Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   982 / 3965
(#) nincsmsnem hozzászólása Szept 4, 2010 /
 
Sziasztok!
Aztszeretném kérni tőletek, hogy csináljon már valaki nagyon megköszönném egy rajzot, hogy hogy kell bekötni a Graetz hidat. Nagyon meghállálnám
(#) Sir-Nyeteg válasza bancsi15 hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Három megoldás lehet:
- lehúzod róla a műanyagot és forrasztod, utána vagy visszatolod rá, vagy zsugorcső
- előző, de minek rá a műanyag...
- laposfogóval is nekieshetsz, jó kötést biztosít ha nem kell tépkedni
Nagyobb fogóval+erővel lehúzható róla a műanyagocska.
(#) mex válasza (») Szept 5, 2010 /
 
Ilyet szoktam használni:
(#) Sir-Nyeteg válasza mex hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Ez a legjobb megoldás, ezt aláírom!
Én évente kb 30db sarut használok fel talán. Azt is kb egyszerre, olyankor szidom is, hogy nincs fogóm. Aztán kb 10 hónapig semmi... Így felesleges vennem, ezért adtam a tippet is a kérdezőnek. Forrasztás meg talán biztosabb, mint a fogó.
Ízlés dolga innentől.
(#) tib12 hozzászólása Szept 5, 2010 /
 
Üdv.
Van egy mélyládám amibe beépített erősítő van! Van benne egy trafó és utána az egyenirányító! A trafót ki akarom hagyni és akkurol pont annyi feszt amennyi kell neki rákötök! Azt akarom hogy ne kelljen kivenni az egyenirányító diódákat és azokkal rákötni az egyen feszt! A kérdés hogy ez igy működne?
(#) reteck válasza proli007 hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Köszönöm szépen!
Már előrébb vagyok mint saját magamtól. Ha esetleg tudva valami ingyenesen letölthető programot, avagy demót, azt is megköszönném. Szeretnék szabadidőmben ráállni erre a témára.

Mégegyszer köszöntem! Üdv!
(#) reteck válasza tib12 hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
A trafó a megfelelő feszültség előállítására van benne, s hogy te a trafó után és az egyenirányító közzé becsatolj egy saját áramforrást, ahoz AC kell, de ha tudod, hogy mekkora DC feszültség van az egyenirányítás után akkor szerintem egy sima soros diódával megadhatod neki a külső tápfeszültséget.
Amúgy lakásban akarod használni?
(#) tib12 válasza reteck hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
A trafót kivenném belőle!(Kocsiban lesz!) Csak az a lényeg ha nem nyúlok a diódákhoz és a trafó helyére akkut kötök az ugy lenne a legjobb!
(#) Sir-Nyeteg válasza tib12 hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Lesz a diódákon eső veszteséged. Ez kb 2*(0.7~1V).
Egyébként gond nélkül cserélhető. Van olyan elektronikai eszköz, ami DC-tápot kap, de belerakják a graetz hidat védelemnek.
(#) tib12 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
kösz a segítséget mindenkinek! Van még egy kis gond! A bemeneti hang csatlakozója ilyen speciális S-video szerű csatlakozó 9 lábbal(5.1-es erősítőröl van szó) és nem tudom hogy kell bekötni! Volt egy dvd-je aminek a tápja megsült és menthetetlen!
(#) peter1995 hozzászólása Szept 5, 2010 /
 
Hello.Ebben a kapcsolásban apotikat el lehet hagyni?Ha igen akkor a nykon mit kéne átkötni?Mivel stereo pitim nem volt és így 2 sima potit kötöttem be de nem csinál semmit.Mi lehet a hiba?A végfok jó.

névtelen.JPG
    
(#) hadnagyakos válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
A potikat nem hagyhatod el, akkor tényleg működésképtelen lesz az áramköröd. Oda is tegyél potit, ahonnan kihagytad.
(#) peter1995 válasza hadnagyakos hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
De próbáltam úgy is hogy ahol kihagytam ott összekötöttem de akkor sem csinált semmit.
(#) hadnagyakos válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
A rajzod alapján elég fura mód kötötted be az áramkört. Úgy látom, hogy az RCA bemenet csak egy van bekötve, tehát monóban használod az áramkört. A hangerőszabályzó poti teljesen rossz helyre van kötve, mivel mind a két kivezetés a teliföldön van. (persze, ha jól látom és jól rajzoltad le)
(#) peter1995 válasza hadnagyakos hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
1 RCA van mivel mono az erősítő.A hanerő poti egyik fele az áramkör tesjén a másik a 100R ellenálláshoz van kötve.Rosszul rajzoltam csak az egyik van a testen.
(#) hadnagyakos válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Így elvileg jónak kellene lennie. Nem rontottál el valamit a beültetésnél?
(#) peter1995 válasza hadnagyakos hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Nem.Mindent a rajz szerint csináltam.De a sima poti a bemenetnél nincs benn.Megpróbálom hogy rakok oda egyet.Ott sima összekötés van.
(#) hadnagyakos válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Igen, ezt még megpróbálhatod. amúgy csak egy kérdésem lenne, mire is jó tulajdonképpen ez az áramkör?
(#) peter1995 válasza hadnagyakos hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
NEkem azt mondták hogy aktív hangváltó.Subwooferhez kellene nekem.BBS elektronikáról van a rajz.
(#) hadnagyakos válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Értem. Ezek szerint, akkor közösíti is a két csatornát? Nem látok rajta két kimenetet.
(#) peter1995 válasza hadnagyakos hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Igen.Az R és L közösítva van a 2 39K ellenálláson.
(#) Doncso válasza peter1995 hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
A tápot hogy adtad neki? Látom, hogy PC-tápról megy, de miként? Led világít?
(#) R4v3n hozzászólása Szept 5, 2010 /
 
Üdv! Azt szeretném kérdezni hogy mi szabja meg hogy hány wattos ellenállás kell egy áramkörbe? Tehát egy kapcsolás mitől lesz más ha kicserélek egy 0,25wos ellenállást mondjuk kegy 0,6wosra, vagy akár nagyobbra? Előre is köszönöm a segítséget!
(#) lapose válasza R4v3n hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Szia!

Nem lesz más a kapcsolás. ha nagyobbat teszel bele semmi gond, ha kisebbet baj lehet, mert ha az ellenálláson fellépő disszipáció nagyobb, mint amit az ellenállás elvisel, akkor leég.
(#) vladcepes hozzászólása Szept 5, 2010 /
 
Sziasztok.Megmondaná nekem valaki hogy itt:Bővebben: Link a második hangszóró az hova jön? mert ugye azt írja hogy 2x14W.És a kondenzátoroknál a vékony csík a - ugye? köszöntem a segítséget.
(#) nagy_david1 válasza vladcepes hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Szia!
Igen a vékony. Viszont ez csak úgy sztereó ha kettőt építesz ebből, nezd meg az adatlapját.
(#) R4v3n válasza lapose hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Értem, köszönöm szépen a segítséget!
Amúgy megépítettem a pc ventilátor szabályzót, a ledes kijelzővel együtt, de rosszul működik. akár hogy tekerem a pótmétert, a ventilátor maximumon forog és az összes led világít. Ha minimumra tekerem a potit akkor szikrázik egyet (mármint belül a poti) és nem ad áramot a ventilátorba. Gondolom zárlatos lesz. Leellenőriztem a kapcsolást de nem találtam semmi problémát. Nem tudod mi lehet a baj?
Előre is köszönöm!
(#) lapose válasza R4v3n hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Pedig, ha szikrázik belülről a poti szinte 100%, hogy elkötötted. Mint ahogy az is, hogy azt a potit már kinyírtad. Ellenőrizd le, hogy jól vannak összekötve az áramköri elemek.
(#) R4v3n hozzászólása Szept 5, 2010 /
 
Hát rendben akkor próbálkozok még. Köszönöm Szépen!
(#) R4v3n hozzászólása Szept 5, 2010 /
 
De még egy utolsó kérdésem lenne és tényleg elnézést kérek a zargatásért. Annyi lenne hogy hogy tudom megkülönböztetni bármilyen IC lábait? Honnantudom hogy honnan kell számolni ha számozással van jelölve egy kapcsolásban illetve pl a pc ventis kapcsolásban honnan tudom melyik az in meg az out láb? De ugyanez kérdés áll fent számomra a pótméternél is.
Következő: »»   982 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem