Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Grafikus kártya javítása
 
Témaindító: Kece, idő: Júl 30, 2010
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Kece hozzászólása Júl 30, 2010 /
 
Alábiakban egy Inno3D Geforce 8800GT videokártya látható hűtőborda nélkül, közelebbről pedig annak egy 64MB-os memória IC-je. (Asszem DDR3) A cuccnak egy szépséghibája van: az említett IC hibás. Karakteres üzemmódban szép csíkos, grafikus üzemmódban szemcsés, a Vindóz meg be se indul vele csak ha csökkentett módban letiltom. (Így sajnos egy flash animációt nem lehet megnézni vele) A hibát amúgy az okozta hogy huzamosabb ideig használtam 80 fokon, lényegtelen. Viszont láttam egy-két illető hírdetését, akik VGA-k és hasonlóan komplex cuccok javításával foglalkoznak. (A kérdésem elsősorban feléjük irányul)

Tegyük fel hogy le szeretném műteni ezt az IC-t a kártyáról, és kicserélni egy egészségessel. (Nem hátrány ha mindezek után még működik is) Mi ennek a módszere? Lehetséges-e egyáltalán háztartási körülmények között? Foglalkozott valaki ilyen tokozású IC-vel? Vélemények? Tapasztalatok?
(#) vilmosd válasza Kece hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Hali
Ha jol latom ezek BGA tokozasuak. Ha van masik ilyen RAM-od esetleg meg kellene probalni valamelyik mobil javito emberket megkornyekezni, hogy cserelje ki. Nekem van egy ismerosom aki cserelgeti a BGA-s cuccokat. Biztos lehet talani ilyen szemelyt. Hazilag eleg nehez megcsinalni az ilyet.
Udv Vili
(#) greatman válasza Kece hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Szia!

Hát, nem akarlak elszomorítani, de szerintem nem memória IC okozza a hibát. Jópár hasonló kártya volt már a kezem között, és egyiknek sem volt memória hibája. A GPU forrasztási hibája okozza a hibát. Valószínűleg a magas hőfokon járatás miatt megrepedhetett valamelyik forrasztás. A hibát csak a GPU újraforrasztásával tudod orvosolni....
(#) Edem007 hozzászólása Júl 30, 2010 /
 
Hali

Azt is megpróbálhatod ha tényleg nem az IC a ludas hogy át melegíted az összes látható és hozzáférhető forrasztást !!
Ehhez jó kézügyesség és türelem kell tapasztalatból mondom ja h és 1 tiszta tű hegyes forrasztó hegy !

A művelethez sok sikert és birka türelmet Üdv Edem007
(#) frenky válasza Kece hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
"grafikus üzemmódban szemcsés, a Vindóz meg be se indul vele"
Windows*
És az nem memória lesz hanem grafikus processzor,ami már bajosabb. Én személy szerint nem bajlódnék vele főleg nem 8800 gt esetén de türelem kérdése.
Sok sikert az esetleges javításhoz .
(#) Kece válasza greatman hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
A memória hibája valószínűbb. Nem véletlenül volt túlmelegedve, ugyanis a hűtőborda nem ért hozzá ahhoz az egy IC-hez. De még ha igazad is van, amíg nem biztos addig inkább nem nyúlok a GPU-hoz, valószínűleg nagyobb kárt csinálnék mint a memória IC-vel.
(#) pivi1 válasza Kece hozzászólására (») Júl 31, 2010 /
 
Üdv!
Házi körülmények között csak annyit tehetsz, hogy átmelegíted.Gyári körülmények között újra golyózás pozicionálás,kemencében átengedés.Nem nagy esélye hogy meghibásodott,inkább csak hidegforrasz következtében felvállt.(köszönhetően a RoHS emblémának)
Jóminőségű folyasztószer(flux) kiséretében forrólevegős forrasztóval(rosszabb esetben hőlégfúvóval) egyenletesen,türelmesen 240C-ig melegíted.Környező egyzerübb alkatrészeken, pl kondi látni lehet mikor ömlik meg a forrasz.250C-felett az alkatrészek tönkremehetnek(hagyományos alkatrészek pl.csatlakozó meg biztos),ezért nem egyszerű feladat.A GPU-nak nagyobb esélye van,hogy felvált.Mielőtt nekifognál egy hulladék ólommentes alaplappal,vagy stb.. mindenkép gyakorolj.
(#) ChoozLee válasza Kece hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
BGA tokozású alkatrészt mi nem igen szoktunk javítani itt, a gyárban (na nem az Inno3D-nél). Van, aki meg tudja csinálni a javítósok közül, de nem érdemes szórakozni vele, és az eredmény sem garantált. (gondolj bele: megveszed - nem olcsón - a cserélendő chipet, és még nem is sikerül megcsinálni; azaz jobban megéri kidobni)

Véleményem szerint a magas hőfokon való járatás sokkal hamarabb okoz hibát az alkatrészen belül, mintsem a forrasztásban. A szilíciumból készített chip nem szereti a 150 foknál melegebbet, az ólommentes paszta pedig meg sem folyik 210 alatt.
(#) magitor hozzászólása Aug 2, 2010 /
 
Hali, gddr3 amúgy ami benne van, viszont ez egy az egybe gpu volt nálam 6800 gti meg 8800gti is ezzel a hibával, én nem foglalkoznék vele nem éri meg mert csak egy inno nem egy komolyabb gyártósorról lekerült kártya. Viszont azt tudom mondani "IJB" (bocsi érte) de nagyon nagy butaság hűtés nélkül járati ezek a cuccokat. Nem egy Zotac kártya....
(#) 7805 válasza Kece hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
üdv ddr 2 es memóriám van ebben a mérteben gpu tűlmelegedés általi halál
(#) Ted válasza Kece hozzászólására (») Aug 4, 2010 /
 
Kedvesemnek is hasonló hibája keletkezett a 8600GT-s kártyájával. (Máig sem tudom, hogy miért.)
Sok utánajárás eredményeképp meglett a megoldás is.
A RivaTuner nevű progival le lehet tiltani a hibás pixel/vertex unit-ot vagy mi a szösz.
Egy maszkolást bebillentettem és azóta teljesen jó.
Előtte meg kockult csíkozott megmár nem is emlékszem szerencsére, hogy mi baja volt.

Akik értenek hozzá, azt mondják, hogy a letiltással némi teljesítményt veszít az ember, de röhögve vitte a DragonAge-t is.

Ha még nem próbáltad, érdemes megnézni, hátha neked is hasonló a problémája a kártyának.

Igény szerint feldobom a képeket, hogy hova kell kattintani, mert elég macera megtalálni.
(#) lanti válasza Ted hozzászólására (») Aug 8, 2010 /
 
Ez engem is érdekelne! Ha lehetne kérném szépen a leírást képekkel!
(#) adu84 hozzászólása Aug 8, 2010 /
 
Én cserélgetek BGA-t és nem egyszerü
az egyik az hogy csak az új BGA jó
a másik pedig hogy leforrasztáskor felrepedhet a PAD és kidobhatod az egész kártyát
nem egyszerű javítani és amennyibe kerül a BGA annyiból szerintem veszel másik kártyát
(#) Mumtaz hozzászólása Aug 9, 2010 /
 
Sziasztok!

Régi problémámat szeretném felvetni, hátha valaki tud rá valami megoldást.
Van egy Club3D GeForce 6600 kártyám, amin 2 évvel ezelőtt kondikat szerettem volna cserélni, de 3 SMD alkatrész letört róla. Nem tudom, hogy ezek ellenállások voltak-e, vagy valami más. A kártya azóta itt pihen a fiókomban, de nem dobtam ki, hátha valamikor kiderül, mik törtek le róla.

Linkeltem képet az érintett részről és magáról a kártyáról, hátha ráismer valaki.
(#) Norberto válasza Mumtaz hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
Az én meglátásom szerint az a 2 alkatrész kerámia kondenzátor volt anno. Kb. 10 és 100 nF tartományban valahol.
(#) Ted válasza lanti hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
Máris-szomszéd.

0a.
Letölt-telepít:
RivaTuner
(Ugyanez a verzió van fent itt is.)

1-6. -> Csatolt kép.

A 6. lépésnél, vagy a baloldali pipát veszi ki az ember, vagy a fenti bitsoron billenti át a letiltandó egységnek megfelelő egyest nullára.

Mint látszik itt a "Stream unit 1" volt a ludas.
Másnál lehet, hogy a másik, nem tudom.
Ahogy már az sem rémlik, hogy azonnal, vagy újraindítás után eszközölte a beállításokat.

Próbálkozni kell, rosszabb már nem lesz. *

(*Persze felelősséget nem vállalok, THM:+250%, reklamáció nincs. )

Ha bármi gond van vele, írj.
Remélem tudtam segíteni!
(#) Mumtaz válasza Norberto hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
Ok, Köszönöm!

És a harmadik mi lehetett?
(#) Kece válasza adu84 hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
Na igen, amit nem ismertem az a tokozás neve. Vilmosd hozzászólására reagálva kicsit utánaolvastam... és az eredmények valóban kiábrándítóak. De ez a Riva Tuner elég jól hangzik. Valószínű inkább azzal próbálkozok.

Még Tednek volna annyi kérdésem hogy honnan tudom meg, mit kell kiiktatni? Van rá valami gomb, teszt, vagy kénytelen vagyok végigpróbálgatni?
(#) Ted válasza Kece hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
Mint írtam, próbálkozni kell.
De úgy sejtem, hogy a te kártyádon sincs több 2 egységnél.

Próbáld először a 2.-at letiltani.
Ha meg újraindítás után sem lett jó, akkor értelem szerűen az első.

Ha több egység lenne, akkor csak egységekszáma^2 lehetőséged van.
Javaslom, hogy írj fel egy igazságtáblát, hogy ne keveregj el.
(De nem biztos, hogy újra kell indítani, ilyen esetben hamarabb haladhatsz.)
(#) Janaboy hozzászólása Okt 24, 2010 /
 
Sziasztok!

Erről a BGA felmelegítés módszerről már sok videót néztem és érdekes, hogy leginkább gázégővel melegítik mint forrólevegővel..hogy miért azt nem tudom, de sajnos arra nem találtam egyértelmű választ, hogy ha gázégővel csinálom, akkor a gázégőt hány fokra állítsam és kb hány percig melegítsem a chipet? Próbáltam közben használni egy infra hőmérőt, de nem egyszerű az eset!

üdv
Janaboy
(#) szabolcska5 hozzászólása Jan 3, 2011 /
 
Sziasztok!
Nem tudom, h jo helyen jarok-e, de azert megkerdezem.
A szanitogepem ra van kotve a HD-s plazma tvemre es egy kicsit darabos a kep film nezes kozben. Egy ismerosom azt mondta,h grafikus kartya hianyzik a gepbol, ami igaz mert nincs benne.
A kerdes a kovetkezo lenne: Mindegy h milyen grafikus kartyat teszek a gepbe vagy vannak kikotesek? A gep egy Intel Pentium 4 CPU 2.80GHz, Intel la crosse D865GLC (3PCI, 1AGP,4DIMM,audio,video,lan), rendszer memoria 512mb, BIOStipusa:AMI(06/22/04) Video kartya: szabvanyos VGA grafikus adapter(16192KB), a HDD-k egy 40GB a programoknak es 250GB a tobbi dolognak IDE-s.
Lenne meg egy kerdesem, h a RAM-ot mindegy h milyet vagy ott is van esetleg kikotes?
Remelem jol el tudtam mondani mindent es lesz megfelelo valaszotok...
Koszonom szepen elore is mindenkinek...
(#) didyman válasza szabolcska5 hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Ha nem lenne grafikus kártya a gépedben, akkor nem tudnál mit nézni sem. A szabványos VGA grafikus adapternek szedj le illesztőprogramot, mert biztos, hogy nem ez a neve, és így illesztő sincs rá telepítve, a rendszer kezeli a beépített mindennel kompatíilissel.
(#) b-max válasza szabolcska5 hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Én arra gyanakodnák, hogy nincs rendesen feltelepitve a grafikus kártya drivere.
Vezérőpult, képernyő/megjelenités alatt nézz körbe.
(#) szabolcska5 hozzászólása Jan 3, 2011 /
 
utana is nezek gyorsan. es visszajelzek...
(#) szabolcska5 hozzászólása Jan 3, 2011 /
 
Intel(r)865G Graphics chip Accelerated VGA, 8bit. Ez van rajta es azt irja h az illesztoprogram naprakesz. Igazabol azt szeretnem ha tudnek a gepen HD-s filmeket is nezni, mert ha olyat inditok el akkor a kep es a hang kulon utakon jar. Mar latom a kepet,de a hang le van maradva egy kicsit...Nagyon nem ertek a gephez, de ugy hallottam h ezt kellene vennem vagyis cserelnem benne...
Ja es nem tudom, h szamit vagy sem, de windows 7 et hasznalok. Lehet h ezert nem mukodik az adapter rendesen?
(#) szabolcska5 hozzászólása Jan 3, 2011 /
 
vga.dll ez az illesztoprogram van hozza...
(#) b-max válasza szabolcska5 hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Hát szerintem kéne a chipset driver .
(#) szabolcska5 válasza b-max hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
azt pontosan hol tudom leszedni vagy megnezni a gepmen h hol talalom.... erre gondoltal?: Intel Chipset Install Utility 9.1.2.1008 (2.80Mb)
(#) szabolcska5 válasza b-max hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
az intel oldalan keresgeltem, de ehez az alaplaphoz a windows 7re nincs chipset driver
Akkor ezek szerint nincs semmi jarhato ut ahoz,h HD-s filmeket tudjak nezni?
(#) b-max válasza szabolcska5 hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
és akkor ezt feltelepitetted ?
Intel Chipset Install Utility 9.1.2.1008 (2.80Mb)
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem