodás nélkül összerakható ez az óra.”
Na ugye, hogy ugye? Mekkora májer vagyok..!
(#) hapro válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Szia!

A helyzet az, hogy az az IC amit kaptam tőled (7441), nem úgy működik ahogy kéne, valahogy nem helyettesíti a 74141-et. Amikor azt tettem az órába a nullát világította az összes kijelzőn és kész, de lehet, hogy az összes szegmenset, már nem emlékszem, mert nagyon gyorsan kikapcsoltam amikor láttam, hogy valami nem OK.

Azt a tizedes pontot hogy kel bekötni a glimm helyére?
A glimmnél 2 forrasztási hely van és a tizedes pont meg 1db szálból áll szerintem, bár a csövön 2 maradék láb van. Azt a kettő megmaradt lábat kössem egy az egyben a glimm helyére?

Vicsys: A FET-en a hűtés kb 40 fokos, anélkül nem járatnám. 12V-ról megy majd a gép, és gondoltam akkor már kell rá... A 7805 alig-alig melegszik, de már nem szedem le, kell a súly a doboz aljába nehogy elfújja a szél.
(#) hapro válasza hapro hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Az normális dolog, hogy azok a csövek amik a 3-as számot jelenítik meg kéken derengenek a háttérben?
Mintha olyat tudnék erről, hogy ha egy cső kéken világít akkor ott gubanc van, és túl nagy áramok folynak.... Bővebben: Link
(#) CIROKL válasza hapro hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Idézet:
„kéken világít akkor ott gubanc”

Vedd lejjebb a tápot kisebbre .
A tizedes ponthoz csak a cső 10 -es lábát kötöd be az a tizedes pont .
(#) Hp41C válasza hapro hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Szia!

A 7441 csak 55V-ig használható...
(#) vicsys válasza hapro hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
A 7441 nem jó ide! Csak és kizárólag a 74141 viseli el ezt az anódfeszültséget. Ha melegszik a fet, akkor egy kicsit méregetned kéne. Nekem éppen, hogy érezhetően volt langyos. Talán a diódád nem elég gyors. Ugyanazokat az alkatrészeket használtad amiket írtam?
(#) hapro válasza vicsys hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Pont ugyanazokat tettem be mindenhova. De az nem számít, hogy 12V-ról járatom a 9V helyett? Talán azért is melegedhet.
Viszont az a kékség, ott van és kész...hiába veszem lejjebb a feszültséget, akkor ugye egy idő után már nem is világít rendesen, sőt ha lekapcsolom a villanyt akkor meg abszolút nem jelenít meg megfelelően, így muszáj neki a "magasabb" feszültség, és ahogy felizzik valamelyik szám azonnal kék lesz körülötte. Így ez olyan aszt annyi...

Mit kéne méregetnem? olyan 1óra üzem után meleg volt az a kis hűtőzászló, legalább 40-45 fokos, a 7805 meg langyos, arról akár le is lehetne venni a hűtés.
(#) vicsys válasza hapro hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Mondjuk mérhetnél anódáramokat, csövenként, aztán meg befolyó/kifolyó áramot a kapcsitápnál. Talán kiderülne, hogy mennyit zabál fel a fet.
A csövek miatt ne aggódj, szerintem sokat állt. Azt hiszem valaki már írt róla és linkelt egy német oldalt is, ahol magyarázzák a jelenséget.
(#) hapro válasza vicsys hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Viszont kipróbáltam egy kapcsolóüzemű dugasztáppal, 12V-ról. A FET olyan 10másodperc alatt tűz forró lett vele.
Majd megmérem az áramokat, de talán majd csak holnap...
(#) hapro válasza vicsys hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Na csak nem bírtam ki. Mértem a 15K anód ellenállásokon feszültséget, ezek a következők: 4,3V ; 4,83V ; 4,83V ; 4,6V
A szerkezet a 12V-os tápból 200-210mA-t fogyaszt, azért tól ig, mert ha odahajolok, akkor ugye már halványul is, és így kevesebb az áram fogyasztás.

Vannak azért eltérések a megadott paraméterekkel kapcsolatban mégis... a 100uH az 220uH, és a 2,2µF 350V az 3,3µF 350V...a többi stimm.
(#) BaBkenőcs hozzászólása Aug 26, 2010 /
 
Van valakinek fölösleges DCF77 vagy ehez hasonló nixie? Vagy 74141 ic-e?
(#) MrBrown válasza hapro hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Atya ég, most olvasom hogy a 7441 nem jó, annak idején valamit nagyon elnéztem. Dobd el őket, jövő héten viszek neked "rendes" 74141-et
Kék derengés... sokat állt... hát igen használva sosem volt az jól látható és az is sejthető hogy nem most készült. Nekem az IN-18-asok megfelelő vagy egy kicsit alacsonyabb anódfeszről járnak nem is tudom egy jó éve és egy kis kékes-lilás derengés még mindíg van a karakterek körül. Igaz ha jó emlékszem halványodik. Ezek a csövek a lehetőségekhez képest a legkésőbb 92. 12.-ben készültek.
(#) Hp41C válasza BaBkenőcs hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Szia!

Orosz megfelelőjét itt megveheted...
Helyettesíthető aktív magas kimenetű BCD - Decimális dekóderrel (CD4028) és nagyfeszültségű NPN tranzisztokokkal (MPSA42 - bázisellenállásokat kell mindegyikhez beépíteni) vagy n-mos fet-tel (ekkor nem kell soros gate ellenállás - inkább egy-egy 10..100k a G és S közé)...
(#) yello válasza BaBkenőcs hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Hali!
Én itt vettem 3 hete pár db 74141 et nem is drága.
Üdv.
(#) MrBrown hozzászólása Aug 27, 2010 /
 
Adós vagyok még egy képpel!
Jobbra a kis fekete doboz a 4 csöves dcf modulja.

DSC07308.JPG
    
(#) CIROKL válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Az a 4 csöves az a DCF -es arról lemostad a festéket ?
Ma megjött a postás ezzel amit azóta is csodálok hát ez nem semmi az biztos ! Már töröm is fejem rajta milyen dobozolás lenne neki jó ami aztán meg szép is legyen ?
Az 573 -mat csak oda tettem mellé a méret végett !
István ! nagyon szépen köszöntem ez úton is
(#) Norberto válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Úristen, ez giga méretű cső. :eek2:

Ehhez már nem is elég egy mezei kis lakás, ehhez már palota illik.
(#) MrBrown válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Lemostam, mert a szülinaposnak az volt a kérése
Nekem is lesz ám 4 darab abból a böszméből ha minden igaz. A tárgyalások már lezajlottak, virtuálisan kezet is ráztunk az eladóval, már csak a felkínált feltételeket kell nekem teljesítenem
(#) MrBrown válasza Norberto hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Elég hozzá a lakás elhiheted, majd bebizonyítom
(#) CIROKL válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Akkor gratulálok a 4 darab böszméhez , látod nekem a vágyam csak 1 darabról szólt és meglett .Aminek nagyon örülök és minnél előbb épitem hozzá a kis elketronikát amiből remélhetőleg a végére majd születik egy szép egy kijelzős óra !
Norberto: Nem kell ehhez palota , elfér ez egy normál méretű kis szobában is .
(#) MrBrown válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Honnan lesz hozzá foglalatod, csinálsz hozzá?
Nekem is kéne szerezni négyet még
(#) CIROKL válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Foglalatot egészen , szinte 100% hogy szerezni , venni nem lehet ehhez , ezért marad a legyártása .1 darabról lévén szó ez nem fog ki rajtam .
(#) zoknee válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 27, 2010 /
 
Nekem is hozhatna ilyet a postás... Évek óta vadászok ilyenekre.
Következő: »»   49 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem