Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Transzformátor készítés, méretezés
Ha kérdésed van, az alábbiak segítenek a hatékony választ megadni: Mag típusa: M, EI, UU/LL esetleg I-kből összerakott, tekercselt, toroid. Lehetőség szerint képpel. Méretek: magkeresztmetszet a*b (amit a tekercs körbeölel) ablakméret, lánc és toroidnál, belső-külső méretek. Primer-szekunder feszültség(ek), teljesítmény igény.
Lapozás: OK   92 / 370
(#) kistotti01 válasza nikolatesla hozzászólására (») Dec 8, 2010 /
 
Hello!
Kösz a segítséget, holnap kiprobálom.
(#) Hurkafej1 hozzászólása Dec 9, 2010 /
 
Helló!
A vasmagnak való lemezeket hol lehet megvásárolni?
Mert van egy régi hegesztő trefónk, ami már nem jó, és elég sok réz vezeték van a tekercsein. Ezért ebből szerintem össze lehetne tekerni egy izmosabb transzformátort
(#) ármin27 hozzászólása Dec 10, 2010 /
 
Szép napot!
Érdeklődni szeretnék, hogy a mellékelt képeken látható trafó, miben lehetett és milyen trafó pontosan? Ugyhiszem, hogy valamiféle csöves erősítőben lehetett kimenő trafó. Segítségeteket előre is köszönöm!
Üdv.: Ármin27
(#) Dzót hozzászólása Dec 10, 2010 /
 
Üdv!
Probléma ha úgy tekerem meg a trafót szimmetrikusra a 2x30 voltot hogy két huzal egymás mellett fut közvetlen?
Azaz a szekunder részt 2 huzallal tekerem egyből.
(#) pjg válasza Dzót hozzászólására (») Dec 10, 2010 /
 
Nem! A bifilláris is így készül.
(#) Gubán_Gábor válasza kistotti01 hozzászólására (») Dec 12, 2010 /
 
Hello

A 220V-os bekötés a következő:

A primer oldalon a csokin felülnézetben balról jobbra az első kettőt, és az utolsó kettőt össze kell kötni, és az egyik összekötött pontra kell kötni a fázist, a másikra a nullát kötni, mindegy, melyiket hová.
Remélem tudtam segíteni
(#) kistotti01 válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Köszi a segítséget, de már megoldottam a problémát. Ellenállásméréssel lett megállapítva a megoldás. Primer oldalon vannak 1-3-5 Ohmos tekercsek. 110-230-400 V-ot szimbolízálva. Rá lett kötve a 3 Ohmos verzióra, és a szekunderen a feszültég értéke 12-24-40. Nekem 40V kell, tehát megfelelően müködik
(#) ármin27 hozzászólása Dec 13, 2010 /
 
Helló!
Nem szeretnék tolakodni, de nem tudna valaki az én kérdésemben is segíteni, mert nagyon fontos lenne és kilátástalanul állok a kérdés elött!
Segítséget mégegyszer előre is köszönöm!
Üdv.: Ármin27
(#) lapose válasza ármin27 hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Szia!

Szinte 100%, hogy ez egy kisipari trafó, szinte biztos, hogy nem lehet információval szolgálni róla, hacsak a gyártó meg nem lesz, vagy ki nem méred.
(#) ármin27 válasza lapose hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Köszi a válasz, de még várok hátha valki szolgál még valami hasznos infoval pl., hogy miben használhaták nagy valószínüséggel....
(#) gaben62 válasza nikolatesla hozzászólására (») Dec 13, 2010 /
 
Az M85-ös mint a betű +számjelzés megadja, M lemezes 85mm.széles lemezekből.
A trafó teljesítményét a vasmag keresztmetszet alapján tudod kiszámolni.
Ez A=cxd, az eredmény cm2-ben, ezt négyzetre emeled, és megvan a teljesítmény W-ban.
A menetszámot Nv=F/A, frekvencia osztva magkeresztmetszettel.
Ezeket a képleteket, neten több helyen megtalálod, de itt a fórumon is le van írva többször is.
(#) Hurkafej1 hozzászólása Dec 13, 2010 /
 
A transzformátor primer tekercse, amibe a 230V megy, az az amelyik kivezetései között 50Ohm környéki ellenállást mérek?
(#) sved002 hozzászólása Dec 14, 2010 /
 
Szijasztok! Vn itt egy trafóm
RTP2N3B012

Egy panasonic DVD Házimozi rendzserből mentettem ki! Van/Volt hozzá még egy valami másik áramkör azt nem tudom mivolt már régen volt ez ésaz már nincs meg!

Az lenne a kérdésem hogy ezt a trafót tudnám használni egy TDA7294 es IC-s Erősítőhoz?

Valaki ha tudna segíeni megköszönném!
És mijen feszultségeket tudok ebből levenni
(#) yohnsee válasza Action2K hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Helló! Ezt nem teljesen értem, nincs véletlen ehhez neked valami magyarázó rajzod?
(A kezdő kérdéseknél kerestem egy "nagyvonalakban univerzális végfok élesztő" tápegységet)
üdv
(#) Action2K válasza yohnsee hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Bővebben: Link Ez természetesen csak egy oldal. A negatívnak ezt kell még egyszer megtekerni. Valójában olyan mintha 2*32V-osra tekernéd, csak sok helyen megvan csapolva. Szinte ugyanannyi helyet is foglal el a csévén.
Az egy kilowattosat amúgy túlzásnak érzem. Élesztésnek elég szerintem egy pár száz wattos is. Viszont, rövidzár védelem, túl-áramvédelem mindenképpen szükséges a DC részben.
(#) yohnsee válasza Action2K hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
Köszönöm, ez így már teljesen érthető egy olyan nehéz felfogásúnak is, mint én
Szerinted, ha ezt elküldöm egy tekercseléssel foglalkozó cégnek, azok megcsinálják nekem vajon így?
Illetve, igen, kicsit túloztam az 1kW-al, éleszteni elég kicsi trafó is, csak megalomán vagyok
A DC védelmet mivel tudom megoldani?(olvadóbiztin kívül)
Köszi mégegyszer a segítséget!
Üdv
(#) gkari válasza ármin27 hozzászólására (») Dec 15, 2010 /
 
A képek alapján én inkább egy osztott tekercselésű kimenőre tippelek.Szétszedés nélkül csak úgy lehet biztosabban kimérni, ha tekercsenként egy nagyon érzékeny ohmmérővel(0,01ohm, vagy inkább még jobb)végigméred, a huzalátmérők (és közepes huzalhossz)ismeretében elég pontosan becsülhetők a menetszámok, így a kimenőméretezés képleteivel lehet számolni-nem kis feladat.
(#) Action2K válasza yohnsee hozzászólására (») Dec 15, 2010 / 1
 
Akik ezzel foglalkoznak, azoknak ez a rajz egyértelmű. Viszont, nem árt egy kész (teljes) rajzot vinni, mert az "ebből kettő kell, valahogy így" megjegyzések félreérthetők.
(#) yohnsee válasza Action2K hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Köszönöm szépen!
(#) ármin27 válasza gkari hozzászólására (») Dec 16, 2010 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet megprobálom az általad javasolt méréseket...
Ui. továbra is várom a segítségeteket, ha valaki tud valami hasznosat mondani még!
(#) donjon hozzászólása Dec 19, 2010 /
 
Sziasztok!

Van egy centírozóm amiben ilyen trafó van.Van 3 tápom de úgy néz ki mind a három trafó rossz.Van ötletetek,hogy mitévő legyek,esetleg lehet ilyen trafót kapni,vagy helyette mást ilyen tulajdonságokkal?Mire figyeljek a vételnél,hogy pont azt tudja amire szükségem van?Pl Lomex honlapján hogy keressem?


Köszönettel

trafo.JPG
    
(#) heinrik endre hozzászólása Dec 19, 2010 /
 
Sziasztok van egy csőves erősitőm ,és most cserélnék kimenő trafót a gyártó ugyan az de a bekőtés nem ugyan az ,a kivezetés egyértelmű de a bekőtés az nem..A tipusa indel tgl...15/001..Amire akarnám cserélni indel tgl..40/001 Előre iskőszőnőm a segitséget

015.jpg
    
(#) donjon válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
Köszönöm!És csak a Puskás jó?Nincs valami olcsóbb alternatíva?
(#) donjon válasza donjon hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
20VA 2x 9V TRE-20.60109-2/KK (ME) RoHS 230V/2x9Vx1.11A EI60/21 63x54x45mm




ezt pl a lomexnél találtam ez jó,mert az ára már emberi
(#) donjon válasza donjon hozzászólására (») Dec 19, 2010 /
 
ez most ac vagy dc 9v-ott csinál?! (mármint a puskás ami nekem van)


bocsi a sok kérdésért,csak szeretném megérteni a dolgot mennyit kell a lábakon mérni?
(#) big-D hozzászólása Dec 19, 2010 /
 
Sziasztok!
Lehet , hogy nem ide kéne feltennem a kérdésem de megteszem. Van egy trafóm aminek nem tudom , hogy melyik bemenete melyik . Értem itt a fázist a földet és a nullát . Kérdésem az lenne hogyan tudnám kideríteni , hogy melyik melyik?Van erre valami módszer?
A válaszokat előre is köszönöm.
(#) gaben62 válasza big-D hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Egy trafónál nincs olyan hogy fázis meg nulla, csak olyan van hogy 50Hz,/230V~ 60Hz/110-120V~os hálózat, és primer tekercs, szekunder tekercs.
A primer tekercs a trafó típusától függetlenül, /fel-vagy le transzformál/, az a tekercs amelybe a váltakozó fesz.get bevezetjük.
A szekunder amiről a az adott/átalakított feszültséget levesszük.
Mindenütt 230V~ Európában, a hálózati feszültség.
(#) donjon válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Hüha akkor megoldódott a titokÉs mindjárt van 2 jó trafóm.Az egyiknek az a baja(a háromból),hogy hol jó hol nem,kis kocogtatásra elkapja a ritmust,de valahol olvastam,hogy ezekben van valami belső biztosíték,lehet az huncutkodik.A lényeg,hogy nem kell vennem
Köszi még egyszer az infókat
(#) big-D válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Szia.
Hát szerintem a kép nem sokat segít, de azért felteszem .
A három kiálló kis izére megy a 230 csak azt kéne kideríteni hogy melyik a föld
(#) big-D válasza big-D hozzászólására (») Dec 20, 2010 /
 
Lehet , hogy nem sokat segít de van egy ilyen szöveg rajta : SLT5N474 jó lenne ha valakinek ilyen trafója
Következő: »»   92 / 370
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem