Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tranzisztoros kivezérlésjelző
 
Témaindító: krkic, idő: Máj 14, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 8
(#) edgaar válasza huarachi hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Hali !

Egyszerűen fogalmazva, a kondi névleges fesz értéke legyen nagyobb mint a legnagyobb fesz ami van az áramkörbe, mondjuk úgy 25%-al minimum, és akkor jól vagy. Pl ha 12Vos az áramköröd akkor 16V-os kondikat használhatsz. Vagy ha nagyon tuti akarsz lenni, akkor 25V-ost.

Edgár
(#) huarachi válasza edgaar hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Kedves Edgár!

Nagyon köszönöm a segítségedet, így már mindent értek.
(#) kadam hozzászólása Feb 12, 2010 /
 
Hello!

Elég régen írtak ide, de remélem azért sikerül választ kapnom a kérdésemre.

Megépítettem azt a kivezérlésjelzőt, aminek a rajzát többen is feltették. MInden szép és jó, de pár LED folyton világít. Számszerint a sorban a 2. , 3. , 4. , 5,
Ha adok a bemenetre hangot, akkor jól működik, kivéve a fent említett LEDeket. Továbbá az első LEDem egyáltalán nem működik.
Lehetséges, hogy a BC549 emitterén állandóan kifolyó 3,2 V a felelős? Vagy annak ott kell lennie?
Az áramkörben minden a helyén van, nincsenek bekötési hibák, és minden teljesen olyan, mint a kapcsolási rajzon.

Szeretném, ha valaki adna pár jó tanácsot.
köszönöm: Ádám
(#) feketezsolt0110 hozzászólása Feb 24, 2010 /
 
Sziasztok

Én szintén megépítettem a tranzisztoros kiv.jelzőt és valamiért folyamatosan világít. Mi lehet a baja?
(#) m.gyula3 válasza Electricboy hozzászólására (») Júl 19, 2010 /
 
Heló!

Egy hangszórónak a plusz, minusz vezetékét kell rákötni a kivezérlésjelző közös pontjára?
Én így értelmezem, rákötöttem a dolgokat és szépen veszi az áramot. Rövidzár nincs, mert elötte rátettem a tápomat. Alapjáraton, hogy nem mennek a ledek, nincs áramfelvételem se....ez jó vagy nem jó?.

Az jó, hogy a hangszóróra csatlakoztam rá?

hangszóró nélkül, hogy tudom kipróbálni, hogy jó-e vagy nem?

üdv!
(#) (Felhasználó 51715) hozzászólása Júl 24, 2010 /
 
Sziasztok!

Az alábbi SMD kivitelű tranzisztoros kivezérlésjelzőt építettem meg, de valamiért nem működik rendesen. Ha ráadom a 4,5V-ot, akkor 2 kivételével az összes LED világítani kezd, pedig nem kellene. Már megépítettem ugyanezt a kapcsolást nem SMD kivitelben, akkor nem volt probléma.
Ellenőriztem: minden alkatrész jó, a tranzisztorok sem égtek el beültetés alatt. Nincs szakadás, zárlat.
Marad a NYÁK, amit én csináltam a rajz alapján. Akárhogy ellenőrzöm viszont, nem látok benne hibás kötést.
Mi lehet a baj?
Előre is köszi.
(#) kormoran hozzászólása Aug 11, 2010 /
 
Elkezdtem összerakni ezt a kivezérlésjelzőt, de a BC549C tranzisztor helyett csak BC547B-t és BC547C-t tudtam szerezni. Szerintetek a kettő közül valamelyik jó helyette?
(#) Masaford hozzászólása Dec 14, 2010 /
 
Sziasztok!

Nekem annyi lenne a nyűgöm ezzel a kivezérlésjelzővel kapcsolatban, hogy bár kész van, működik, minden király, csak egy baj van: nagyon nagy hangerő kell neki, hogy felmenjen a LED-oszlop tetejéig, ha a trimmereket maximumra állítom akkor is.
A következő a kialakítás: 4 zöld, 3 sárga, 2 piros LED-ek,
12V-ról üzemeltetem, és egy az egybe ez a kapcsolás: Bővebben: Link

Tud segíteni valaki?
(#) Jax hozzászólása Dec 23, 2010 /
 
Sziasztok!
Én ezt a kapcsolást ( http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/kivezerlesjelzo.html ) megépítettem (9V-osra), és ha az erősítőm után kapcsolom, akkor majdnem minden led villog, de számítógép után hiába kötöm, mert nem ad akkora jelet.
raktam elé már 4 elő erősítőt, de a 14DB ledből, még így is csak 6-7 működik
tudna valaki segíteni, hogy tudnám az egészet életre kelteni? sürgős lenne a válasz
A válaszokat előre is köszi.

Üdv.: Jax
(#) Ge Lee válasza Jax hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
A 68 ohm helyett tegyél be kisebbet, 22 vagy 33 ohmot. A 14db LED szerintem sok lesz, használj kevesebbet vagy nagyobb tápfeszt.
(#) Jax válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Hali
A tápfesz jó, hibátlanul működik ha rákötöm az erősítőmre
De az a gond hogy ez karácsonyra, a barátnőmnek lenne, egy szív formába, de nem tudtam a dobozt megoldani se több, se kevesebb leddel, a 9V-os elemmel meg tökéletesen működik. De valamiért csak erősítőm után :/
Most építek hozzá egy BD tranzisztoros végfokot, amit itt találtam a kapcsolások között, hátha azzel megfelelően működik, nem tudom
Minden esetre érdekelnek a lehetséges megoldások.
Köszi a tippet

üdv.: Jax
(#) Jax hozzászólása Dec 24, 2010 /
 
Sziasztok
Sikerült megoldanom a problémát.
Kivettem egy ellenállást, és bekötöttem egy gyári füllhallgató erősítő után egy BD tranyós erősítőt.
Gyönyörűen villog
Egy gond még van, valamiért 2 LED nem villan
nem égtek el mert ha rájuk kötöttem feszt, akkor világítottak. Lehetséges hogy a dióda, vagy a tranzisztor ment ki?
A válaszokat előre is köszi.
Udv.: Jax
(#) doni8 hozzászólása Jan 19, 2011 /
 
Üdv!
Az lenne a kérdésem, hogy valaki tudja-e ennek a kapcsolásnak a rajzát? "Mono kivezérlésjelző" Az oldalon mellékelt pdf-ben megtalálható a rajz, igazából csak az alkatrészek méreteire lenne szükségem. (ellenállás, kondi nagysága; tranzisztor típusa stb)
Továbbá arra lennék kiváncsi, hogyha alacsonyabb tápfeszről szeretném üzemeltetni, akkor mit kell módosítani a kapcsoláson? (9 V-ra gondoltam)
Köszönöm előre is!
(#) Kosrabt hozzászólása Jan 20, 2011 /
 
Sziasztok. Én is után építettem ezt a kapcsolást, de valamit elronthattam. Kezdő vagyok. A kijelzéses rész működik, mert amikor egy potméterrel növelem a feszültséget, akkor szépen felkúszik a "jel", De nem tudok olyan nagy ellenállást belerakni, hogy az első két led ne égjen, de ez lenne a legkevesebb. Ezek szerint valamit a az erősítő része hibás nekem. Van benne egy 4u7 Farad-os kondenzátor az most 4,7u farad vagy mennyi? Kipróbáltam sima jelszinttel, de azzal semmilyen reakciót nem mutatott. Kérlek segítsetek. Köszönöm.
(#) Mybuster hozzászólása Jan 22, 2011 /
 
sziasztok ezt a kivezélésjelzőt szeretném megépíteni egy kérdésem lenne , hogy az ellánállások mértéke nagyon pontos hogy pl: 68 k legyen pontosan így készítesem el ?A ledek ellőt pedig 4 k ellenálások vannak?
(#) CIROKL válasza Mybuster hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
A kapcsolási rajzon nincs is 68 K ? az hol található én csak egy 68 ohm -ot látok az első tranzisztor emitterén , a LED -el sorosan pedig 470 ohm -ok vannak !
(#) Mybuster válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
OKÉ köszi biztos elnéztem
(#) Kosrabt válasza Mybuster hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Szia! Azt ne felejtsd el, hogy a BC 547-es és a BC 549 es tranzisztorok lábkiosztása más. Nekem ez okozott problémát. Sok sikert a megépítéshez.
(#) kadarist válasza Kosrabt hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Szia!
Én nem látok különbséget a lábkiosztásban, de lehet, hogy tévedek.
(#) Mybuster válasza Kosrabt hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Köszi hogy figyelmeztettél!
(#) Mybuster hozzászólása Jan 22, 2011 /
 
Szia lenne egy kérdédem hogy a kapcs rajzon az egyik kondi nem µF ba lenne mert ennél a fajtánál mind 100 µF és 200 µF os? Bővebben: Link
(#) kadarist válasza Mybuster hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Szia!
Van ott két 10µF-os, egy 4,7µF-os, egy 220µF-os meg egy 100nF-os kondi. Más fajta nincs.
(#) Mybuster válasza kadarist hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
OKÉ! Kössz!
(#) Kosrabt hozzászólása Jan 25, 2011 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, mert megépítettem a kivezérlésjelzőt, de csak 6-7 led világít. Láttam már ezt a problémát, de az hogy kicserélem a 33k-2,7k-s ellenállásokat 330k-27k-sok ra az nem segített. Szóval szeretném, ha segítenétek kijavítani a problémámat. Köszönöm.
(#) mislen74 hozzászólása Jan 31, 2011 /
 
Kérdésem az lenne hogy a BC 547 tranyot milyen más tipussal lehet helyettesíteni?
(#) Mybuster válasza mislen74 hozzászólására (») Jan 31, 2011 /
 
Helloka BC 182 Is jó csak csak az 547 40V ig jó használni míg a 182 -es 50 V ig tudod amúgy ugyanaz a bekötése is úgyhogy szintem ugyanaz mind a kettő npn!
(#) mislen74 válasza Mybuster hozzászólására (») Feb 1, 2011 /
 
Köszi szépen a segítséget!
(#) Mybuster válasza mislen74 hozzászólására (») Feb 1, 2011 /
 
Szívesen! jó munkát!
(#) Emberke hozzászólása Márc 2, 2011 /
 
Valaki rákukkantana hogy jó-e a terv.Egy kételyem van.A trimmer 2 egymás mellett lévő lábát össze kell kötni?Mert egy másik helyen azt láttam hogy nem kell.
Köszi!
(#) janik00133 hozzászólása Márc 6, 2011 /
 
Sziasztok!
Ennek a kapcsolásnap amiről itt szó van enne egyen áram kell igaz?
Mert ha igen azt hogyan tudom kiszámolni hogy mekkora váltó áram kell ahhoz hogy azt egyenirányítva 12V-ot kapjak?
Előre is köszi a segítséget!
Következő: »»   2 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem