Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   78 / 221
(#) CIROKL válasza bereczk.jans hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
(#) bereczk.jans válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Most már igen. Ezt kb. eddig is hasonlóan gondoltam, mint ahogy leírtad. Legfeljebb arra gondoltam: más az "AB" üzem 20-50 és 200mA-nél. Legfeljebb kis teljesítménynél 2W körül alig hogy átment "AB"-be.
Az angol leírást egyébként elég jól sikerült lefordítani. Én úgy értelmeztem van benne Zeener - diódás túlvezérlés és túlterhelés elleni védelem is.
Lehet, hogy "visszalépés" a dolog egy egyszerűbb kapcsolástechnikára, de legalább megvan a remény ebben a kategóriában egy jobbnak az elkészítésére. Csodát azért nem várok! (JLH erősítők valószínűleg kevésbé összeollózottak, talán kicsit jobban odafigyelt a konstruktőr a tervezésre. Üdv :hide:
(#) CIROKL válasza bereczk.jans hozzászólására (») Jan 11, 2011 /
 
Pontosan melyik ez a leírás ?
(#) bereczk.jans válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 12, 2011 /
 
Ezt a leírást fordítottam le a Google fordítóval.
http://www.tcaas.btinternet.co.uk/jlhab2.htm
(#) cornel hozzászólása Jan 12, 2011 /
 
Sziasztok!
Szerintetek alkalmas lehet acel muszerdoboz a JLH dobozolasara?
Alut akartam es tevedesbol acelt rendeltem.
Jol tudom hogy a magnesezhetosege miatt ront a hangminosegen?
(#) Doncso válasza cornel hozzászólására (») Jan 12, 2011 / 1
 
Á szerintem teljesen jó, én még nem hallottam ilyet. Egyébként a fém, mágnesesen árnyékol, ez nem baj.
(#) cornel válasza Doncso hozzászólására (») Jan 13, 2011 /
 
Koszonom valaszod.
Egyebkent az alu es rez magnesesen arnyekol?
(#) Doncso válasza cornel hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Szia, nem az alimínium és a réz rádió frekvenciás zavarok ellen jó, szóval, hogy ne halljad a kossutot az erősítőn adott esetekben. Trafó árnyékolására a mágnesen szórás megszüntetése érdekében nem alkalmas. Mindamellet ellenpéldaként annyit tudok felhozni, hogy én számtalan erősítőt építettem már fából és aluból, egyik sem lett a végére gerjedőgép, sem brumimaci, és egyiken sem volt halható a petőfi rádió budapest. Bővebben: Link Ellenben volt már nálam vas dobozos erősítő, amivel megszenvedtem, mert olyan brummos és földhurkos volt. Én azt mondom, hogy az alapvető szabályok betartásával, és megfelelő huzalozással az esetek 90 százalékában elkerülhető a brumm és az egyéb zavarok.
(#) cornel válasza Doncso hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Ertem.Tartok az acel doboztol,eddig meg nem hasznaltam.Ugy tervezem hogy nem kotom ra a foldet es a negativot sem.Szerinted ez jo megoldas lehet?
(#) Doncso válasza cornel hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Ez majd kiderül ha beleépíted az elektronikát. Torroidot tervezel bele?
(#) cornel válasza Doncso hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Nem.EI magos transzformator lesz.A toroidok hangja nem tetszik.Esetleg kulon el kell burkolnom a trafot a dobozban?
(#) Doncso válasza cornel hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Ez akkor derül ki, mennyire mágnesezi fel a vasat, mennyire lesz érzékeny a kapcsolás, azért kérdeztem a torroidot, mert az kevésbé szór mint az EI. Nekem az a tapasztalatom, hogy az SU magok eléggé szórnak, talán az EI nem annyira. Reméljük nem lesz probléma, ha igen, akkor azért lehet orvosolni, előre kár ezen agyalni, lehet, hogy beépíted, és nem lesz semmi probléma. Jelkábelnek én fém hálós vezetéket használnék. Csillagpontos földelésre ügyelnék, a nagy áramú vezetékeknek jó vastag kábelt tennék. Ügyelnék a spaegtti kábelezés elkerülésére.
(#) cornel válasza Doncso hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Ertem.Koszonom!
(#) atka8918 hozzászólása Feb 10, 2011 /
 
Sziasztok, megépítettem ezt a kapcsolást és az mitől lehet, hogy bevan kapcsolva az erősítő és mikor az asztali lámpámat bekapcsolom pattan egy nagyot a hangfalon keresztül. Lehet ezen segíteni esetleg?
Üdv Attila

JLH.jpg
    
(#) hapro válasza atka8918 hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Próbálj hálózati zavarszűrőt alkalmazni, és nézd át tüzetesen a földelést. Esetleg talán több szűrést a tápban? + 33-100nF fólia kondi a táp szűrő kondikra.
(#) atka8918 válasza hapro hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Köszi a gyors választ. A tápnál 26800µF puffer volt lehet, hogy kevesli a szerkezet Próbálok valahonnan szerezni zavarszűrőt hátha az segít.
(#) Dióda válasza atka8918 hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Mindenképp hálózati zavarszűrés kell az enyém is azt csinálta hogy a kapcsolók hangja pattanásként hallatszott.
(#) Doncso válasza atka8918 hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Szia, EMI filter a te cimborád. A puffer bőven elég, ne azzal van a gond. Ilyen szűrőt roncs PC tápból kiszedhetsz, a táp csatinál is van, kondi és tekercs van rajta.
(#) bakos13gab válasza atka8918 hozzászólására (») Feb 10, 2011 /
 
Nekem 2*4700µF-al sem pattogott. EMI filter az jó lehet, illetve 250V-os zavarszűrő kondi (pl. 470nF) még a trafó elé, majd akár utána is. Ha az asztali lámpád neon, az is okozhat ilyen gondot. Ismerősnél az APX100 élesztésénél nem tudtuk, miért sípol és brummog. Elhajtva a lámpát megszűnt a jelenség. Akár ez is számíthat.
(#) atka8918 válasza Doncso hozzászólására (») Feb 16, 2011 /
 
Oké megpróbálok bontani akkor olyan szűrőt és kipróbálom
(#) Pityu9 hozzászólása Márc 6, 2011 /
 
Üdv!
A következő problémában szeretném a segítségeteket kérni: megépítettem ezt az erősítőt, nagyon jól működik, csak arra lettem figyelmes, hogy a T2 tranzisztor (2N1613) is veszettül melegszik és nem tudom, hogy ez normális vagy azt is hűteni kell? A másik problémám az, hogy a munkaponti feszültségek teljesen rendben vannak, leelenőriztem, de vezérlés hatására leesik az áramfelvétel a beállított nyugalmi áram érték alá és nem tudom, hogy ez így rendben van-e? Ez alapján ellenőriztem:1969 Version A válaszokat előre is köszönöm!

JLH.JPG
    
(#) hapro válasza Pityu9 hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Nem hibás az a T2-es tranzisztor? Vagy nem tetted be fordítva véletlenül? Annak nem kéne melegedni.
(#) zimi1991 válasza Pityu9 hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Szia!
A nyugalmi ára kivezérlés alatt az a osztálynál mindig esik ebből ki folyólag kevesebbet fogyaszt ha hangosan halgatod ez érdekes dolog nem tudom miért van ez így de ez az Aˇ osztálynál normális!
(#) Pityu9 válasza Pityu9 hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Bocsánat elfelejtettem odaírni, hogy a 8Ohm-os változatot építettem meg. Üdv!
(#) Pityu9 válasza zimi1991 hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Üdv!
Köszönöm aválaszt!
(#) zimi1991 hozzászólása Márc 6, 2011 /
 
A t2 tranzisztornak meg nem szabadna melegednie max langyon de még az se nagyon azt meg nem hinném hogy fordítva lenne bekötve mert akkor maximum kicsit recsegne kivezérlés alatt inkább szerintem valami ott be gerjedt.
(#) Pityu9 válasza hapro hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Üdv!
Nem hiszem, hogy fordítva raktam be, de megnézem, de maga a tranzisztor amit eladtak nekem újként eléggé "vacakul" nézett ki. A NYÁK-ot én terveztem eagle-ben, mellékelem a rajzot és a NYÁK-ot.
(#) zimi1991 hozzászólása Márc 6, 2011 /
 
Szia!
Mit takar hogy vacakul?
(#) Pityu9 válasza zimi1991 hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Üdv!
Rendesen be volt oxidálódva, mintha elázott volna.
(#) zimi1991 válasza Pityu9 hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Szerintem akkor a t2-es tranzisztor környékén nézz körül hátha fel szeréltél ergy ellenállást és több áram folyik át meg lehet nem ártana akkor ki cserélni azt a tranzisztort mert a meghajtó tranzisztornak nem szabadna melegednie ha csak nem adsz neki őrült nagy nyugalmit vagy feszt de ennek már horibilisnek kéne lennie.
Következő: »»   78 / 221
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem