Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   693 / 2499
(#) nasgoon válasza petemazi hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Az nem ugyanaz... abban hol a kihívás?
(#) David 3g válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Akkor hangzás ugyan olyan lesz csak több W-bírna? Amúgy meg nekem ez egyenlőre egyszerű. MÉG
(#) djgombi válasza David 3g hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Nem bonyolult a 7294 egyáltalán. Kb mint a 2050. 100 wattod lesz.
(#) (Felhasználó 54221) hozzászólása Jan 7, 2011 /
 
Sziasztok!

Egy STK077-ből és 2db BD249C és 2db DB246A-ból mit lehetne kihozni?
(#) djgombi válasza (Felhasználó 54221) hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Stk-ból 20 wattot a bd-ből pedig egy quad 405-öst ami 100 wattos.
(#) David 3g válasza djgombi hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Csak nekem a +40V GND és -40V nem tetszik van itthon egy olyan trafom hogy 12V 30V és 60V jó lenne valamihez
(#) (Felhasználó 54221) válasza djgombi hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
És a kettőt kombinálva?
(#) Doncso válasza David 3g hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Szia, 0-30-60v ebből lehet csinálni +-40v os tápot.
(#) elektrorudi válasza lamalas hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Azért érdekelne, ha egy VF-x (vagy bármilyen más erősítő) egy nem tökéletesen kivitelezett hőkompenzálásnál megfuthat, 30-100mA nyugalmi áram mellett, akkor ez vajon mitől nem fog?
Szörnyű, hogy ilyen rajzokat feltesznek...
A leveleddel egyébként maximálisan egyetértek.
(#) David 3g válasza Doncso hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Szabályzóval?
(#) lamalas válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Idézet:
„Azért érdekelne, ha egy VF-x (vagy bármilyen más erősítő) egy nem tökéletesen kivitelezett hőkompenzálásnál megfuthat, 30-100mA nyugalmi áram mellett, akkor ez vajon mitől nem fog?...”

Haaat ... senki nem mondta h. nem fog. Viszont a CFP kimeno fokozat elvileg hostabil. Ilyen vegfoknal nem szukseges a meghajto tranzisztorokat es a szinteltolo felvezeto(ke)t a hutobordara szerelni, sokkal inkabb lenyeges az, hogy a szinteltolo felvezeto legyen jo hokapcsolatban a meghajtokkal. Lasd B5, B8, Texas erositok. Igaz, hogy ennel a kis MJ nevu erositonel egyreszt nincs szinteltolo masreszt nem 100%-os a negativ vcs. igy erzekenyebb a homerseklet valtozasokra is.
(#) oibacsi hozzászólása Jan 7, 2011 /
 
Meg tudná nekem mondani valaki a 8 wattos hiraga feszültségerősítését? Nagyon köszönöm!
(#) Doncso válasza David 3g hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Nem, sima graetz, pufferrel. Azt írtad, van olyan trafód, ami tud 12-30-60 v-ot, gondolom van egy 0 kivezetése is amihez képest ezeket a feszültségeket mérted, szóval én így értelmezem : 0-12-30-60 Vac ,na akkor nevezzük át a dolgokat, ahol eddig a 30v-ot mérted, az lesz a GND, ahol a 0-t az lesz az egyik 30v AC és ahol a 60v-ot az lesz a másik 30v, tehát a GND-hez képest már van 2*30v AC-d Ezt kell egyenirányítani, és pufferelni, így kapsz 2*40v-ot azaz +-40v-ot. Persze azért jó lenne tudni, hogy teljesítmény ügyileg el bírja e az erősítőt amit építeni fogsz.
(#) szamóca válasza oibacsi hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
R10/R9
(#) zoly15 válasza David 3g hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Doncso így gondolta, valamint én is
Doncso: Egy rugóra jár?
(#) Doncso válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Persze, így biza. Ha így van a trafó, akkor pedig lehet ÍGY bekötni.
(#) David 3g válasza Doncso hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Biztos elbírja mert amúgy is erősítőből származik a trafó ,de nem tapasztaltam úgy külön GND kivezetést. Akkor aszt a 100W TDA kellene megvennem aszt mondod ?
(#) farádiusz hozzászólása Jan 8, 2011 /
 
Üdvözlet mindenkinek!
Szeretném a segítségeteket kérni.
Van nálam egy 5.1-es házimozi sub. Kiment benne az ic (tda 7377) meg a puff kondi (4700 25v)
Kicseréltem és megjött a hangja már nem melegszik semmi, viszont búg és a teljesítménye is a fele így.
Mi lehet még a ludas?
Test probléma?
Segítséget előre is köszönöm...
(#) zoly15 válasza farádiusz hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Én a helyedben kipróbálnám hogy a puffer kondival párhuzamosan forrasztok egy 100nF-os kondenzátort. Esetleg lehet földhurok is. Úgy is búg ha nem dugsz rá bemenő jelet?
(#) Doncso válasza David 3g hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Nem tapasztaltál külön GND-t de csinálhatsz egyet, ahogy írtam, érted mi a lényege? Képben vagy , hogy kell?
(#) farádiusz válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
A bemenő jelet még nem forrasztottam ki,mert nem egyszerű!
Olyan az ic hűtése,hogy egy ráfordított ,,L,,profilon van és semmihez nem férni hozzá,még az ic csavarjához sem!
Ezek a kínaiak készek! ja és erről a tápról megy a másik kettő ic is és azok jól szolnak. Ez csak a sub-rész .
(#) farádiusz válasza Doncso hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Igen és be is forrasztom.
Remélem ezzel megoldódik.
Köszi...
(#) Doncso válasza farádiusz hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Nem neked írtam. Vagy most mi van? Te nekem akartad?
(#) zoly15 válasza farádiusz hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Képet tehetnél fel a cuccról!
(#) Doncso válasza farádiusz hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Ja, mostmár értem a kavarodást, na szóval meg kellene határozni, hogy brummos az erősítőd vagy gerjed, vagy földhurkos, mert nem mindegy, írd le milyen frekvencián búg, tudom ez elsőre nem egyszerű, fogj egy hangkártyás generátor progit, és csavargasd 50-100Hz ig, és hasonlítsd össze fülre, ha megvan milyen frekvenciájú akkor érdemes tovább lépni, ha 100Hz akkor az brumm.
Egyébként én is most küzdök egy VF3-al, jaaaj de búg, zúg, gerjed.
(#) CIROKL válasza Doncso hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Doncso ne küzdj , egyszerűen törd le a szarvát
A bemenetre tegyél egy pici pár pikóst , de ezt tudod ?
Szegény hajlamos a gerjedésre .
(#) David 3g válasza Doncso hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Értem na majd jövőhéten megveszem az iC-t
(#) farádiusz válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Itt van pár kép,talán így egyszerűbb.
(#) Jackass hozzászólása Jan 8, 2011 /
 
Üdv!

Lehet hogy a kérdésre evidens a válasz de nekem ez a dolog nem tiszta. Az elsődleges kérdésem az lenne hogy a QUAD 405 hidalható vagy párhuzamosítható-e? A másik kérdés az az hogy hogyan tudom eldönteni ezeket a tulajdonságokat bármely más erősítőről legyen az FET-es IC-s bipoláris vagy akármilyen.
(#) Doncso válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Ami a VF3-at illeti, van ott baj, a pikó nem segít most, itt minden van, brumm, földhurok, gerjedés, trafó szór mint az atom, illetve ha rövidre húzom a bemenetet, akkor meg 5v dc a kimeneten, hehe, de majd megoldom, ez csak az első bekapcs volt, aztán be kellett jönnöm, majd későb folyt.
Na jó egy kép csak neked.

DSCF1988.JPG
    
Következő: »»   693 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem