Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   680 / 2499
(#) szabónagymester válasza szabónagymester hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
+/-36,3v az üresjárati, terheletlen egyen feszültség, amiről táplálnám az erősítőt. Ezért van szerepe r1, r2 ellenállásnak.
(#) elektrorudi válasza szabónagymester hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Nagyon nem lesz ez így jó... :no:
Futtass le legalább egy szimulációt !
(#) Mayan válasza szabónagymester hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Ez mi ??? Ez sem darlington...
(#) doomkiller válasza Mayan hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Sziasztok! Bocsi hogy beleszólok de ti nem a mellékelt kapcsolásról beszéltek nagyon leegyszerűsítve?
(#) Jaksi hozzászólása Dec 29, 2010 /
 
Sziasztok, most akarok nekiállni a PA300nak megvettem minden alkatrészt hozzá.
Ami ebben a PDFben van nyákterv az ugye pont fordítva kellene ha vasalásos technikával csinálom.
http://monitor.espec.ws//files/pa300_power_amlifier_146.pdf
Mivel a PDFben az arányok teljesen jók csupán az lenne a kérdésem ahhoz aki megcsinálta, hogy meg lehet e fordítani a PDF-et tükrözéssel vagy csak képként lehet megfordítani, mert ugy már veszt valamennyit a minőségéböl és az arányokkal is szórakozni kellene, persze képként meg tudom csinálni csakhát... Egyszoval van e olyan program vagy megoldás amivel tükrözöm és nyomtathatom egyböl?
(#) saraha válasza Jaksi hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Szia,ha keresnél és olvasnál akkor találnál is.Hapro terve,ha jól emlékszem szamóca is feltette ide az ő változatát lay-ba.
(#) sved002 hozzászólása Dec 29, 2010 /
 
******

Az lenne egy erősítőmbe a probléma, hogy nagyon melegedik a trafó és a egyenrinyító dióda híd

Panasonic erősítőről van szó!

Még reggel nagyon vörösödött egyik ellenálás! Kiszedtem a tranzisztorokat mert tranyós erősítő lemértem egypárat és visszaraktam! Működött is meg minden!

Amikor visszaraktam a nyák lapra a trafót és beakartam dugni egy utolsó probára mielőtt a dobozzába viszerakom!
Elkezdett vörösödni még egy ellenálat!

Kihúztam, bedugom, Semmi baja, csak mostmeg a trafó melegedik! Ha lekötöm a trafót semmi baja!
Segísetek mi lehet a probléma! Szilveszterre megkéne oldanom mert nem tudok mivel zenét csinálni

Nem a köszönésed színezgetésére kellene figyelned, hanem a helyesírásodra. Amúgy is, a piros a mi színünk. Action2K
(#) Jaksi válasza saraha hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Örök hála! Egyébként Corel painttal is megoldottam közben.
(#) ibpeti hozzászólása Dec 29, 2010 /
 
Sziasztok! Lehet buta dolgot fogok kérdezni, de szerintetek ártok-e azzal, ha az erősitőmbe a gyári hűtőbordára ráteszek egy 8cm-es ventilátort, ami folyamatosan forog? Hány foktól hány fokig egésséges az IC-nek, nem baj hogy ha nem terhelem, akkor túl hidegre lehüti a bordát? Köszi!
(#) kadarist válasza ibpeti hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
A környezet levegőjének a hőmérsékleténél nem tudja jobban lehűteni a ventilátor a bordát. Ez nem klímaberendezés.
(#) jimmy63 válasza sved002 hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Hello.Ha ellenállások melegszenek ebben az esetben izzanak akkor csak zárlatot keress.Tranyók mérésnél figyelmesen mert lehet hogy valami elkerülte a figyelmedet.Más baj nem lehet csak zárlat.Mérd ki újra de figyelmesen(meghajtó,végtranyó)sok sikert!
(#) baloglali válasza potenciameter hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Szia!
15w 4óm
ha tudsz segíteni nagyon jó, de légyszi kapcs. rajzot is mutass! kösz!
(#) sved002 válasza jimmy63 hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Hali!

Kimértem minden jó! Szól(t) egy darabig amíg ki nem húztam! Amikor bedugtam meg a trafó kezdett el melegedni!

Ez is zárlat lehet?
(#) Moderátor hozzászólása baloglali hozzászólására (») Dec 29, 2010
 
Helyesen írva, 4 ohm. Amiből a portál 4 ohm-ot csinál.
A mondateleji nagybetűket is használd. Köszi!
(#) szabónagymester válasza doomkiller hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Nem, de minden esetre nagyon megszívlelendő, és én kifejezetten örülök ennek a kapcsolásnak!
(#) szabónagymester válasza Mayan hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Én ebből próbáltam kiindulni.
De lehet mégis a hagyományos darlingtonnál maradok.
(#) kadarist válasza szabónagymester hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Ez a jó öreg Sziklai-pár. Ezzel a megoldással is lehet végfokozatokat építeni. Bővebben: Link
(#) CIROKL válasza szabónagymester hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Nagyon régi dolog ez már a 70-es években is alkalmazták ,
Bővebben: Link
(#) szabónagymester válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Hu de klassz!
A homok fújt üveget te magad készítetted?
(#) skero válasza baloglali hozzászólására (») Dec 29, 2010 /
 
Ezeket nézted már?Bővebben: LinkBővebben: Link
(#) potenciameter hozzászólása Dec 29, 2010 /
 
Szevasztok. Megépitettem a mellékelt erősitőt. Ez egy román erősitő amit még a 80as években terveztek. A rajz szerint 100W-ot ad le 4ohmon, ha 63Vról van hajtva, én 45Vról hajtom igy kb. hány wattot tad le?
(#) nikolatesla hozzászólása Dec 29, 2010 /
 
Hali!
Lenne valakinek egy 800W-os erősítő kapcsolása aminek a nyákja viszonylag kicsi, De ne IC-s legyen s ne tranyós,hanem fetes.
Valami olyan kéne ami +/- 80V-ot bír.
Az se lenne utolsó ha lenne nyákrajza...

Előre is köszönöm!
(#) agressiv válasza nikolatesla hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Miért ragaszkodsz a fetekhez? Mellesleg +-80V-ból nem lessz 800W-od.
(#) djgombi válasza agressiv hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Az is kérdés hány ohm-ra kell a 800 watt?
(#) Doncso válasza agressiv hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Mer miért nem? Nem mondta hány ohm-ra kell, és azt sem, hogy hidalni fogja, tudod rx500 2*28v-ról és van belőle FET-es.
(#) agressiv válasza Doncso hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Elég durva megkötések vannak például, hogy ne legyen kicsi. 2Ohm-ra ezt eléggé lehetetlen lenne megoldani, mivel egy halom fet kellene bele és nem írta, hogy hidalva használná.
(#) jimmy63 válasza sved002 hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Hello.Ha a trafó melegszik akkor valószínű,hogy az egyenirányító sor valamelyik diódája(de ha egy gréc dióda van benne akkor az a zárlatos)Nagy ritkán a két nagy kondi is elszállhat.A lényeg,hogy zárlatos alkatrészt keress.Sok sikert.
(#) bereczk.jans válasza potenciameter hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Szia! Ránézve a kapcsolásod 45V-s feszültségére kb. ennek négyzetgyök kétszerese a 63V, tehát durván számolva fele teljesítménnyel számolhatsz. Mi a véleményed a hangzásáról? (Tiszta, részletező, grízesen torz, kis hangerőn tiszta de közepes hangerőn már jól hallható a torzítás? Azért kérdezem, mert az ilyen kapcsolások eredményessége széles skálán mozog.)
(#) potenciameter válasza bereczk.jans hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Szia! A hangzása meglepően tiszta, nekem tetszik, a 80-as években ezt hifi erősitőként árulták. Mondjuk nincs olyan szép hangja mint a Quad405-ömnek, de nem is olyan bonyolult mint az és nem egy alkatrésztemető, kevés cucc kell hozzá és meglepően olcsó pénzből össze lehet hozni egy ilyet. Nem tapasztaltam idegesitő torzitást szoval nagyon minimális, fülemmel nem érzékelem, mondjuk a szkópom nincs hogy leteszteljem.
Én megvagyok elégedve vele, szerintem elég szép a hangja. Van ennek a végfoknak egy másik változata is, az még jobb és szebb, de a teljesitményük azonos, csak annak most nem találom a rajzát.
(#) Doncso válasza agressiv hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Így van, nem írta hogy hidalva használná, nem is erre gondoltam, hanem , hogy a reflex is úgy van megoldva, hogy egy csatorna 2db 120w-os végfokból áll, és ez van összehidalva, így jár 2*28v-ról a 250w-os végpanel, és ebből van benne kettő, ezt arra írtam, hogy +-80v ból hogy lehet 800w, hát így. Persze mindketten tudjuk, hogy ennek az egésznek így ahogy van semmi értelme. Ha 800w-kell, egyszerűbb kiválasztani egy értelmes kapcsolást, akár a melody-t beerősíteni, és ahhoz választani tápot, én legalábbis így csinálnám. Vagy vennék egy siva ppa 1600-at, bár nem tudom mire használnám.
Következő: »»   680 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem