Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   533 / 1385
(#) shield válasza shield hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Nem kellett sokat vissza keresnem, netto 2500FT.
Kénytelen leszek innét rendelni.
A honlapjuk nem fejlődött semmit.
holamo3
(#) krisztianAMG hozzászólása Jan 2, 2011 /
 
Üdv!

Engem a lézernyomtatós technika érdekelne (végigolvastam az összes módszert(gulasoft köszönet a plusz segítségért! ),abszolút kezdőként ez mutatkotik a legegyszerűbnek). A cikkben ehhez műnyomó papír használata van javasolva,de itt,a fórumban az első oldalon mspike írta,h ő ezt a módszert lamináló helyett vasalóval használja,de nem említi speciális papír használatát.
Tehát a kérdés az lenne,h szügséges e a műnyomó papír,vagy nem?
(#) kaqkk válasza krisztianAMG hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Én az etikett cimke hordozóját használom ,tökéletesen bevált . Nem kell áztatni vakarni ha kihűlt a panel vasalás után egyszerűen lehúzom mint egy matricát .
(#) krisztianAMG válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
A tapéták hordozója is ilyen,ugye?
Már csak az érdekelne,h a vasalót hány fokon használod ?
Köszönöm a segítségedet!
(#) J-O-E válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Csak igazolni tudom, én is etikett címke hordozóra nyomtatok. Nem buherált laminálón, többször átengedem a panelt, mikor kész egyből langyos folyó vízzel átáztatom, és egybe lehúzom.
Az egész folyamat laminálással együtt 5perc.
(#) kaqkk válasza krisztianAMG hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Én saját készítésű laminálót használok kisérletileg beállított hőfokon (lövésem sincs hány fok lehet )
A tapáták hordozója is jó de nem minden nyomtató tudja "kezelni" nálam egy fajta hordozó volt jó ezt is ki kell kísérletezni . Sokféle tapétát használtam a legtöbbnél szétcsúszott a rajzolat mintha nem olvadt volna rá a toner .
(#) krisztianAMG válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Akkor irány kísérletezni
A laminálónak mekkorának kell lennie a befogadó vastagságnak,h beleférjen a NYÁK ?
(#) kaqkk válasza krisztianAMG hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Az enyém fénymásolóból készült , rugó szorítja össze a hengereket , de minimum 1.5-2mm re ki kell hogy tudjon "nyílni"
(#) krisztianAMG válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 2, 2011 /
 
Köszönök szépen mindent egyelőre,majd ha a gyártásnál felmerülne vmi probléma jelentkezem.
(#) blackdog válasza krisztianAMG hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Sziasztok!

Én tegnap készítettem el életem első nyákját.
Előtte sokat olvastam a témában végül a 'szerintem' legegyszerűbb megoldást választottam.
Lézernyomtató+műnyomó papír+vasaló+nátrium perszulfát.
A végeredmény magáért beszél.
Engem nem kergetett a tatár így nem szempont, hogy 10 percig tart a maratás vagy 20. Annyival segítettem a maróanyagnak, hogy hőlégfúvóval melegen tartottam.
Vasalás után sem kapkodtam. Hagytam, hogy szépen leázzon a papír. Gyakorlatilag semmit sem kellett vakarni rajta. (Míg ázott kb. 10perc addig elpakoltam vasalás után)
Az egyik vezetősáv megszakadt, de marás előtt átnéztem és mezei alkoholos filccel javítottam.
(#) pcroland válasza blackdog hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Nagyon klassz lett! Gratulálok
(#) pcroland hozzászólása Jan 3, 2011 /
 
Hello! Mostmár van előhívóm és kémiai ónozóm.Az előhívót tényleg 1:9-es arányban kell vegyíteni?Nem lesz túl híg?És az ónozóból ha "elfogy" az ón akkor lehet még ónt oldani bele?
(#) Norberto válasza pcroland hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Kereső + olvasás!
(#) Zoli_bácsi válasza pcroland hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Gondolom ezt a 1:9 arányt a gyári előhívó flakonján olvastad. Ha így van, akkor miért kérdőjelezed meg a gyári ajánlást, illetve előírást?
(#) agressiv válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Mert lelkes, de fogalma sincs arról, hogy mit csinál. Ilyen fiatal embernek nem adnék a kezébe vegyszereket az biztos
(#) pcroland válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Csak,hogy valakinek hátha van valami megjegyzése,hogy túl erős túl híg lesz....Akkor úgy használom.
(#) blackdog válasza pcroland hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Azt nem értem, hogy miért küzdesz ezzel annyira. Megy a vonatod
Én 'is' kezdő vagyok. Előbb használ az egyszerűbb megoldást, hogy egyáltalán lásd mit-miért csinálsz és utána bonyolíts, ha szükséges.
Én úgy látom, hogy amatőr körülmények között a nyomtató+vasaló is teljesen tökéletes eredményt ad.
Majd, ha tízesével gyártom a kisebb-nagyobb paneleket akkor elgondolkodom a váltáson.
Gondold végig.... :yes:
(#) pcroland válasza blackdog hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Már háromszor csináltam vasalásost,de nem tapadt át rendesen a festék.Úgyhogy kipróbálom ezt.
(#) ODU válasza pcroland hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Különben igazuk van a többieknek pcroland. Nagyon gyorsan akarsz mindent egyszerre. Hihetetlenül el van kapkodva nálad minden és észveszejtően felszínes a tudás hozzá. Ezt így nem szabad. Szerintem senkisem akar téged erről lebeszélni, hisz közénk tartozol, de ebből így nagy balesetek lehetnek, valamint sikertelen végeredmény. Én kb 1 évig csak olvasgadtam minderről, és végigjártam a ranglétrát, mint szerinetem sokan mások rajtam kívül. Először filcel, majd vasalás, esetleg p20, stb. És kb 2 év után kezdem azt érezni hogy átlátom hogy és mint van ennek a folyamata. Nem hiszitek el de a rendezés és tárolás valamint a rendszerezés és a rend legalább annyira fontos mint a tudás hozzá. Szóval körültekintően! Több olvasás=kevesebb kérdés! És biztos hogy menni fog. (lehet kicsit OFF de szerintem fontos)
(#) pcroland válasza ODU hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Nem OFF.Igazad van,de énis kb másfél éve csináltam az első nyákom.Ha meglesz minden akkor csinálok egyet és ha valami probléma lessz akkor írok.
(#) ODU válasza pcroland hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Én vagyok annyira elkötelezett és szeretem az elektronikát, hogyha van egy kezdő, annak szívesen segítek, akár abban hogy hogy kell NYÁK ot csinálni, illetve csinálok is megrendelésre. Szóval ha túl sok kérdésetek van amit esetleg nem tudnak mások elmondani vagy belefáradtak. Szívesen segítek, vegyetek fel MSN-re. Remélem ez nem reklám, pusztán a tudást szeretném tovább adni.
(#) blackdog válasza pcroland hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Idézet:
„Már háromszor csináltam vasalásost,de nem tapadt át rendesen a festék.”


Láttad, hogy nekem hogyan sikerült elsőre. Nem a technikával van a baj hanem a hozzáállással.
Hova sietsz? Viszik a csajod?
Nyomtasd ki műnyomóra az áramkört.
(ha nem vagy biztos magadban gyakorold a vasalást. Én bútorlapon gyakoroltam meg korábban a gyerekek pelenkáin, ruháin )
Legyen ALAPOSAN megtisztítva a rézlap.
Türelmesen vasald fel és türelmesen áztasd le!
Lehet, hogy a nátrium perszulfát lassú, de szép az eredmény.
Szerintem is a türelmeddel van a gond!
Ha ez nem megy mit vársz 'komolyabb' több tudást igénylő technikától?
***
Kérésre törölve. Frankye
(#) Moderátor hozzászólása (») Jan 4, 2011
 
Kérem, hogy az OFF-topic bejegyzéseket mellőzzük!
Köszönöm.
(#) gulasoft válasza blackdog hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Ebben nagyon nincs igazad. Sokszor elmondták, hogy nem mindegy milyen nyomtatód van, abban milyen toner van, milyen a vasalód.
Neked szerencséd volt.
Én 10*próbáltam 10* lett hiányos. Soha teljesen jó nem lett. Azt a minőséget meg megközelíteni sem tudta, (még ott sem ahol feltapadt) ami számomra megfelelő.
Sokan pont ezért álltak át vasalásról laminálásra, csak ott meg át kell alakítani a laminálót, vagy vasalóval melegíteni utána áttolni. (Én próbáltam főlégfújóval, azzal nem volt elég.
(#) blackdog válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Lehet, hogy csak szerencsém volt. Hétvégén marok még és kiderül.
HP LaserJet 1018-at használok utángyártott festékkel.
A vasaló egy lestrapált gőzölős vasaló. Nem is tejesen sima az alja.
Én azért írtam, hogy talán türelmesebbnek kell lenni.
(#) Blizzard válasza shield hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Én írtam nekik mailt a két ünnep között de nem reagáltak rá
(#) patexati hozzászólása Jan 4, 2011 /
 
Sziasztok! Ma végigjártam a környéken ismét minden boltot műnyomó ügyben nem lehetett kapni sőt azt sem tudják mi az a papírboltban.. Aztán gondoltam van egy kis nyomda megkérdezem ott. Hát fillérekért kaptam egy nagy adagot Tehát érdemes nyomdában érdeklődni!
(#) Rumcájsz válasza patexati hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Egyébként nem kell mindenáron a műnyomó papírhoz ragaszkodni, ugyanis mindenki postaládájában van megfelelő papír a rajzolat laminálásához. Sok reklámújság fényes, vékony papírra van nyomtatva, arra is tökéletesen lehet laser nyomatot készíteni és laminálni. Nem kell foglalkozni a papíron lévő mintával, ábrával ugyanis az nyomdatechnikailag festékkel van a papírra víve a laser lenyomat pedig más eljárással működik.
Régen a vasalásos kísérleteimnél sokmindent kipróbáltam. Sokan esküsznek a matrica -etikett- hátlapjára de ugyanúgy megteszi az olcsó reklámújság is. Egy kis kísérlettel ki lehet választani a legmegfelelőbbet, választékból nincs hiány...
(#) patexati válasza Rumcájsz hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Na akkor leírom! A 130 akárhány grammos műnyomót ha valaki kipróbálja nem fog csalódni! Megfelelően előmaratott nyák esetén most tökéletesen kiviteleztem egy próbanyomatot 1/05 furat forrpont, 02mm vezetőhuzal elég sok bonyolult.. Hp alacsony olvadáspontú toner nagyon alacsony 120-130 fokos laminálás,finom melegvizes leáztatás ( kevés sósav jót tehet a vízbe) és ha minden szépen lejött ! Utána "adjneki" a hőlégfúvóval 500 fokoson jól megmelegítem! Ilyenkor nem folyik de tapad! Most egy próbanyákot készítettem a fő nyák mellé de kegyetlen jó! Más fajta műnyomóm volt ami nem ázott le rendesen azt hiszem 90 grammos .. Ezzel szinet minden jó! Az előkészíts nem mindegy nagyon nehéz zsírtalanítva egyforma matt feületet maratni de ha ez sikeröl minden lehetséges a módszerrel! Újságpapír is jó de nem kiszámítható,nem ázik le,stb..
(#) patexati válasza Rumcájsz hozzászólására (») Jan 4, 2011 /
 
Ja és mit kifelejtettem egy mindkét oldalt nyomtatott újsággal egy kétoldalas nyákot elkészíteni nem egyszerű! bár tapasztalatból tudom nem lehetetlen! 50 darab A4 lapért fizettem egy sör árát Megvan a beszerzési helyem nem kínlódok tovább (eddig ismerőstől,fórumtárstól szereztem) de itt volt a számban!
Következő: »»   533 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem