Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   391 / 1271
(#) belfi2 válasza Fery hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Köszi majd benézek!
(#) kadarist válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
De ha a tápot leveszi (R411 kiemelése), akkor ugyanúgy leválasztja az IC-t a tápról, mintha kivenné az egészet, és ezt már egyszer megcsinálta katona.t.
(#) katona.t válasza kadarist hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Így van, ezért kérdeztem vissza én is. De mivel csak nyüsszög, tényleg zárlat lehet valahol, és mivel átnéztem már párszor a forrasztásokat, meg nagyjából mindent, ezért gondoltam hátha a tda adta meg magát.
Amellett hogy így is nyüsszög, mikor egyszer bekapcsolt akkor is csak egy csík volt a képen ezért úgy gondolom ki kell vennem így is úgy is mert cserélni kell.
Illetve már kivettem, csak még nincs másik.

A két ellenállást azért kérdeztem, mert nem kaptam pont olyanokat, ezért összetákoltam egyet (két párhuzamos) és egy picivel nagyobbak az előírtnál. Csatoltam egy képet, hogy ne kelljen keresgélni. (20.oldal)
A sense in, és az output lábaknál vannak, outputnál egy 0,1u kondival vezet a földhöz (aluláteresztő/zavar szűrő. )
A másik meg valami visszacsatolás akar lenni?
(#) kadarist válasza katona.t hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Most látom, hogy ebben ez a borzalmas TDA8140 van sortranzisztor-meghajtónak. Kapásból cseréld ki a C574-et. Az ellenállásokkal ne foglalkozz. Sajnos ez az IC viszonylag gyakran meghibásodik ennél a sasszinál és sajnos már nem nagyon kapható. De a kondit mindenképp cseréld, mert ha kiszárad, akkor nehezen indul a gép.
(#) Orion90 hozzászólása Dec 10, 2010 /
 
Sziasztok!

Működik az osaka, ennyi hiba után. Át lett forrasztgatva az egész panel, és a HEF4053-as IC is rossz volt.
Kép még egész jó.
(#) carnix hozzászólása Dec 11, 2010 /
 
sziasztok! panasonic TX-25MD3P tv-m van és az agondom hogy nem kapcsolbe , hiába nyomom meg a gombot a tv-n nem kapcsolbe. valaki tudna nekem segíteni?elöre is kösszönöm!
(#) skarlik válasza belfi2 hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Üdv.Ha csavafgatod a sorkimenőn a fény potit bejön a kép?Ha igen sorkimenőhibás lessz.
(#) katona.t válasza kadarist hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
c574-et hétfőn cserélem.
Addig is, kiszedtem a sorvégtrafót, meg a tranyóját. TDA8140, 2-es lába a Vcc ,Bekapcsoláskor 5V-ot mérek aztán szép lassan elfogy. Kapcsrajzon, a 20. oldalon található. Nem tiszta nekem, hogy honnan kap tápot. A korábban linkelt oldalon szerint a 8. lábon 12V-ot kellene mérnem. Az sem stimmel. Az eltérítő ic ki van szedve, de szerintem nincs köze hozzá.
(#) kadarist válasza katona.t hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Kövesd végig a nyákon a tápfeszültség útját. Egyébként a +B-ről kapja az áramot (IC666, MC78T12CT).
(#) katona.t válasza kadarist hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
"Kövesd végig" ezt akartam, de nekem az B kinyomtatva 8-asnak tűnt.
Köszi
(#) kadarist válasza katona.t hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Szóval ott stabil 12V-nak kell lennie. Nézd meg, hogy az stabilizátor IC (IC666) bemenetén mi a helyzet.
(#) horvathrobert2006 hozzászólása Dec 11, 2010 /
 
Sziasztok.Van egy ALIEN CTV 7282 tv,ami már akkor kiveri a biztit ha bekapcsolom.A demag. tekercset lehúztam róla ,úgy is leveri.Igy sajnos mérni sem tudok mrajta semmit.Zárlat nincs ha diodavizsgálóval mérem
(#) kadarist válasza horvathrobert2006 hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Szia!
Vedd ki a lemágnesező PTC-t és úgy próbáld.
(#) horvathrobert2006 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Azt lemértem, 9 ohm de nem forrasztottam ki
(#) kadarist válasza horvathrobert2006 hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Forraszd ki! Három vagy kétlábas?
(#) horvathrobert2006 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
kétlábas
(#) horvathrobert2006 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
nemigazán találok rajzot hozzá.Reméllem anélkül is boldogulok
(#) kadarist válasza horvathrobert2006 hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Milyen sasszi van benne? Esetleg 11AK30?
(#) horvathrobert2006 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Kb 1 ora mulva megnézem,sajnos kell menni vásárolni
(#) Pigi válasza horvathrobert2006 hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Én is azt mondom, forraszt ki PTC-t és úgy probáld.
(#) kadarist válasza Pigi hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
A kétlábas PTC zárlatát a lemágnesező tekercs csatlakozójának kihúzásával ki lehet szűrni. Itt valami más okozza a zárlatot. Diódazárlat, FET-zátlat.
(#) katona.t válasza kadarist hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Hehe, csak most olvastam a hsz-edet, eddig pont azt csináltam.
Az a baj, hogy méricskéltem, keresgéltem, hogy merre kóborolhat az a 12V. Ez ki-be kapcsolgatást és kapcsrajz tanulmányozást jelent, felváltva. Na most a lényeg az az, hogy az elején sehogy sem akart stimmelni, mértem 12 és 0V között mindenfélét. Nem történt semmi említésre méltó (füst, tűz, fura hang), de most meg jó. Mindenhol szépen ott figyel a 12V (tda8140-nél 11,48). Bekapcsoláskor egy nyüsszenés, az egészséges fajtából és egy pattanás a hangszórókból. Pont mint régen bekapcsoláskor. Mintha megjavult volna. De nem merem visszatenni a tranyót és a sorv.trafót, mert nem cseréltem hibás alkatrészt. Tehát bármikor meggondolhatja magát. Most akkor mi van? Kábeleket a csatlakozóknál átmozgattam.
Ja és bekapcsoláskor a csatornajelzőn, nem jelenik meg a csatornaszám, mintha nem kapcsolna be vagy nem tudom...
(#) kadarist válasza katona.t hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Most erre mit mondjak? A zsűri válságban van. :whatever: Egyébként ilyen hol van, hol nincs feszkókat öregecske stabkockák is csinálhatnak, meg persze rossz forrasztások is, szakadozó ellenállások stb...
(#) katona.t válasza kadarist hozzászólására (») Dec 11, 2010 /
 
Ez a TV egy szellem. Az elején kétszer átforrasztottam. Kicseréltem szinte az összes ellenállást. Most jönnek a kondik. A végén ha nem jó akkor az IC-ket is kicserélem.
Ha akkor sem javul meg akkor új nyákot rajzolok!!!
Láttam a vaterán egy hasonló Grundigot, de az sem indul.
(#) leglacika hozzászólása Dec 11, 2010 /
 
Üdvözletem !

A véleményeteket kérném !
Javítottam egy Daewoo TV-t.
A táp megfutása hidegre tett pár alkatrészt,
plusz elrontotta az eeprom-tartalmat.
Az alkatrészek cseréje, + az eeprom ujraírása után
működik a TV.
Az egyetlen probléma, hogy a képen valamiféle zavar
látható.
Minden csatornán jelen van, de AV-n nincs.
Az antennajel is rendben van, másik TV-n tökéletes.
Mellékeltem egy képet a dologról.
A képen nem látható, de a kék pöttyök gyakran
félköríves vonalakká állnak össze.
A tápfeszek rendben vannak, és zavarmentesek.
Mi okozhatja ezt ?
Én a tunerre tippelek, de nem vagyok benne biztos...
Szerintetek ?

Üdv.: Laci
(#) Fery válasza leglacika hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Kezd el a TV javitós topicokkat visszafele olvasni, kb 2 hete volt egy nagyon hasonló hibajelenség egy géppel, de fejből nem emlékszem a pontos megoldásra, de azt hiszem tuner környéki gond volt. Fery
(#) katona.t válasza kadarist hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Tettem fel új képeket ide
Látszik, hogy kicseréltem az összes csúnya ellenállást. Jól gondolom, hogy az egyetlen kondi aminek baja lehet az az amit te is mondtál, az ic mellett C574, az egyetlen elektrolit. A többit nincs értelme cserélni ugye? A különös füst probléma nem oldódott meg, néha bekapcsolásnál valami füstöl. A nagyfesz rész környékén. Egy vastag üveglap mögül, közelről is néztem már, de egyszerűen "nem jön sehonnan" , egyszer csak ott lesz. Az IC-re gyanakszom, mert ha megnézel egy előző képet, akkor még látszott rajta az írás, most már nem. A kérdés csak annyi, hogy ha kicserélem akkor az új is elfüstöl-e vajon, vagy ez már azért ilyen mert tönkrement?
A 12V kérdését megoldottam.
(#) kadarist válasza katona.t hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Az IC-melegedés-füstölés egyszerűen megállapítható. Pár másodperces bekapcsolt állapot után tapintsd meg az IC-t. Ha forró, akkor ő biztosan rossz lesz. Most milyen ellenállást mérsz a sortranyó bázisa és a test között?
Az ezen a képen lévő hibajelenség függőleges eltérítési hiba.
(#) zoly15 hozzászólása Dec 12, 2010 /
 
Üdv mindenkinek! Van egy ORION CTV 156-SPOC Tipusú TV-nk. Aminek az a baja hogy a kép kb a teljes szélesség 3/4 énél függőlegesen "el van vágva" majd a 2 "darab" fel van cserélve. Tehát ami nek jobb oldalon kéne lennie az bal oldalon van és így fordítva. Valamint a színek sincsenek rendben. Valaki tudna segíteni, hogy mi okozhatja ezt? Előre is köszönöm!
(#) katona.t válasza kadarist hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
A képen ott van, de valójában a sortranyó nincs bekötve. Így mennyit mérek, vagy bekötve?
Következő: »»   391 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem