Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Záró / nyitó szerkezet készítése
Lapozás: OK   1 / 1
(#) zoleeboy hozzászólása Feb 3, 2011 /
 
Sziasztok ! Szeretnék a képen lerajzolt záró/nyito szerkezetett elkészíteni, vagy hidraulikus vagy pedig elektromos úton. A lényeg az állapotot hgoy zárt vagy nyitott egy lednek kellene kijelezni, és ami fontos, hogy nagyon gyorsan kéne záródnia. Kp olyan gyors mint a központi zár a kocsikba! A piros helyen berajzolt részre lehetne rakni a szerkezetet. Kb. egy cd doboz nagyságu alkatrészt kellene nyitnia és zárnia . 12v voltrol kellen üzemeltetni. Lehetőleg úgy hgy a zárt álapothoz ne kelljen folyamatos áram. Légyszíves segítsetek! Köszi előre is.

seigtség.JPG
    
(#) Melphi válasza zoleeboy hozzászólására (») Feb 3, 2011 /
 
Szia erre a célra legjobb egy elektromágnes lenne,így szerintem könnyedén meg lehetne oldani.
(#) Melphi válasza Melphi hozzászólására (») Feb 3, 2011 / 1
 
Egy ilyen gondolat.

névtelen.JPG
    
(#) Melphi hozzászólása Feb 3, 2011 /
 
Az elektromágnes meg házilag el tudod készíteni.
(#) zoleeboy hozzászólása Feb 3, 2011 /
 
Köszönöm a válaszokat! Hasonlóra gondoltam, én is csak nem vagyok jártas az ilyen dolgokba ha elakadok irok. Köszi még egyszer!
(#) konam válasza zoleeboy hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Szia egy hengeres 12V behúzómágnessel simán megoldható ezt találsz régi nagyobb fénymásolóban is. Üdv. Ambrus
(#) konam válasza zoleeboy hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Szia egy ilyen hengeres mágnesem van és mechanika is van rajta talán azt is tudnád használni, ha kell ingyen neked adom,csak posta üdv.
(#) szakáll válasza Melphi hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Én a mechanikai résznél fogaskerék+fogasléc megoldást alkalmaznék, valahogy úgy mint a kazettás rádióknál a kazettafedél nyitója.
(#) proba válasza zoleeboy hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Kismotor /csigakerék ,egy időzítővel.Nyit csuk rögzít...
(#) harald válasza zoleeboy hozzászólására (») Feb 4, 2011 / 1
 
Szia nem tudom mekkora erőt kell kifejteni na és esetleg menyi pénzed van rá de ha nem túl nagy erőt kell kifejteni akkor egy autó központi zárjának a zárvezérlője pont erre van kitalálva Bővebben: Link
ez egy rudazatot tol ki pár centire és húz vissza
(#) zoleeboy válasza harald hozzászólására (») Feb 4, 2011 /
 
Pont ma jutott eszembe nekem is szerintem az megfelelne. Igazábol legegyszerűbben akarom megoldani és ez elég kézenfekvő ugy gondolom.
(#) konam válasza szakáll hozzászólására (») Feb 19, 2011 /
 
Szia a fogasléc alkalmazás csak bonyolítja persze ez csak az én véleményem üdv.
(#) Edam hozzászólása Jan 2, 2017 /
 
Sziasztok!


Van egy ajtóm, ami a padló síkjában van. Ezt szeretném automatizáltan nyitni/csukni.
A forgási pont a hosszabbik oldalán lesz. A forgási ponttal ellenkező oldalon lesz a sarokban egy pl. metrikus szemes csavar. Felnyitott állapotban a szemes csavarral egy magasságban a falba süllyesztek egy fém dobozt, amiben lenne egy pl. ablaktörlő motor. A motor a tengelyére csévélné fel a bowdent vagy egy fogaskeréken keresztül egy láncot hajtana, ami a szemes csavarhoz lenne erősítve.
Két végállás között kellene oda-vissza mennie egy nyomógomb indításával. A végállások elérése előtt le kellene lassulnia pont úgy, mint egy kapunyitó esetében.

*******************************************************
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2017
(#) Moderátor hozzászólása Edam hozzászólására (») Jan 2, 2017
 
Az ilyen típusú megbízásokat, az apróhirdetési részben add fel. A téma nem erre való!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem