Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   682 / 1679
(#) erdgab hozzászólása Jan 7, 2011 /
 
Építettem egy "óriás pillanatforrasztót" ,nem szép + nehéz és büdös is,de az enyém.Most már akár a 25mm2 sarut és kábelt is össze tudom forrasztani.Alapja egy mikrosütő trafója,ehhez építettem egy triakos szabályzót a primer oldalra.A nagy áramú kimenet 1 menet,ez táplálja a 3mm átmérőjű réz forr.csúcsot.Van ventilátora is,külön táppal,tekercse a mikrosütő trafóján van.Van bent még egy kicsi trafó,egyenirányító és egy relé.A nyomógomb a relét kapcsolja,a relé pedig a nagy trafó áramkörét.Néha kellene egy harmadik kér is,ezért egy pedálos kapcsolót is hozzákanyarítottam,ez lényegében a nyomógombbal van párhuzamosan kötve.Később még készül egy állvány is a forrasztó tartásához. Mutatok képeket.
(#) potenciameter válasza erdgab hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Ügyes! Jó kis cucc!
(#) yohnsee válasza erdgab hozzászólására (») Jan 7, 2011 /
 
Ez egy szörnyeteg! Néha viszont én is szenvedek, mert a nagyon vastag vezetékeket nehéz forrasztani, ha meg sokáig kapják a hőt, leolvad a szigetelésük, stb.
Ezt idáig úgy hidaltam át, hogy amikor forrasztok pákával, és nem elég a teljesítménye, mellényomom (ha odafér) a jó kis Csehszlovák pillanatforrasztót. Eddig egy alkalommal nem tudtam megoldani a forrasztást, egy p3-as alaplapon a felpüffedt kondikat kellett volna cserélni, de az egyik kondi lábai nagy területű sávokba mentek, azok gyorsan elvitték a hőt a pákától.
(#) Moderátor hozzászólása Jan 7, 2011
 
Egy csomó felesleges OFF-ot kiszedtem. Fejezzétek be, vonuljatok a megfelelő topikjába.
(#) klemo86 válasza (») Jan 7, 2011 1 /
 
Jóreggelt Meg szeretmém köszönni mindannyiunk nevében!
(#) dizi válasza erdgab hozzászólására (») Jan 7, 2011 1 /
 
Hát barátom én mindig egy ilyenre vágytam mit mondjak szerintem az SMD-k-hez tudnám használni,és közben még a kávém is melegedne.
Gondolom bementél a nagy forrasztópáka boltba és azt mondták,hogy NINCS úgyhogy nekifogtál és építettél egyet.
Én csak azt mondom, MIT NEKÜNK WELLER.
Marha jó és gratulálok. :gumicsirke:
(#) zsoltee0001 válasza erdgab hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
:eek2:
Gondolom jó a súlya a megbízhatóság jele, ha nem működik, ütni is lehet vele
(#) Georgee hozzászólása Jan 8, 2011 /
 
Hosszas gondolkodás után sikeresen megépítettem a forrasztóállomás 2-t. Pár apró hibával, de működik, az apró hibát a dobozra értem, a kijelző előtt megrepedt a plexi stb. És íme a képek:
(#) zenetom válasza Georgee hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Jó lett ez, hé!
Bár azok az átkötések kicsit girbe-gurbák
(#) Georgee válasza zenetom hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Nem téved el benne az áram! Amúgyse látszik, a doboz belsejében van
(#) David.zsombor válasza Georgee hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Csak nehogy összeérjen Jó a felületszerelt ic foglalat Látom már itt is van like\dislike
(#) David.zsombor hozzászólása Jan 8, 2011 /
 
Sziasztok én ezt alkottam ez egy ds1821 programozó én számítógéphez gondoltam belőle hőmérőt.Mér kész van de nem működik még mert a zener diódát ki kell cserélni(fordítva forrasztottam be és nem élné túl hamegfordítanám).Ja a panelen a forrpontok a sub csatlakozón kívül átkötések.
(#) Abukodonozo válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Szép lett, ügyes vagy!
(#) David.zsombor válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Köszi.Az egyik ellenállás kicsit elcsúszott de mikor ki akartam javítani akkor már ott volt a fet azt meg nem akartam megégetni
(#) MaTe193 válasza Georgee hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Szép munka,gartulálok!
[OFF]Az én forraszóállomásomat is be kellene fejezni...Talán majd jövő héten!
(#) BarnaPili válasza David.zsombor hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Szerintem simán túléli,ha nem melegíted egy hétig.Ha csak ezen múlna,én nem vacakolnék vele.
(#) Zsora hozzászólása Jan 8, 2011 / 1
 
Üdvözlet!
Még tavaly csináltam ezt a cuccot, gondoltam felrakok róla pár képet. Az egész projekt úgy indult, hogy egy kollégámtól kaptam egy 480x272-es TFT panelt, hogy próbáljam működésre bírni. Mivel azonban nem volt hozzá semmilyen vezérlőkártyám, így kellett hozzá egyet csinálni. A cucc lelke a PIC24H-s próbapanel, ami 512kB SRAM-ot tartalmaz, és egymaga is képes meghajtani a TFT panelt. Emellé jön egy plussz TFT vezérlő panel, egy panel 5 gombbal (vezérlés), egy panel 16 LED-del (diagnosztika), egy RGB multiplexer panel (24-bites módhoz), valamint egy illesztő/táp a TFT panelnek. Természetesen azért áll ennyi különálló részből a cucc, mert fejlesztési célra készítettem.
A áramkört saját magam terveztem és építettem meg. (A panelt úgy gyártattam le - elég húzós áron.)
(#) Zsora válasza Zsora hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Még pár kép:
(#) Norberto válasza Zsora hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Gyakorlatilag fejlesztőmérnök precizitású (a szószerkezet eredeti értelmében) az egész szerkezet, úgyhogy minimum ilyet érdemel: :kalap:
(#) saraha válasza Zsora hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Na,hát ez aztán már ne semmi.Nem éppen egy hobbista szerkezet,gyönyörű gratulálok hozzá.
(#) zoly15 válasza Georgee hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Végre elkészült! Gratulálok!
(#) bbatka válasza Zsora hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Gratulálok ! Nagyon profi.
Érdekel a nyák gyártója. Ha adsz valami elérhetőségét megköszönöm.
Az 1 panel.jpg -n a középső nyák részlet az még szintén az LCD meghajtó része?
(#) klemo86 válasza Zsora hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Aaa, te jó ég! Hihetetlen komoly, gratula! Én első saját SMD IC-s szerkezetét most tervezem megépíteni egy IV18-as óra személyében… De ezzel akkor sem lehet betelni, nagyon jól néz ki még akkor is, ha nem saját gyártású a nyák.
(#) morzsa15 válasza Zsora hozzászólására (») Jan 8, 2011 /
 
Szép gratula hozzá
(#) Zsora hozzászólása Jan 8, 2011 / 1
 
Köszönöm mindenkinek az elismerést!

bbatka! Küldtem üzenetet.
A középső nyák (a legnagyobb) az a külön LCD vezérlő. Ezt a nagy nyákot később majd egyetlen FPGA-val akarom megvalósítani, de most még egyelőre az architektúra használhatóságát tesztelem vele.
A valamivel kisebb panel a próbapanel. Mindkettő szíve egy PIC24HJ256GP210A.
(#) erdgab válasza dizi hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Köszönöm az észrevételeket mindenkinek.Azért ez a készülék nem egészen olyan rossz,értem én s tudom van ennél jobb megoldás is.Nem is apró dolgokhoz szántam.Ezzel meg tudok forrasztani egy 25mm2 sarut vezetékestől vagy nagyobb rézfelületet beónozni is lehet.A forrasztócsúcsot kiiktatva gumivágó adapterrel is boldogul,de még ponthegeszteni is tudok vele.Most a 3mm rézcsúcsot félgőzzel viszi.Egy fillérembe sem került,csak a munkámba.
(#) saraha hozzászólása Jan 9, 2011 /
 
Sziasztok.Elkészültem a PA-300 -al.Már csak az oldalairól hiányzik valamilyen burkolat(fa) és kész.(Ja meg a kapcsitáp bordáit még el kell vágnom mert galvanikusan le kéne választani a Feteket ezt elrontottam tervezéskor és Bassmester hívta rá fel a figyelmem ez úton is köszi neki).Azt hittem mély hiányos lesz a kapcsitáp miatt de abszolut nem jól hittem.
Ja és köszönöm a sok segítséget szamócának.
(#) zoly15 válasza saraha hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Ez nagyon brutális lett! Gratulálok! Jól látom 3 csatornás?
(#) saraha válasza zoly15 hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Köszi, sima sztereo.Az a kék nem speak-on hanem gyári tápcsati(Neutrik) tavaly kaptam ajándékba CIROKL-tól az audiofil talin.
(#) klemo86 válasza saraha hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Én is Powercon-osítok Amúgy nagyon szép lett, tetszik!
Következő: »»   682 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem