Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   674 / 2499
(#) marksman hozzászólása Dec 23, 2010 /
 
Sziasztok!

Egy olyan erősítőt szeretnék készíteni ami egy mono rádiós órából kapja a jelet és egy 10 W -os hangszórót tud működtetni de lehet ennél egy kicsit kevessebb vagy több is.

Raknátok fel rajzot
(#) vilmosd válasza marksman hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Hali
Pl: TDA 2005. Bridge uzemmodban.
(#) hangszoros válasza vilmosd hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Tudom, hogy sok gyári hid megoldás hasonló, de attól még nam jó !
Ezügyben highand a király, de valamiért lekopott inen
(#) agressiv hozzászólása Dec 23, 2010 /
 
Tisztogattam a gépet és találtam egy érdekes videót. Érdekes, hogy mennyire gyilkolja a 220-at pár száz watt.

Power.avi
    
(#) marksman válasza vilmosd hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
A 23 , 24 -es rajz?
(#) hangszoros válasza agressiv hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Valamiért nincs hangja a videónak.
Egyébbként se értem. Azt akarja demonstrálni, hogy leesik a feszültség ? Ez sima ügy vékony a derot. Egy multiméterrel ennyit lehet demozni, megállapitani.
Tudnék mesélni mi mindennel probáltuk megfejteni, hogy a fekete lukban §§órától 00.05 percig mi a franctól táltosodott meg a hang. Olyan pontos volt, hogy órát lehetett beéllitani hozzá.
Ennél nagyságrendel cifrábbat olvashatsz az áthelyezett 871318, és 871235-ös hsz-ban
(#) LGS94 válasza agressiv hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Hát igen nem az mondom, hogy DJ akarok lenni hanem csak néha egy kicsit kevergetni és akkor nem árt ha jobban szól! És akkor a mai hangkártyák hány mW-os erősítőnek felelnek meg? Mert a fejhallgatómat 1200mW a maximális terhelhetősége 102dB gondolom ez 1mW melett és ha nem építenék hozzá egy erősítőt pl ami a főoldalon van nem tudom jó lenne e hozzá de sokkal jobb minőségben szólna mint a szimpla hangkarimon! Kérdés az, hogy megfelelne e hozzá?
Maximális terhelhetőség 1200mW
Erzékenység:102dB
Impedencia:32 ohm

De most meg találtam róla egy oldalon olyat, hogy maximális bemenet 50mW most akkor milyen erősítő lenne jó neki?Köszi!
(#) szamóca válasza LGS94 hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
(#) marksman válasza vilmosd hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
És ez a rajz nincs meg valahol jobb minőségben ?
(#) gery1212 hozzászólása Dec 23, 2010 /
 
Sziasztok olyan kérdésem van hogy találtam egy kapcsolás az oldalon, hogy beletehetem-e egy régi Videoton Aida dobozába amiből csak a végek hiányoznak?
A feszültsége az erősítőnek 52v+-

Válaszokat előre is köszönöm Bővebben: Link
(#) Mayan válasza gery1212 hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Hát a végfoknak még csak jó is lenne a szimpla 52V-os táp, 10k-s ellenállásokkal, de kell a meghajtó is, különben csak cincogni fog. Annak meg kellene egy külön +-17V-os (dupla) táp.
(#) gery1212 válasza Mayan hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Szia
Bocsi elírtam az erősítőben tényleg szimpla 52V van.
A meghajtót úgy gondoltam elég az erősítőben levő élőfok szerintem.
(#) RE AUDIO hozzászólása Dec 24, 2010 /
 
Sziasztok, a következő lenne a problémám mégpedig, hogy rendelkezem egy SENCOR SCD-5255MR autórádióval USB-S,MP3-AS,MEMORIA KARTYAS stb csak anyi a probléma,hogy nincsen meg az előlapja igy kaptam a baratomtól mert neki már nincs rá szüksége. Ebből az autórádióból szeretnék egy erősitőt barkácsolni a leg egyszerübb módon. Megoldhatnám ugy is hogy kiolvasztom a végfokot és csinálok egy külon erősitőt de az macerás lenne kissé. Ha tudtok esetleg jobb megoldást hogyan üzemeljem be egy erősitőnek akkor azt megköszonném nagyon Várom az öleteket előre is köszönöm
(#) Doncso válasza RE AUDIO hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Szia, bontsd ki a sasszit belőle, lehetőleg egyben, innen két lehetőséged van, vagy kiveszed belőle a végfok IC-t és az adatlapi kapcsolást alkalmazva , építesz egy új panelt, vagy a meglévőt használod, ha az utóbbit választod, akkor is kell az adatlapja, mert javarészt azokat a sémákat használják fel a készülék gyártók. No ha megvan az adatlap, akkor ki kell bogarászni a lábakat, és bekötni, kezd a táplábakkal, majd keresd meg a bemenetet, na a bemenetnél szakítsd meg a vezetősávot, és úgy csatlakozz rá egy RCA dugót, az a cél, hogy a bemenet ne legyen kapcsolatba a készülékkel. a kimenetek nem érdekesek, azok úgyis ki vannak vezetve a készülék hátuljára. Ott meg is találod őket. Kis szerencsével, még a panelon is kapsz egy kicsi segítséget, szitázott feliratok formájában. A bordát ne felejtsd el.
(#) agressiv válasza RE AUDIO hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Az eredeti nyákon hagyd az IC-ket, kösd le a belső bemenetet róluk és ráköthetsz amit akarsz. Az IC doksijában nézd meg, hogy melyik a bekapcsoló és mute láb, majd a dokumentáció szerinti feszültségszintet kell rákapcsolni (áltlaában így működnek az ilyen IC-k). Elméletileg ennyi.
(#) Vikesz92 hozzászólása Dec 24, 2010 /
 
Sziasztok! van 1 yamada Hts-3500 dvd-m és ha az erősítő részét használom akkor van 1 folyamatos zúgás már rá jöttem ha lefogom a ventilátor a végén és az lelassul a zúgás is változik ezek szerint az gerjeszti a zajt. Az lenne a kérdésem hogy hogyan lehetne megszüntetni a zavart? A ventilátor benne a trafónak a hűtése és folyamatosan megy.
(#) Doncso válasza Vikesz92 hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Szia, ha lefogod teljesen megszűnik a zaj? Vagy csak ahogy lefogod, olyan áramokat vesz fel a motor, hogy leesik a tápfesz, és ezért elhalkul a zaj? Nem mindegy. Próbáld meg, hogy lekötöd a motort, úgy mi történik? Ha megszünik, akkor egyértelműen induktív zavarokat kelt, néhány passzív elemmel orvosolható a probléma.
(#) Vikesz92 válasza Doncso hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Csak fojtani tudtam és akkor halkult most leszedtem a tetejét és és lefogtam a ventilátort akkor abba maradt a zúgás.
(#) demcar hozzászólása Dec 24, 2010 /
 
Üdv, mindenkinek!

Én egy subwoofer erősitőt szeretnék épiteni ,mert ami mostanáig volt egy évet birt csak ma meg kifingott.
Ezért szeretnék valami másat épiteni, ami adott 150W-os toroid és +/-42v-os szimmetrikus táp.
Idáig ezt az erősitőt használtam és nem a legjobb.legjobbBővebben: Link
Ezért szeretnék valami másat épiteni 4ohm-ra.
A segitéget előre is köszönöm.
(#) agressiv válasza Vikesz92 hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Lehet, hogy egy böhöm induktivitás a ventillátor tápjára megoldaná a problémádat. Elég jók a monitorokban lévő induktivitások, amik a 220-at hivatottak szűrni és bár nem tűnnek nagynak, viszont a mag kialakitása miatt (EI) 15-20mH is lehet az induktivitásuk.
(#) agressiv válasza demcar hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Ezzel sosem lesz gondod.
(#) demcar válasza agressiv hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
És a VF szériából melyiket ajánlanád ami viszi a 4ohm-ot és "szereti" a 42v-os szimmetriát.
(#) Robi85 válasza agressiv hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Hali.

Te ezt megépitetted már? Nyák rajzod van e hozzá? Nekem van egy Tramp nevű nyákrajzom, de nemtudom, hogy jó e hozzá. De beültetésem nincs hozzá.
(#) RE AUDIO válasza Doncso hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Köszönom a gyors választ valamit megpróbálok csinálni vele aztán majd irok
(#) RE AUDIO válasza agressiv hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Köszönom a választ kezdem érteni majd még irok ha valami nem tiszta
(#) RE AUDIO válasza Doncso hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
sajnos nem jutottam semmire, már teljesen összezavarodtam az adatlapot mellékeltem

mXvrxxq.pdf
    
(#) RE AUDIO válasza Doncso hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
úgy döntöttem , hogy inkább egy külön panelon megcsinálom csak nincsen panel rajzom nem tudnál egyet késziteni valamelyik programban ami jó lenne nekem? elore is köszönöm
(#) hapro válasza RE AUDIO hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Nyákot ne csináljanak helyetted?
Ezt rajzold át egy programmal és máris van nyákod.
(#) RE AUDIO válasza hapro hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Köszi
(#) Mayan válasza gery1212 hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Nem, nem elég. Az előfok kell hogy adja a szükséges kimenő feszültséget, és kellő áramot a végtranyók meghajtásához.
Következő: »»   674 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem