Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Témaindító: Kutyuli, idő: Márc 29, 2008
Témakörök:
Biztos! A szuhok csak az élő fában vannak. Kivágás után, ahogy a fa lassan kihal, kiszárad, kiköltöznek belőle. Utólag (a száraz fába) más kártevők, pl. cincérek költözhetnek bele.
Hát ha az órák hosszát tartó nitróhigitós, kromofágos akrilgőzős beetetést kibirta, akkor maradt. Ja meg a lukakba tömködött apró fadarabok is be voltak ragasztózva, annak is bőven van kipárolgása. De da mégis kidugja a fejét egy, azt fejbecsapom Üdv:
Üdv! Milyen kapcsolókra gondolsz? Hullámváltó csúszka ,vagy nyomógomb( billentyű) ? Öreg T
Hát szerencsés vagy! Ha a rádió erősítő része jó akkor a P.U. bemenetet megérintve hangosan kell búgnia.(Hangerő poti fel!)
Bútorokba, rádiók fa részeibe különösen nedves környezetben igenis beköltöznek. Ha ilyen rádió kerül hozzám én karanténban tartom egy sötét kartonra téve. Ha 1-2 nap után nincs körülötte, alatta fa por (szuh ürülék) akkor teszem csak a többi rádióm közé. Korábbi hozzászólások szerint nylon zsákba kötve széndioxid gázzal kell kiölni ezeket a bogarakat, vagy a fát alaposan át kell itatni lenolajkencével. Vegyszerrel is kezelhető:Bővebben: Link
Maximumon is halkan búg. Lehet, hogy valamelyik kátrányos kondi rossz. Rádóra kapcsolva a gépet, a szeme sem világít.
Üdv! Gratulálok szép munka! :smoke:
Szia! Hullámváltó csúszka kapcsolóra gondoltam. Már kerestem, de nem tudom mivel lehetne akár helyettesíteni.
Ha készen leszel a 222-vel tedd fölé, mellé az itt küldött képet!
Akkor most következik "A" pont: a mérés, az alkatrészek mérése hidegen és a mérés kapcsolási rajz alapján bekapcsolt készülékben A kimenőtrafótól kezdve hátulról előre.
Köszönöm szépen a képet, kí fogom nyomtatni és bekeretezem.
Üdv! Darab, megvan minden érintkező-rugó-a végében lévő visszanyomó rugó- záró sapka? Esetleg a meglévők színe. Öreg T
Helló! Én medvecérnát szoktam alkalmazni a régi rádiókban, de lehet külön skálahúrt is kapni a rádióbörzén!
Egy bőr-díszműves ismerősömtől kaptam két méter díszítőzsinórt, azt ígérte örök élet, meg még három nap...
Hát nem restaurálás de gondolom érdekes lesz megnézni.Bővebben: Link
Az évszám fent az érdekes.
Éppen ma kaptam 1m.-es eredetit, ha jó, adok szívesen, írj pr.-ba!
Folyt.222-es. Kész Van!! Az elmult 2 napban, mig a doboz száradt, már csak egy két apróságot kellett csinálni, kicseréltem a hanszóróvásznat, normál hasonló szinű zsákvászon került bele, nem túl kényes a dolog, mert van előtte egy sűrü bakelit rács, így alig látszik. Lefestettem a mutatót, meg a gombokba került fehér pötty, és lepucoltam a skálaüveget. Na ezt megéri részletezni: szóval az elejéről először tapétakés pengével lekapartam a koszt, majd rongyra spriccelt üvegtiszítóval "lemostam". Az eleje szép lett. Akkor jött a háta, vagyis a festett fele. Ezekről a régi üvegekről nagyon könnyen lejön a festék ezért 2 dolog kell a tisztításhoz, fültisztító pálcika (sok) meg hatalmas türelem. Miliméterről-miliméterre kell letisztítani szárazon!! nagyon vigyázva a festékre. Uttörö becsületszavamra mondom én nagyon vigyáztam, mégis sikerült egy óvatlan mozdulattal beletörölnöm a bal oldali Orion embléma tetejébe. Pont oda! Igaz alig látszik, de hát a én szemem folyton oda téved. Nejem, aki épp mellettem serte-pertélt, halkan, meg is jegyezte, hogy évtizedek óta ismer, de eddig nem tudta rólam, hogy ilyen cifrán tudok káromkodni. Aztán vágtam még filcet a gombok alá, meg a skálaüveg felerősitéséhez, és jöhetett az összerakás. Volt még egy kis kaland a hátlappal, lejövő félben volt róla az arany feliratos tábla, és ahogy alá néztem előtünt egy 3 nyelvű külföldnek szánt felirat. Némi ügyeskedéssel lebányásztam róla a felső, magyar cimkét, és most lett egy exportból visszamaradt rádióm (de legalább is a hátlapja). Aki élt a háború utáni áruszegényes világban az tudja milyen nagy szó volt ez akkor , mennyi szerencse (meg összeköttetés) kellett egy ilyen árucikk beszerzéséhez. Végül-is kész, a képeken látszik, hogy milyen lett. Szép is, jó is, én lagalább is én meg vagyok vele elégedve. Ami zavar még, az a hálózati villásdugó, de ha rakok rá egy eredetit, akkor sehova sem lehet bedugni.
Mult csütörtökön álltam neki, KB 22-23 munkaóra ment rá, nem számitva az anyagbeszerzést, meg az agyalást. További jó restaurálást mindenkinek. Üdv:
Még Képek
Nagyon szép lett! A hálózatit én eredetire cserélném, ugyanis van földeletlen (falon kívüli) dug-alj is még, s azt összekötve egy földelttel, s kész is az adapter hozzá. Így a kecske is, meg a káposzta is...
Az "adapter" tényleg jó ötlet, majd összerakok egyet. Kösz az ötletet.
Most még jobban irigykedek!
Gratulálok Nagyon szép lett.
Meg bele egy 12V-os trafó feszültségcsökkentőnek autótrafóként, mert közben megnőtt a hálózati feszültség is...
Öreg rádiók feszültségválasztóján én láttam 240V os állást is... Hogy mire nem gondoltak eleink!
Én ezt a trafó beépitési ügyet nem nagyon értem, (amellett, hogy bele se férne, ) kifejthednéd kicsit bővebben..
Szia! Régen Angliában 240V-os feszültséget használtak. Ezért van ilyen beálítási lehetőség.
Addig az rendben van.... de ezeket a készülékeket akkor építették, amikor angolul tudni is gyanús volt...
Ezen a szépségen sajnos 220V-a legnagyobb, de 20%-os tűrésű alkatrészekről lévén szó szerintem ez a 10V vállalható.
Szia,
én egy ilyen "adaptert" csináltam. Tulajdonképpen egy 12V-os trafó van benne, ami lecsökkenti a feszültséget egy picit. Neked valami hasonlót javasolnék, csak más aljzattal (esetleg leválasztó trafóként kialakitva?). Mellesleg mivel én a trafó közelében lakok, nálam 230V inkább 240 és igy minden készüléken ahol lehet 240V van beállitva... Üdv, G.
Ez jó ötlet!
Elkészült a hálózati toldó-adapter, került rá egy Orion dugó is, ilyen lett.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |