Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   55 / 254
(#) Hp41C válasza MolnarG hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Szia!

Úgy tudok hatni, hogy az idő egy részében a dekódereknek olyan, nem BCD kódot adok (10..15), aminél egyik kimenete sem lesz aktív. Ha az idő 1/4 részében ilyen vezérlés kap, a fényerő csak 75%-os... Meghagynám az anód feszültség változtatós részt is - mindenki azt használja, amit szeretne - a panel lehetne közös...

Távirányítóval sokkal egyszerűbb a beállítás, több mindent lehetne állítani...

Ha lehet még egy pár módosítási kérésem:
- RA4 bemenet vagy open drain kimenet - inkább ide jöjön a TSOP kimenete, ekkor egy teljes értékű láb marad.
- A DCF77 állapot jelek tényleg nem kellenek, mivel elődünk bemérte a programot... Ha jól működik a program, teljesen feleslegesek. A két glim vezérlése átmehet ide: T1 a RA1-re, T4 a RA2 -re. Így megoldható a DCF jelről való, az 1Hz -es villogás, valamint a beállítás visszajelzése is.
- RE3 -hoz 10K felhúzó ellenállás az 5V-ra.
A megmaradt két lábra is van ötletem:
- RA3: egy (bázisellenálláson keresztül) npn tranzisztorral vezérelhetné az alávilágítás led-jeit (T3). Itt is meghagynám a válsztást egy jumper beépítésével. De vezérelhetne egy belső oszcillátoros piezo csipogót is...
- RA5: a fotoellenállásos kondenzátor.

Ennyi mindenhez tartozó programmódosításra egy kicsit várni kell....
(#) CIROKL hozzászólása Aug 31, 2010 /
 
Barna ! Hiába beszéltük és mégis rosszul lett csiszolva a doboz !
Marad így vagy gyárthatok egy ujat ?
(#) MrBrown válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Ezt nem lehet újracsiszolni, akkor hogy nézne ki?
Ha nem akkor természetesen marad így!
(#) CIROKL válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Lehetni lehetne de nem szeretném mert akkor már a fala az nagyon elvékonyodna mert sokat kéne csiszolni könnyebb egy ujat csinálni majdnem ! Az a szép hogy az enyém is olyan , de az viszont nem számit mert nekem tök mindegy , így is jó meg úgy is .
Ha igy nem jó akkor már csak 4 darab hozzá illő csövet kel szereznem és lesz még egy nixie órás dobásom .
:hide:
(#) MrBrown válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Marad így-marad így-marad így!
Kell-kell-kell!!
(#) MrBrown válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Te Laci, elkezdted helyesen használni a kérdőjeleket
(#) CIROKL válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Az élet az kemény , a kérdőjel meg jó görbe !
De már töröm a fejem a Z568M -nek milyen házat kéne konstruálni , most talán nem fémet használnék .
(#) sooty válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Szépek ezek a dobozok! Hegesztve van vagy forrasztva? És mi volt vele a baj, hogy a csiszolás nem vízszintes? A z566m órámhoz most tervezek (rajzolok) egy burkolatot rozsdamentes acélból, ha alakul, majd teszek fel képet róla.
(#) hapro válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Készíts fém betétes/berakásos (amolyan intarzia szerűséges) fa dobozt. Nekem az volt az első elgondolásom, de a fém beszerzése nehézkes nekem, így marad a fa doboz. És akkor legalább meglátnám, milyen is lett volna találmányom.
(#) CIROKL válasza hapro hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Végül is tudod én nem zárkózom el semmitől , nálam a fém és a fa megférnek egymás mellett .
Ennek a szép nagy csőnek valami szép dobozolást kéne kitalálni ?
A sok vas mellé egy a szemnek látványosabb dolog jó lenne ennek az egy kijelzős órának .
(#) sooty válasza hapro hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Nálunk otthon a zongora van így díszítve, az baromi meló lehet. Rézből vannak rajta levelek és a szirmok kagylóhéj szerű anyagból (vagy csillám). Mind halál pontosan illesztve. És a fa fekete lakk.
(#) Norberto válasza sooty hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Az OFF-topikba rakhatnál fel képet róla.

Te tudsz zongorázni?
(#) sooty válasza Norberto hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Ok. Nem tudok zongorázni, botfülem van. De fotózni azt lehet hogy tudok...
(#) CIROKL válasza sooty hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Gyakorlatilag hegesztés , de az is csak a saját anyagával összeolvasztva . Ja ez is INOX és megbeszéltük hogy a Barna dobozát vízszintesen csiszolom , erre még függőleges lett belőle. Hiába tévedni emberi dolog !
(#) MolnarG válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
A többi változtatást megcsinálom estére. Akkor ha jól értem maradjon az LDR kapcsolóüzemű részben is és a PIC-en is, lehessen választan, hogy analóg vagy digitális módon legyen a csövek fényerejének szabályzása. Ugyanígy maradjon meg az mpsa tranyós nagyfeszről működő cső-alávilágítás szabályzó és pluszba mellé a digitális lehetőség. Ezek közül egyszerűen jumper-rel lehessen választani.
Ha még van energiád és PIC-ben is van még hely, akkor lenne egy vágyam, ami már csak dizájn elem lenne, de szerintem nagyot dobna az egészen.
(#) MrBrown válasza sooty hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Igen az volt vele a baj de már meggyőztem magam, tudod az ördög a részletekben lakozik!
Sebaj majd a következő...
Egyébként ez is 566-hoz lesz, de erre rutinos nixie-s lévén már úgyis rájöttél a furatok átmérőjéből!
(#) Hp41C válasza MolnarG hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Szia!

A jelenlegi program nincs 256 utasítás, a legkisebb szóbajöhető picben is van legalább 4k, de mindnek van 8-k verziója is. Az árkülönbözet nem éri el a 200 Ft-ot... Sok-sok megjelenítési mód beleférne.

Milyen kontrollerre tervezzünk: 16F74 @ 950, 16F77 @ 1090, 16F747 @ 910, 16F777 @ 1010, 16F874 @ 1250, 16F874A @ 1040, 16F877 @ 1440, 16F877A @ 1120, 16F884 @ 460, 16F887 @ 500? Milyen tokozás (a fenti árak dip40 tokosak netto árai)? Ez is lényeges, mert az smd-hez az ICSP programozási csatlakozó is kellene. A nixie-k mérete nem igényli az smd-s panelt...
(#) kisgeri válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Hát mint mondjak, profik vagytok, MolnarG-vel együtt! Minden elismerésem, gyakorlatilag azt a kapcsolást valósítjátok meg, ami nekem az álmok netovábbja volt... Ha lehet kérni, akkor 16F877A.... pont ma vettem egyet. Ezt bruttó 2100-ért vettem, de van ahol olcsóbban is van (meg drágábban is)

Szerk:
Most nézem, ilyen árakon amiket írtál hol lehet kapni?
(#) vicsys válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Én a 887-re szavazok. Illetve még ami bejön a 18F452- bár ez ide indokolatlan.
(#) Norberto válasza kisgeri hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
ChipCAD-nél, ez a PIC-ek magyarországi legfőbb forgalmazója.

Én is 887-re szavaznék.
(#) CIROKL válasza Norberto hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Igen az én hozzá /nem / értésemmel az adatlapokat nézve , és az ár tekintetében is a 887 az nyerőbb !
(#) Hp41C hozzászólása Aug 31, 2010 /
 
Sziasztok!

Egy kis nyalánkság a Nixie megszállottaknak:
Second Nixie Propeller Clock Alapjában ez is Magyar
(#) sooty válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Jajj ezt most nem kellett volna mutatni, ha CIROKL Laci ilyet fog építeni a Z568M-ből akkora lesz mint egy mosógép ! :buck:
(#) vicsys válasza sooty hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
... vagy mint egy betonkeverő... (jajj, ezt nem kellett volna ide írnom, mert ezt is megtervezi Hp41C)
(#) sooty válasza Norberto hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Úgy látom kezd egyöntetűvé válni a választás. (887)Willemhez van valakinek 40 lábú adaptere? Építenem kell egyet, ha haladni akarok az új áramlattal Ja a zongora az OFF-ban...
(#) Hp41C válasza vicsys hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Ennek a programját - ha jól látom - Bob Blick már megírta ... (1997.02.12) Aki az építésre adja a fejét 74141 -et vagy a CD4028 + MPSA megoldást válassza. A propeller óra topikban bemutatott órában a táp egy forgó trafóval megy át, két szekunder tekercs felhasználásával a 180 - 200 V előállítható, a körbefordulás jelzés pl. Hall érzékelővel is megoldható...
(#) kisgeri válasza Norberto hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Köszi! Akkor jól bevásároltam... :S
(#) Hp41C válasza vicsys hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Szia!

A 18F4550 sem utolsó választás, beállítás USB-n PC -ről... :wave:
(#) MrBrown hozzászólása Aug 31, 2010 /
 
Sziasztok,
Adott 1 db pic elhanyagolható fogyasztással, 3 db 74LS47 kb 30mA-es összfogyasztással és kijelzésnek 1 db két színű LED valamint 3 db 7 szegmenses minitron szegmensenként 8mA-es fogyasztással ez a kijelzőre nézve átlagosan olyan 160mA. Az összfogyasztás átlagolva legyen 200mA. Ez naponta 20-szor 3-4 másodpercre bekapcsolva. Milyen fizikai méretében legkissebb tölthető áramforrást tudtok ennek elképzelni ami tartósan kibír egy teljes napot?
köszi.
(#) Norberto válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 31, 2010 /
 
Mobiltelefon akku, Li-ion.
Következő: »»   55 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem