Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   212 / 489
(#) kly válasza janocsi hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
azért is jobb a több menet adóoldalon mert így kevesebb feszültség jöhet létre a rotoron a nyák vezetékein a nagyobb áttétel miatt!
(#) kly hozzászólása Jan 14, 2011 /
 
Azt hiszem ki fogom próbálni 0.5 ös huzalból megtekerve , szerintem azzal is működne és sokkal könnyebb bánni vele.
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Szia!
Van azon a kezdetleges nyákterven helye is a 10K-k nak, a 100 Ohm-ok mellet közvetlen. A 100nF-ot beraktad, a LED mellett annak is ott van a helye.
(#) janocsi válasza kly hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Szia!
Szerintem ez már annyira "kézben tartható", hogy minden bizonnyal működni fog vékonyabb huzallal is. A szorosabb csatolást megnéztem, így teljes kivezérlésben van az ízzó. Egy darab 20nF-os kondit raktam a vevőre, de itt ez most teljesen mindegy méretben. Az adó oldali kondikból is csak négy darab "él" most.

7menet_1.jpg
    
(#) kly hozzászólása Jan 14, 2011 /
 
Észrevétel van !

Óra megy vele hibátlanul nem sül meg de ÁRNYÉKOLNI kell !
Tök sötétben a tekercshez közeli LED-ek nagyon halványan világítanak , nem túl esztétikus.
kb 8mm re vannak a tekercstől !
ha 1,5 cm re eltávolítom már nem látszik semmi!

egyébként minden más tökéletes, találtam egy 3,3 ohm ot 20W ost és rátettem az 5V ra 0.1 Voltot esett ez a teljesítmény simán elég az órámhoz
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Van egy ötletem a PC ventire de azt már ma nem próbálom ki reggel óta elég volt Egy kis árnyékolólemezt teszek (vagy fóliát) a szekunder és a motor agy része közé ami meg van szakítva ne képezzen menetet úgy talán jó lesz a tekercses megoldás.
(#) kly hozzászólása Jan 14, 2011 /
 
Most már órák óta üzemel az óra, semmi gond.
Áramfelvétel 15V -ról 830mA, ebben minden benne van, motor,prop,base.
Szerintem kész van , bontok egy pezsgőt
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
Szia!
A youtubeon láttam a videóidat az órádról és igen megnyerte a tetszésem.
Én még a kezdetleges órát építettem meg és a mai napig működik,de csak annyit szeretnék kérdezni,hogy ehhez az órához megtalálható e itt minden mert meg szeretném építeni ezt a változatot is.
(#) kly válasza attika hozzászólására (») Jan 14, 2011 /
 
szia

köszönöm szépen

az én projektem teljesen publikus mindent megtalálsz ami kellhet itt: Bővebben: Link

nyákot nem tudsz csinálni homemade mivel 4miles vonalak vannak rajta.
Még van pár darab fölös nyákom ha érdekel priv. keress és megbeszéljük a részleteteket.

üdv
kly
(#) janocsi válasza kly hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Szia!
Gratulálok! Ez szépen sikerült, tényleg nagyon jó a teljesítmény felvétele. (Mennyire kellett árnyékolni a tekercsek felől?)
(#) kly válasza janocsi hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
szia

ne árnyékoltam hanem áttekertem 0,5 ös huzalra 12/12 menet így megszűnt a nem kívánatos hatás. egész éjjel működött és nem jött ki belőle a füst , fetek épp csak hogy langyosak. sokkal barátibb ez a huzalméret
(#) kly válasza kly hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
csináltam pár képet,


Bővebben: Link

csinálok most egy új órát annál már a hátuljából marom ki a tekercs helyét így nem fog semmi sem látszani.

Figyelem utánépítők!

motor forgásirány óramutatóval megegyező legyen.
index infra LED a bázisom 0 percnél kell legyen.(jelenleg nincs offset lehetőség)

Vezérlés (decimál):
address 20 command 0 = MENU/CLOCK
address 20 command 32 = MENU jobb
address 20 command 33 = MENU bal
address 20 command 54 = MENU le
address 20 command 53 = MENU fel
address 20 command 48 = MENU enter

esetleg akinek megvan az alap óra távirányítójának a forrása csinálhat belőle ehhez a verzióhoz való HEX-et
(#) janocsi válasza kly hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
Szia!
Hát van türelmed ahogy látom, ezekhez a dolgokhoz elég. Ez a legújabb áttekercselés már valóban a végleges kivitelezése lehet a meghajtó áramkörnek. A 12 menetes tekercsek még mindig nem 100/2x100 menetek, és ez ebben a jó, sokkal könnyebb elkészíteni az eddigi verziókhoz képest. Az új órádat kíváncsian várjuk, de szerintem ez a mostani is tökéletesen tükrözi azt a hatalmas munkát, amit eddig is beletettél.
Gratula mégegyszer ehhez a kiváló munkádhoz!
(#) kly válasza janocsi hozzászólására (») Jan 15, 2011 /
 
szia

kösznöm

nem volt választásom, ha már ráköltöttem az alkatrészekre meg a nyákra muszáj volt rendesen megcsinálni ,hogy ki is nézzen valahogy. Igaz ez az órára magára és a programra is.
Sajnos látszanak a korlátok így valószínűleg nem lesz 64 LED-es RGB-s verzió egyhamar. Várunk kell még pár évet míg az orosz mérnökök kijönnek az új PIC-el ami már 80-100 MIPS-et tud , na akkor majd újra nekifogunk de addig is szerintem ez az amit ki lehet hozni belőle.
Itt ott lehetne még finomítani de túl sok teljesítményt már nem nyernék vele. Egy lehetőség még lenne ASM-ban leprogramozni de erre nem vállalkoznék.
Azért én még tutujgatom de nagy csodák már nem lesznek benne.
(#) kly hozzászólása Jan 16, 2011 /
 
ez mekkora jó
Bővebben: Link
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Szia! Igen hasonlót már linkeltem régebben de ezek kijelzők itt kemény nagy sebességű oda vissza átvitelen dolgoznak (itt nem a rotoron van a nagy teljesítményű kontroller) Videókártyáról vezérlik..A grafikai teljesítményt ezeknél a PC végzi.. Lehetne hasonlót készíteni amin a bázis lenne egy komoly "kiszolgáló" Átvitelre videófejet használnak..Bővebben: Link
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
szia

nem tejesen értem a működését, vagyis csak 1 dolgot nem értek. mégpedig azt hogy hogyan csinál "true colort", ehhez ledenként kell PWM vagy valami hasonló de ezt a SHIFT regiszter nem tudja. alapszínekkel és ezek keverésével valószínűleg lehetne hasonlót csinálni de az közel se tudna ennyi színt.
lásd:Bővebben: Link
kb mi ezt tudnánk elérni színileg.
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Szia! Valami spéci meghajtót alkalmaznak de nem látni milyet.. Több lába van neki 28.. Nincs más extra bent.. Én mit terveztem rgb rotort azon is így oldottam meg a meghajtást (erről koppintottam) kérdés jó e ha nem külön színekre vannak szedve a meghajtások.. Viszont úgy biztos lehetetlen bonyolult lenne a nyák.. Amit linkeltél ott sem lehet agyonbonyolítva a nyákból ítélve de gyanakszom azok nem két rétegűek..
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Bővebben: Link Az energiaátvitel az új módon megoldott lenne ők kefés rendszert alkalmaztak a hatalmas áramfelvétel miatt.. (250x60mA = 15A :eek2: )
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Sziasztok!

Először is gratulálok az újfajta energiaátvitel beüzemeléséhez.

Talán ilyen meghajtó használnak, FDH -nál kapható, 1314 Ft + áfa...
(#) kly válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
szia

ez egy remek meghajtó ! valóban ezzel megoldható a true color ,ezt látva már nem is túl bonyi megcsinálni.
(#) zolee1209 válasza kly hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Én TLC59116f-ből építkezem jelenleg. 1MHz-es órejelen lehet hajtani, sajnos még nem tudtam teljesítménygondok miatt kipróbálni, hogy megfelelne-e teljes mértékben.

szerk.: Jajj, mintha múltkor kérdezted volna, hogy mihhez kell nekem 4A... Hát ehhez: Bővebben: Link És ezt még szeretném bővíteni.
(#) kly válasza zolee1209 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
hú ez nagyon komoly jól néz ki, szép színes.
remélem láthatunk többet is belőle idővel


(#) zolee1209 válasza kly hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Kap egy új mechanikát, meg egy nagyáramú 5V-os tápot és elvileg már "értelmes" dolog is látható lesz a kijelzőn. Elvileg...

Ui.: Nem akarlak lehúzni, kly, de kezdj el nagybetűket használni, mielőtt a modik szólnak rád!
(#) kly válasza zolee1209 hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Igen tudom , kaptam már régebben is a fejemre tőlük.
Szánom bánom, próbálok figyelni....
(#) motoad válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Hp41C. Hi. Is Prop_New_628_2.27 the current version? I think so. But, I am not certain. Can you confirm this? Thanks.

Google Translate:

Hp41C. Szia. Van Prop_New_628_2.27 az aktuális verzió? Azt hiszem, igen. De nem vagyok biztos. Meg tudja erősíteni ezt? Köszönöm.
(#) Hp41C válasza motoad hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Hi motoad. It is the leatest public version.
(#) motoad válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 18, 2011 /
 
Thank you. Nice work. You are a gentleman and a scholar.

Google translate:

Köszönöm. Szép munka. Ön egy úriember és egy tudós.
(#) patexati hozzászólása Jan 19, 2011 /
 
Sziasztok.. Ma a képen látható nyákot készítettem el mivel kíváncsi vagyok az egyensúlyi helyzetére gyártás előtt.. A 886 mellette a méret szemléltetése miatt van..
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
Szia!
Ez is egy nagyon "profi" tervezet lett, talán itt már a Sprint_Layout tervezőprogram teljesen ki van aknázva(?) Gratula!
Következő: »»   212 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem