Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   654 / 1682
(#) interferi válasza Fery hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
Szia!
Nagyon szép. A dugdosos kábelek végei honnét vannak vagy hogy készültek mert nagyon tetszenek.
(#) Fery válasza interferi hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
Szia. Azok gyáriak, a dugdosós próbapanelhez kapható vezetékek használhatók a panelhez. Egyébként azt nem írtam az előbb, hogy az újabb verzión sokkal több minden van mint a régin, de a mérete mindössze egy A4-es lap fele azaz A5-ös. Tehát nem is nagy, direkt azért terveztem ekkorára, hogy akár otthon, vasalásos módszerrel is előállítható legyen a nyákja. Ilyen módon ha a munkát nem számítja fel magának az ember tíz ropi alatt megúszható. Ja és nem vagyok kötve semmihez, bármelyik portra, bármelyik kiegészítő áramköre a panelnak, bekábelezhető és mivel a tápok adatvezetékek, stb... a nyákon futnak, azokat nem kell kábellel vinni, sokkal kézbentarthatóbb a programírás közben a dolog, plusz ugyanakkor szabadon variálható. Fery
(#) interferi válasza Fery hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
Én is gondolkodok egy ilyesmi panelem fejlesztéshez alkatrész felhasnáláshoz . A vasalásos modszerel ilyet is csináltam már. Bővebben: Link
(#) patexati válasza Fery hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
Szia! Na ez frankó Valószínű építek egyet én is Mindenem van is hozzá
(#) Doncso válasza vicsys hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
Köszi urak. De valami elkerülte a figyelmeteket, az említett hüvelysor oda van tervezve a jobb aljához, ott nem csak pic, de bármilyen IC vagy más áramkör, esetleg dokkolón keresztül beilleszthető, tápra húzható, a pichez illeszthető, kicsivel feljebb mellette egy 8-as ledsor indikálásra, van + - táp a panelon ha kell, igen alkatrész temetőnek látszik, de nem az, lehetne még rajta sok száz felesleges dolog ami nem kell, én úgy érzem minden rajta van ami kellhet a tanuláshoz, de nem sok, persze kevesebb alkatrészből össze lehet dugdosni aktuális próbaáramköröket, de ezt meg egyszer kell megcsinálni, utánna csak beledugom a picet, és már látom is melyik porton mi történi, kell egy RTC? egy mozdulat, szükség van egy tasztira? az se több egy mozdulatnál. Kijelzőt kellene összekábelezni? Mire dugdosós panelen az ember összedugdossa én már a főprogit írom. Borzasztóan sokoldalú panel, de mégsincs telis tele fölösleges dolgokkal, annyira azért nem nagy, mint ahogy látszik, konkrétan egy fél klaviatúra méretű, egyszer kíváncsiságképp oda tenném , hogy próbáld ki, nem hiszem , hogy nem tetszene. Régen sokat dugdostam panelen, engem személy szerint nagyon zavar az átláthatatlanság, lehet ez abból addódik, hogy nem bírom észbe tartani a sok kábelt, mi hol van, vagy a fene tudja, van akit nem zavar, engem igen. Éppen ezért is álltam neki enek a panelnak, no meg az építés szeretetéért. Meg nem utolsó sorban ezen együtt van minden ami kell, így gyönyörűen megtűri asszony a lakásba, nem szana szét van táp, alkatrészes doboz, kábelek meg miegymás az asztalon. Ez számomra nem utolsó szempont.
Üdv. : D.
(#) vicsys válasza Doncso hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
Csak a kisember tart rendet, a zseni átlátja a káoszt! (csak viccelek)
Tagadhatatlan, hogy van előnye és szép is lett! Az átláthatatlanságról csak annyit, hogy én mindig cerkával skiccelek és közben dugaszolok. Ha valami változik, radírozok. Egyébként Te is és Fery is tudatosan tervez (már fejben meghatározza az alap portokat, eszközöket) és nagyon nem kell módosítani. Jó alternatíva még a Proteus Isis, mert ott egyikre sincs szükség.
(#) Fery válasza vicsys hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
Szia. Ejnye pajtás, de rosszul ismersz
Pontosan azért pattant ki a fejünkből a sógorommal ennek a panelnek az ötlete, hogy nekiálltunk tervezni egy riasztóközpontot. Aztán míg írtuk a progit, bizony jöttek új ötletek, plusszok, és ezáltal, még félig sem készült el a progi, de, már vagy a negyedik nyáknál tartottunk. Na akkor gurult el a gyógyszerem, és azt mondtam, hogy inkább csinálok valamit, amin akár folyamatosan tudom változtatni a kapcsolást menet közben, mert a folyamatos nyákgyártás egy kapcsoláshoz kezdett unalmas lenni. Ennyit a tudatos tervezésről.
Még annyit, hogy a szimulátorokat nem szeretem, én az összeállított, működő kapcsolást akarom látni. Egyébként még annyit, hogy a kábelezésből még kevesebb van mert a fenti kép óta, már úgy csinálom, hogy pl. egy szalagkábellel kötöm be a tasztot, a kijelzőt stb... amit előre legyártottam, ezért is van kétféle hüvelysorral építve,több helyen is a panel. Fery
(#) Doncso válasza vicsys hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
A proteus is nagyon jó, igazad van, tulajdonképp ez éppojan dolog, hogy te szereted a tejet, én meg a kakaót. ( A sört meg mindketten) Mindegyiknek megvan az előnye így van. Egyébként köszönöm a dicséretet, örülök, hogy tetszik. És még óra (ic) is van benne.
(#) MaTe193 hozzászólása Nov 14, 2010 /
 
Üdvözletem!
Kellett egy erősítő hát összeraktam.Sajnáltam drótgubancként hagyni,hát dobozoltam.Így készült ez a kis aranyos.Semmi extra,egy TDA ic-re épülő1-2W-os erősítő.A panelt kézzel rajzoltam és terveztem.Figyelmesebbeknek feltűnhet,hogy a panel éppen olyan széles,mint az IC.Ez azért van,mivel maradt egy kis panelem,nem tudtam mit is csináljak vele aztán eszembe jutott ez.Végül is jobb,mintha kidobtam volna...
Remélem tetszik! Máté.
U.I.:A képek majdnem lemaradtak:Bővebben: Link
(#) vicsys válasza MaTe193 hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
Jópofa és ötletes!
(#) MaTe193 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
Köszönöm!
Nagyon finomak ezek a cukorkák,a dobozba meg lehet építkezni.Tényleg! Ez egy afféle újrahasznosító projekt! A banándugó bontott,a gomb úgyszint,a panel maradék,a doboz is.
Máté.
(#) klemo86 válasza MaTe193 hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
De aranyos Annyi hasonlót lehet látni, hogy szerintem valamit építek majd én is ilyenből! Mac Iver's dobozból van egy csomó, azok is finomak.
(#) Abukodonozo válasza MaTe193 hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
Ügyes! Én amúgy cukorkás-doboz-detektoros-rádió megszállott vagyok! (lásd: profilkép) :wilting:
(#) MaTe193 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
Köszönöm!
A rádiód is poén. Ilyen téglatestes doboza minek van?Mert a hengeresnek csak a tetejére tudok dolgozni.
Máté.
[OFF]U.I.:Egy kapcsolási rajzot mutatnál a rádióról?Egyszerű OAxxxx diódás?
(#) zsoltee0001 válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
Szia

Bővebben: Link
A vicsys féle sokkal komolyabb, ez csak fapados.
DC 12 Voltos ventit hajtja PWM-el, a koliba épített hőérzékelő mért értéke alapján.
Van 3 db led, ami a hőfok alapján világít, szóval semmi extra, a fet és a táp külön van.
üdv
(#) Abukodonozo válasza MaTe193 hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
Ez kérlek egy francia cukorkásdoboz. A kapcsrajz annyira egyszerű, hogy a rajzért is kár. Tekercs, dióda (GAZ17), impedanciaillesztő trafó, füles. Ha lesz időd nézz majd be a detektoros témába - csinálok róla egy pár képet, s majd feltöltöm.
(#) MaTe193 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
[OFF]Köszönöm! Úgy lesz,majd figyelek!
(#) sunkoca hozzászólása Nov 14, 2010 /
 
Bővebben: Link
Ez az én kis találmányom!
Szeretnék kommenteket is ha lehet előre is köszi!
Dávid

A "LINK" gomb nem dizájnelem a hozzászólás-író ablakon.
Frankye
(#) Action2K válasza sunkoca hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
Nem túl hosszú neki az RC hulláma?
(#) zolika60 válasza sunkoca hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
Volt ilyen modell 30 éve. Igaz az Wartburg volt, és bovden mozgatta a kormányát.
(#) gg630504 válasza Action2K hozzászólására (») Nov 14, 2010 /
 
Resistor Controlled.
(#) kiborg hozzászólása Nov 15, 2010 /
 
Naszóval csak beteszem ide is.
Egy AVR-es Mega16-ra épülő protoboard. Minden port kivezetve és hozzáférhető, bármit rá lehet dugni.Tápfeszültség részről is igen rugalmas.

Üdv Kiborg

Protoboard
(#) lewi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 15, 2010 /
 
Meglesz.
(#) sunkoca hozzászólása Nov 15, 2010 /
 
mióta feltettem a you tube-ra a videót azóta lett rajta pár újítás:
-Az utolsó képen a tuningolásnak a rajza látszik!
Ami azt jelenti hogy egy a távirányítón lévő kapcsolóval +4 elem megy a motorhoz.
-A 1-2 képen pedig a lámpa látszik (és a távirányítón a kapcsolója)!
-De még tervbe van egy ledsor a kamion oldalán mint az igazikon
14/f
Dávid
(#) mex válasza sunkoca hozzászólására (») Nov 15, 2010 /
 
Jól néz ki, de a "BIG GOLIATH" nekem egy kicsit képzavar.
(#) blaci válasza lidi hozzászólására (») Nov 15, 2010 /
 
Kösz a tippet, tettem bele egy A4 fotó papírt. 5 perc levilágítási idővel tökéletes eredményt értem el, amint a mellékelt kép mutatja. Azon viszont meglepődtem, hogy a TN150 milyen gyorsan mart.
(#) vicsys válasza blaci hozzászólására (») Nov 15, 2010 /
 
Jó lett!
(#) blaci válasza vicsys hozzászólására (») Nov 15, 2010 /
 
Kösz. Bíztam benne, hogy észreveszed
(#) Ricsi89 válasza sunkoca hozzászólására (») Nov 15, 2010 /
 
No és mikor lesz elvágva az a madzag? Akkor lenne még az igazán jó, ha nem kellene utána menni.
(#) lidi válasza blaci hozzászólására (») Nov 16, 2010 /
 
Én is 5percig világítom. Azért mart gyorsan a marató, mert kevés rezet kellett leszednie. De szerintem hamar telítődik sajnos, ezért váltottam peroxidosra.
Következő: »»   654 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem