Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   1339 / 3571
(#) szamóca válasza sooty hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Akkoriban? Én a mai napig nem tudtam hogy mi ez?
(#) szamóca válasza nagy hoho hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Ilyen virágos képeket én is készítettem anno.
(#) DuMatyi válasza sooty hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Panoráma főcímzenéje Tangerine dream: Choronzon (Album: Exit. 1981.) Ablak főcímzene Space: final signal
(#) DuMatyi válasza szamóca hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Akkor, ha ennyire szereted a vrágot, Virágeső hulljon reád... Nem kell megijedni, nem ilyeneket hallgatok.
(#) Action2K válasza szamóca hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
(#) Rober_4 válasza sooty hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Nem olyan nehéz hangolni. Felemeled a tompítópedál lefogórészét, és kézzel pengeted a húrokat külön külön. Egy hanghoz kettő, vagy három tartozik. Veszel egy laptoppot, ráteszed a zongorára, meg feltelepítesz egy okosabb hangológép-progit. Persze megfelelő kulcs kell amivel a mélyebb húrok csavarjait is tudod majd húzni. Ezután már csak türelem kérdése. (Nekem három oktávnál elfogyott, meg sajnos már el is adtuk )
Ami fontos, hogy az öreg zongorákat, pláne ha fatőkések, nem lehet már felhangolni normál Á-ra, mert már nem tartaná meg a hangot. Én az enyémet egy fél hanggal lejjebb hangoltam, egy szakember tanácsára. Ezt egy jobb tuner-programban be lehet állítani.
Javaslom kiválasztani, most hol szól tisztán a zongora, és ehhez képest hangolni be a többi hangot, így nem fogod túlhúzni, illetve nem is kell annyit hangolni.
Ha a kulcs amivel tekered jó, illetve nem húzod túl a húrokat, akkor elrontani nem lehet. Szerintem tök jó móka!
(#) szamóca válasza DuMatyi hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
(#) Action2K válasza Rober_4 hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Idézet:
„Szerintem tök jó móka!”

Hát... aki mazoista. Én még nem álltam neki az összes húrnak, csak a legdurvábbakat raktam rendbe, de türelemjáték az biztos, viszont az eredmény kárpótol.
Ez a lejjebb hangolás nem nyerő, mert ha a normálon nem tartja meg, akkor a lejjelben sem. Ilyenkor a hangoló szeget kicsit meg kell ütögetni (persze a hangoló kulcs tetején), hogy befeszüljön a helyére. Ha ez sem segít, akkor oda új szeg kell, vagy a fészket kell felújítani. Vagy mindkettőt.
(#) szamóca hozzászólása Szept 1, 2010 /
 
Bár ezt nem én fotóztam, de meg kell osztanom Veletek!
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2014
(#) Action2K válasza szamóca hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Hű, nagyon jó, én is elvinném egy körre! Na jó, a csaj is jöhet.
(#) DuMatyi válasza szamóca hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
MELLesleg nincs rajta sem papucs, sem cipő.
(#) Action2K válasza DuMatyi hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Tudtad, hogy a sex hiánya látáskárosodást okozhat?
(#) zoly15 hozzászólása Szept 1, 2010 /
 
Szép (hűvös) délutánt mindenkinek! Sajnos nagyon hirtelen jött ez az ősz. Eléggé hűvös van odakinn, de már kezdi átvenni a lakás is a hűvöset. Most már olyan az idő, hogy ülve pólóban érezhető a hűvös. Estére úgy hiszem be kell már fűteni
(#) scooby_ hozzászólása Szept 1, 2010 /
 
Hali!
Első napom volt ma a középsuliban. Kinek volt még ehhez fogható (jó?) élménye? Első benyomásra túlélhető,az osztálytársakkal jól kijövök.
(#) papcsi95 válasza scooby_ hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Nekem is hasonló volt az első napom csak mi egy vér szipirtyót szadista, osztályfőnököt kaptunk.Az egyik gyereket leordította azért mert az megvakarta a kezét .De amúgy az osztálytársaim rendesek nekem is.
(#) Action2K válasza papcsi95 hozzászólására (») Szept 1, 2010 / 1
 
Idézet:
„Az egyik gyereket leordította azért mert az megvakarta a kezét”

Jó, de miért a padtársáét és miért a gereblyével?
(#) MaTe193 válasza scooby_ hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Hali!
Nekem tavaly volt az első évem,matek-infó szakon.Mi kifogtuk,mert az egyik tesinatár az ofőnk.(Irtó jófej )Osztálytársak meg...Van egy-két hülye,de többségük rendes.
(#) Ricsi89 hozzászólása Szept 1, 2010 /
 
Én meg a fórum listában összekutyultam az "önindító probléma" és "PIC programozás" témacímeket és hirtelen "önindító programozás"-t olvastam. Ezt okozza, ha örül az ember. Az öröm oka pedig az, hogy megszólalt az apx-em. Jöhet a kimenő áttekerés. Még van másfél hetem rá, mert akkor kezdődik a suli.
(#) vicsys válasza scooby_ hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Nekem is ma volt az első napom. (bár már 1,5 hete bejárok a suliba). Ami jó, hogy az asztalnak azon felén állok, ahol a fiók van...
(#) DuMatyi válasza vicsys hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Mi meg azon a felén ültünk annó, ahol jobb esetben volt fiók.
(#) kiskacsa2009 hozzászólása Szept 1, 2010 /
 
Budaiak! Most nézzetek nyugatnak!!!
Most sokkal "világosabb" van, mint napközben!
(#) DuMatyi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
... és kihullik Vic minden oda begyömöszölt szendvics maradéka és öt évre visszamenőleg minden dolgozat.
(#) zoly15 hozzászólása Szept 1, 2010 /
 
Látom mindenki az iskoláról beszél Nekem olyan szokványos volt. De a hazajövetel az izgalmas és vicces volt, szakadtam a röhögéstől Autókáztunk...
Más: Kinél mennyire van hűvös odabenn? Mert én meguntam azt hogy fázok ülés közben. Lementem begyújtottam. Most itt ülök a 22 fokban
(#) DuMatyi válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Nekem szerencsére már öt éve nem volt osztályfőnököm. Csak mosolyogva nézem az "első középiskolás napom" című beszámolókat.
(#) zoly15 válasza DuMatyi hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Tudod, a régi mondóka "Ballag már a vén diák"... Tehát te már kivénültél a padokból
(#) titi válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Nálunk 23 és nincs befűtve, de még csak szóba se kerül egy darabig.
(#) Müszi válasza vicsys hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Mit tanitasz Mester?
(#) zoly15 válasza titi hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
De ott gondolom nincs 4 napja esténként 10 fok alatt
(#) titi válasza zoly15 hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Itt is esős, borús szeles idő van, csak eleve melegebb a lakás, mert délre néz az ablak, ami a nagy nyári melegben rossz, de most előny.
(#) vicsys válasza Müszi hozzászólására (») Szept 1, 2010 /
 
Eddig informatikát, az idei tanévtől pedig fizikát is. Két szép tantárgy a szakközépben.... :yes:
Következő: »»   1339 / 3571
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem