Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   675 / 2499
(#) Doncso válasza RE AUDIO hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Mester, ne viccelj már, ez a leg egyszerűbb dolog, van bemeneti kondi, az elé kell a bemenetet kötni, a kimenet egyértelmű, meg a táp is, nem bonyolult.
(#) agressiv válasza demcar hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Én személy szerint egyiket sem ajánlom.
(#) RE AUDIO válasza Doncso hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Jó jó megnözem ös előre is köszönöm
(#) agressiv válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Már rengeteget csináltam belőle és mindegyik ment rendesen.

A Tramp V2 nevű kicsinyített dupla nyák BC tranyók helyett 2S-re lett tervezve és más a lábkiosztás, de javasolt is BC182-212 helyett 2SC2240-SA970-et használni, mert lényegesenn jobb a hangja ezekkel, a végtranzisztorokat már nem gyártják, de 2SC5200-SA1943-al helyettesíthetők, a bemenetei 1µF-os kondi helyett pedig 2.2µF kell, mert 1µF-al nem megy le eléggé mélyre.
Amúgy én egy egy kettő dologgal kiegészítettem és egy kondi fordítva van benne.
(#) CIROKL válasza agressiv hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Idézet:
BC182-212 helyett 2SC2240-SA970-et használni,”

A 2SC2240 és a 2SA970 -et sem gyártják , amit lehet kapni az csak valami után gyártott .
(#) agressiv válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
KB 1.5 éve rendeltünk utoljára TME-ről és azokkal nem volt gond, meg lettek mérve és mindegyik azt mutatta amit a doksi szerint kell, és a hangjuk is nagyon jó volt, persze lehet, hogy azóta nem gyártják már, vagy raktáron maradtak.
(#) kadarist válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
A Toshiba gyártja mindkét típust és ezek kaphatóak is. Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) agressiv válasza kadarist hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Csodálkoztam is azon, hogy ezt nem gyártják, mert újabb kapcsolásokban láttam ilyesmit és a hangjuk lényegesenn jobb a BC tranzisztoroknál. Van mindkettőböl 1-1 zacskóval, majd kicserélem a melodyban is a BC-ket aztán meglátjuk, hogy mi lessz.

És van még egy nyák a tranzisztoroshoz.
(#) vikipapa válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Helló. Környezetvédelmi szabályokat betartó anyagokból készül, vagy valami hasonló szabvány.
(#) agressiv válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
A zöld ROHS felirat szerintem nem jelent semmi rosszat.
(#) kadarist válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Az ólommentes kivitel mellé biggyesztik ezt a jelzést. RoHS. Tehát ez a RoHS jelzés nem az utángyártottságot jelzi.
(#) J-O-E válasza agressiv hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Így van "kadarist" jól írja a ROSH felirat csak az ólom mentességet, és újabb gyártási technológiát jelent. Tehát nem régi gyártmány, 5évnél nem régebbi kb.
(#) demcar válasza agressiv hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
És a TDA7294-es ic-vel felépitett erősitőt, 4ohm-ra?
Mert az megyen 42V szimmetriáról 100w-os az pont jó.
(#) saraha hozzászólása Dec 24, 2010 /
 
Üdv.
Ehhez mit szóltok?Jóféle?
(#) potenciameter válasza demcar hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Ha 4ohm-os hangfalakat akarsz hajtani vele, akkor nem jo 42V. 4ohm-hoz 30-32 Volt kell. El birja az IC a 42-t is, de csak 8 ohmon.
(#) agressiv válasza demcar hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Miért ragaszkodsz minden áron az ilyen hurkaságokhoz?
Raktam most fel erősítőt, és nyáktervet is hozzá, egyáltalán nem bonyolult a megépítése, ez egy megbízható stabil végfok és egyáltalán nem gerjedékeny.
(#) zitzaki hozzászólása Dec 25, 2010 /
 
Sziasztok!
Egy ágota ds 600 as erősítőről érdeklődék hogy valaki tud e nekem valami adatokat róla mert nem igen találtam a neten.
A válaszokat előre is köszi!
(#) didyman válasza agressiv hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Pláne kis bétájú tranzisztorokkal valóban összemérhetővé válik a bemeneti fokozat bemeneti impedanciája a párhuzamos 10k-val, de ennél sokkal fontosabb, hogy az 1k-1nF miatt kifejezetten alacsony impedanciás meghajtást kér, tehát közvetlen elé hangerőszabályzó potméterből csak kisebb értékűt (1k) célszerű használni, mert leszabályzott hangerőnél elég erős magas vágást tud okozni (10k-s potméternél, halk hangerővel 10kHz körülre le tud mászni!), vagy az 1nF-os kondit ízlés szerint csökkenteni.
(#) Doncso válasza zitzaki hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Szia, reggel óta keresem a rajzát, valahol megvolt, DS600 néven, de nem találom.

Szerk: Időközbe meglett : Bővebben: Link Az erősítő 2*300w 4-ohmon, 2*150w 8-ohmon.
Apropó, nem találtál semmit róla? Bővebben: Link Kerested is?
(#) didyman válasza vikipapa hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Ólommentes az, ennyit jelent. Ez szerencsére a beltartalmat nem érinti, mindössze a lábak ónozására vonatkozik.
(#) djgombi válasza Doncso hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Ez nem az 1200-as rajza? +-95 volt nem hiszem, hogy 300 wattot adna.
(#) Doncso válasza djgombi hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
4 pár TO-220-as IRF végfettel? Az 1200-es? Ehh, csúnya lenne.
(#) djgombi válasza Doncso hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
De amúgy nem sok a +-95V 300 watt 4 ohmra?
De csúnya lenne
(#) Doncso válasza djgombi hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Nem, miért? Ezek 200v-os fetek, miért ne mehetne 95v-ról? Az hybridem pl csak 30w-os FET buffer véggel, és 75v-ról jár.
(#) djgombi válasza Doncso hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Értem ok
(#) szamóca válasza kadarist hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
...és sajna ezzel előjöttek olyan forrasztási problémák, amik már rég megoldottak voltak az ón-ólom forraszanyaggal.
(#) didyman válasza szamóca hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Igen. Paradoxon. A környezettudatosabbnak (?) mondott technológiával sokkal több szemetet lehetséges termelni, sok, zöld matricás készüléket, melyek javítása ilyen egyszerű dolgokkal, mint forraszhiba, is értelmetlenné válik a szükséges volumen és a bekerülési ár miatt, tehát hulladék lesz belőle.
(#) storm hozzászólása Dec 25, 2010 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a csatolt kapcsolásba(tda7250) tehetek-e bd243 / bd244 párost vagy inkább válasszak valami nagyobb tejesítményűt? Mit ajánlanátok?
előre is köszi!

tda7250.PNG
    
(#) frissadam válasza agressiv hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Hi!

Beültetés nincs a penelokhoz?

Üdv.:
Ádám
(#) saraha válasza storm hozzászólására (») Dec 25, 2010 /
 
Üdv.Nekem TIP 142/147-tel van.
Következő: »»   675 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem